Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Астрологията хич я нема  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 00:59



Господа Астрономите отдавна доказаха,че зодиакалните съзвездия не са това на което приличат.Вече и децата знаят,че звездите оформящи зодиакалните съзвездия НЯМАТ НИЩО ОБЩО ПО МЕЖДУ СИ.ДОРИ РАЗСТОЯНИЯТА МЕЖДУ ТЯХ СА НЕИМОВЕРНО ГОЛЕМИ.Поради простата причина,че ги наблюдаваме от гледна точка на Земята ни се струва,че те образуват нещо смислено.Зодиакалните съзвездия са 13,а не както на някой му е угодно 12,само да баламосва хората....Ама Вие НЕ та НЕ...



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано19.11.09 09:47



Какво като са неимоверно големи разстоянията!!!
К'во от това при положение, че имаш една точка, върху която се проектира енергията, преодоляваща тия разстояния - Земята и хората на нея???



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.11.09 13:45



У западната астрологиЪ такова чудо нема - зодиакални съзвездия. Ние ползваме зодиакални знаци. И преди да ги ползваме се допитахме до господата астрономите и те разрешиха да ги ползваме. И за планетките разрешиха. Малко се сърдят, че Луната я броим за светило, ама го преглътнаха.





Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: rigel3]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 14:22



ха
Накои от звездите които образуват зодиакалните съзвездия може отдавна да са мъртви,но тъй като са неимоверно далеч светлината(знаеш)още не е достигнала Земята за да отбележим този факт.И как по-точно една вече несъществуваща звезда ми влияе,че не разбрах?



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 14:28



rigel3,от всички небесни телца,Слънцето и Луната ни влияят най-много.Но тяхното влияние е свързано със всичко друго ни не и сътбата,характера ти и например да ли ще спечелиш от тотото.А Господа Астрономите са едни добри чичковци.Благодаря ти за готиния коментар.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано19.11.09 14:47




У западната астрологиЪ такова чудо нема - зодиакални съзвездия. Ние ползваме зодиакални знаци. И преди да ги ползваме се допитахме до господата астрономите и те разрешиха да ги ползваме. И за планетките разрешиха. Малко се сърдят, че Луната я броим за светило, ама го преглътнаха.

ха ха ха ха ха Много са добри тези господа

Колко мило



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано19.11.09 16:04



Ма много сте ми интересни колко ентусиазирано начевате да критикувате, като и на децата е ясно, че хабер си нямате от материята, наречена астрология



Както е известно в бизнес средите, никой не може да управлява успешно дадена компания, ако не умее да прави всичко, което се върши там. Та в тази връзка, докато не изучиш астрологията, няма как да знаеш кое как и защо се използва, а още по-малко пък да влизаш в в критика.

1.Зодиакалните съзвездия са получили някакви имена в древността. Те се ползват, за да маркират участъци. Нали знаеш как е в географията? Всяка държава си има някакви граници. Някога по тия граници може и да е имало пънове и чукани, а пък сега да няма нищо, ама границата си е все там. И в този смисъл съзвездията служат, за да се направи "държавно разделение" на небесната територия.

2. Съзвездията били 13. За астрономите. И какво от това?
В годината защо има 12 месеца и защо едно денонощие е разделено на 24 часа, а? Хайде отговори ми, пък аз ще ти кажа защо 12, и защо 13-то се е вляло в тия 12

3. Ако ми обясниш защо в български език използваме думата "народ", когато искаме да говорим за някаква общност от хора, аз пък ще ти обясня как така планетите и съзвездията имат някакво значение за живота на хората по земята.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 18:33



Не искам да критикувам.Бих искал да проведем един цивилизован и културен спор,почиващ на факти и данни,наука ,ако искаш дори.Днес астрологията е просто бизнес от който се хранят много хора.Астрологията е една от екстрите на ежедневието.Дори аз самият съм бил изненадан и радостен,ако нещо в хороскопа ми се случва.Но днешните хороскопи се правят от сульо и пульо и наблягат на неща за които е много вероятно да се случат,като например да имаш/нямаш успех в службата,да се разболееш,да отидеш на екскурзия и пр.
Ще ти дам конкретен пример.Преди около 10 г.работих в едно казанлъшко радио.Всяка сутрин трябваше да чета хороскопа за деня.Един ден както обикновено в радиото се обадиха поне 25 слушатели да ме поздравят (както винаги) за изключително точния хороскоп.Лошоте беше,че по грешка съм прочел хороскоп за същия ден ,но от миналата година.Сам(а)си направи изводите...(аз бях лош водещ,но тук темата е друга).
Не казвам ,че астрологията се занимава само с хороскопи.Просто ТЯ е базирана на грешна интерпретация на обектите изграждащи заобикалящата ни Вселена.Това е...
Защо използваме 12,24 ч,измерване.Има много теории.От древен Египет и Шумерия до наши дни.От Слънчевата година 365.2422 дни,52 седмици,28-31 дни,7дни в седмица,24 и 12 часа...Всичко това е за удобство направено.Аз, ако искам мога да си изчислявам времето на 730 дни в година 104 седмици и т.н.
И какво от това?

Редактирано от skydriver на 19.11.09 19:15.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано19.11.09 19:13



" Ще ти дам конкретен пример.Преди около 10 г.работих в едно казанлъшко радио.Всяка сутрин трябваше да чета хороскопа за деня.Един ден както обикновено в радиото се обадиха поне 25 слушатели да ме поздравят (както винаги) за изключително точния хороскоп.Лошоте беше,че по грешка съм прочел хороскоп за същия ден ,но от миналата година.Сам(а)си направи изводите...(аз бях лош водещ,но тук темата е друга).
Не казвам ,че астрологията се занимава само с хороскопи.Просто ТЯ е базирана на грешна интерпретация на обектите изграждащи заобикалящата ни Вселена.Това е... "
--------------------------------------------------------------------------------

Много бързо си правиш изводите, ако някой ти е казал,
че медийните хороскопи са " астрология " - още оттам ти
тръгва грешката



За следващите ти разсъждения , както се казва - " без коментар"

В какво ще вярваш и в какво - не си е лично твоя работа...

Редактирано от Moonstone на 19.11.09 19:15.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 19:23



Moonstone,май не четеш внимателно и ми повтаряш съжденията...



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 19:27



Вярвайте в каквото желаете.С мен и без мен е все тая...



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано19.11.09 19:29



" Moonstone,май не четеш внимателно и ми повтаряш съжденията..."
--------------------------------------------------------------------------


Чета внимателно само този, който има какво да каже,
а това, че си дошъл да ни споделиш " вярванията " си,
много мило, че си наминал ...





Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 19:30



Ако ми отговорите вярно на този въпрос,повече няма да ви преча.Кажете ми защо "Астрология"е в раздел"Религия и мистика",а не в "Наука"при сериозните теми?



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skydriver на 19.11.09 19:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от skydriver на 19.11.09 19:32.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано19.11.09 19:37



" Ако ми отговорите вярно на този въпрос,повече няма да ви преча.Кажете ми защо "Астрология"е в раздел"Религия и мистика",а не в "Наука"при сериозните теми? "
---------------------------------------------------------------------------------

Пак тръгваш грешно с този въпрос - кое е " вярно "



В математиката има много " вярни " решения на една задача

И не на последно място, искаш да си докажеш нещо на себе си ли,
да убедиш себе си , че си на прав път ли ?

За какво са ти тези отговори - ти си ги имаш....( твоите )



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 20:14



Ако вярата в Астрологията ти помага лично на теб да си по-малко стресирана,вярвай си...Все пак е демокрация.

Редактирано от skydriver на 19.11.09 20:16.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 20:32



За твоя информация Математиката е най-точната наука,защото всяка една задача има само един верен отговор(при едни и същи предварително зададени параметри),а не няколко или"може би"или"около".И защо не искаш да отговориш на въпроса ми,а търсиш грешки в подхода ми към изледване на тази материя?
А, ако си мислиш,че след като Астрологията използва Математика я прави наука,жестоко се лъжеш.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано19.11.09 21:31



" А, ако си мислиш,че след като Астрологията използва Математика
я прави наука,жестоко се лъжеш."
------------------------------------------------------------

Ами не си мисля...





Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 23:12







Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано20.11.09 11:30



За да не повтарям онова, което Moonstone вече ти е написала - щом за теб такава глупост като дневен хороскоп ти е отправна точка за съжденията, просто разговора по-нататък ще е пълна загуба на време.

Наясно съм, че точно тая медийна астрология тотално подрива авторитета на астрологията. Но пък кой знае, може би е за добро. Астрологията не е нещо, с което трябва да си играем. Поне моя подход е : "да не събуждаме звездите за глупости"



А астрологията не е базирана на грешна интерпретация. Случайно да ти е минало през ума, че почти със сигурност онова, което ти знаеш за астрологията, е нещо като детско тананикане в сравнение с ария, изпълнена от Павароти?!
Но май няма смисъл да се обсъжда този въпрос. Все едно да те карам да ми обясняваш теория на относителността на Айнщайн, при условие, че нито разбирам нещо от физика, нито имам желание да прочета нещо за нея.

На мен поне не ми пречи да смяташ, че астрологията хич я няма.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: galy]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано20.11.09 15:08



Медийната астрология трябва да се забрани.Ако зависеше от мен........





Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор rigel3 ()
Публикувано20.11.09 15:11



rigel3,от всички небесни телца,Слънцето и Луната ни влияят най-много.

Като ти четох следващите постове ми изглеждаш умен, интелигентен човек. Ама я да те питам нещо: като пусна поста си направи ли си труда поне определението за астрология да прочетеш? Не да го разбереш, а само да го прочетеш!!!

Щото никъде в него не пише, че планетите / звездите вляят на хората. Та оттук следва: или не си го чел (споко, всичките преди тебе, където хулиха астрологията, не бяха го чели), или не може да правиш сравнение на думи в изречение (това май в 1. клас се учи, не помня). Или си като един друг чиляк, дето ми разправяше, че нямало нужда да чете определението за нещо, за да го критикува.



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.11.09 22:29



Като спомена, че математиката била най-точната наука ... да те питам нещо:

Две успоредни прави:
1. не се пресичат
2. се пресичат в безкрайността

Кое е вярното?
Само не ми казвай, че и двете според вида математика



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.11.09 22:35



С риск да повторя и други в темата ... би ли ни осветлил до къде точно се простират познанията ти за Астрологията, за да излизаш с "компетентни" мнения за нея?


Щото е безумно лесно да отричаш нещо, за което не знаеш нищичко
Но пък никой няма да те приеме насериозно така
Допускаш ли изобщо, че съществуват неща извън твоя кръгозор?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 00:22



Виливар,това не е една задача,ами са две.Доказано е ,че две прави НЕ се пресичат.Отделно е доказано,че две прави се пресичат,без да има конфликт с първото твърдение(като резултат от различните параметри на физическото пространство).Върни се назад и прочети това което съм написал за предварително зададените параметри и условия за решаването на дадена задачка.Не ме ограничавай с различните математики(геометрии),били те Евклидови ,Гаусови или на Лобачевски.



Тема Re:уикипедиянови [re: skydriver]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 00:28



Цитирам извадка от Уикипедия:

Астрологията (от гръцки: &#945;&#963;&#964;&#961;&#959;&#955;&#959;&#947;&#943;&#945; = &#940;&#963;&#964;&#961;&#959;&#957; + &#955;&#972;&#947;&#959;&#962;) е лъженаука[1], която твърди, че съдбата на отделни личности, групи и дори цели народи и държави се подчинява на положението на определени небесни тела (най-вече планетите от слънчевата система). Астрономът Валери Голев определя астрологията като „социален наркотик“ и „утеха на невежите“[1].

Да продължавам ли..........................?



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от skydriver на 21.11.09 00:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от skydriver на 21.11.09 00:32.



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 00:56



Пък аз си мислех, че математиката била точна наука


А гледай ти колко математики имало ... та даже си противоречат

Усещаш ли защо те питах точно това?
Ти разбираш от Астрология точно толкова, колкото аз от висша математика.
Тоест едно голямо нищо
И понеже аз съм достатъчно умна да знам, че не разбирам от висша математика, за да я обсъждам, те съветвам да се замислиш ти какво правиш

А да ми пробутваш уикипедията като достоверен източник (да те светна, че в научните среди уикито НЕ Е признат източник за цитати и определения) ... показва само колко малко разбираш от материята
Нито познаваш историята на Астрологията, нито методите й, нито принципите ... нищо.

Защо не се пообразоваш малко, да почетеш, да видиш за какво иде реч ... и после да дойдеш да ни осветляваш с прозренията си, ама базирани на познания, а не на свободни съчинения? :)
Иначе става малко смешно :Р

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 21.11.09 01:02.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано21.11.09 12:48



В отговор на:

А да ми пробутваш уикипедията като достоверен източник (да те светна, че в научните среди уикито НЕ Е признат източник за цитати и определения) ... показва само колко малко разбираш от материята



Само да допълня за Уикипедията, щото и на мен ми стана смешно като видях, че човека се опира на нея, - това си е точно колаборирана социална мрежа за инфо. При това - АНОНИМНА. Всеки може да създаде, обогати и редактира определена статия. А знаем какво казват умните - цитирай ми нещо от Исус, ИЗВАДЕНО от контекста на Библията и аз ще те обявя за антихрист. Именно затова Уикито не е уважавано сред научните среди.

По темата - преди мен е написано достатъчно ЗА АСТРОЛОГИЯТА и затова не смятам, че е нужно и моето мнение. А хората, които ме познават знаят какво е то.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re:нови [re: Canopus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 15:12



А ако в Уикипедията имаше нещо което подкрепя Астрологията,друго щяхте да пишете!!!

1 :Уран,Нептун и Плутон са открити през последните 200 години.Преди това те не са заемали място в сметките на Астрологията по простата причина ,че вашите колеги не са предполагали тяхното съществуване.И изведнъж ... хоп...откриват тези планети и те започват да оказват влияние върху човека.

2 : Плутон е буца лед и камъни с диаметър само 2390 км,отдалечен средно на 6 милиарда километра от Земята.И вие си мислите ,че това тяло влияе на нечия съдба?

3:Някои от спътниците на големите планети са по-големи от Плутон,които биха имали много по голямо влияние от това джудже смешно.А спътници в астрологийката няма.

4.Космически тела с размерите на Плуто колкото искаш има около него,че и по големи.Нещо за тях да споменавате?Според вас те що не влияят на хората?

6.Относно планетите гиганти Юпитер,Сатурн, Уран и Нептун.Ако те влияят на нашата планета,то това е чисто физическо влияние в микроскопични мащаби,а не някакво Вълшебно определящо съдби поведение.

5.



Тема Re:нови [re: Canopus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 15:19



Относно Уикипедия.На учените не им трябват цитати от"колаборирана социална мрежа".Но на астролозите им трябва,защото нито те са учени, нито науката им е наука.



Тема Re:нови [re: Canopus]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 15:26



Тъй като джентълменството извира от мен,ще кажа,че щом Астрологията забавлява хората и те се чувстват добре,лошо няма.И филмите са измислица,но доставят удоволствие на зрителите.Значи лошо няма.Да живей Астрологията!



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано21.11.09 15:33



Ей-й-й, колко пъти тук ти казаха поне да прочетеш определението за астрология. А ти си знаеш своето.
Да ма прощават всички астрономи, ама и те се оказват същата стока тъпаци (очевидно), които критикуват нещо, без хабер да си имат всъщност какво точно критикуват. Па и на всичко отгоре влезли да дават "компетентно" мнение по въпроса що е то астрология.

Все едно някой, който хабер си няма как се прави мозъчна операция, да вземе да критикува такава, направена от специалист. Ами освен да го нарека кръгъл идиот, за друго не се сещам. И ти ли смяташ да се включиш в тази "партия"?

Планетите НЕ ВЛИЯЯТ върху ничия съдба, коса, пръсти на краката, алкохолен делириум или мозъчна недостатъчност. Повтарям НЕ ВЛИЯЯТ.

Както метеоролозите правят прогнози за времето на база някакви замервания на влажност, движение на въздушни потоци и знам ли там какво още, астролозите правят анализ на човешката индивидуалност и прогнози според разположението на планетите. Все едно аз сега да седна да твърдя, че метеоролозите определят времето. Ами това е пълна глупост.

Чрез движението на планетите и специфичните разположение само се ЧЕТЕ какво притежава като даденост определен човек и какво ще изживее.

Все едно отваряш една книга и четеш. Хороскопът отразява "мозъка" на човека. И според движението на планетите, взаимоотношенията на планетите в хороскопа, астролозите просто успяват да "прочетат" каква е съдбата на човека. Всички знаят приказката, че човек от съдбата си не може да избяга и това се доказва многократно дори и на най-върлите скептици.

В мозъка на повърхността при определени моменти излиза онова, което е избрано да бъде направено в точно дадения момент. И този момент се разпознава чрез движението на планетите. Разпознава се само. Не са планетите тези, които го налагат. Планетите го показват, а астрологът го "превежда". Не е случайно, че едва през 26 хил. години може да се повтори напълно разположението на планетите в определен хороскоп.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано21.11.09 17:46



Защо не се пообразоваш малко, да почетеш, да видиш за какво иде реч ... А защо според теб,човек,който не се интересува от астрология "плесва" тема "Астрологията хич я нема" в клуб астрология?Такъв човек никога няма да седне да чете 1-2 години астрология,да се пообразова,чак след това да спори с факти.Целта на спора в случая не е истината





Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 17:59



Целта на спора в случая не е истината.
_____________________________________
Е и каква е истината?





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано21.11.09 18:01



Много обичат вниманието

Редактирано от kotence777 на 21.11.09 18:04.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 18:02



" Целта на спора в случая не е истината.
_____________________________________
Е и каква е истината? "

----------------------------------------------------------

Някой да си почешат някой места - там дето ги сърби





Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 18:05



А ако в Уикипедията имаше нещо което подкрепя Астрологията,друго щяхте да пишете!!!
Лично аз ползвам уикито като отправна точка само в най-най-най краен случай, например когато събеседника ми не знае съответния език, за да прочете нещо в оригинал и му давам линк към уикито да прочете нещо по темата на разбираем за него език с уговорката, че информацията там не е официален източник.
Но дори някой да направи статия за Астрологията в уикито, че е науката на науките - ти пак няма да повярваш, защото не ти изнася.

Образова ли се на тема Астрология или още си на ниво детска градина в познанията си?


Така, де - да знам на какво ниво да поддържам разговора

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 18:09



То всеки му харесва да е в центъра на ВНИМАНИЕТО.





Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 18:11






Някой да си почешат някой места - там дето ги сърби.
______________________________________________________

местата там дето ме сърбят...ги маркирам...и ги мия.

Редактирано от varadave на 21.11.09 18:34.



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 18:16



На учените не им трябват цитати от Уикито, ама на теб ти трябват и затова ги цитираш.
Така, де - не си чел нормална литература по темата и знанията ти са близо до нулата


Тук не цитираме извадки от Уикипедията, а боравим с информация от други източници.
Ти няма как да забележиш това, защото не само не знаеш за какво иде реч, не само не четеш изобщо в клуба, но и си влезнал само да пуснеш темата и да очакваш някой да те вземе насериозно
Не знам колко джентълменство извира от теб, но изворът на познанията ти определено е пресъхнал.
Със същия успех някой абориген ще влезе в някой форум на физици и ще постне тема: Абе какви са тия ултравиолетови и инфрачервени щуротии - такова животно няма
Освен да му се изсмеят ... та и ние така.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: kotence777]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 18:17



Да, целта на спора е в самия спор.
Реторика на човек, който просто скучае



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 18:26



" Някой да си почешат някой места - там дето ги сърби.
______________________________________________________

"местата там дето ме сърбят...ги маркирам...и ги мия. "

-------------------------------------------------------------------------------


Кой за какво си мисли





Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 18:28



"Кой за какво си мисли "....
____________________________________


ти ми подаде темата за "мислите"...


"Ако живота ти подаде лимон,направи си лимонада".

Редактирано от varadave на 21.11.09 18:35.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 20:35



"Планетите НЕ ВЛИЯЯТ върху ничия съдба, коса, пръсти на краката, алкохолен делириум или мозъчна недостатъчност. Повтарям НЕ ВЛИЯЯТ." и"
Чрез движението на планетите и специфичните разположение само се ЧЕТЕ какво притежава като даденост определен човек и какво ще изживее."

1.За това дали според Астрологията планетите влияят на хората.
Влязох в един сайт за Астрология и там нещо много силно ми напомни за galy
от този форум.Дори се хващам на бас,че ти си Галя и сайта е твой.Та в този сайт http://www.galyastro.com/the_astrology.html се твърди,че планетите ВЛИЯЯТ,а не обратно. Мислиш ли ,че ти подхожда да наричаш хората "тъпаци".Който не може да се защитава започва да обижда.А това,че разбирам от астрономия ми помага да разбера,че астрологията е "сакрална глупост".
Защо всички като теб си мислят,че датата на раждане е най-важна и когато човек се роди,положението на планетите и не знам още какво, казват какъв е този човек.А ти не знаеш ли,че раждането е само стъпка по пътя на изграждане на една личност. И тази стъпка дори не е първата.Първата стъпка е зачеването на плода в утробата на майката.От този момент започва формирането на личността.От този момент малкото оформящо се човече,дори защитено от майчината плацента е подложено на всички външни влияния.Това човече е личност още преди да се е родило.То може да се смее,да е сърдито,да рита,да му е горещо,неудобно,може да различава гласове и т.н.

За финал ше напиша,че това което е написано"ГОРЕ" е написано на език който ти и тези като теб едва ли някога ще имат щастието да разберат и разчетат



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 21:03



" За финал ше напиша,че това което е написано"ГОРЕ" е написано на език който ти и тези като теб едва ли някога ще имат щастието да разберат и разчетат "
--------------------------------------------------------------------------

Ами че то и за учените е била еретична мисълта, че може да се
разчете кода на човешкия геном, ама на - взеха, че го розчетоха,
във всеки човек е заложена определената комбинация предварително !!!

И да искаш маймун да станеш - не можеш





Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 21:04



Отваряш много интересна тема на разговор - кога точно купчината клетки в матката се превръща в човек?
Сигурно е излишно да ти казвам, че има над 1001 отговора на този въпрос.
Как може да говориш за формиране на личност, ако нямаш висша мозъчна дейност?
Да не говорим, че не е доказано по никакъв начин, че движенията на плода са съзнателни, а не рефлексни действия, дори учените спорят по тези въпроси, но ти със сигурност си открил истината, мдам.
Моментът на раждане не е избран случайно като отправна точка.
Най-малкото много трудно ще се разбере точния момент на зачеване.
Ти ако имаш метод да го определиш, сподели го с нас простосмъртните и ни осветли



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 22:09



Това и аз искам да кажа.че разчитането става само с научен подход.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано21.11.09 22:29



Точно така.
Планетите не влияят върху ничия съдба, не я определят. Повтарям го и потретвам. Ако си направиш труда да прочетеш внимателно какво съм написала там в сайта, ще схванеш, че не твърдя обратното.

Влиянието на планетите се ограничава единствено и само до това, че има връзка между движението и взаимните връзки на планетите и типа характер/ психологическа настройка на ума / събитията в човешкия живот. Дали тази връзка се осъществява посредством излъчена енергия или по някакъв друг начин...това все още никой не може да докаже чрез известните ни науки. Планетите не определят нищо. Нито пък нечия съдба е подчинена на планетите.
Просто няма официална наука, която да може да обясни как и защо чрез се осъществява тази корелация - разположение на планети->човек и човешки живот и съдба.

Ако говорим за влияние на планети в смисъл, че чрез тяхното разположение и движение, можем да "видим" почти всичко в човешкия живот - да. В този смисъл планетите оказват влияние върху човешкия живот (моя е грешката, че не го уточних). Но човешкия живот не е подчинен на планетите. Той се движи по строго определени правила, които могат да бъдат разчетени посредством планетите и тяхното движение. Затова има значение кой кога се е родил. Защото притежава уникален "код".

Ако хората се подчиняваха на планетите, то тогава не би имало никакъв смисъл от индивидуален хороскоп. При всички щеше да се случва едно и също. Защото ако на земята има 6-7 млрд. души, то планетите са само няколко и днес например всички те са в точно определени позиции, които не позволяват n- на брой вариации, та за всеки по земята да е различно.

пп. Аз никъде дотук не видях да зададеш един нормален въпрос, за да говорим за защитаване на позиции. Влизаш тук и изплюваш някаква глупост за астрологията, при това на база никаква информация. Само си погледни заглавието на темата. Ако си очаквал друг тип реакция тук, ами сори, ама си сбъркал. След като ти влизаш тук и наричаш астролозите "баламосващи хората", аз пък имам пълното право да нарека такива като теб тъпаци.

Ако не ти харесва, се замисли дали на нас тук ни харесва, когато някой като теб влиза с "ритници" вместо както му е реда - да влезе възпитано. Аз имам такъв навик - да влизам в тона на питащия, каквото повикало, това се обадило



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 22:44



" Това и аз искам да кажа.че разчитането става само с научен подход."
-----------------------------------------------------------------------------------------


Еййй......голям напредък отбелязваш с това, че " може да се разчете ",
а за "подхода" - няма да си говорим сега



Но ще ти дам един " жокер" за размисъл.....че кода освен " материален"
може да бъде и " енергиен " - това също е доказано от науката,
съществуването на енергия, нещо като " материя", за която нямаме
сетива да " видим " - хайде мисли си за домашно



Тема Re:Галя...нови [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 00:09



Начина по който пишеш издава колко си припряна и лесно раздразнителна.Но не можеш да си позволиш такъв" гаменски" тон в твоя сайт,че виж си изгубила "почитатели".Но не си и мисли ,че аз искам да оплюя труда който си положила до тук.Вярвам,че не е било лесно.
Въпреки всичко това с твое позволение искам да пргледам внимателно твоя сайт.А това може да промени мнението ми.Поне след това няма да ме обиждаш,че нищо не разбирам от Астрология.Не забравяй ,че взаимното уважение на опониращите говори за личностното им ниво.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано22.11.09 02:21



Не си първия който идва да ни ръси акъл и да съобщава, че са пуснали топлата вода.
А децата щом знаят, не мислиш ли, че не ние не го знаем?
Нямам идея на какво ти приличат зодиакалните съзвездия, на мен не ми приличат на нищо, но щом като на теб ти приличат няма проблем.
Нали знаеш кои според Айнщайн са безграничните неща ...
И е много е възможно Астрономите да са готини хора, не го оспорваме, но по-ценни измежду тях са учените астрономи а не спорещите дървени астрономи.


По добре поздрави хората тук с някоя песен или кажи нещо, но ново, щото тая песен сме я чували вече.
Например, след като си астроном кажи за тъмната енергия /материя/ - антиматерията, протонния разпад и такива неща, не да говориш за неща с които не си наясно.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: galy]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 08:49



Ако си очаквал друг тип реакция тук, ами сори, ама си сбъркал. Реакциите са точно очакваните Гали

Абсолютно логични и закономерни.Точно такива реакции харесват доста хора,които пишат в този клуб без да имат хал хабер от астрология.Има много такива и резултата е,че клубът се превърна в спам.Всяка една астрологична тема се осира,а иначе свободно се говорят всякакви глупости на лична и обща основа.......извинете ме за езика,но според мен е доста точно описание.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 10:09



Едно въпросче

Вие с nick_22O2 да не сте в близки отношения ?



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: kotence777]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано22.11.09 10:15



Абе прочети му профила - този е " казанлъшкия автоинструктор"
от Великобритания





Тема Re:Галя...нови [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано22.11.09 10:19



Хайде сега

Уж беше астроном, превърна се и в психолог. Начинът, по който съм пишела...това си е само в твоята глава. Аз може и да съм раздразнителна, но това е част от мене. И ако ти не го приемаш за какво личностно (твое) ниво ми говориш?

Аз не съм забравила, че дадени опоненти най-малкото трябва да не се нападат лично, а да спорят и обсъждат въпросите с факти и аргументи. Но изглежда ти си го забравил, когато си решил да стъпиш в този клуб. Защото ние тук аргументи "ЗА" астрологията имаме хиляди, а ти нямаш нито един "ПРОТИВ". И на практика нямам голям избор - на кого и за какъв да си предоставям аргументите?! Остава да си почеша езика. Нещо за което и ти си влязъл тук. Така че би трябвало да ми благодариш и да си доволен.

Ако искаш да докажеш дадена математическа теорема, трябва да си много добър математик. Но ако искаш да я опровергаеш, трябва да си 5 пъти по-добър математик от онзи, който просто я доказва. Това ти го казвам в случай, че решиш отново да влизаш в спор дали астрологията я "има".

Наслука в четенето. Не ти препоръчвам да четеш точно моя сайт.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано22.11.09 10:25



Е, мисля ние сме толерантни хора тук. Щом човека е дошъл да си почесва езика, ние като любезни домакини, трябва да му разрешим да се почувства комфортно



За това че се говорят прекалено много глупости на лична и обща основа, съм съгласна. Но пък нали знаеш че и прекаленото придържане само до "чисти" разговори, е отегчително. Е, поне за мен е отегчително. Трябва да има някаква искрица, която да те накара да се хванеш за клавиатурата и да напишеш нещо наистина добро.

Бе всеки луд с номера си



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано22.11.09 11:20



Аз да напомня, че все още чакам научните ти отговори на въпросите:
1. Кога купчината клетки в матката се превръща в човек
2. Как се формира личност без наличие на висша мозъчна дейност



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Moonstone]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 11:35



Прочетох,че е казанлъшки автоинструктор

,но прочетох,и малко мнения на въпросния nick_22O2.....Нали все пак за една кауза се борят Намерих доста сходства,дали заради общата цел,дали заради други фактори
Изразяват се по подобен начин,мислят по подобен начин..... цитирам nick_22O2

Писах вече, че астрологията е безсилна като малко дете, можеш да я атакуваш спокойно и с пълен успех, защото е лъженаука. Даже не е лъженаука, никаква наука (даже лъже-) не е....
Та ако не се познават двамата господа (от 1во л.ед.ч.) не е зле да се запознаят като съмишленици

Редактирано от kotence777 на 22.11.09 11:35.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: galy]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 11:55



Съгласна съм,че не може да се придържаме единствено към чисто астрологични теми,но кажи ми тогава,какво правят тук хора,които си нямат грам понятие от астрология?Не говоря за тези,които бъркат клуб "Астрология" с клуб "Врачки"(въпреки,че и на тях мястото им не е тук).Има хора,които са тук единствено да говорят глупости и да се правят на остроумни.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: kotence777]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано22.11.09 12:15



Този nick-2202 го знаем, не е наминавал скоро,
но са съвсем различни хора....nick-2202 е на
по-сериозна възраст





Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: Moonstone]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 12:20



Ааааа минал е,съвсем скоро. На 12.11.09 18:56 е наминал да ни каже колко сме заблудени.Виж темата му "Четиво за игноранти",още е на 1ва страница





Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: kotence777]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано22.11.09 12:39



" Ааааа минал е,съвсем скоро. На 12.11.09 18:56 е наминал да ни каже колко сме заблудени.Виж темата му "Четиво за игноранти",още е на 1ва страница "

--------------------------------------------------------------------------------

Хахаха.....много "кротко " го е дал този път





Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: Moonstone]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 12:42



Пустия ми меркурий в скорпион.......естествено за кримка мисли





Тема Re:Виливарнови [re: Bиливap]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 15:21



Не отговарям на неграмотни въпроси.

Редактирано от skydriver на 22.11.09 15:45.



Тема Re:Галя...нови [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 15:30



Ти първа изсползва обидни думи.Когато в началото написах за астролози шарлатани,нима няма такива?Вестниците и тв бъкат с недодялани"хороскопи" и много "астролози" баламосват хората.Не съм ти отправял лични обиди,защото не те познавам като човек.А това да наречеш някой с различно от твоето мнение"тъпак",говори за безсилие,ако не лошо възпитание.Н икога не е излишно да има хора които не са на твоето мнение, защото така можеш да си "сверяваш часовника".


Редактирано от skydriver на 22.11.09 15:35.



Тема Re:За форуманови [re: kotence777]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 15:38



Ако заглавието на моята тема не беше"Астрологията хич я нема",а например"Защо не вярвам в астрологията"щеше ли да промени диалога?



Тема Re:За форуманови [re: skydriver]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано22.11.09 16:08



Не нямаше,но кажи тогава,каква е целта на така любезното ти посещение?Тук е форум,в който хората с еднакви интереси обсъждат неща,които ги вълнуват.Ок,имай си мнение,но защо така ожесточено го натрапваш?Ясно е,че нито ти ще отстъпиш,каквито и аргументи да ти дадат,нито пък някой от нас ще отстъпи.Ние говорим на различни езици,както ти казаха колегите и докато не се запознаеш с материята,не може да се получи конструктивна дискусия.Нямам нищо против теб,но темата в случая няма смисъл.



Тема Re:За Медийните хороскопинови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано22.11.09 17:02



Медийните хороскопи са стока, която се продава/ търси
от пазара ( и от самите медии се търси, за да си продават те,
тяхната стока ) това е свободния пазар - никой не пита
искаш/неискаш докато стоката е търсена , т.е. докато има
кой да плаща за нея - ще има и кой да я прави !!!

Може ли да има общи хороскопи за всички, след като отделния
човек е единствен и уникален



Те по-скоро изразяват общи тенденции, на база на някой общи фактори.

P.S.
И аз не обичам Сиренето с растителни мазнини от 3-4 лева, в което
има сухо мляко и разни други боклуци , но това се произвежда,
защото това се търсело на пазара, по-евтино ....

Трябва ли да обвинявам мандрите, че не знаят как се прави Сирене ?



Тема Re:За Медийните хороскопинови [re: Moonstone]  
Автор solar69 (непознат)
Публикувано22.11.09 17:27



Толкова ценна енергия се изразходва тук,за да се докаже/при това неуспешно/,на един човек,че астрологията работи.То даже и нищо не се доказа,защото нито един пример не беше приведен,никакви доказателства.Само общи приказки и надприказване.Аз харесвам астрологията много и непрекъснато чета и практикувам/любителски/,но преди да навляза малко по-дълбоко в нея и аз много се съмнявах,че тя работи.Ту се ентусиазирах,ту абсолютно се отчайвах.И в интерес на истината няма неопровержими доказателства,че астрологията е надеждно средство за предсказание,които да са широко оповестени.Или поне от нашето съвремие няма примери.В древността са много.
Без да изказвам категорично становище-твърде ми е рано за това-специално в предсказателната астрология малко се съмнявам все още.В това,че наталната карта разкрива нашия характер,предпочитания,интереси,темперамент и заложби,начина ни на общуване и поведение,изобщо не се съмнявам и съм се убедила многократно.Хорарната астрология също е безотказна.Но предсказателната още ми е загадка.Искам да вярвам 100 %,но ми трябват стабилни доказателства-т.е.сбъднати прогнози.И все още търся такива за себе си.

Слънце в Лъв,Асц-Везни,Венера в Рак,Луна в Скорпион


Тема Re:За Медийните хороскопинови [re: solar69]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано22.11.09 18:11



" Толкова ценна енергия се изразходва тук,за да се докаже/при това неуспешно/,на един човек,че астрологията работи.То даже и нищо не се доказа,защото нито един пример не беше приведен,никакви доказателства.Само общи приказки и надприказване"
-------------------------------------------------------------------------------------


Ако си прочетеш трите изречения
ще видиш че съдържат и въпроса и отговора.

Просто си приказваме
(общи приказки )

P.S. Много си права, че е загуба на енергия да " доказваме "
на някой си - нещо си
( затова и не го правим )



Тема Re:За форума котенце 777нови [re: kotence777]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 18:24



Грубо беше.Моля засегнатите да ме извинят.Ако ще спорим за нещо нека е цивилизовано и с необходимите аргументи.

Редактирано от skydriver на 22.11.09 18:26.



Тема Re:До котенце 777нови [re: kotence777]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 19:46



Не съм сигурен дали ще получиш бележката която ти пратих,за това я копирах и
поставих по-долу:
Благодаря котенце 777.Още веднъж ме извини за грубия тон в началото.Странното е,че обичам фантастичната литература,"Междузвездни войни"е любимия ми филм(а вече съм на 36 г.и чакам второ дете през Януари).Обичам да чета за необясними явления,космос,квантова физика,астрономия и пр.Някак Астрологията ми е убягнала като материя,но не е хич късно да се поинтересувам какво представлява фундаментално.Няма да ми навреди,напротив,мисля,че ще увеличи познанията ми.
Просто искам да контролирам нещата които ми се случват,да бъдат на сигурна база и малко или много да зависят и от моите решения.В момента работя като Автоинструктор в Шотландия и е много важно постоянно да взимам малки но важни решения и да не оставям нищо в ръцете на случайността.Искам някак съдбата ми да е в моите собствени ръце,но на 100%едва ли.И аз си мисля,че някак живота ми е предначертан.Може би някъде във вселената през очите на други,нашият живот е вече приключил и някой знае,какво ще ни се случи утре.

Много ми беше приятно докато писах тези редове.Желая ти всичко най-хубаво!!!



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 20:00



Влиянието на планетите се ограничава единствено и само до това, че има връзка между движението и взаимните връзки на планетите и типа характер/ психологическа настройка на ума / събитията в човешкия живот.

Това можеш ли малко да го преведеш, че нищо не разбирам от него. В чисто граматически смисъл говоря.






Тема А бренови [re: skydriver]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 20:19



да ти кажа, тук като дойде някой да плюва все едно и също гледам. Почват да го подиграват и да се държат надменно, все едно им зависи живота от това.

Мен ако питаш, за такъв що гуде културен чиляк като теб, ще да трябва друг подход. Далеч по- мек и залагащ на женствеността(не говоря за мъжете), а не на полагането на врата.

Иди в клуб "Ошо" и кажи, че чичко Ошо е бошлав работа. Едва ли ще почнат да те дюдюкат както тук. Даже ще отнесеш всякакви виртуални прегръдки и целувки.

Апропо, тази склонност към вмъжаване на жените тук е тревожна.



Тей де, а ти що пусна темата?




Тема Котарачкенови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 20:23



и твоята реакция е очаквана.



Не е късно да надминеш себе си и да си поотвориш малко сърцето, че да видим.

Личните неща се кастрят и ще се кастрят, но за всичко си има време и постепенност. Извън това, замисли се дали тази тема не е точно на място и не идва ли да покаже нещо.




Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 20:24



Е, мисля ние сме толерантни хора тук

Не сте, но защо пък да не станете. Няма нищо лошо.






Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано22.11.09 20:43



Въпросите са си съвсем правилни.

Виж какво написа ти: Първата стъпка е зачеването на плода в утробата на майката.От този момент започва формирането на личността
И аз питам как се формира личност без наличие на висша мозъчна дейност


Хайде, аз ще ти отговоря - никак
Ама ти наистина не знаеш за какво говориш
Това е закономерния резултат, когато пишеш за нещо, за което всъщност не знаеш нищо

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: А бренови [re: huanji]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 21:01



Защо пуснах темата ли?
Разбира се, не за да обидя някой лично(но това стана).И стана каквото очаквах.
Все пак благодаря,че остави тази тема за дискутиране.Повечето от мненията с които се сблъсках са на интелигентни хора.Е някои изпаднаха в лека криза,но ще им мине.



Тема Re:ВИЛИВАР-че..нови [re: Bиливap]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 21:08



Изразих се съвсем ОБРАЗНО(защото,ако използвам"МЕТАФОРИЧНО"няма да разбереш изобщо.



Тема Re:ВИЛИВАР-че..нови [re: Bиливap]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 21:10



Като говориш за Висша мозъчна дейност,нямаш предвид себе си,нали?



Тема Re: А бренови [re: skydriver]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 21:17



Чакай малко, никой, никого не може да обиди, ако той сам не се припознае, особенно когато взима прекалено насериозно учението.



Между другото, нашите моми(интелигентни) все не знаят какво значи, някой да се пречупи . Ами ей та на, ти си пример и да си водят записки.

Все пак е интересно някой да дойде и да покаже на живо съвсем прости неща, които са препъни камък за астрологическото войнство.

Дискусията може да продължи, не виждам лошо. Нито астрологията ще пострада от това, че някой не я приема.




Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано22.11.09 21:19



Има си хас да имам предвид себе си.
Аз съм човешко същество с ВМД, а не просто ВМД


Ама че неграмотно изказване направи

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано22.11.09 21:21



Това индиректно признание за гаф от твоя страна ли беше?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Все пакнови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 21:24



центърът на ерекцията е в гръбначният мозък. Затова мъжете мислят с оная си работа, а жените с главата. Което е огледално отражения на чувствената същност на жената и логическата на мъжа.

Има ли в астрологията разбиране за това преплитане на противоположностите, ако успя да ме разбереш поне малко.






Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано22.11.09 21:34



Има доста мъже, които ползват и правилната глава за мислене, но както виждаме - намират се и такива, които не са стигнали този етап


Не знам как и дали това "преплитане" е отразено в астрологията
Но като гледам ще ми е трудно да накарам небесния да разбере, че малко трудно ще формира личност без съответните биологични "инструменти" да са налице
Така, де ... памет, мислене, интереси, склонности, познания ... не си ги представям как протичат в едно такова ..... "човешко" същество като това:


Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 21:44



Има доста мъже, които ползват и правилната глава за мислене

Припознавам себе си.



Китайците броят годините от момента на зачатието, но не знам как гледат на формирането на съзнанието. Аз лично съм бил доста малък и не помня...




Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано23.11.09 09:50



Граматически си е съвсем наред. Не му хващаш смисъла, то е ясно и логично

Но нищо, някой ден ще се пречупиш и ще си кажеш.

Автомобил и радар.
Има ли някакво подчинение, определяне на нещо или налагане на едното върху другото? Или влиянието се свежда само до осъществяване на връзка помежду им с цел отчитане? Въпросите са за твоя консумация, та отговори не търся.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: skydriver]  
Автор rigel3 ()
Публикувано23.11.09 10:16



След като тактично подмина поста ми (6-я подред, от 20.11.09 15:11) предполагам, че не си направил това, което пише в него. Нищо, ние още чакаме и се надяваме.



За факта, че планетите не влияят има друго обяснение, ама ще те изчакам да попрочетеш малко и тогава да отговоря.

"А това,че разбирам от астрономия ми помага да разбера,че астрологията е "сакрална глупост"."

Радвам се, че има някой, който разбира от астрономия! Би ли написал какво е еклиптична координатна система за нас, които не я разбираме. Ако може с картинки, че само текст трудно схващам. И после ако може и екваториална координатна система, по аналогичен начин. Благодаря предварително.

"раждането е само стъпка по пътя на изграждане на една личност. И тази стъпка дори не е първата.Първата стъпка е зачеването на плода в утробата на майката."

То зачеването е първата стъпка, ама раждането е първата стъпка като самостоятелно същество. Защото в утробата, доколкото знам, зародиша не диша и не се храни самостоятелно, а чрез пъпната връв. Та като се сецне пъпната връх и се "ражда" новото същество.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано23.11.09 12:15



Науката следва Астрологията, но има твърде
малък опит все още ( за разлика от Астрологията )

ДНК тест показва дали с партньора ви сте един за друг





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: skydriver]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.11.09 13:26



ама качествените скептици и атеисти сме в други клубове... Иначе и доста по-силни аргументи могат да се намерят, и по-сериозни тези да се издигнат в тази насока, ама сега нямам повод. Пък и ме мързи...





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: Roxy]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано23.11.09 14:05



Може да е опасен и да не го допускат до тези клубове, като мен.
То тези клубове, така затворени не изглеждат ли малко бутикови и стерилни?
Иначе си е друго да водиш спор на вражеска територия, пък макар и безсмислен, но някак си е по-храбро.





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: lvony33]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано23.11.09 14:11



Иначе си е друго да водиш спор на вражеска територия....

Разсмя ме



Тема Направо ще се почупя :)нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 14:20



Камъчетата дето ми сипеш по врата, в твоите ръце са същински шиацу, за което благодаря и си записвам час за после. Но да кажа какво мисля, че ме остави сиротен:

Влиянието на планетите се ограничава единствено и само до това, че има връзка между движението и взаимните връзки на планетите и типа характер/ психологическа настройка на ума / събитията в човешкия живот.

Според мен е изпуснато едно "и" преди събитията в човешкия живот. Но може да бъде още "за", "със", както и само запетайка. Т.е. евентуалното тълкуване може доста да се промени.

Прости ако съм те притеснил с питането си, но като да ми се ще да разбера нещо доста увлекателно от йогическа гледна точка. А имено, че взаимодействието на планетите оказва влияние върху психологическата настройка. Тук вече можем да си говорим от начало и по друга линия, включая връзката автомобил - радар.






Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 14:29



Ама това не е смешно, а трагично. Да се опишеш по такъв начин с виртуала, не е нормално. Човек винаги води война, но реално със себе си и когато му се удаде да случи на някакъв резултат просто си постига всичко, без да се идентифицира като победител или жертва. Без да определя събитията като вражески или приятелски.

В Йога се нарича безстрастие.

Между другото, попитай го каква е причината сам да не пише в Йога? И се наслаждавай...






Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: huanji]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано23.11.09 14:56



Дали е смешно или трагично, всъщност няма значение кое от двете, но за човек усилено спорещ за неща за които нищо не е прочел и дори не се е опитал да ги разбере и двете твърдения са верни.

А аз не говорех за „Йога”, имах в предвид, че веднъж поисках права за „Религия” и ми отговориха "добре" но не ми дадоха права. Може и да е било защото не съм отговорил правилно на въпроса "Коя съм", който ми зададоха, знам ли?





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: lvony33]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.11.09 16:37



Рискът от стерилизиране е реален, а проблемът идва от разрешаване на софтуерни проблеми с голямата балтия. Малко клубове в религиозно-мистичната директория са "без лиценз", иначе атеистите виреем добре в християнските форуми. В "Религия" двете страни още не са започнали да си говорят сами с превес на едната, но нищо чудно да стане...





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: huanji]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.11.09 16:45



На ниво мироглед обаче си е така - има 2 или повече страни и боричкането "религия и мистика" срещу "наука/скептицизъм" си върви с пълна сила и явно зарежда участниците /за справка - "Християнство", където домакините си ги пускат сами такива/ и понякога стават доста поляризирани, но пък повечето пъти става майтап. Както и тук понякога има сблъсък на един вид мистицизъм /Кайли/ с друг /астролозите/ и двете страни са много неотстъпчиви и бойни... Изобщо хората са твърде духовни създания, докато не се нагазят по мазолите взаимно и безстрастието е рядка птица.

Редактирано от Roxy на 23.11.09 16:47.



Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: lvony33]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 17:37



Ако говориш за темата, то е точно така. Но какво пък, то и без това става повод за други разговори, които може да са далеч по- интересни. Поне за мен де, щото аз от астрология не се възбуждам интелектуално.



Ясно, ще пиша на мода и ще ти даде. Просто трябваше да ми кажеш, вместо да си мислиш щуротии. Има хора, дето са за връзване и ти не си от тях. Но съгласи се, че мода няма как да разбере веднага. Причината не е свързана с теб конкретно.

Което е повод да видиш как съзнанието има склонност да вижда разни работи, или да си внушава разни работи.




Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: Roxy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 17:43



Няма начин, опишеш и се със ситуацията и влезеш ли в нея, безстрастието отива на кино. То заради това няма постигнали за вечни времена, а всичко е постоянно осъзнаване, във всеки един момент.

Йогите са добавили и различаване.

Нали затова казват, че преди просветлението копал, след него пак копал.






Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Taдж-aлл (череп)
Публикувано24.11.09 14:10



Нямах време тия дни, да видя, каква тема се е заформила. Поредната на тази тематика. Написано по случая има много, стига човек да му се търси...

Питаш за 13-те съзвездия? Те са 13, няма спор. Но могат да бъдат и много повече и е въпрос на личен избор и въображение, колко ще ги чучнеш и как ще ги използваш.
Но зад идеята на 12-те знака стои една много тънка и същевременно интересна и дълбока философия, която е абсолютно достатъчна, за да се положи, като основа на знаците в астрологията.

По повод математиката - тя е точно, но и неопределима. Има цели раздели в нея, които са толкова "илюзиорни", че ме е страх да си представя, какво им е в главите на хората, които се занимават с нея.
Отделно да не повдигам въпроса, защо един кръг има 360градуса? А правият ъгъл е 90градуса? (ако не ме лъже паметта, в архитектурата за удобство е прието, че правият ъгъл е 100градуса, но може и да бъркам...).
Ами 1см, как е изчислен, че е точно толкова?

Излиза, че повечето важни неща лежат върху база, която е измислена, за удобство...

Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!


Тема Re:нови [re: Taдж-aлл]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 14:49



В началото бяха аксиомите и аксиомите бяха у математиците, и математиците използваха аксиомите, за да си извеждат и доказват теоремите



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Taдж-aлл]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано24.11.09 16:19



Интересни и правилни разсъждения.Благодаря за включването.



Тема Re:Виливарнови [re: Bиливap]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано24.11.09 16:23



Така е.Нека не забравяме,че науките ще се развиват докато свят светува и ще си останат недоразвити.
Предполагам,че и Астрологията ще се "ъпдейтва" защото Космоса е в постоянно движение.



Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 17:17



Една от основните причини да не вярвам сляпо на никоя наука е в смяната на парадигмите.
Днес за истина се счита това, което утре може да бъде абсолютно опровергано и отхвърлено с нова теория, която се явява по-добра алтернатива от днешната и уж по-близка до истината.
Примери - колкото искаш.
Справка - Томас Кун и научната революция.
Астрологията дава също толкова познание, колкото и останалите науки - просто сферата е различна, методите, акцентите ...
Съвсем логично е познанието във всяка една сфера да се обогатява и допълва постоянно - и в личен план (всеки непрекъснато научава нови неща) и в общочовешки план (научни открития или просто открития).

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.