Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 24.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ТОРнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано29.07.11 01:14



Торът не е ли обемна фигура .. А всички обемни фигури са тримерни.. Да не би да греша нещо ?

Торът дето си показал на картинката е двумерен, вътре е кух, само повърхност, начертана с координатна мрежа. Невъзможно е да се нарисува тримерен тор, както и тримерна сфера, невъзможно е тримерно човешко същество да си представи как се само затваря тримерно пространство.





Тема Re: ВСЕЛЕНАТА НЕ Е СФЕРАнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано29.07.11 06:51



Виж сеа всичките тези дето ги изброяваш са си все криви пространства , затворени в себе си ( зависи какво разбираш под затвореност в себе си )между другото аз не възприемам че пространството може да се изкривява , а се изкривяват само неговите отношения , дължина , ширина , височина. За да се опише всяка една кривина ти трябва предварително налично пространство , нал тъй , а пространство във безпространствието не може да се криви. Абе не си напъвайте мозъците с тази геометрия нищо не може повече да се измудри

геометрията не е свойството на пространството тя само описва умозрително пространството.



Тема ЗА КАКВО ЛИ КИСНЕШ ПО ФОРУМИТЕ ЩОМ НЕ ОРТУВАШнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.07.11 07:05





цитат:
Какво по същрество? Ти две думи на кръст по същество не можеш да обелиш, защо трябва да ти угаждаме на безсилието?

край на цитата.


Като не щеш , твоя воля .. Както казват турците :
"Зорлем гюзелик олмаз!"..





Тема Re: ЗА КАКВО ЛИ КИСНЕШ ПО ФОРУМИТЕ ЩОМ НЕ ОРТУВАШнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано29.07.11 07:06



обиден ти е чиляко





Тема ТОР И ТОРОИДнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.07.11 08:26





цитат:

Торът дето си показал на картинката е двумерен, вътре е кух, само повърхност, начертана с координатна мрежа. Невъзможно е да се нарисува тримерен тор, както и тримерна сфера, невъзможно е тримерно човешко същество да си представи как се само затваря тримерно пространство.
край на цитата.


Така е!..Тор е повърхнина а тороид е стереометричното тяло ..Също както сферата е повърхнина а кълбото е стереометрично тяло със сферична повърхност.

Прав си че е трудно да си представим тримерна сфера.. и въобще не знам има ли смисъл такова понятие..

Но във връзка с темата нас ни интересува не двумерна самозатворена повърхност а тримерно самозатворено стереометрично тяло.. т.е. тяло имащо за повърхност геометрична точка ..



Тема ЯДОСАН Енови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.07.11 08:31





цитат:

обиден ти е чиляко
край на цитата.


Едва ли.. аз със нищо не съм го обидил ..На закачките сме си свикнали отдавна с него.. По скоро е ядосан че му съборихме чучелото на теорията на относителноста.. Това е същото като да си оперетна актриса и да ти съборят оперетния театър..нема ли да се ядосаш?..





Тема ГЕОМЕТРИИТЕ-БЪГ В МИСЛЕНЕТО?нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.07.11 08:44





цитат:

Виж сеа всичките тези дето ги изброяваш са си все криви пространства , затворени в себе си ( зависи какво разбираш под затвореност в себе си )между другото аз не възприемам че пространството може да се изкривява , а се изкривяват само неговите отношения , дължина , ширина , височина. За да се опише всяка една кривина ти трябва предварително налично пространство , нал тъй , а пространство във безпространствието не може да се криви. Абе не си напъвайте мозъците с тази геометрия нищо не може повече да се измудри геометрията не е свойството на пространството тя само описва умозрително пространството.
край на цитата.


И на мен ми се струва че всичките геометрии , като почнеш от евклидовата и минеш през римановата и тая на лобачевски са голям бъг в мисленето на човекът.. Явно са нужни по нови представи които за сега ни убягват..





Тема ТРИМЕРНА ОКРЪЖНОСТ-ОБЕМНА ФИГУРАнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.07.11 09:25





цитат:

Може и да не я наричаш сфера, но точно това си е, разбира се нямам предвид двумерната сфера която е

само крива затворена равнина, има площ, но няма обем, но и няма край, за едно двумерно същество тя

няма край за разлика от кръга който е ограничен от окръжност.

Има такава геометрична фигура триизмерна сфера която много ясно след като е триизмерна има обем, но няма повърхност за разлика от кълбото. Де да знам може и да си има друго собствено име, но аз така я наричам.
Виж каква е последователността:
затвореното едномерно пространство - окръжност
затворено двумерно пространство - обикновена двумерна сфера
затворено тримерно пространство - аз го наричам тримерна сфера
и така нататък
две точки са краят на отсечката, като ги съединим става окръжност
окръжност е краят на кръга, като го издуем и свием окръжността до точка става двумерна сфера
двумерната сфера е краят на кълбото, от тук нататък е вече трудно представимо как ще свием двумерната сфера до точка и издуем кълбото до тримерна сфера.
край на цитата.



Разбирам!.. Ще го опростя още малко:

Имаме едномерна окръжност , тя няма площ, няма и граница в единственното си измерение..Завъртаме окръжноста по ос минаваща през две антиподни точки и получаваме сфера(двуизмерна окръжност)..Повърхноста на сферата има площ(но няма обем) и можем да я наречем двумерна окръжност която няма граница в двете си измерения.. Търси се представа за тримерна окръжност , неограничена и по трите си измерения .. стереометрично тяло което да няма граница по трите си измерения..

Наистина такава тримерна окръжност би уйдисала за самозатворена вселена .. Търсят се математици които да изработят геометричния модел..



цитат:

Това имам предвид аз под думата тримерна сфера, разликата между тримерна и двумерна сфера е като между двумерна сфера и окръжност, общото при окръжността, двумерната и тримерна сфера (освен че са затворени едно, дву и тримерни пространства) е че срещу всяка точка си има срещуположна антиподна точка и движейки се по права линия ще стигнеш пак там откъдето си тръгнал, докато при торът не е така, трудно е да се определи антиподна точка, и е много малко вероятно движейки се по права линия да направиш една обиколка и пак да попаднеш там от където си тръгнал.
край на цитата.


Мен не ме смущава това че движейки се по права линия, в какво и да е направление и посока ще стигнем до антиподната точка и след това по дуг път ще се върнем до първата точка .. Такава тримерна окръжност би имала пак краен обем и би била самозатворена което ще удоволетворява изискването за самозатворена вселена.. Освен това е добре че разбягването на галактиките ще е насочено към някаква антиподна точка в която галактиките падат по нанадолнището на вакуумът и затова процесът на разбягване е ускорен.. Това уйдисва и на идеята за циклични големи взривове със подкритична средна плътност на материята в константен вселенски обем..пулсираща вселена..

Редактирано от Петко Марков Петков на 29.07.11 09:35.



Тема Re: ЗА КАКВО ЛИ КИСНЕШ ПО ФОРУМИТЕ ЩОМ НЕ ОРТУВАШнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано29.07.11 13:55



Какво да ти ортувам. Гризвай си от величието и научи азбучни неща, преди да искаш другите да комуникират смислено с тебе. Дотогава само безсмислено :) Щото няма как да схванеш смисъла.



Тема АЗБУЧНИТЕ ИСТИНИ НА ЗОМБИТАТАнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.07.11 18:41





цитат:

Какво да ти ортувам. Гризвай си от величието и научи азбучни неща, преди да искаш другите да комуникират смислено с тебе.
Край на цитата.


Позволи ми да припомня някой азбучни истини на зомбитата :

1. Мухата е неподвижен център на вселената щото тя не се движи в собственната си ИС /Птоломей преди 2000 години..допълнено от мухоцентриците в наше време/

2.Две мишки могат да се самоизядат и два часовника да се взаимоизпреварват/избрани глави от СТО/

3.Един пиян поп докато не го наблюдаваме се намира в състояние на пропозиция между напълно трезвен и кьор кютук пияно отче.. Котка поставена в кашон се намира в пропозиция от жива та до умряла/избрани глави от КМ/..

4. Мао Дзе Дун също е обогатит ТО със великата сентенция : "Както и да се обърнеш гъзът ти остава отзад"

5. Гравитационната сила се дължи на натиска на изкривеното пространство върху материалните тела/избрани глави от ТО/

6.Една пръчка докато не е премерена няма протяжност и дължина /сентенция на пророка Гери/

7. Пътят не зависи от изборът на отправна система и затова пътят относно подвижната пръчка и неподвижната система е един и същ/из избрани гафове на гуруто/

8.Две едновременни събития не са едновременни/главен алабализъм на СТО/..

9.Между телата е пълно с празно/основна научна представа на зомбитата/

10. Фотончето -налъмче се движи през празното със относителна скорост спрямо Светия Дух С= 300000 км/сек

Само като си помисля че трябва да си гризвам от тия неща и ми иде да повърна..



Редактирано от Петко Марков Петков на 29.07.11 18:48.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.