Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор rigel3 ()
Публикувано20.11.09 15:11



rigel3,от всички небесни телца,Слънцето и Луната ни влияят най-много.

Като ти четох следващите постове ми изглеждаш умен, интелигентен човек. Ама я да те питам нещо: като пусна поста си направи ли си труда поне определението за астрология да прочетеш? Не да го разбереш, а само да го прочетеш!!!

Щото никъде в него не пише, че планетите / звездите вляят на хората. Та оттук следва: или не си го чел (споко, всичките преди тебе, където хулиха астрологията, не бяха го чели), или не може да правиш сравнение на думи в изречение (това май в 1. клас се учи, не помня). Или си като един друг чиляк, дето ми разправяше, че нямало нужда да чете определението за нещо, за да го критикува.



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.11.09 22:29



Като спомена, че математиката била най-точната наука ... да те питам нещо:

Две успоредни прави:
1. не се пресичат
2. се пресичат в безкрайността

Кое е вярното?
Само не ми казвай, че и двете според вида математика



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.11.09 22:35



С риск да повторя и други в темата ... би ли ни осветлил до къде точно се простират познанията ти за Астрологията, за да излизаш с "компетентни" мнения за нея?


Щото е безумно лесно да отричаш нещо, за което не знаеш нищичко
Но пък никой няма да те приеме насериозно така
Допускаш ли изобщо, че съществуват неща извън твоя кръгозор?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 00:22



Виливар,това не е една задача,ами са две.Доказано е ,че две прави НЕ се пресичат.Отделно е доказано,че две прави се пресичат,без да има конфликт с първото твърдение(като резултат от различните параметри на физическото пространство).Върни се назад и прочети това което съм написал за предварително зададените параметри и условия за решаването на дадена задачка.Не ме ограничавай с различните математики(геометрии),били те Евклидови ,Гаусови или на Лобачевски.



Тема Re:уикипедиянови [re: skydriver]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 00:28



Цитирам извадка от Уикипедия:

Астрологията (от гръцки: αστρολογία = άστρον + λόγος) е лъженаука[1], която твърди, че съдбата на отделни личности, групи и дори цели народи и държави се подчинява на положението на определени небесни тела (най-вече планетите от слънчевата система). Астрономът Валери Голев определя астрологията като „социален наркотик“ и „утеха на невежите“[1].

Да продължавам ли..........................?



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skydriver на 21.11.09 00:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от skydriver на 21.11.09 00:32.



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 00:56



Пък аз си мислех, че математиката била точна наука


А гледай ти колко математики имало ... та даже си противоречат

Усещаш ли защо те питах точно това?
Ти разбираш от Астрология точно толкова, колкото аз от висша математика.
Тоест едно голямо нищо
И понеже аз съм достатъчно умна да знам, че не разбирам от висша математика, за да я обсъждам, те съветвам да се замислиш ти какво правиш

А да ми пробутваш уикипедията като достоверен източник (да те светна, че в научните среди уикито НЕ Е признат източник за цитати и определения) ... показва само колко малко разбираш от материята
Нито познаваш историята на Астрологията, нито методите й, нито принципите ... нищо.

Защо не се пообразоваш малко, да почетеш, да видиш за какво иде реч ... и после да дойдеш да ни осветляваш с прозренията си, ама базирани на познания, а не на свободни съчинения? :)
Иначе става малко смешно :Р

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 21.11.09 01:02.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано21.11.09 12:48



В отговор на:

А да ми пробутваш уикипедията като достоверен източник (да те светна, че в научните среди уикито НЕ Е признат източник за цитати и определения) ... показва само колко малко разбираш от материята



Само да допълня за Уикипедията, щото и на мен ми стана смешно като видях, че човека се опира на нея, - това си е точно колаборирана социална мрежа за инфо. При това - АНОНИМНА. Всеки може да създаде, обогати и редактира определена статия. А знаем какво казват умните - цитирай ми нещо от Исус, ИЗВАДЕНО от контекста на Библията и аз ще те обявя за антихрист. Именно затова Уикито не е уважавано сред научните среди.

По темата - преди мен е написано достатъчно ЗА АСТРОЛОГИЯТА и затова не смятам, че е нужно и моето мнение. А хората, които ме познават знаят какво е то.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re:нови [re: Canopus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 15:12



А ако в Уикипедията имаше нещо което подкрепя Астрологията,друго щяхте да пишете!!!

1 :Уран,Нептун и Плутон са открити през последните 200 години.Преди това те не са заемали място в сметките на Астрологията по простата причина ,че вашите колеги не са предполагали тяхното съществуване.И изведнъж ... хоп...откриват тези планети и те започват да оказват влияние върху човека.

2 : Плутон е буца лед и камъни с диаметър само 2390 км,отдалечен средно на 6 милиарда километра от Земята.И вие си мислите ,че това тяло влияе на нечия съдба?

3:Някои от спътниците на големите планети са по-големи от Плутон,които биха имали много по голямо влияние от това джудже смешно.А спътници в астрологийката няма.

4.Космически тела с размерите на Плуто колкото искаш има около него,че и по големи.Нещо за тях да споменавате?Според вас те що не влияят на хората?

6.Относно планетите гиганти Юпитер,Сатурн, Уран и Нептун.Ако те влияят на нашата планета,то това е чисто физическо влияние в микроскопични мащаби,а не някакво Вълшебно определящо съдби поведение.

5.



Тема Re:нови [re: Canopus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 15:19



Относно Уикипедия.На учените не им трябват цитати от"колаборирана социална мрежа".Но на астролозите им трябва,защото нито те са учени, нито науката им е наука.



Тема Re:нови [re: Canopus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 15:26



Тъй като джентълменството извира от мен,ще кажа,че щом Астрологията забавлява хората и те се чувстват добре,лошо няма.И филмите са измислица,но доставят удоволствие на зрителите.Значи лошо няма.Да живей Астрологията!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.