Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:45



"Кой събира шайка срещу онзи???"

Явно не си гледала репортажа по телевизията. Там даже поощряваха тази дейност.

"Явно не си чел петицията."

Сега е прегледах. И абсолютно не съм съгласен с нея!!! Навсякъде се говори за защита на животните, а никъде за защита на хората от тях!!! Пак те питам, за теб човешкия живот по-маловажен ли е от този на кучето??? Явно е така ==> няма какво да говорим повече. Добре че си сложила снимка на кучето, така знам, че поне едно куче по-малко има, което ще напада, осакатява и убива хора!!!

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 15:47.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:45



Абе хората трябва да разберат, че кучето е най-мощното разпространено живо оръжие! И както за всяко оръжие, така и за това трябва да има правила, с които да се защитават хората от него и притежателя му. А сега какво - кучкаря насъсква псето си, то осакатява детето и ти после трябва да плащаш глоба на кучкаря, защото детето ти травмирало кучето му. Имаше подобен случай.
Точно така! Съгласна съм. Трябва да се накаже и собственика.Петицията е за промяна на закона.За да няма повече разкъсани деца или изядени баби. Това са ужасяващи неща.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:49



Не, за мен човешкият живот не е по-малко ценен от животинският. Явно пак не четеш. Ако имаш желание просто да си говорим глупости заради спора, няма смисъл. Малко обмисли какво ти се казва. Трябва да се промени целят закон. Не трябва да има нерегистрирани кучета и безпризорни.
П.П. И още нещо, ти явно имаш травматични преживявания.Това обаче не значи,че всички кучета хапят. Просто не трябва да има бездомни, а ако някое куче нахапе някого, да има от кого да се търси отговорност.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:52



"но без да има закони зад гърба си, нищо не може да се направи. "

То и със закони пак ще е трудно. По простата причина, че като разберат, че ще минава полицията, има някои, които крият кучетата и после пак ги пускат. И това било за доброто на кучетата. А хората... супата. Някои не могат да схванат, че двора пред блока не е същото като двора му на село.





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:54



Е най-после се сети какво намеквам от толкова време. И чета, ама докато човешкия живот се поставя на второ място не ме търси. Защото ако поне половината от цялата тази полемика беше за убитите, осакатени и травмирани хора вследствие на кучешки нападения щеше да е хубаво. Ама не.

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 15:56.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 15:56



В случая по темата кучето не е виновно, тъпака-резак трябва да бъде "линчуван" както кучеубийците и да се спре да се раздухва и спекулира с тази история!!!
Петицията няма да реши проблема! От нея ще се възползват пак "правоимащите" ...

, жертва на една и съща система ... , но все пак човека е по важен! А този дето е рязал с ножа кутрето не е човек и не влиза в графата "под закрила" ...



Тема Re: офф топик [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:56



Добре че си сложила снимка на кучето, така знам, че поне едно куче по-малко има, което ще напада, осакатява и убива хора!!!
Много,много грозно. Само едно ще ти кажа, хора са готови да направят такава жестокост със животни, утре ще го направят с хора. Това е статистиката. Жив и здрав. Отказвам се повече да си хабя думите на вятъра.



Тема Re: офф топик [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:59



Аз трябва да ти изнамеря снимките на хората с откъснати ръце, на деца, на които им липсва част от крайник и в Пирогов да се чудят как да го закърпят, та белким схванеш за какво става дума. Ама докато на теб или близките ти не ти се случи, явно няма да схванеш за какво става дума. То не е сигурно, че и тогава ще схванеш. Ето това е наистина много, много грозно!

Ето ти един линк: http://www.clip4e.com/play_vyzrastna_jena_napadnata_ot_bezdomni_kutcheta.htm

Такива случаи много. И какво - трябва някой да го нахапят и осакатят, за да дойдат да приберат псетата, така ли. А на колко места въобще не са отишли. Айде стига. Ти като искаш да живееш в кучешка държава, аз не искам.

А пък за долното това какво да кажем, а?
http://www.novatv.bg/bg/news/view/2947/ - Петгодишно момиченце почина, след като бе нахапана от глутница кучета. И пак за кучетата ми говори. Защото това е само малка част на пострадалите от кучетата, по-малките проблеми въобще не се споменават, а травмите в хората остават за цял живот!

Ето още: http://www.dk-tv.com/index.php?id_video=802&t=3&type=videos

Само това трябва да е достатъчно, ама не.

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 16:10.



Тема Re: офф топик [re: rigel3]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 16:01



Законът е нож, който никога не реже китката която го държи ... , със или без него, пак ще има такива диваци ... и пак ще има псета - убийци ...





Тема Re: офф топик [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:05



Знам за какво става дума. И за това са виновни хората естествено. Първо те,защото "уж проявяват висша мозъчна дейност", а оставят безпризорни кучета на улицата.Взимат си домашни,след което ги хвърлят на улицата.Хората са тези, които са позволили да се стигне до там да има безпризорни животни. В никоя бяла държава няма скитащи се животни както в нашата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.