Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 30.04.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ploska zemia  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано15.09.16 05:52



Tuk mnogo cenzura neshto. Shte probvam pak. Niakoi chel li e neshto po vaprosa?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано15.09.16 10:22



Мога веднага да ви дам сигурно доказателство че Земята е кръгла - загледайте се в самолетите които идват от хоризонта...прави ли ви впечатление че те от ваша гледна точка идват под ъгъл спрямо вас наблюдателя? Ако Земята беше наистина плоска те щяха да идват към вас под ъгъл близък до нулата.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано15.09.16 19:23



Цензура ли? Кое е общото между измишльотините и астрономията? Може да пробнаш в УФО-клуба или някой друг.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: FlLERO99]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 05:18



Chesno kazano, ne mislia che tova e dokazatelstvo. Samoletite idvat pod agal zashtoto nosa im e na gore kogato kacat.

No vaprosat mi e savsem seriozen. Mnogo hora na posledak postaviat oficialnata nauka pod vapros. Ako govorite angliiski, vijte tuk:

https://www.youtube.com/watch?v=k0xClWgidZU

Tova sa prosto vaprosi nad koito chovek moje da se zamisli.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: bObbO]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 05:22



Opitvam se da buda seriozen. Na posledak ima mnogo podobni teorii. Neshtat koito izlizat ot agencii kato NASA sa mnogo samnitelni.

Vijte tova viedo:

https://www.youtube.com/watch?v=k0xClWgidZU

Ima mnogo podobni. Ne tvurdia che zemiata e ploska, zashtoto ne sam ia vijdal ot kosmosa (i ne sam siguren dali niakoi vaobshte e bil tam).

No horata koito poddurjat tazi teoria sa ucheni (ili pone hora s dobri poznania po temata), piloti i tnt.

Ne se pravia na interesen, prosto iskam da vidia dobra disckusia po temata.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.09.16 07:11



Толкова глупави ли ВИ трябват женорятя и гоите?.
От времената, когато горяхте на клади разумните.

Вземи си телескоп и гледай Юпитер, Слънцето, Марс, Венера... !
Иди на околосветско пътешествие или на приполярните зони.
Направи разходи по въпроса, да покажеш, че наистина се съмняваш, а не да се подиграваш с и без това подиграните!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.09.16 07:15



Пено,върви да си чепкаш вълната и престани да правиш опити да мислиш.
Мисленето определено не е за теб.
Ама то хората съвсем изпростяха!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 07:57



Ne mi e iasno samo zashto se stiga do obidi.

Iupiter, Mars i Venera sam gi gledal. No da kajesh che igrieshteto e sfera samo zashtoto topkata e kalbo ne e dokazatelstvo. Sluneto s telescop ne bih gledal.

Na okolosvetsko pateshestvie moje da se otide i na ploska zemia - vav formata na logoto na obedinenite nacii.

Ne se podigravam s nikoi. A ti ostavi klishetata na mira i vij videoto koeto sam slojil po gore.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 07:58



Eto pak obidi. Abe hora, ne moje li da govorim po sashtestvo?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 08:25



https://www.youtube.com/watch?v=vDPXJIcZGxk

Tova e skokat na Felix Baumgartner. Prez 2014ta toi skacha ot 39 km visochina. Zabelejete che na 40 secundi se vijda viedo ot kamerata ot vutre. Horizontat e prava linia. Sledva video ot kamerata ot vun - zemiata a kalbo i i zlegljda che toi e kaji rechi v kosmosa.

Tova samo po sebe si ne dokazva mnogo, no sas saotventia obektiv moje da se pokaje vsichko. Ne viarvaite lesno na filmi i snimki.



Тема Re: Холографската Вселена...нови [re: bObbO]  
Автор Shpaga ()
Публикувано16.09.16 08:26



Цензура ли? Кое е общото между измишльотините и астрономията?

И все пак, ако

е вярно, не само Земята, но и цялата Вселена всъщност е плоска:

"Възможно е всички ние да живеем в гигантска холограма, а триизмерността на пространството да е само илюзия..."

Лесно можем да си представим холографската Вселена, ако я сравним например с холограмата на банкова карта – двуизмерната рисунка изглежда обемна, тоест триизмерна. Тя се състои от два едномерни слоя, които създават илюзията за триизмерен обект. Нашата Вселена може да е устроена точно по същия начин.

И т. н.

Ето го и



Тема Re: Холографската Вселена...нови [re: Shpaga]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 08:42



Tova e interesno i moje i da e taka.

Az gledam da si zadavam po prakticheski vaprosi.

Zashto sled kato sa bili na lunata oshte 60te, ot togava ne sa se vrushtali tam? NASA kazvat che rabotiat nad tehnologii koito shte im pozvoliat da izleza izvun "lower earth orbit" koeto e okolo 200 km visochina. Demek, oshte ia niamat tehnologiata. Tova e na videoto koeto sam slojil.

Zashto niama snimki na zemiata ot kosmosa, a vsichko koeto ni se pokazva e CGI - computer generated images?

Zashto sled kato ima sateliti na vsiakade e nujno voennite da polzvat razuznavatelni samoleti? Ohste 80te ni kazvaha che te veche ne sa nujni.

Zashto komunikaciite mejdu kontinentite minavat prez kabeli po dunoto na okeana?
Nali ima sateliti?

Izvivkata na zemiata ia vijdame samo po filmi i ot snimki i video koito idvat ot kosmicheskite agencii na niakolko darjavi.

I mnogo drugi .....



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.09.16 09:12



Може но с хора дето могат да пишат грамотно и имат поне основно образование.
С хора дето нямат елементарни познания няма какво да се говори.
Да ходят да копат канали и да носят цимент, вар ...



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.09.16 09:13



Няма кой да ти чете маймуницата. Ебаси и липсата на елементарно образование!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 09:16



Chesno kazano ne znam kakuv ti e problema. Trudno mi e da pisha na kirilica, ot malak sam izvun BG. Obrazovanie imam, no tova kakvo obshto ima s temata?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.09.16 09:21



Хич не ми дреме къде си и от кога си там. Пишеш в български клуб и тук се пише на кирилица.
Аз като пиша в англоезичен клуб пиша на английски. Като пиша в руски клуб, пиша на руски.
Това твоето е липса на елементарно уважение и култура.
Ти какво очакваш? Някой да ти се радва ли?
Да прибавим към това и малоумните ти разбирания...



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 09:24



I kato ne ti dreme i ne mojesh da chetesh kakvo pisha, zashto mi togovariash na vseki posting?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.09.16 09:35



Защото все някой трябва да се бори с неграмотните глупаци.
Като си вън от България си намери някой тамошен форум дето да обсъждате глупавите ти разбирания.
Предполагам там няма да е проблем да намериш такъв. То и еврогейовете превземат Европа.
Кофти е когато човек му липсва и основно образование ....



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 09:37



Teb te e iad mai che si ostanal v BG i buhtash za 300 leva na mesec.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано16.09.16 09:42



Говоря не за самолети които кацат, говоря за самолети които идват от хоризонта когато се появяват на небето идвайки. Отначало ъгълът им е голям спрямо наблюдателя именно защото Земята е кръгла и те се изкачват под този ъгъл на хоризонта а впоследствие този ъгъл спрямо Земята пак защото тя е кръгла става по-малък и когато минават над нас в зенита ъгълът спрямо Земята е нула градуса.

Независимо кой какво пише и какво мисли Земята е доказано кръгла. И няма никакъв начин видеозаписите от всички полети на голяма височина от самолети и балони и горе в орбита да са фалшифицирани, това просто е абсурд.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: FlLERO99]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 09:47



A ti kakvo mislish che e horizonta?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: FlLERO99]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано16.09.16 10:07



https://www.youtube.com/watch?v=w7Ry0UAJKO4

Horizontat ne e krivinata na zemiata a prosto perspectiva.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано16.09.16 16:08



Намери си друга конспиративна теория,тази не струва.Исках да ти обясня това онова,ама като помислих при твоите разбирания,от колко далеч трябва да тръгна,и се отказах.Мисля че е твое задължение /или по-скоро твое право/ да се ограмотиш на някакво ниво,както в граматично отношение,така и що се отнася до основни познания по физика и естествени науки.
Накратко,земята не е плоска,филмчетата които гледаш са пълна идиотщина и противоречат на всяка логика от средновековието насам.Ако послушаш съвета ми и се поинтересуваш какво представлява днешната физика,сам ще разбереш че да задаваш подобни въпроси е по близо до гротеската,отколкото до дикудията :) Без лоши чувства :)
И още един съвет,преди да повярваш в някоя авангардна нова теория,изследвай дълго и упорито фактите,които се знаят за момента по този въпрос,преди да правиш заключения,каквито в горните постове си направил много /под формата на въпроси,естествено / :) От опит ти го казвам,и аз гонех /отчасти още гоня / Михаля,но с времето си отговорих на някои въпроси и сега съм по-кротък :)



Тема Re: Холографската Вселена...нови [re: Shpaga]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.09.16 16:19



Не си трови мозъка с глупости!

ТЕ полагат специални грижи, да отровят мисленето на жените!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: ayahuasca]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано16.09.16 18:30



Намери си друга конспиративна теория,тази не струва.

Чакай малко сега, тва за мен ли се отнася бре???





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано16.09.16 18:43



Бабо гледай

там върви да пишеш, и се научи да пишеш на кирилица. Иначе темата за плоската земя и на мен ми е интересна, не може да се обори от конвенционалната наука, нали ?. ХеХеХе

(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Ploska zemiaнови [re: ayahuasca]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано17.09.16 00:31



Konspirativna, avangardna teoria?Imai v pred vid che povecheto hora viarvat che vsichko kolo nas e proizlezlo ot nishtoto, ei taka hop i gotovo. Jiveem na topka koiato se varti s hiliada i ne znam si kolko kilometra v chas okolo osta si, pak s ne znam si kolko kilometra v chas okolo slanceto. Pak slanchevata sistema se dviji s ne znam si kolko hiliadi km/h na ne znam si kade si i tnt. Bili sme maimuni edno vreme i tnt. Koito se opita da pomisli po vaprosa biva usmivan shtoto ima mnogo "ucheni" koito sa mnogo po umni ot nego i te sa kazali che e taka. Niama znachenie che nito mojesh da vidish izvivka na zemiata (osven ot snimki i filmcheta deto ti gi pokazvat "uchenite" pod pulen kontrol na pravitelstvata), nito useshtash neshto da se dviji i taka na tatak.

Ama ei na, ako niakoi se zamisli nad glupostite s koito ni pulniat glavite oshte ot malki, lud.

Obadi mi se ako otidesh mnogo na visoko i vidish izvivka na zemiata, ili vidish niakoi satelit da obikalia, ili vidish kosmicheskata stancia da mine nad glavata ti, ili vidish kade sa kacnali na lunata i tnt.

Savremennata nauka ne e nauka, ami prosto religia. Nishto ne se e promenilo ot srevnovekovieto.

Ne gonia Mihalia. Zadavam logicheski vaprosi, na koito ne poluchavam otgovori, a lichni obidi.

Viedoto koeto sam slojil govori za tova. Vij go i go obori. Ako ne razbirash neshto, shte ti go preveda.

Razbira se che niama loshi chustva :) Prosto diskutirame. I pak da kaja, ne tvurdia che zemiata e ploska, no ima neshta v ofcicialnata nauka deto ne se vruzvat.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано17.09.16 00:46



Da, interesna diskusia. I drugi hora zadavat podobni vaprosi.

Konvencionalnata nauka, i to po specialno astronomia se bazira na prekaleno mnogo teorii za da otgovori na prakticheski vaprosi.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано17.09.16 07:32



Еми разбира се! Прекалено много теории, объркана работа. Виж, например теорията, че Земята е плоска, обяснява всичко, което някога сме наблюдавали, наблюдаваме, и някога ще наблюдаваме!



И по-горе ти направиха забележка - с такава отвратителна 6liokavica е абсолютно все едно какво искаш да кажеш. Човек, който не си прави елементарно усилия да пише разбираемо за другите е без значение какви други познания или въпроси има - хора много, все ще се намери някой със същите, който е достатъчно възпитан, грамотен и подхожда с необходимото уважение към съфорумниците си.

П.П. За да не започнеш да се обясняваш с врели-некипели глупости как живееш отдавна в чужбина, което няма никаква връзка с употребата или не на шльокавица, просто започни да пишеш на местния литературен език на държавата, в която живееш. В България сме грамотни, учим езици, все ще се намери някой да преведе, в случай че някой се заинтересува, а не знае езика, пък и в краен случай преводачът на Google ще свърши тази работа.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Alenadrow]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано17.09.16 08:57



Fair enough. Now can you address the issue that I brought forward? I posted a video that discusses some of the flat earth concepts. May we finally proceed with the discussion?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано17.09.16 09:03



:) не.апоста ми е насочен изцяло към колегата ,който не умее да пише на български ;)



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано17.09.16 09:56



Thank you for understanding.

I believe that "flat Earth" theory was already addressed by the humanity in the past. Due to large amount of facts, which are inconsistent with this (kind of) theory, we have stepped forward (around 6th century BC!) and found that all of the known (even till this moment) facts fits pretty well in the concept of the spherical Earth. Hence the educated mankind currently have no any doubts about the shape of the Earth and there is nothing new to be addressed nowadays.

За участниците, предпочитащи българския език, ето и свободен превод на моя отговор:

Благодаря за разбирането.

Вярвам, че теорията за "плоската Земя" е вече разгледана от човечеството в миналото. Поради огромния брой факти, несъвместими с (подобна) теория, ние направихме следващата стъпка (около 6-ти век пр.н.е!) и разбрахме, че всички известни (дори към този момент) факти се съгласуват много добре с концепцията за сферичната Земя. Така образованото човечество в момента няма никакви съмнения относно формата на Земята и в наши дни няма нищо ново за разглеждане по темата.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано17.09.16 10:04



Не интересно. Там нет ничего, чтобы обсудить.
Здесь Болгария и официальным языком является болгарский. Я устал от цыган, которые заполнили форумы.
Написать и обсудить на иностранных форумах. Есть достаточно педики, чтобы привлечь их внимание.
Пошел нахуй.

За предпочитащите български - превод:
Добре дошъл в България.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Alenadrow]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано17.09.16 10:10



Защо се занимаваш с глупости?



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Alenadrow]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано17.09.16 10:54



And by "educated", you subconsciously mean indoctrinated. The heliocentric theory really gained popularity in the 16th century with the blessing of Copernicus. I highly doubt that it has been documented dating back to 6th century BC. However, we are veering off course here.

There are simple, practical questions that people seek answers to. Due to the heavy and consistent indoctrination that people are subjected to at early age, cognitive dissonance kicks in and people who ask these questions are immediately labeled as "conspiracy theorists", crazy, nuts. etc.

Put aside what you have been taught and try to provide reasonable answers to the following:

- Why does the horizon always rise to eye level, no matter how high up you go? The horizon is not the curvature of the Earth. It is simply a point of convergence due to perspective. It stays at eye level, whether you are at the beach, on top of a mountain or in an airplane. The curvature that we see in some pictures is achieved by using fish eye lens. If we live on a ball (or an oblique spheroid as NASA is currently bullshitting us), as you go up, the horizon will eventually appear lower. However, this doesn't happen.

- Why don't we have a picture of the Earth from space? Many people do not know this, but even NASA has admitted on the record that the pictures of the Earth are CGI (computer generated images). Are you telling me that we send space craft to other planets, transmit images of them from millions of kilometers away, study the structure of their moons etc, but we cannot snap a picture of our own planet?

- Where are all these satellites and the International Space Station? Years ago we were told that that spy planes are obsolete due to the advancements of satellite use. If this is really the case, why did so many countries sign the Open Skies Treaty in 2002? Surveillance flights are regularly conducted by Russian and US air forces over each other's territories all the time. Why not satellite images? The current GPS systems can easily function via triangulation from cellphone towers. In addition, space walks can easily be filmed under water or in zero G planes. It is done all the time. NASA has sufficient funding to stage all this. Keep in mind that they get 60 million a day from the US taxpayer.

- The moon landing. I'm not even going to discuss that. If you still believe it, you are a fool.

And the questions can continue. Before you start reciting cliches such as: "Why would they lie to us?" or "They would not be able to keep a secret this big. Someone will speak up", let me say this. They lie. People have always been deceived in order to be kept under control. It is always some kind of religion. Currently, they call it science. They throw actual science in there such as simple math and they mix it with their bullshit. At this point, if you deny any of it, you are labeled as a science denier. They use the same lies with global warming, diseases, GMO food, chemtrails....you name it.

Anyway, take care!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Tom_cat]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано17.09.16 11:25



Скука брат! Днес го даваха слънчево тука, обаче се е начумерило и плановете се промениха малко, като за сега не мога да измисля още никаква полезна занимавка за деня.





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано17.09.16 11:40



Спрях да чета още тук "The heliocentric theory ...". Под "образовани" се разбира хора, които знаят, че хелиоцентричната теория няма почти нищо общо с формата на Земята.

Още Питагор разглежда възможността за сферична форма на Земята, което е документирано, както и периода, през който е живял. Нищо чудно далеч преди него да е имало други мислители, които да са достигнали до подобно заключение, щото то е доста логично.

Това го пиша от уважение към посетителите на този форум, за теб нямам никакво съмнение, че щом досега не си прочел тия елементарни исторически данни, значи че няма шанс да се "индоктринираш" до степен да научиш някакви фундаментални личности в науката и поне от обща култура да можеш да кажеш с две-три изречения с какво са се занимавали.

Иначе не се притеснявай - ние сме си добре с "индоктринацията", но също така и добре разбираме, че е далеч по-лесно човек да вярва, че някой създава представа за светът в Холивуд, при това специално за него. Това, от една страна, го прави някак значим - ето, толкова е ценен, че цялата американска нация наема най-добрите от най-добрите режисьори, за да го държи в заблуждение, а от друга страна пък не изисква усилия - можеш да си лапаш пуканки пред смартфона, да си ловиш покеммони и същевременно да си абсолютно убеден, че всичко, което има да се учи, вече си го научил, а балъците да ходят да се "идоктринират" по разни училища и университети вместо да гледат порно - занимание, далеч по-осезаемо от разните му измишлютини от елементарната геометрия.





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано17.09.16 13:34



Добре,да приемем че е плоска.Ама за да почна да мисля зпо въпроса,трябва да знам какво казва тази теория за света около мен.Затова имам няколко въпроса,които ще те помоля да разясниш.
Какво представлява слънцето и по-важното-КЪДЕ се движи то?С каква скорост и на каква предполагаема височина?Какви са силите или механизмите,които го карат да прави това?Има ли собствена маса и каква е тя?По какъв начин информацията от него достига до мен?
Също един основен за мен въпрос,ако действително е плоска,и аз отида на ръба и протегна ръка,ще докосна ли края на вселената и ако не защо :) Все екзистенциални въпроси,на които "учените",които действително знаят повече от теб и мен,дават описание,на базата на което всеки грамотен човек може да направи някакви елементарни изчисления и те да са верни винаги.Разбира се не всичко е чиста монета,но ако ще дискутираме нещо толкова откачено ще е добре да знам как е решила твоята наука тези проблеми.



Тема Истината е туканови [re: Baba Pena]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.09.16 22:10



Истината:



И пиши на кирилица, нямаш извинения. Като пишеш отговор, отгре се появява едно нещо KREDOR и можеш елементарно да смениш езика.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Ploska zemiaнови [re: ayahuasca]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано18.09.16 00:07



Ei nai-nakraia niakoi da mi dade inteligenten otgovoro po temata. Blagodaria!

Tova sa mnogo dobri vaprosi.

Kakvo tochno predstavliava slanceto ne znam, a i ne mislia che niakoi znae tochno. Edna ot teoriite e che slunceto ne e ogroman zvzda koiato se namira na 100 i ne znam si kolko miliona km ot nas, a e po skoro malko i e na ne poveche ot niakolko hiliadi kilometra (ako ne i po-malko).

Vij tova viedo ot 19ta minuta na tatak. Tozi model obiasniava kak slanceto i lunata mogat da sa mnogo po blizo i pak da imame sezoni i tnt. Na mnogo snimki na salchevi lachi prez oblaci, lachite idvatpo agal - predstavi si ravnobedren triagalnik. Ako slanceto na istina e tolkova daleche, te biah idvali pod prav agal spriamo zemiata.

Ako zemiata e ploska, zashto mislish che shte ima rqb do koito mojesh da stignesh? Tozi vapros se diskutira v nachaloto na videoto. Antarktida moje da ne e kontinenta a prosto okrujie okolo ploskostta koiato znaem kato zemia. Antarktida se pazi ot voenni ot cial sviat. prez 61va godina se podpisva The Antarctic Treaty ot vsichki glavni darjavi. Ot tam na tatak civilni bez saglasieto na voennite/pravitelstvata ne moga da otidat tam. Nikoi ne leti nad neia i tnt. Tova koeto znaem za tozi kontinent e samo ot globusite koito ni navirat pred ochite oshte ot malki. Da ne govorim che snimki na zemiata ot kosmosa na sashtestvuvat.

Izobshto, faktite koito mislish che znaesh i s koito si otkurmen, ne mojesh da si gi dokajesh.

https://www.youtube.com/watch?v=k0xClWgidZU



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано18.09.16 02:28



Гледай сега, май си объркал заглавието на темата.
Тя трябваше да се казва "Моята плоска глава".



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.09.16 10:28



А ако зачекне и темата за кухата земя, как ще се казва темата?



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Герисъм]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано18.09.16 12:44



А ако зачекне и темата за кухата земя, как ще се казва темата?

Тогава заглавието и ще е още по-пълно и точно! - Моята плоска и съвсем куха лейка.

Днес по магазините има всичко. Вместо да ръси простотии, да вземе и да си пусне един балон в стратосферата.
Да закачи една камерка с читав обектив (да не прави рибешко око) и да гледа.





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано18.09.16 16:46



Хидразин това видео https://www.youtube.com/watch?v=-owUIaubQR8 гледах го, тези любители альошовци показват извивката на земята, ама тя се огъва бе, данеби земята да е станала гумена, след като може да е и плоска

оооо боже боже

(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Тема Re: Ploska zemiaнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано18.09.16 17:08



данеби земята да е станала гумена, след като може да е и плоска

Ами нормално. Щом е плоска, значи и ще е сравнително тънка за такава голяма площ.
И като е тънка що да не се гъне бре? Съвсем в реда на нещата.


А някои хора им липсва основното образование или са бягали от часовете по физика и по-специално оптика.
За тях камерата на един GSM прави страхотни снимки.
А видиш ли има глупаци дето дават хиляди левове само за един обектив и то без фотоапарата.
Аман от малоумници!!!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: xristogagovGmailcom2]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано18.09.16 22:18



Haha abe tolkova li lesno mogat da te parzaliat? Tia izpolzvat fish eye lens. S tiah i na 1 metar visochina mojesh da vidish izvivkata na zemiata. Pogledni videoto oshte v nachaloto - na 7-10 sekundi niakade. Balona se e vdignal na niakolko metra i zemiata veche e kalbo. Uj umni hora tuk.

Eto kak izglejda realno ot na 30 km:


https://www.youtube.com/watch?v=pnzUgKZ8m2k



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.09.16 22:53



Много ефтина камера, според нея земята не само е плоска, а от време на време става и вдлъбната



Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Герисъм]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано18.09.16 23:01



Ne znam, moje i da si prav. Do kato ne otida v kosmosa i ne ia vidia, niama da znam sas sigurnost. Vaprosat e che raznite kartinki koito izlizat ot kosmicheskite agencii sa menteta.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано18.09.16 23:48



Ай от мен малко красоти.


Абе малоумник, ти знаеш ли колко би струвало да се направи само това видео?
И да, тук има умни хора. Проблем става когато се натресе някой тъпанар дето няма основно образование.
Колко пъти да ти се обяснява че тук се пише на български бе?
На всичкото отгоре вече ти обясниха - като почнеш да пишеш отгоре над текста се появява икона KREDOR и там може да сменяш клавиатурата - да имаш кирилица.
Само това дето не може да направиш показва колко си "умен".
Аман от кухи и плоски глави като твоята. Да ва таковам в троловете прости!
Хич не ми дреме колко си умствено ограничен. Аз си пия пиенето спокойно и се наслаждавам на гледката.

Аре върви да се надрусаш отново. Тоя път може да видиш куха земя като балон.
Хората пъплят от вътрешната страна а слънцето виси по средата.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано18.09.16 23:53



Tova sa computarni animacii be manaf. Tis serizno li viarvash na tia gluposti. Eiii kofti kato ne stigat 300 leva za tok, voda i kafe. Chovek zapochva da viarva na animacii. Jalak si.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано19.09.16 00:04



https://www.youtube.com/watch?v=J1qQwdGazVQ

Vij tuk edin slon kak leti. Maloumnik.....



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.09.16 00:08



Ами единственото глупаво нещо тук си ти и продължаваш да го доказваш.
И да, вярвам защото съм учил, имам образование и поназнайвам това-онова.
Пък и навремето съм ходил чат-пат по обсерватории нощем.
И не, не ходя да мия кенефите в чужбина или чинните в някоя закусвалня като теб.
А това за 300 кинта ... да стигат за 3-4 дена, ако не ходя да се заигравам по кръчмите.
Смешник. Аре чупката!



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.09.16 00:10



Това дет лети навярно си ти или майка ти.





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано19.09.16 00:16



Haha imal obrazovanie, a viarva che jivee na vartiashta se topka i e prozilezal ot maimuni. Ne znashtoto moje da si go dokaje, a zashtoto "obrazuvanieto" mu go e nabilo v glavata.

Nadiavam se, che ne si platil za tova obrazovanie, shtoto sa te izparzaliali iako.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.09.16 00:41



Къш. Смешник омаян.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: hidrazin4o]  
Автор Baba Pena (непознат)
Публикувано19.09.16 00:58



E ti osven podobni gluposti da govorish i da iztuknesh kolko si obrazovan, drugo ne mojesh da kajesh. Vijdal sam ti postovete iz mnogo forumi. Zaiajdash se s horata, bez da govorish po temata. Iavno niamash kvo da kajesh, no poneje v realniat ti jivot nikoi ne te vzema na seriozno, idvash tuk da izbivash kompleksi. I da ne zabraviame che si obrazovan vse pak. Znaesh fizika, himia i si gledal prez teleskop





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.09.16 00:59



Къш.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано19.09.16 12:31



Направо ме е яд че ти отговорих,нито мислиш,нито се съмняваш,дошъл си да ни убеждаваш в идиотията,дето си гледал в нета а не както твърдиш да стане дискусия :( Честното ми мнение,е че по-голяма буза от теорията за плоската земя няма,и става само за недоограмотени средношколци,да има за кво да си лафат по ексурзиите.Повече няма да ти отговарям,като се ограмотиш и решиш че искаш да се учиш а не да учиш другите,ела пак.



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: ayahuasca]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано19.09.16 14:42



Е ти пък, майтапиш ли се? Каква дискусия да стане през 21 век по въпроса дали Земята е плоска? Тоя пич изглежда сравнително грамотен - предполагам е някой майтапчия и се опитва да гледа сеир, макар че то е излишно - сеира тук не е малко и без такива измислени чутовно тъпи теми. Иначе забележи, че пише доста правилно, колкото и това да не си личи от шльокавицата. Демонстрира някои сериозни пропуски в познанията тук-тан, но ми се струва, че просто няма начин да е толкова тъп, колкото се изкарва, съдейки по някакви общи вторични лингвистични белези.





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Alenadrow]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано19.09.16 15:18



Ми не съм сигурен че е майтапчия.Загледах темата,защото съвсем наскоро,преди месец и нещо за нея ми заговори и един колега,също отраснал в Щатите.И не е глупав човек,ние работим 3д моделинг и анимации и в нашата свера повечето хора са интелигенти и много добре образовани.И тогава се изненадах,и още не мога да си отговоря,защо такъв човек,като моя колега се е подал на подобни щуротии.И ето че тук изниква подобна тема,от човек,живеещ в Щатите и ми стана интересно,затова искам да дискутирам,не че темата заслужава внимание,по-скоро искам да знам какви глупости разказва подобна теория за света,за да успява да си намери глашатаи.
И не го мисля за тъп,човека,извинявам се ако е прозвучало така,въпреки инфантилното му на моменти поведение :)



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: ayahuasca]  
Автор Alenadrow (пристрастен)
Публикувано19.09.16 16:22



Бе то в щатите има нещо като секта, движение, религия или там както искаш го наречи - и аз съм чувал. Обаче това са някакви социални феномени - събират се и уж са последователи на нещо си, но просто си създават общност, а доктрината каква е в един момент е почти без значение. За едни Земята е плоска, други почитат извънземните - в крайна сметка, обаче, се събират, запознават се, ядат, пият заедно - такива неща.

Предполагам, че колкото по-глупава е доктрината, толкова за по-екстравагантен може да мине човек. Като твърдиш, че Земята е плоска, минаваш за някакъв различен, за индивидуалист, за по-интересен от масата. Предполагам, че около 80% от американците ще се съгласят да твърдят каквото и да е, ако по този начин успеят да впечатлят и да изразят своята индивидуалност - в тяхното общество подобни неща са доста важни за успеха, а успеха пък е доста важен за живота им.

В България това не върви, щото имаме толкоз много истински откачалки, че да блеснеш с някаква фундаментална тъпотия е просто много трудно, да не кажа невъзможно. Понеже ни избягаха повече от половината от умните и образованите, тук все още е по-вероятно човек да блесне с познания, отколкото с някакви изсмукани от пръстите атракции. Затова в български форум трудно може да се обсъждат подобни концепции въобще - просто няма смисъл. Хората, които знаят за какво става въпрос, нямат никаква мотивация да защитават очевидно неверни тези, тези пък, които са склонни да ги защитатват обикновено са доказани тъпанари, които каквото и да твърдят, никога няма да улучат нещо верно и, следователно, е все едно какво защитават.

Та ако този приятел е искал да блесне тук, защитавайки някаква скандално тъпа теория, то е закъснял поне десетина години - мисля, че докато спомена за Петков е жив, никой няма да може да му се мери по ръсене на несвързани глупости с налудна настойчивост и без никаква форма на аимилация на прости логически заключения.





Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Alenadrow]  
Автор ayahuasca (ентусиаст)
Публикувано19.09.16 17:08



Има логика,сигурно си прав.Добре,спирам с нервенето :)



Тема Re: Ploska zemiaнови [re: Baba Pena]  
Автор xristogagovGmailcom229 (пришълец)
Публикувано19.09.16 18:20




https://www.youtube.com/watch?v=J1qQwdGazVQ

Vij tuk edin slon kak leti. Maloumnik.....




И летящи слонове имало

(и нека да пребъде во веки веков само истината)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.