Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема офф топик  
Автор kotence777 ()
Публикувано26.03.10 23:18



Знам,че тук не му е мястото.Няма да коментирам нищо, и без това в момента не мога. Пускам ви линкове към един репортаж и петиция,ако сметнете за добре,подкрепете.





Когато едно нещо се счупи и да го лепиш,винаги ще останат следи!!!

Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано26.03.10 23:32



Миличка, кога ще спреш да се опитваш да спасяваш света?
Трогваш ме с това, което правиш. Само не си го слагай твърде присърце. Тогава няма да си в помощ на никого, най-малко пък на себе си.



Тема Re: офф топикнови [re: scarlettt]  
Автор kotence777 ()
Публикувано26.03.10 23:35



Не знам как човек може да е безразличен към подобна жестокост! ;( Не знам повече какво да кажа........ Нищо вече не знам.......

Когато едно нещо се счупи и да го лепиш,винаги ще останат следи!!!


Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано26.03.10 23:51



Не казвам безразличие, защото в случая наистина е трудно да не заемеш позиция, макар и само пасивна.
Имам предвид да не взимаш това и всяко подобно нещо навътре, защото батерията ти ще отиде бързо. И тогава кой ще се грижи за онеправданите?





Тема Re:нови [re: scarlettt]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.03.10 00:34



И аз постоянно си повтарям това, но знаеш ли - батерията не се изхабява, не и тази


Защото във всеки от нас има по едно малко реакторче, което постоянно генерира нова енергия и презарежда батерията :)
Затова и винаги намираме сили и дори се учудваме от себе си от къде сме намерили сили за това или онова - ето от там

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано27.03.10 11:26



като се замисля...права си.
Пък и не е важно откъде и как черпим сили, важното е да има откъде да ги черпим





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано27.03.10 12:06









Тема Re: офф топикнови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 ()
Публикувано27.03.10 12:14



Да,обаче лошото е,че на никой не му дреме.Само съжалява животинката и си отминава.Мъчно му е за 10 мин.....после живота продължава.....Само не и за горкото животно. Пуснах на няколко места линк към петицията,много малко хора са я подписали.Иначе няма проблем да се постват куп глупости в мрежата и всеки да си изразява ярката индивидуалност,но да сложи едно подписче е много. Не говорим дори и за това да направи нещо материално по въпроса.Говорим за елементарното отношение.

Както и да е.Аз спирам да говоря повече.Всеки си има съвест и преценява.

Лошото е,че това се превръща в нещо нормално.Сега осакатиха това животно.Преди дни чух по телевизията,че баща се е гаврил с детето си. Изнасилвал 3 годишното си дете!!! На къде отива светът?!? На къде?

Когато едно нещо се счупи и да го лепиш,винаги ще останат следи!!!


Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано27.03.10 12:19



Аз подписах, но изгледах само първите 10 секунди от клипчето и го спрях.

Не мога да я пусна тази емоция в себе си, защото единственото решение на такива неща (в това число и това, което се случва на хора, нападнати от животни, защото има и такива ужасяващи случаи) е Земята да се взриви и точка. Друго решение няма възможно.
Това, което го считам единствено за свой принос е, че поне няма да навредя на някое дете като го родя.





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано27.03.10 12:25



Котенце, ще ти разкажа една история, ако това ще те успокои поне малко.

Историята е и трогателна, и глупава. Вчера бях на ски, возя си се на лифта и се наслаждавам на красотата и снежните върхове наоколо. По едно време гледам - на ръкава на грейката ми някакъв малък паек. Явно тъкмо се беше събудил от топлите слънчеви лъчи, топли вече дори в планината. Разбира се, първата ми реакция беше да понеча да го смачкам или поне да го бръсна надолу, но ми стана жал, представи си.
И така, отглеждах си го паячето до последна станция, много внимателно слязох от лифта, за да не го засегна, което трябва да отбележа не беше много лесна задача. После внимателно и грижливо го оставих на тревата, която вече се беше подала между снега.

Глупава история, но навярно означава нещо.

Ако някой не подписва петиции и подписки, не означава, че не показва любовта и съпричасността си по друг начин, макар и много странен понякога.

Редактирано от scarlettt на 27.03.10 12:28.



Тема Re: офф топикнови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 ()
Публикувано27.03.10 12:29



Животните не нападат без причина.Те нападат за да ядат, когато ги е страх и да се защитят. За всички случаи на нападение на животни над хора са виновни хората.Особено на домашни или улични кучета. При домашните фактора е възпитанието,при уличните-живота,който водят, изоставени, бити, подритвани (за което пак са виновни хората).

Това е много дълга тема.... Може и да не сме на едно мнение, но не това е важното. Дори и да не приемам мнението ти, го уважавам.

Благодаря,че подписа.

Когато едно нещо се счупи и да го лепиш,винаги ще останат следи!!!


Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано27.03.10 12:32



Не мога да кажа, че едно дете или баба на 80 години е виновна, че.... или някой дори да е виновен пак не го заслужава. Никой не заслужава такова нещо - нито човек, нито животно. Какъвто и да е.





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор Lillie ()
Публикувано27.03.10 12:33



Подписах я още снощи без да бия тъпана.


А гледам тук каква полемика се е заформила...



Тема Re: офф топикнови [re: scarlettt]  
Автор kotence777 ()
Публикувано27.03.10 12:34



Глупаво или не,мога да ти кажа,че и аз никога не убивам паяците. Хващам си ги с ръчичката и ги изхвърлям. Глупавите охлюви също ги подмествам на тревата,като ги видя,че са излезнали след дъжд на пътя,а хората ги смачкват без да искат
Напротив даже,не е глупаво а много мило.Само със змия не знам дали ще съм така любезна....но при всички положения ще избягам и няма да я убия.

Когато едно нещо се счупи и да го лепиш,винаги ще останат следи!!!

Тема Re: офф топикнови [re: Lillie]  
Автор kotence777 ()
Публикувано27.03.10 12:37



Благодаря Лили. Защото аз я бях пуснала на една страница с към хиляда и нещо хора..... Ефекта не е голям. И трябва повече хора това да го видят.В тая тъпа държава какво се случва. И не само това,много други неща.

Когато едно нещо се счупи и да го лепиш,винаги ще останат следи!!!


Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.03.10 12:51



Не е точно така. Законите ще се променят.



В тази връзка, вчера един пусна бясно куче от багажника си и отпраши. Излишно е да казвам... Ама го изпуснах.

От една страна вместо да извика ветеринар да умъртви животното, той го оставя да се мъчи(тази болест е просто ужасно мъчителна), а от друга, там където го пусна спират много хора с деца и не се знае кого ще захапе. Бесните кучета са агресивни в определен етап на болестта и хапях де що видят.

Ако е малко, хората могат да не вземат мерки и засегнатият да умре в адови мъчения, а от друга дори да се усетят, курса на лечение също е доста болезнен и продължителен с инжекции в корема.




Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано27.03.10 16:35



аз също разпространявам петицията, но се оказа че трябва да има 500 000 хиляди подписа за да може правителството да се заеме с промяната на закона



Боли ме фара кой си, и от кой обществен слой си ...

Тема Re: офф топикнови [re: scarlettt]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано27.03.10 16:39



Всеки показва любовта си по някакъв начин, но нима това е достатъчно? Не мислиш ли че ако има закони подобни престъпления няма да са толкова често срещани, и това което е направил на кученцето, утре ще го направи на човешко същество. Стига сме мълчали и седяли без да правим нищо, ти решаваш дали да подпишеш или не, но ако искаш да промениш нещо, няма да се изказваш така



Боли ме фара кой си, и от кой обществен слой си ...

Тема Re: офф топикнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано27.03.10 16:49



А като има закони, някой дали ги спазва? (Не говорим само за конкретният случай)



Тема Re: офф топикнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано27.03.10 16:53



Постнах статията и петицията в наколко страници с повече от хиляда потребителя. Реакция нулева (ако отчитаме процента на реакцията спрямо хората,които са го видели). За какво говорим? Живеем в държава,в която е нормално да се измъчват животни и хора, изнасилват деца, малтретират жени, че на всичко отгоре и трябва да се мълчи за това. За какво говорим?!?!



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано27.03.10 17:09



не, но ако има стабилни закони, ще има и наказани, а сега този случай ще остане така

Боли ме фара кой си, и от кой обществен слой си ...


Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано27.03.10 17:10



оффф не знам какво да ти кажа, аз от вчера съм в шок, не спирам да си задавам въпроси, нямам отговори, само знам колко сме жалки ние хората



Боли ме фара кой си, и от кой обществен слой си ...

Тема Re: офф топикнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.03.10 17:41



В някои страни има доста строги закони в това отношение и вкарват в панделата като стой та гледай.




Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано27.03.10 17:48



Знам, гледала съм по Анимал Планет, и там има жестокости, но такова нещо за първи път виждам, и най лошото е че ще остане безнаказано

Боли ме фара кой си, и от кой обществен слой си ...


Тема Re: офф топикнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.03.10 17:55



Не знам, то не се знае кой е.

Аз съм виждал много такива неща, но това е положението. Има си хора с психични отклонения...




Тема Re: офф топикнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано27.03.10 19:14



Не мислиш ли че ако има закони подобни престъпления няма да са толкова често срещани,

Не, не мисля така.
Не и в България. Не законите са оправията. Със закон няма да промениш мисленето и светогледа. А точно от там тръгват нещата.


ти решаваш дали да подпишеш или не, но ако искаш да промениш нещо, няма да се изказваш така

Т.е. по твоята логика ако не правиш нещо във вид на колективна, обществена проява, значи не важи. Ей това аз наричам типична проява на колективното (да не употребя друга дума) съзнание





Тема Re:нови [re: scarlettt]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.03.10 19:50



Така е, права си. Различните хора изразяват подкрепа и съпричастност по различни начини. Без да обиждам никого, но за мен всякакви такива виртуални петиции и подписки нямат кой знае какъв ефект. Да не говорим колко несправедливости има по света ... чак задушават.

Do what works or do what's right?


Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано27.03.10 19:57



На мен пък от сутринта още не ми е дошъл на пощата линк за потвърждение



Иначе съм съгласна напълно с тебе - много шум, действия малко. А такива изверги трябва да гният зад решетките.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано27.03.10 20:00



Да не говорим колко несправедливости има по света ... чак задушават.

А така. И едва ли ще оправим всички несправедливости на тоя свят. Най малко пък с вайкане, тръшкане, страдане или с подобни петиции и не знам какво още. Най много да успеем да си докараме някоя и друга невроза, а реален резултат за страдащите - почти никакъв. И на мен ми е неприятно и кофти, че трябва да го кажа по такъв начин, но това е реалността.



Тема Re:нови [re: scarlettt]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.03.10 20:07



Аз предпочитам действията пред петициите :) Например ако има организация, която се грижи за пострадали животни и им оказва медицинска помощ, предлага им подслон и храна, бих им пратила пари в знак на подкрепа към каузата им.
Разбира се след като съм проверила внимателно, че наистина ползват парите по предназначение. Същото се отнася за всякакви каузи по всякакви въпроси, които подкрепям. За мен едно такова действие е много по-ефективно от някаква петиция онлайн.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано27.03.10 20:24



Много съм съгласна с теб! Само,че петицията е начин повече хора да разберат.Това е добре,защото факт е,че много малка част от хората,които ще разберат и съчувстват,няма да направят нищо повече.........



Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.03.10 20:56



Еко талибаните обаче, спряха ГМО у нас. Което показва, че има надежда подобни неща да дадат плод.



Е, трябва организация или сила някаква да застане начело и да обере лаврите, то това е ясно.




Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано27.03.10 21:45



Разбирам, коте. Разбира се, че който желае, трябва да се запише! Независимо от причината, която влага.



Do what works or do what's right?

Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:39



"Животните не нападат без причина..."

Това въобще не е вярно!!! Нападат абсолютно без причина!! Не само мен, а и мои приятели, които въобще не ги закачат. Има една кучка, която започва да лае срещу мен от 1/2 километър и насъсква другите псета, така че въобще не ми говори колко зле били помиярите. И с какво съм и виновен аз, като от всичките псета само тя ме напада. А какво да кажем за котките - май почти изчезнаха. Много познати вече избягват да ходят по парковете заради помиярите. И като те нахапят после какво - никакъв отзвук. Помиярите са убили хора!!! Къде е отзвукът и реакцията на това? Никаква! Къде е защитата и правата на човека срещу глутниците побесняли и заразни псета? И какво сега, да ги защитавам??? Такива като теб и "природозащитниците" въобще не уважават хората. Странно защо не пишеш за хората, които са убити и осакатени за цял живот от помиярите. Явно човешкия живот за теб няма значение!!! Освен това кучетата не са единствените животни на този свят. Другите животни нямат ли права или кучетата са единствените привилегировани? Може би привилегията се дължи на факта, че ловците използват кучетата, за да убиват други беззащитни животни?

И това е вид спорт - убийството на животните! Браво на теб, продължавай да ги подкрепяш. А може ли в някой друг форум, а? Този да остане за подкрепа на хората.



Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:42



А в тези страни какво правят, ако глутница кучета нападне и осакати за цял живот човек или го убие? Що неми кажеш кои са тези страни да ги избягвам отдалеч.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:46



А ще направиш ли нещо за хората, нахапани, осакатени и убити от кучетата? Интересно за последните какво ще направиш - ще ги съживиш ли? Сред тях има и деца!!! Ами заразените от кучетата? Или човешкия живот за теб не значи нищо?



Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:47



Аз съчувствам на пострадалите хора от кучета и затова ще подкрепя такава петиция.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:49



А защо не пусна петиция за осакатената котка и за онзи, който се гавреше с тях? Все пак доста повече котки бяха. Явно за теб само кучето е животно, останалите да духат супата.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано29.03.10 09:49



Ако глутница кучета те нападне, не кучетата са виновни - това са животни все пак, а хората, които са допуснали тези кучета да се размножат и да се скитат свободно. Като у нас.



Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:55



Ами дай да пуснем петиция и за това куче? И после като нахапе деца пак него да подкрепяме, а не хората! Ами кучкарите? И те нямат права, да ги подкрепим и тях, та да пускат още псета на свобода, понеже тези са малко. Белким нахапят някои от властимащите да им дойде акъла в главата. Ама лошото е, че даже и тогава няма да им дойде.



Тема Re: офф топикнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:56



А защо не пуснеш петиция в подкрепа на нахапаните и убитите от кучета? Ясно, кучешкия живот за теб е по-ценен от човешкия! Ей, няма да се оправи тази държава.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:58



"Живеем в държава,в която е нормално да се измъчват животни и хора"

Интересно защо ли слагаш животните преди хората!





Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 09:59



Само така! И колкото се може повече нахапани и заразени от кучета да има хора. Ловците да ходят на спорт да убиват животните...



Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 10:01



И кои са тези хора? Може би същите, които обичат да ходят на лов и да убиват беззащитните животни и да нарекат това спорт!!! Ами дай и тях да подкрепяме. Не може ли да разберете, че по този начин точно това правите?



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано29.03.10 10:03



Какво общо има, моля, горкото куче с отрязани лапи с глутниците?! Хората, които позволяват да има глутници, също са за затвор



Трябва да има цивилизован начин за решаване на проблема. Който не включва избиване!!!



Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 10:13



Значи предпочиташ нахапани и осакатени хора вместо да се убиват виновните кучета, така ли? Добре тогава. Продължавай да подкрепяш убийците на твоя вид. Преди '89 как беше решен въпроса не знам, ама такова чудо нямаше. То нямаше и наркомани по парковете, ама това е друга тема. А в другите държави как са го решили? Не знам дали знаеш, но в цивилизованите държави ги ловят. В Англия мисля даже наскоро приеха закон за защита на пощаджиите и другите хора, които там са най-потърпевши от кучетата. В цивилизованите държави нямаш право да извеждаш куче, ако не е на каишка или без наморник, дори и да е малко. Има определени ОГРАДЕНИ места за разходка на кучета. Ама тук такова нещо няма. Напротив, ако помияра ти нападне човек, ти ще кажеш: а така, дръж. Или ако няколко кучета нападнат човек, другите хора около нападнатия ще се хилят и ще се радват (очевидец съм на това!). Но ти си ги подкрепяй.

"Какво общо има, моля, горкото куче с отрязани лапи с глутниците?!"
Какво е общото ли - кучета са. Това може и вече да не може да осакати хората, но другите ще могат!



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано29.03.10 10:19



Виновните кучета - Значи според теб, кучетата са виновни, а не обществото и властта?!!! Животните действат според инстинкта си, не разсъждават, ние хората сме отговорни как ще се справим с тях и ограничаването на популацията им.

ако няколко кучета нападнат човек, другите хора около нападнатия ще се хилят и ще се радват (очевидец съм на това!) Ами именно, от хората по-жестоки няма, затвор за тези, които нахъсват и пускат животните си на бой! Какво са виновни животните в случая? Те действат според "възпитанието" на изродените им стопани и липсата на отношение от страна на обществото.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 3aek на 29.03.10 10:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от 3aek на 29.03.10 10:21.



Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 10:46



"Значи според теб, кучетата са виновни, а не обществото и властта?!!!"

Ако беше така, защо тогава дадох примера как беше преди '89???

"Ами именно, от хората по-жестоки няма, затвор за тези, които нахъсват и пускат животните си на бой!"

И аз това казвам! Обаче като се подкрепят тези, които събират шайки за саморазправа с този, който може да е много жесток, обаче е човек, се подкрепя именно жестокостта срещу човека! И тази петиция точно това прави - подкрепа на хората, които отиват на саморазправа с човека, вместо да се приложи закона. А още по-лошото е, че никой от репортажа по телевизията не обърна внимание на пострадалите и убитите хора от кучета!!! И това какво е?



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано29.03.10 11:04



Аз съм "за" строги наказания за тези, които 1) гледат кучета, възпитават ги да са зли, а после ги пускат да се разхождат без намордници и дори без повод (имам такъв пример, където живея) и 2) хранят бездомни кучета, които се събират в глутници и нападат хора (ами като ги храниш, прибери си ги у вас!).

Куче, бясно или не, което е нападнало човек, се убива, макар това отново да е резултат от човешка грешка.

Оттам нататък общините да вземат пример от белите държави и да се справят, с кастрация и кучкарници, с популацията на бездомни. Куче, което е кастрирано, не се възпроизвежда и по правило не напада.

НО и човек, който издевателства върху невинно животно, трябва да се наказва по най-строг начин. Какво ще търси на свобода някой, способен да отреже лапите на куче! За удоволствие





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано29.03.10 11:08



Интересен стил на четене имаш. Успяваш да свържеш неща, които нямат нищо общо. Един идиот осакатил завързано животно, което не му е направило нищо лошо, и това е отмъщение за всички невинно нахапани хора. Какво ще кажеш да линчуваме някой трезвен и примерен шофьор - ей така, за назидание на тези, които карат пияни и трепят хора.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано29.03.10 11:10



Определено си хапан от куче, или ако не ти - някой от близките ти.



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.03.10 11:24



"Какво общо има, моля, горкото куче с отрязани лапи с глутниците?!"
Какво е общото ли - кучета са. Това може и вече да не може да осакати хората, но другите ще могат!



Моля?

Какво е общото между теб и серийния убиец? Какво е общото ли - хора сте. Дай тогава да ти отрежем ръцете и краката, за да не можеш да убиваш. Имаш изключително крайна позиция, която не мога да си обясня. Приписваш качества на част от групата към цялата група.

Do what works or do what's right?

Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 11:37



Защото така ми харесва и не съм длъжна да ти се обяснявам. Няма смисъл да се говори с теб,след като единственото, което искаш е да се заяждаш.Живи и здрави. Плюй си да ти олекне.

Редактирано от kotence777 на 29.03.10 11:49.



Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 11:40



Нищо не е спряно, ГМО има колкото щеш и особенно в манджите които се продават в така наречените магазини за природосъобразна манджа.





Тема Re: офф топикнови [re: Kaлoмaин]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 11:55



Е и? Много хора са хапани и нападани,аз също миналата година,а сестра ми като дете.Чак до болница стигна и я шиха.Само,че разумните хора са на ясно,че за това първо са виновни хората.Тези,които хвърлят на улуцата бездомните животни, но и тези които бързат да си купят расов пес,че да има да се фукат. Развъждат се хиляди животни,като вече създадените и родени са на улицата, озлобени и безпризорни.
Колкото до това,че има хора,които са подложени на насилие, които се убиват и измъчват, измъчването на животни е една крачка пред това на измъчването и убиването на хора. Отдавна е доказано. Ето една статийка,която намерих набързо.В нета има много материал,на който му се чете.





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Lillie ()
Публикувано29.03.10 12:00



И ти си прав в по-горния си постинг. И бездомните кучета носят душа, но колко осакатени и изпохапани хора има от тях? И малки деца! Но като се замисли човек, това не е ли вследствие на нашата, човешка немарливост? Само да уточня, че не съм любител на кучетата и аз самата съм била хапана безпричинно от бездомна кучка. Сещам се сега и за друг момент. На една от съседните улици в района, където живея, има една богаташка къща, гледат питбул в двора. И веднъж, минавайки покрай тях, виждам как си пуска питбула на улицата и оня подгонва бездомна котка. Разкъсва я за броени секунди. Бях свидетел на ужасяваща гледка. На котката й бяха изкарани червата и агонизираше в локва кръв. Стопанинът стоеше и гледаше безучастно, а уж минава за интелигентен мъж. Толкова бях възмутена. В такива моменти яко ми пада пердето и ако имах огнестрелно оръжие, щях да застрелям първо кучето, а след това и стопанина, ако се намеси. И после да лежа в псхихото цял живот.





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 13:01



Кой събира шайка срещу онзи??? Явно не си чел петицията.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да ти я цитирам:
• Незабавно преработване на Закона за Защита на Животните и Закона за Ветеринарномедицинска Дейност в частите им за глобите и реалното изпълнение на предвидените в него санкции. Въвеждане на специални състави в Наказателния кодекс, които да отчетат особената степен на обществена опасност на деянията свързани с изключително жестоки (произволни и агресивни) мъчения на животни (домашни, безстопанствени и диви). При особено тежки случаи или при повторност наказанията да са от 1 до 5 години затвор. Тези предложения отразяват разбирането на общоевропейските законодателства, че хуманното отношение към животните е част разбирането за нормално обществено поведение. Затова отклонението от това поведение, което е извършено с особена дързост и жестокост трябва да се наказва строго, за да не се допуска подобни прояви. При повторно извършване на престъплението от същият човек – втората присъда да е удвоена на първата.

• Прозрачност при усвояване на всички постъпващи средства от наши и чужди спонсори по програмите за издръжка и лечение на животните.

• Поощрение на отделни граждани и/или организации, които да се заемат с приютяване и отглеждане на съществуващите в момента бездомни животни. Поощрителните мерки могат да включват: малки суми, които се отпускат целево за храни и медикаменти за приютеното животно. Да бъдат задължени да полагат съответните медицински грижи за животните – кастрация, обезпаразитяване, лечение при нужда. Поетите от тях задължения да се контролират от съответните органи - общинските съвети и инспекторатите към тях.

• Създаването на Зоополиция в 5 регионални точки в страната. Пример: един в Северозападна България; един в Североизточна България; Югозападна България; Югоизточна България; Централна България. Служителите да следят за прякото изпълнение на ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ и ЗАКОНА ЗА ВЕТЕРИНАРНО - МЕДИЦИНСКА ДЕЙНОСТ. Да организират ежемесечно патрули до различни обекти, по време на които да следят за наранени/болни/малтретирани животни. Освен налагането на глоби, в техните правомощия да се предвиди отнемането на животни, отглеждани по неподходящ начин. Подходящият начин е дефиниран в европейските и световни модели на хуманно отношение към животните, което възприемане е жизнено необходимо за едно цивилизовано общество.

• Денонощно открита национална телефонна линия на Зоополицията, на която гражданите могат да сигнализират за нередности и/или проблеми. Зоополицията да разполага с помещения във всеки от гореизброените региони, където да има оборудване с възможност за лечение и оказване на помощ на наранени животни, както е в САЩ, Австралия и Европа.

• Съдебна отговорност за стопаните на животни, нападнали и причинили телесни повреди на други животни.

• Съдебна отговорност за хората, които изоставят или малтретират животни (кое се счита за малтретиране?), както и за тези, които не полагат необходимите грижи за животното, което стопанисват – обезпаразитяване, лечение при нужда, изхранване.

• Определяне достатъчно места, предназначени за разхождане на домашни любимци в жилищните квартали, парковете и градинките.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------





Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.03.10 13:02



Мен са ме нападали глутница кучета, барим 15-20 бяха, за щастие по- малки на ръст. Но то си е хаплива пасмина и като ме накачулиха на равното се наложи да им наритам водача и да го погоня целево. При което той се дръпна настрана, погледна ме с достойнство и се отдрупна все едно казвайки, това да ти е за урок. Другите го последваха...






Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.03.10 13:04



Яяя, веднага се глася за шеф на зоополицията, имам ценз и за ветеринарната медицина и за полицейската част.






Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 13:08



Страшничко си е

И мен ме е нападала кучка, но нея я беше страх за малките явно. Изкарах си всички ангели



Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 13:11



Точно това си говорихме вчера. Бях на срещата. От толкова възмУтени и огОрчени хора из нет-а,бяхме само 12

Не може да има зоополиция, без да има законова основа. Зоополицията не е истинска полиция. Тя е нещо като медицинска помощ, но без да има закони зад гърба си, нищо не може да се направи. Да не говорим,че трябват и пари за тази работа.



Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 13:16



А най-голямата лудост, знаеш ли каква е? Не може да се накаже нито собственика на кучето, нито този, който му е причинил това.До момента се търсят доказателства,но най-вероятно ще му се размине. Въпреки,че ме съмнява извършителят да е нормален. Може би трябва да се провери прихическото му здраве. Не мога да повярвам,че нормален, здрав психически човек може да направи подобно нещо само за отмъщение......



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано29.03.10 14:58



mislq, che ti e vreme za emigraciq



pak se izwinqwam za shliokawitsata, no iskam da ti kaja, ce ako poznawash takiwa hora, koito sa postradali ot kucheta

az pyk poznawam tsqla edna televiziq, kydeto kolegite wseki den tyrsqt takiwa temi i ako imash takiwa hora, koito biha zastanali da goworqt pred kamera - az moga da im predloja temata

kakto imam idei i za drugi nesprawedlicosti kato naprimer w internet prostranstwoto, ama towa e druga bira

*Хуанджи винаги ще разрешава да ти викат курва*

Тема Re: офф топикнови [re: Rose*]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:08



Всеки си гледа от неговата камбанария Роузи. Явно най-трудното нещо на света е за момент да погледенш през чуждите очи.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано29.03.10 15:22



ne, toj qvno e postradal za tova taka si zashtitava tezata

kakto naj-dobrata mi priqtelka mi se kara, ce davam hlqb na bezdomnite kucheta, zashtoto avremeto nahapaha sestra i v ''Mladost''

no pyk za men towa sa 2 temi, koito mogat da bydat razviti za novini, i dvete sa vajni

*Хуанджи винаги ще разрешава да ти викат курва*


Тема Re: офф топикнови [re: Lillie]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:31



" Но като се замисли човек, това не е ли вследствие на нашата, човешка немарливост?"

За това съм съгласен. По простата причина, че в природата всяко животно се контролира от друго! В случая с кучетата контролиращите ги животни ги няма, затова е задължително човека да се включва.

Просто някои забравят, че на практика кучето е оръжие! Следователно както има забрана или ограничение на оръжията, така трябва да има и за кучетата, защото тях няма кой да ги ограничи, а те са опасни за живота!

"В такива моменти яко ми пада пердето и ако имах огнестрелно оръжие..."

Добре че има забрана за оръжие...





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 15:35





















Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано29.03.10 15:38



Някои ти го казаха, ще го повторя и аз, като искам от сега да уточня - не е с цел да те обидя: Краен си! И петицията, лично тази няма нищо общо с това, което говориш.
Това не пречи утре да поискаш или да има петиция, която да е срещу песовете, дето хапят и убиват хора. Аз дори ще я подпиша и нея!
Но сегашната просто е за съвсем друго нещо.

п.п: Редовно се прибирам вечерно време и то късно и не е рядък случая 4-5 кучета да ме съпътстват - слава богу досега не съм хапан.
Естествено, гонен съм и от само едно-единствено куче. Така, че - въпрос на късмет.

----------------------------------
Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!


Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:40



Тук съм съгласен.

"НО и човек, който издевателства върху невинно животно..."

Тук трябва да се включат не само кучета, ами и тези, които убиват и издевателства и над други животни за удоволствие, като котки, птици и т.н.

Абе хората трябва да разберат, че кучето е най-мощното разпространено живо оръжие! И както за всяко оръжие, така и за това трябва да има правила, с които да се защитават хората от него и притежателя му. А сега какво - кучкаря насъсква псето си, то осакатява детето и ти после трябва да плащаш глоба на кучкаря, защото детето ти травмирало кучето му. Имаше подобен случай.



Тема Re: офф топикнови [re: van_helsing]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:43



Благодаря,всички тези неща съм ги чела.Точно за това трябва да се промени закона.И най-важното,да се спазва и прилага!



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:45



"Кой събира шайка срещу онзи???"

Явно не си гледала репортажа по телевизията. Там даже поощряваха тази дейност.

"Явно не си чел петицията."

Сега е прегледах. И абсолютно не съм съгласен с нея!!! Навсякъде се говори за защита на животните, а никъде за защита на хората от тях!!! Пак те питам, за теб човешкия живот по-маловажен ли е от този на кучето??? Явно е така ==> няма какво да говорим повече. Добре че си сложила снимка на кучето, така знам, че поне едно куче по-малко има, което ще напада, осакатява и убива хора!!!

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 15:47.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:45



Абе хората трябва да разберат, че кучето е най-мощното разпространено живо оръжие! И както за всяко оръжие, така и за това трябва да има правила, с които да се защитават хората от него и притежателя му. А сега какво - кучкаря насъсква псето си, то осакатява детето и ти после трябва да плащаш глоба на кучкаря, защото детето ти травмирало кучето му. Имаше подобен случай.
Точно така! Съгласна съм. Трябва да се накаже и собственика.Петицията е за промяна на закона.За да няма повече разкъсани деца или изядени баби. Това са ужасяващи неща.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:49



Не, за мен човешкият живот не е по-малко ценен от животинският. Явно пак не четеш. Ако имаш желание просто да си говорим глупости заради спора, няма смисъл. Малко обмисли какво ти се казва. Трябва да се промени целят закон. Не трябва да има нерегистрирани кучета и безпризорни.
П.П. И още нещо, ти явно имаш травматични преживявания.Това обаче не значи,че всички кучета хапят. Просто не трябва да има бездомни, а ако някое куче нахапе някого, да има от кого да се търси отговорност.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:52



"но без да има закони зад гърба си, нищо не може да се направи. "

То и със закони пак ще е трудно. По простата причина, че като разберат, че ще минава полицията, има някои, които крият кучетата и после пак ги пускат. И това било за доброто на кучетата. А хората... супата. Някои не могат да схванат, че двора пред блока не е същото като двора му на село.





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:54



Е най-после се сети какво намеквам от толкова време. И чета, ама докато човешкия живот се поставя на второ място не ме търси. Защото ако поне половината от цялата тази полемика беше за убитите, осакатени и травмирани хора вследствие на кучешки нападения щеше да е хубаво. Ама не.

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 15:56.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 15:56



В случая по темата кучето не е виновно, тъпака-резак трябва да бъде "линчуван" както кучеубийците и да се спре да се раздухва и спекулира с тази история!!!
Петицията няма да реши проблема! От нея ще се възползват пак "правоимащите" ...

, жертва на една и съща система ... , но все пак човека е по важен! А този дето е рязал с ножа кутрето не е човек и не влиза в графата "под закрила" ...



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 15:56



Добре че си сложила снимка на кучето, така знам, че поне едно куче по-малко има, което ще напада, осакатява и убива хора!!!
Много,много грозно. Само едно ще ти кажа, хора са готови да направят такава жестокост със животни, утре ще го направят с хора. Това е статистиката. Жив и здрав. Отказвам се повече да си хабя думите на вятъра.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 15:59



Аз трябва да ти изнамеря снимките на хората с откъснати ръце, на деца, на които им липсва част от крайник и в Пирогов да се чудят как да го закърпят, та белким схванеш за какво става дума. Ама докато на теб или близките ти не ти се случи, явно няма да схванеш за какво става дума. То не е сигурно, че и тогава ще схванеш. Ето това е наистина много, много грозно!

Ето ти един линк: http://www.clip4e.com/play_vyzrastna_jena_napadnata_ot_bezdomni_kutcheta.htm

Такива случаи много. И какво - трябва някой да го нахапят и осакатят, за да дойдат да приберат псетата, така ли. А на колко места въобще не са отишли. Айде стига. Ти като искаш да живееш в кучешка държава, аз не искам.

А пък за долното това какво да кажем, а?
http://www.novatv.bg/bg/news/view/2947/ - Петгодишно момиченце почина, след като бе нахапана от глутница кучета. И пак за кучетата ми говори. Защото това е само малка част на пострадалите от кучетата, по-малките проблеми въобще не се споменават, а травмите в хората остават за цял живот!

Ето още: http://www.dk-tv.com/index.php?id_video=802&t=3&type=videos

Само това трябва да е достатъчно, ама не.

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 16:10.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 16:01



Законът е нож, който никога не реже китката която го държи ... , със или без него, пак ще има такива диваци ... и пак ще има псета - убийци ...





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:05



Знам за какво става дума. И за това са виновни хората естествено. Първо те,защото "уж проявяват висша мозъчна дейност", а оставят безпризорни кучета на улицата.Взимат си домашни,след което ги хвърлят на улицата.Хората са тези, които са позволили да се стигне до там да има безпризорни животни. В никоя бяла държава няма скитащи се животни както в нашата.



Тема Re: Чета чета ли........нови [re: kotence777]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 16:05



прочетох петишъна. Аз предлагам да спрем да плюскаме месо и готово. Прочетох, желанието Босъ да стане началник на зоополицията. Бос няма проблем ще гласувам за теб да си началник.
Честно казано моето лично мнение е че се занимавате с глупости. Всичко ни мара втасало и това сега. В момента се готви нов закон чрез който конституцията за пораден път ще се погази. Същия този закона дава възможност на правителството да ти влезе в имота без да те пита заради така наречените СТРУКТУРНИ ОБЕКТИ.
И кво ще стане ако има нов закон за домашните животни и свободните животни които ходят по улиците? Мислите си че ще се изпълнява ДА ДА АМА НЕ колкото другите се спазват. Я вземете излезте и искайте промяна за отчитане на топломери електромери водомери. Пред ДКЕВР например там е важната част. След това за животните.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:14



Добавих и линкове към предишния пост, за илюстрация. Затова е добре да се разглеждат и двете страни, и пострадалите хора от кучета и кучкари. И на тази, втората, трябва да се набляга повече. Но обикновено не е така, също и от страна на "природозащитните" организации!



Тема Re: офф топикнови [re: van_helsing]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:15



Така е.

И двукраките псета също ще си увеличават броя.



Тема Re: офф топикнови [re: Kaлoмaин]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:19



"Успяваш да свържеш неща, които нямат нищо общо."

Много общо има, особено ако помислиш, че това е обратната гледна точка, която редовно се изпуска. Виж линковете от предишния ми пост. И не разбрах дали наистина кучето не му е направило нещо.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:21



Ами давай, то е ясно, че дотам ще стигнете. От кучкарите друго не може и да се очаква.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:22



И на мен така ми харесва. Тъпкано да ти се връща и на теб.



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: rigel3]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 16:23



и да погледнете по реалистично на проблемите. И да се замислите що така медиите пускат тия теми а други важни няма?



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:24



Кое по-точно да ми се върне тъпкано? Кълнеш ли ме?

Малко женско ми се струва.....ти нали беше мъж?



Тема Re: офф топикнови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:25



Имам приятелско семейство, страхотни хора и с прекрасно дете. И замалко детето да остане осакатено за цял живот от кучета. Но травмата му си остава за цял живот! И оттогава коренно се промени. А беше игриво, весело...



Тема Re: офф топикнови [re: Taдж-aлл]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:29



Може и да съм краен, защото подобни петиции отчитат само едната страна на пострадалите.

"Това не пречи утре да поискаш или да има петиция, която да е срещу песовете, дето хапят и убиват хора. Аз дори ще я подпиша и нея!"

Ето това е проблемът! А трябва да е една петиция, а не 2 за едно и също нещо, разгледано от 2 различни страни. Затова и толкова обяснявам, ама явно не мога да го обясня както трябва.

"Така, че - въпрос на късмет."

То не е само късмет, ама като астролог трябва да знаеш и другите причини.





Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: zxld]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:30



За да се отклони вниманието от други важни теми, то е ясно.

Ама в момента това е темата.



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:32



Което ми пожелаваш, то да ти се върне тъпкано!!! Ако ми желаеш хубаво, тъпкано да ти се върне хубавото, ако желаеш лошо, пак така!

Не е кълнене, пожелание. За разлика от твоето.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:36



Значи нещо хубаво

Не съм ти пожелавала нищо лошо. Объркал си се. Просто отказах повече да спорим при положение,че въобще не мислиш над това,което казвам. Иначе те разбирам и знам какво искаш,но явно ти не можеш да разбереш какво ти говоря.



Тема Re: офф топикнови [re: van_helsing]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:36



"... , но все пак човека е по важен!"

Това имах предвид и аз (и за горния ти пост).



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:37



Абе схванах горе-долу за какво става дума.

Ако си разгледала и другата страна на медала, хубаво. Аз наблегнах на нея, защото според мен е по-важна.

Редактирано от rigel3 на 29.03.10 16:39.



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: rigel3]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 16:38



Правилен отговор печелиш пакетче семки.

А на следващата среща бира с кюфте.



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:38



Прочети си още един,два или три пъти ако трябва какво съм написала. Целта на промяната в закона не е единствено защита на животните. С него ще се защитят и хората.



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: zxld]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:39



Ти пък една студена вода





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 16:41



Точно в тази насока ми бе и намека ... След като няма държава , сами трябва да решим проблема ... , преди време побесняло псе нахапа 7-8 човека съседи, 3-ма от тях постъпиха в болница! След около час открих бесновато псе и го гръмнах по бързата процедура, но не и да се гавриш с псето като му режеш части от тялото - това е съдизъм ...


И животните и хората могат да изперкат , не съм съгласен с обвиненията на някои че хората винаги са виновни !!! Някъде са виновни, но по природа има животни които освирепяват без намеса на човека! Повечето природозащитници са изперкали-фанатици, пък парите които се дават на шефовите им са сладки... Но това е друга тема ... , нека пазим земята на която живеем, но се спекулира повече, отколкото да се прави нещо реално... Ако има истински разумни защитници , то те са малко ... , иначе си е поредната фондация за източване на средства ...




Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано29.03.10 16:41



Има такива случаи, но не забравяй, че има и кучета, които спасяват животи, грижат се за слепи хора, инвалиди и тн. Та не слагай всичко под един знаменател.



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: kotence777]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 16:41



Студена вода няма проблем, заплашваш ли ме

ааааааааа?



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: zxld]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:44



Да

Имаш и свидетели



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: kotence777]  
Автор zxld (познат)
Публикувано29.03.10 16:46



не си спомням





Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 16:48



Намираме се на балканите, в Бг ... , няма човешки закон който да реши проблема ..., той винаги ще се заобикаля от "някои" ... и не само у нас !
Законите на природата дадени Свише не са го решили, та човека ли?!




Тема Re: офф топикнови [re: van_helsing]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:51



Е тука вече направо уцели десятката. Повече нямам какво повече да кажа.





Тема Re: офф топикнови [re: 3aek]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:56



Има, но ти не забравяй, че в почти всички случаи те са обучени! Даже и аз имам такъв случай: минавам покрай кучкари с 10-на кучета, едното ме напада. Казвам на кучкарите - озаптепе песовете, не. И едното мина в гръб на нападащото ме куче и го захапа отзад. И прекрати нападението. Ама това са много по-редки случаи! И ако не беше това куче, другите щяха да ме разкъсат, а стопаните им да стоят и да се кефят.



Тема Re: офф топикнови [re: van_helsing]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 16:58



"Законите на природата дадени Свише не са го решили, та човека ли?!"

Ами Природните закони трябва да се следват, а не да се решават.





Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 16:59



а стопаните им да стоят и да се кефят. Ключовата реплика.......



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.03.10 17:04



Да. Обаче "Чело коте" е върха. Мерси!



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 17:06



Ако хората ги следваха, то нямаше да има нужда от други , "човешки закони" ...

Бог ни е дал всичко, но човешкото "око" иска повече от всичкото ...



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано29.03.10 17:08



В отговор на:

Ето това е проблемът! А трябва да е една петиция, а не 2 за едно и също нещо, разгледано от 2 различни страни. Затова и толкова обяснявам, ама явно не мога да го обясня както трябва.




Не може една петиция за всеки един случай. Това е несправедливо.
Дори в законите си има отделни подточки и алинеи, които са един вид "частен" случай.

Не всяко куче е убиец и хапе. И те са като хората и останалите живи същества - имат си планети, хороскоп и т.н.

Да, до късмет е - защото, примерно може кучето и човека да имат дисхармонични аспекти помежду си - квадрат на марсовете да речем - и да ги подтикне към агресия. Късмета тук е това, че се срещат. А той е част от съдбата ;)

----------------------------------
Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!

Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 17:08



Супер е.

Не е адресирано до теб,ако това си помисли



Тема Re: Предлагам малко да се успокоитенови [re: zxld]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.03.10 17:37



Че той отговора се вижда още с отварянето на статията ... , от първия път ... , не ти е нужно нито образование, нито много ум ... , но доста хора се връзват за елементариите и са слепи за истинските проблеми ...



"Как се ловят маймуни...?!" - отговора е в един филм, реплика на Шака Зулу ...




Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано29.03.10 19:25



пффф, не знам какво да ти кажа



ако те искат да говорят пред камера - мога да дам идеята на колегите и мисля, че ще се навият, а после зависи от репортера, който подхване идеята - после ще пита и по институции какво може да се направи

те, горките колеги там, минаха през яка школовка, та сега няма невъзможни неща за тях

*Хуанджи винаги ще разрешава да ти викат курва*

Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.03.10 21:36



Твърдиш ли, че заслужаваш да ти бъдат отрязани ръцете и краката, защото си човешко същество също като серийните убийци и следователно и ти си сигурен сериен убиец?
Човече, наистина не мислиш рационално. Не знам какво да ти кажа. Светът не е черно-бял ...

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.03.10 21:39



Ти за какво точно се бориш? Да се избият всички кучета по света, за да няма никога нито един нахапан от куче?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано29.03.10 21:47



Няма да се учудя, ако сам предизвикваш нападението на кучетата.
С омразата си към тях и адреналина. Животинките усещат и го тълкуват съвсем правилно - ти си опасен за тях.
Болните от бяс и защитаващите малките си нападат който падне, така че там царуват други правила.
А за крайните случаи, където кучетата са насъскани от стопаните си, за това не са виновни кучетата, а хората!
Защо оправдаваш безотговорните им стопани, които след като са малтретирали и озлобили животното, просто са го пуснали без контрол, а насочваш омразата си само към кучето?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 21:50



Точно това се опитвам да обясня.......не знам вече по какъв начин да го кажа. Не вярвам и теб да те разбере.......



Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано29.03.10 21:51



Да, сигурно му е направило нещо - прегризало е краката му, ухапало го е - както е било вързано на веригата, и се е гаврило със беззащитния човек. И то през седмица.



Тема Re: офф топикнови [re: Kaлoмaин]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 21:56



Краката не са били отрязани на един път! Първата седмица единия,втората другия....... после и двата.А къде е бил тогава грижовният стопанин?



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано29.03.10 21:58



Знам, опитах се да бъда саркастична - очевидно не на място.





Тема Re: офф топикнови [re: Kaлoмaин]  
Автор kotence777 (всичко е любов)
Публикувано29.03.10 22:02



Напротив, много си на място. Кой реже трупа след като е мъртав? Кой доосакатява вече инвалид?А може би кучето,както си е било само с 2 крака нещо му е направило? О,да...това е! Кучето е виновно само,ей тъй, с двата отрязани крака, вързано го е провокирало.........



Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.03.10 09:17



Не се и съмнявам.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.03.10 09:18



Да бе, да. Насъсквам едното, а другото, което е до него на 1 крачка, не го насъсквам. Бе ти тая глава може ли да я използваш и за нещо друго, освен за улрашение. Не ми казвай, знам отговора.





Тема Re: офф топикнови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.03.10 09:21



Ако някой се навие, ще ти се обадя.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.03.10 09:23



Да няма по улиците безстопанствени кучета, а стопанствените да ходят на каишка и с наморник, както е по цивилизованите страни. А ти за какво се бориш? Да насъскваш псетата срещу тези, които не ти удисват на простотиите ли?



Тема Re: офф топикнови [re: Taдж-aлл]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.03.10 09:25



"Не може една петиция за всеки един случай. Това е несправедливо."

И аз това писах, да се обединят 2-те в едно.



Тема Re: офф топикнови [re: van_helsing]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.03.10 09:25



Тъй си е.





Тема Re: офф топикнови [re: huanji]  
Автор zxld (познат)
Публикувано30.03.10 10:07



Брейй Босъ е страшен

.



Тема Re: Чета чета ли........нови [re: zxld]  
Автор galy ()
Публикувано30.03.10 11:31



Не знам що я прочетох тая тема. Явно нещо съм се смахнала напоследък

Но се ядосах.

Хващам се за теб, защото в твоето мнение има едно нещо, което всички тука с лозунгите някак странно не могат въобще нито да го чуят, а пък ако го чуят го сритват в задния двор.

За това говоря:

Аз предлагам да спрем да плюскаме месо и готово

И в този смисъл мисля, че подобна петиция (че и искане за промяна в законодателството) е пълна порнография Там пише, че трябва да има наказания за всеки човек, който нарани животно. Някой въобще схваща ли какво означава това?
Всички които сега викат "У-у убийци", са същите такива макар и по косвен път. Изключенията са нищожно малко. Моля Съдът да се самосезира.

Щото лично за мен няма адекватна причина да правя разлика между този случай с куче и едно клане на прасе по Коледа, което не само че се прави в далеч по-огромни, дори гигантски размери, но е превърнато и в ритуал и празник. Като дете съм чувала писъците на прасенца по заколение. А също съм виждала и как играе брадвата по шийката на пилетата.

Мога да добавя още и агнета, пуйки, телета, морска фауна и т.н., че и ловните резервати, в които се отглеждат прекрасни животински видове за лов. Ама нали си плащат, за да стрелят и се стига до 4-5цифрена сума, та това е нормално и на никого не прави впечатление.
Някой замисля ли се за ежедневното убийство на милиони животинки, за да ядете ?! Или при така поставен въпрос човека е с приоритет и по-важно е да си направим пържолите, и прасето не се брои за животно с права като кучето.

Не оправдавам подобна жестокост към нито една животинка. Но не мога да се съглася такава кампания да се прави избирателно - за кучета и котки може, пък за прасета и кокошки не. Това НЕ Е закон за защита на животните да ме прощавате. Куче, прасе или пиле - все е животинка и всички имат сърце. Като сядате на масата с пържолите и кюфтетата дали ви минава такава мисъл случайно.
Подобни "походи", лозунги и преекспонирана състрадателност и чувствителност ми звучат много фалшиво и за мен граничи с цинизма...докато на масата ви има сервирана апетитно сготвена мръвка.

И като оставим настрана лозунгите и романтиката, я кажете какво конкретно направихте за 4 дни (преди 4 дни е пусната темата)? Колко кученца прибрахте от улиците? Заведохте ги на ветеринар, нахранихте ги и им намерихте подслон?
И не говорете сега, че били трябвали пари. Нали сте уж за идеята, нали целите са хуманни и надличностни? Отделете от времето си безплатно, извадете от личните си средства... Защо трябва някой да ви осигурява пари? Защо винаги в един момент стигаме до няколкото "вълшебни" думи в неопределен род: "Да, ама трябват пари. И ако може и на мен да ми се плати, задето ще работя за каузата."



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.03.10 13:09



Да, де. Защото си такъв всезнайко, затова теб ще те хапят, а мен не. Я прочети пак тук:

А за крайните случаи, където кучетата са насъскани от стопаните си, за това не са виновни кучетата, а хората!
Защо оправдаваш безотговорните им стопани, които след като са малтретирали и озлобили животното, просто са го пуснали без контрол, а насочваш омразата си само към кучето?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Чета чета ли........нови [re: galy]  
Автор zxld (познат)
Публикувано30.03.10 13:17



Лично мога да се похваля, спасил съм 4 кучета. Които в момента се отглеждат както си му е реда. Имат си паспорт, лекарски контрол, разходка и нужното количество храна, а едно от тях за миналата година бе на състезание.
За котките там съм спрял да ги броя. В момента изхранвам 2 котки от така наречената улична превъзходна, въпреки че си имат стопани.
А тази кампания се прави с една цел да се бъзикат хората за да не мислят за други работи.
А между другото повечето еко и животински активисти си имат интересни спонсори.





Тема Виж сега ...нови [re: Lillie]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано30.03.10 17:36



... кучетата са много добри животинки, пазят пиленцата от злокобни "котенца" ...





Тема Мнението ... нови [re: zxld]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано30.03.10 17:53



... е по погрешка, задра връзката със сайта по време на изпращането!!!



Редактирано от van_helsing на 30.03.10 17:58.



Тема Е кой е по - най ...?!нови [re: zxld]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано30.03.10 17:54



Така ли излиза, а?!

Знаеш ли че съм спасил от геноцид много повече кутрета и котки от тебе ...?! Водя ги на сигурно място при разни добродушни виетнамци ...





Никой от тях не е посмял да ги осакатява живи ... !!!



Тема Re: Браусссссссснови [re: van_helsing]  
Автор zxld (познат)
Публикувано31.03.10 09:23



ся ще стресираш женките тук.





Тема Нема се стреснатнови [re: zxld]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано01.04.10 11:30



Те са психически издръжливи, няма да се стресират ...



Инак защо преди време нямаше улични пверъзходни да се разхождат ей така? Ми тогава имаше много виетнамци на стаж и обучение в Бг и проблема бе решен ... Не знам как и какво са научили тук, щот знаеха само 10-на думи на български, а най вече "1 мяу, мяу (или бау, бау) = 2 тик так" ... , като "1" и "2" го казваха с пръсти ...
Нямаше и геноцид срещу животинките, понеже всичко се изяждаше ...




Тема Re: офф топикнови [re: kotence777]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано01.04.10 17:19



Еееее, света вече не е същия, обърнал се с главата надолу значи. Къде се е чуло котки да защитават кучета...



А, че извършителя е изрод няма какво да се коментира.



Тема Re: Нема се стреснатнови [re: van_helsing]  
Автор Lillie ()
Публикувано01.04.10 20:57



Специален великденски поздрав



за всички модератори



Тема Re: Нема се стреснатнови [re: Lillie]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано01.04.10 22:05



ха ха ха ха ха ха ха

Лиииииииииллллллл, изби рибата, копнах го във фейса

благодарско за трите минути смях

ха ха ха ха ха



In the name of the father...

Тема Re: Нема се стреснатнови [re: Rose*]  
Автор Lillie ()
Публикувано02.04.10 00:23



Цяла вечер го пускам на replay и рева от смях. Уникално клипче.





Тема Re: офф топикнови [re: lvony33]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано02.04.10 01:16








Тема Re:нови [re: Lillie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.04.10 02:31




Мерси.
Заболя ме корема от смях
You won, wanna go Norway?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Lillie ()
Публикувано02.04.10 12:10



Know You love my cock





Тема Тоя клип е скучен щот е ...нови [re: Lillie]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано02.04.10 12:23



за всички модератори ..., а аз не съм такъв ...





Тема Re:нови [re: Lillie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.04.10 13:56



Ама то значи петел, ти какво си помисли сега

Петелчето му обичаме

Do what works or do what's right?

Тема Re: офф топикнови [re: rigel3]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано02.04.10 22:32



Направих си труда да ти прочета всички мнения в тази тема, извода ми е че си идиот, и че абсолютно не си наясно какво се иска да се промени....не се различаваш по нищо от изверга постъпил така със кучето

Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето.


Тема Re: Нема се стреснатнови [re: Lillie]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано03.04.10 00:06



половината ми фейс приятели итрещяха и те

та "благодаря" и от тях



In the name of the father...

Тема Re:нови [re: Lillie]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано03.04.10 00:08



оооооооооооооооооххххххх, щше умраааааа, на хълма, с камилите, до тропическия отец



In the name of the father...

Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 11:24



Вдигам темата заради един линк, който предполагам ще зарадва мнозина:




Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Lillie ()
Публикувано08.05.10 14:52



Око за око, зъб за зъб, както казват християните.


http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=2&g=21&tr[]=1



Тема Re:нови [re: Lillie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 22:37



Някой май е с болезнено чувство за справедливост



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано09.05.10 13:11



А не ми се мисли на онзи свят какви озверели бесни животни го очакват. Смъртта ще му се стори песен





Тема Re:нови [re: 3aek]  
Автор kotence777 (друга)
Публикувано09.05.10 13:30



Не знам. На мен ми се струва леко измислено. Не съм чувала по телевизията да го съобщават по новините,а сериен убиец си е новина достойна за централна емисия. Тези razkritia.com ми се струват прекалено жълти..... Сложили някакви снимчици там,на които нищо не се вижда (не,че няма и майстори на фотошопа де)
А ако е истина е много гадно. Никой няма право да се прави на Господ или да издава присъди без съд. Както и да е. Според мен е измислица.



Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор 3aek (KAP 2003)
Публикувано09.05.10 14:14



И аз се зачудих защо не съм го чула другаде... Но все пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.