Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 25.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: КАЖИ НЕЩО ЗА ВАКУУМНАТА ПРИРОДА НА ГРАВИ9ТАЦИЯТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано01.08.11 17:57



Пеца престани да обръщаш внимание на това зомбирано до ента степен същество.



Тема Re: ГВ НЕ Е НАЧАЛО А ЕТАП ОТ ВСЕЛЕНСКОТО РАЗВИТИЕИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.08.11 18:21



Според мен:
Не е и етап от развитието, а нормално явление, но валидно за част от Вселената или местно явление.
Може да се оподоби на избухването на свръхнова, но в много по големи мащаби.

Според Принципа на ритъма след експлозия следва имплозия, така че след разширението би трябвало да се очаква свиване на материята.

Тъй като говорим за Вселенски мащаби, то най-вероятно е да съществуват едновременно многобройни (безкраен брой, та нали Вселената е безкрайна) местни ГВ в различна степен на разширение и свиване.
А това се обуславя от факта, че Вселената, като всяка перфектна интелигентна система, би трябвало да се самобалансира, да се самохармонизира.

Нека си дадем сметка каква част от безкрайната Вселена (безкрайността) в момента сме в състояние да наблюдаваме и изследваме и това да ни е базата за градене на каквито и да било теории за произхода на Света.




Никога не казвай никога!



Тема Re: КРИТЕРИЯТ Е УСЛОВИЕ ПРИ ПРЕЦЕНКАнови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.08.11 18:23



"Критерият преди всичко друго е свойство на идеята"
"ти явно не правиш разлика от критерий и идея"

Я внимателно прочети какво съм написал? Отвори си прозореца, повече ще се заклати въздуха, вместо да се изказваш кухо :)



Тема Re: ГВ НЕ Е НАЧАЛО А ЕТАП ОТ ВСЕЛЕНСКОТО РАЗВИТИЕИЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано01.08.11 19:01



ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ НЕ Е НАЧАЛО А ЕТАП ОТ РАЗВИТИЕТО НА ВСЕЛЕНАТА

Защо си мислиш че това откритие е в полза за твоята хипотеза, затова че в началото на статията изказват абсурдното предположение че тези радиационни кръгове са останки от предишни ГВ ли?!


Като хвърлиш камък в езеро и след една минута и ти скочиш на фона на вълните които си предизвикал можеш ли да видиш някакви по-малки кръгчета останали от камъка, или вълните предизвикани от камъка отдавна са се разнесли.

Аз като чуя радиация и си мисля за гама лъчи и много високи температури, всъщност ставало въпрос за области от Вселената в които космическият микровълнов фон е с по-ниска температура, а ми че то отдавна е известно, а какви сблъсъци на черни дупки им се привиждат?!
Ами то и на Слънцето има петна с по-ниска температура.



Тема Re: КРИТЕРИЯТ Е УСЛОВИЕ ПРИ ПРЕЦЕНКАнови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано01.08.11 20:19



Слушай , след като участваме във форум , мисля че не е достойно за нито от двамата да се обиждаме и само да спамим , нал тъй ? затова предлагам да сложим край на идиотщината и да опонираме достойно , аз не съм казал че всеки от нас е човек всичкознаещ , досега само спам нападки , хубаво изложи си твоите доводи , аз ще си изложа моите , това е критерият кои доводи ще са по силни , а не нападки и детски вражди.
С това мисля че съм прав , пък ти ако искаш продължавай с честолюбието но в науката няма място за честолюбие. Постоянно се откриват нови неща , и това е интересното , защото в противен случай всичко ще стане известно на нас хората а ние сме простосмъртни не можем да познаваме абсолютното познание.



Тема Re: ГВ НЕ Е НАЧАЛО А ЕТАП ОТ ВСЕЛЕНСКОТО РАЗВИТИЕИЕнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано01.08.11 20:27



Хмм мисля че откритието е сериозен довод за да се преосмисли теорията на големият взрив. Имай в предвид че астрофизиците НЕ ВИЖДАТ
ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА , и че не са съществували ПРЕДИ НЕЙНОТО СЪЗДАВАНЕ , ако въобще е създадена . ( разбира се ако си религиозен ще вярваш че тя е създадена )



Тема Re: КРИТЕРИЯТ Е УСЛОВИЕ ПРИ ПРЕЦЕНКАнови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.08.11 20:41



Какво честолюбие, какви мифки за къртене?

Аз моята позиция я изложих кратко и ясно

, няма какво да добавя.



Тема ОБЕМЪТ НА ВСЕЛЕНАТА Е КОНСТАНТНА ВЕЛИЧИНАнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.08.11 20:59





цитат:

"ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ НЕ Е НАЧАЛО А ЕТАП ОТ РАЗВИТИЕТО НА ВСЕЛЕНАТА"

Защо си мислиш че това откритие е в полза за твоята хипотеза,
край на цитата.


Добре .. ще отговоря:
Защото моята хипотеза включва цикличност а не еднократност на ГВ за разлика от теорията за Големия Взрив.


цитат:

затова че в началото на статията изказват абсурдното предположение че тези радиационни кръгове са останки от предишни ГВ ли?!
край на цитата.


Именно!



цитат:
Като хвърлиш камък в езеро и след една минута и ти скочиш на фона на вълните които си предизвикал можеш ли да видиш някакви по-малки кръгчета останали от камъка, или вълните предизвикани от камъка отдавна са се разнесли.

край на цитата.


Като хвърлиш камък далече от себе си и след това хвърлиш нов камъх и се понесеш на вълните му ще наблюдаваш вълните предизвикани от първия камък защоте ще се движат срещу тебе..Нали така ?



цитат:

Аз като чуя радиация и си мисля за гама лъчи и много високи температури, всъщност ставало въпрос за области от Вселената в които космическият микровълнов фон е с по-ниска температура, а ми че то отдавна е известно, а какви сблъсъци на черни дупки им се привиждат?!
край на цитата.


И аз не зная какво е това черна дупка ..не зная и какво е това тъмна материя .. не зная и какво е това тъмна енергия.. и не приемам такива глупотевини .. те са измислени от айнщанистите..



цитат:
Ами то и на Слънцето има петна с по-ниска температура.

край на цитата.


Така е!.. Но феновете на големия взрив твърдят че това не е взрив избухнал в една точка на вселената и дал тласък към периферията а е взрив станал едновременно навсякъде в цялото налично пространство (което е клоняло към нула ) и след това същото пространство е почнало да се разширява имайки еднакви температурни параметри във всички части на разширяващото се пространство..

Според моята хипортеза вселенското пространство принадлежи не на галактиките а на вакуумът а вакуумът остава с константен обем независимо как се движи веществото на галактиките в него.. От това движение той не променя обема си а само променя параметрите си като напрегнатост на полетата..

Редактирано от Петко Марков Петков на 01.08.11 21:03.



Тема ГЕРИ Е МОЯТА НАДЕЖДА ЗА СМИСЛЕН ДЕБАТнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.08.11 21:07





цитат:

Пеца престани да обръщаш внимание на това зомбирано до ента степен същество.
край на цитата.


Не.. Гери има потенциал за по смислен дебат!.. Знам му и зъбките.. Сега се прави на ударена котка у главата и чака да допуснем грешка и да ни разнищи .. Бъди внимателен с него.. хитър и опасен опонент е!..



Тема А КАК ЩЕ ОБЯСНИШ ЕФЕКТА НА ХАБЪЛ?нови [re: paparosko]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано01.08.11 21:20





цитат:
Според мен:
Не е и етап от развитието, а нормално явление, но валидно за част от Вселената или местно явление.
Може да се оподоби на избухването на свръхнова, но в много по големи мащаби.

край на цитата.


А как ще обясниш ускореното разбягване на галактиките при такъв взрив?



цитат:

Според Принципа на ритъма след експлозия следва имплозия, така че след разширението би трябвало да се очаква свиване на материята.

край на цитата.



А кой ще предизвика имплозията ?.. Няма във вселената достатъчно средна плътност на материята за гравитационна имплозия и това се знае..


цитат:

Тъй като говорим за Вселенски мащаби, то най-вероятно е да съществуват едновременно многобройни (безкраен брой, та нали Вселената е безкрайна) местни ГВ в различна степен на разширение и свиване.
край на цитата.


А как при безкрайна вселена ще обясниш парадоксът на Олберес?


цитат:

А това се обуславя от факта, че Вселената, като всяка перфектна интелигентна система, би трябвало да се самобалансира, да се самохармонизира.
край на цитата.


Аз мисля че интелегентноста е присъщо качество на разумните същества и не намирам вселената за разумно същество..


цитат:

Нека си дадем сметка каква част от безкрайната Вселена (безкрайността) в момента сме в състояние да наблюдаваме и изследваме и това да ни е базата за градене на каквито и да било теории за произхода на Света.
край на цитата.


Разбира се !.. Без да си даваме такава сметка не е възможно да градим каквито и да било вселенски хипотези..




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.