Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: lvony33]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано23.11.09 14:11



Иначе си е друго да водиш спор на вражеска територия....

Разсмя ме



Тема Направо ще се почупя :)нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 14:20



Камъчетата дето ми сипеш по врата, в твоите ръце са същински шиацу, за което благодаря и си записвам час за после. Но да кажа какво мисля, че ме остави сиротен:

Влиянието на планетите се ограничава единствено и само до това, че има връзка между движението и взаимните връзки на планетите и типа характер/ психологическа настройка на ума / събитията в човешкия живот.

Според мен е изпуснато едно "и" преди събитията в човешкия живот. Но може да бъде още "за", "със", както и само запетайка. Т.е. евентуалното тълкуване може доста да се промени.

Прости ако съм те притеснил с питането си, но като да ми се ще да разбера нещо доста увлекателно от йогическа гледна точка. А имено, че взаимодействието на планетите оказва влияние върху психологическата настройка. Тук вече можем да си говорим от начало и по друга линия, включая връзката автомобил - радар.






Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: kotence777]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 14:29



Ама това не е смешно, а трагично. Да се опишеш по такъв начин с виртуала, не е нормално. Човек винаги води война, но реално със себе си и когато му се удаде да случи на някакъв резултат просто си постига всичко, без да се идентифицира като победител или жертва. Без да определя събитията като вражески или приятелски.

В Йога се нарича безстрастие.

Между другото, попитай го каква е причината сам да не пише в Йога? И се наслаждавай...






Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: huanji]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано23.11.09 14:56



Дали е смешно или трагично, всъщност няма значение кое от двете, но за човек усилено спорещ за неща за които нищо не е прочел и дори не се е опитал да ги разбере и двете твърдения са верни.

А аз не говорех за „Йога”, имах в предвид, че веднъж поисках права за „Религия” и ми отговориха "добре" но не ми дадоха права. Може и да е било защото не съм отговорил правилно на въпроса "Коя съм", който ми зададоха, знам ли?





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: lvony33]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.11.09 16:37



Рискът от стерилизиране е реален, а проблемът идва от разрешаване на софтуерни проблеми с голямата балтия. Малко клубове в религиозно-мистичната директория са "без лиценз", иначе атеистите виреем добре в християнските форуми. В "Религия" двете страни още не са започнали да си говорят сами с превес на едната, но нищо чудно да стане...





Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: huanji]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.11.09 16:45



На ниво мироглед обаче си е така - има 2 или повече страни и боричкането "религия и мистика" срещу "наука/скептицизъм" си върви с пълна сила и явно зарежда участниците /за справка - "Християнство", където домакините си ги пускат сами такива/ и понякога стават доста поляризирани, но пък повечето пъти става майтап. Както и тук понякога има сблъсък на един вид мистицизъм /Кайли/ с друг /астролозите/ и двете страни са много неотстъпчиви и бойни... Изобщо хората са твърде духовни създания, докато не се нагазят по мазолите взаимно и безстрастието е рядка птица.

Редактирано от Roxy на 23.11.09 16:47.



Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: lvony33]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 17:37



Ако говориш за темата, то е точно така. Но какво пък, то и без това става повод за други разговори, които може да са далеч по- интересни. Поне за мен де, щото аз от астрология не се възбуждам интелектуално.



Ясно, ще пиша на мода и ще ти даде. Просто трябваше да ми кажеш, вместо да си мислиш щуротии. Има хора, дето са за връзване и ти не си от тях. Но съгласи се, че мода няма как да разбере веднага. Причината не е свързана с теб конкретно.

Което е повод да видиш как съзнанието има склонност да вижда разни работи, или да си внушава разни работи.




Тема Re: Нищо лично, друже,нови [re: Roxy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 17:43



Няма начин, опишеш и се със ситуацията и влезеш ли в нея, безстрастието отива на кино. То заради това няма постигнали за вечни времена, а всичко е постоянно осъзнаване, във всеки един момент.

Йогите са добавили и различаване.

Нали затова казват, че преди просветлението копал, след него пак копал.






Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Taдж-aлл (череп)
Публикувано24.11.09 14:10



Нямах време тия дни, да видя, каква тема се е заформила. Поредната на тази тематика. Написано по случая има много, стига човек да му се търси...

Питаш за 13-те съзвездия? Те са 13, няма спор. Но могат да бъдат и много повече и е въпрос на личен избор и въображение, колко ще ги чучнеш и как ще ги използваш.
Но зад идеята на 12-те знака стои една много тънка и същевременно интересна и дълбока философия, която е абсолютно достатъчна, за да се положи, като основа на знаците в астрологията.

По повод математиката - тя е точно, но и неопределима. Има цели раздели в нея, които са толкова "илюзиорни", че ме е страх да си представя, какво им е в главите на хората, които се занимават с нея.
Отделно да не повдигам въпроса, защо един кръг има 360градуса? А правият ъгъл е 90градуса? (ако не ме лъже паметта, в архитектурата за удобство е прието, че правият ъгъл е 100градуса, но може и да бъркам...).
Ами 1см, как е изчислен, че е точно толкова?

Излиза, че повечето важни неща лежат върху база, която е измислена, за удобство...

Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!


Тема Re:нови [re: Taдж-aлл]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 14:49



В началото бяха аксиомите и аксиомите бяха у математиците, и математиците използваха аксиомите, за да си извеждат и доказват теоремите



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.