Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано29.03.10 11:10



Определено си хапан от куче, или ако не ти - някой от близките ти.



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.03.10 11:24



"Какво общо има, моля, горкото куче с отрязани лапи с глутниците?!"
Какво е общото ли - кучета са. Това може и вече да не може да осакати хората, но другите ще могат!



Моля?

Какво е общото между теб и серийния убиец? Какво е общото ли - хора сте. Дай тогава да ти отрежем ръцете и краката, за да не можеш да убиваш. Имаш изключително крайна позиция, която не мога да си обясня. Приписваш качества на част от групата към цялата група.

Do what works or do what's right?

Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 11:37



Защото така ми харесва и не съм длъжна да ти се обяснявам. Няма смисъл да се говори с теб,след като единственото, което искаш е да се заяждаш.Живи и здрави. Плюй си да ти олекне.

Редактирано от kotence777 на 29.03.10 11:49.



Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 11:40



Нищо не е спряно, ГМО има колкото щеш и особенно в манджите които се продават в така наречените магазини за природосъобразна манджа.





Тема Re: офф топикнови [re: Kaлoмaин]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 11:55



Е и? Много хора са хапани и нападани,аз също миналата година,а сестра ми като дете.Чак до болница стигна и я шиха.Само,че разумните хора са на ясно,че за това първо са виновни хората.Тези,които хвърлят на улуцата бездомните животни, но и тези които бързат да си купят расов пес,че да има да се фукат. Развъждат се хиляди животни,като вече създадените и родени са на улицата, озлобени и безпризорни.
Колкото до това,че има хора,които са подложени на насилие, които се убиват и измъчват, измъчването на животни е една крачка пред това на измъчването и убиването на хора. Отдавна е доказано. Ето една статийка,която намерих набързо.В нета има много материал,на който му се чете.





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Lillie ()
Публикувано29.03.10 12:00



И ти си прав в по-горния си постинг. И бездомните кучета носят душа, но колко осакатени и изпохапани хора има от тях? И малки деца! Но като се замисли човек, това не е ли вследствие на нашата, човешка немарливост? Само да уточня, че не съм любител на кучетата и аз самата съм била хапана безпричинно от бездомна кучка. Сещам се сега и за друг момент. На една от съседните улици в района, където живея, има една богаташка къща, гледат питбул в двора. И веднъж, минавайки покрай тях, виждам как си пуска питбула на улицата и оня подгонва бездомна котка. Разкъсва я за броени секунди. Бях свидетел на ужасяваща гледка. На котката й бяха изкарани червата и агонизираше в локва кръв. Стопанинът стоеше и гледаше безучастно, а уж минава за интелигентен мъж. Толкова бях възмутена. В такива моменти яко ми пада пердето и ако имах огнестрелно оръжие, щях да застрелям първо кучето, а след това и стопанина, ако се намеси. И после да лежа в псхихото цял живот.





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 13:01



Кой събира шайка срещу онзи??? Явно не си чел петицията.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да ти я цитирам:
• Незабавно преработване на Закона за Защита на Животните и Закона за Ветеринарномедицинска Дейност в частите им за глобите и реалното изпълнение на предвидените в него санкции. Въвеждане на специални състави в Наказателния кодекс, които да отчетат особената степен на обществена опасност на деянията свързани с изключително жестоки (произволни и агресивни) мъчения на животни (домашни, безстопанствени и диви). При особено тежки случаи или при повторност наказанията да са от 1 до 5 години затвор. Тези предложения отразяват разбирането на общоевропейските законодателства, че хуманното отношение към животните е част разбирането за нормално обществено поведение. Затова отклонението от това поведение, което е извършено с особена дързост и жестокост трябва да се наказва строго, за да не се допуска подобни прояви. При повторно извършване на престъплението от същият човек – втората присъда да е удвоена на първата.

• Прозрачност при усвояване на всички постъпващи средства от наши и чужди спонсори по програмите за издръжка и лечение на животните.

• Поощрение на отделни граждани и/или организации, които да се заемат с приютяване и отглеждане на съществуващите в момента бездомни животни. Поощрителните мерки могат да включват: малки суми, които се отпускат целево за храни и медикаменти за приютеното животно. Да бъдат задължени да полагат съответните медицински грижи за животните – кастрация, обезпаразитяване, лечение при нужда. Поетите от тях задължения да се контролират от съответните органи - общинските съвети и инспекторатите към тях.

• Създаването на Зоополиция в 5 регионални точки в страната. Пример: един в Северозападна България; един в Североизточна България; Югозападна България; Югоизточна България; Централна България. Служителите да следят за прякото изпълнение на ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ и ЗАКОНА ЗА ВЕТЕРИНАРНО - МЕДИЦИНСКА ДЕЙНОСТ. Да организират ежемесечно патрули до различни обекти, по време на които да следят за наранени/болни/малтретирани животни. Освен налагането на глоби, в техните правомощия да се предвиди отнемането на животни, отглеждани по неподходящ начин. Подходящият начин е дефиниран в европейските и световни модели на хуманно отношение към животните, което възприемане е жизнено необходимо за едно цивилизовано общество.

• Денонощно открита национална телефонна линия на Зоополицията, на която гражданите могат да сигнализират за нередности и/или проблеми. Зоополицията да разполага с помещения във всеки от гореизброените региони, където да има оборудване с възможност за лечение и оказване на помощ на наранени животни, както е в САЩ, Австралия и Европа.

• Съдебна отговорност за стопаните на животни, нападнали и причинили телесни повреди на други животни.

• Съдебна отговорност за хората, които изоставят или малтретират животни (кое се счита за малтретиране?), както и за тези, които не полагат необходимите грижи за животното, което стопанисват – обезпаразитяване, лечение при нужда, изхранване.

• Определяне достатъчно места, предназначени за разхождане на домашни любимци в жилищните квартали, парковете и градинките.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------





Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.03.10 13:02



Мен са ме нападали глутница кучета, барим 15-20 бяха, за щастие по- малки на ръст. Но то си е хаплива пасмина и като ме накачулиха на равното се наложи да им наритам водача и да го погоня целево. При което той се дръпна настрана, погледна ме с достойнство и се отдрупна все едно казвайки, това да ти е за урок. Другите го последваха...






Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.03.10 13:04



Яяя, веднага се глася за шеф на зоополицията, имам ценз и за ветеринарната медицина и за полицейската част.






Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 13:08



Страшничко си е

И мен ме е нападала кучка, но нея я беше страх за малките явно. Изкарах си всички ангели




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.