Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 01.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Попитай Георги Първанов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: как се вдига рейтингнови [re: Peйтинroв]  
Автор Frida (Аз съм Фрида)
Публикувано04.11.01 08:39



Отдавна не бях чела нещо по глупаво:))))
Искаш ли също така да кажеш, че Франклин Рузвелт е безгръбначен и безпринципен, след като е бил обичан и от демократи и от републиканци ?
Знаеш ли кой е Рузвелт? Прочети! Какво лошо има в това нацията да си обича президента, да го уважава и да има висок рейтинг.

Сините в атака!


Тема Re: Давайте!нови [re: Spens]  
Автор Dude G (a.k.a Mob Digga)
Публикувано04.11.01 10:39



da be!!!!!!
tva e edinsvenoto smisleno neshto koeto moje da napravi..........
"hey mistyr prezident,
vzemi fani legaliziraj nashia patent........"



Тема Господин Първанов, какво ще кажете по въпроса...нови [re: Гeoprи Пъpвaнoв]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано04.11.01 12:59



че Ви определят като Секссимвол-а на българската политика?!

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Re: Отговорнови [re: Гeoprи Пъpвaнoв]  
АвторOpлин (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 13:12



Г-н Първанов, мойте поздравления, че се осмелихте да застанете тук - в Интернет. Това би могло да спечели за Вас няколко хиляди гласове, но няма как да Ви помогне да спечелите изборите.
Извинявайте, но това не е отговор. Вашата партия сама трябва да си направи анализ на миналото, а не историята. Вие няма как да се идентифицирате като съвременна лява Европейска партия, тъй като не се разделихте с комунизма, както направиха всички Европейски партии. Не желаете да се разделите, защото държите да запазите живковисткия си електорат, това че сте коалиция с разни комунистически партийки го доказва.



Тема Re: Давайте!нови [re: Гeoprи Пъpвaнoв]  
Автор TheRock (Световен шампио)
Публикувано04.11.01 13:37



Какво ще направите за средното образование.Смята ли 4е с толкова мизерно средно образование и с най-ниското място което заемат българските у4ители ще влезнем в Европа и какво ще направи по въпроса?

кво кво ами кво да напиша хех на 14 съм и тва е и съм моми4е еййййй


Тема Re: armia (за Airfan)нови [re: Airfan]  
Автор Гeoprи Пъpвaнoв ()
Публикувано04.11.01 14:49



Георги,
На конкретните въпроси, които задаваш, мога лесно да отговоря, по-трудно ми е да коментирам втората част от това, което си написал. Все пак - длъжен съм да го направя, защото изразената от теб позиция се споделя, струва ми се, от голям брой млади хора.
На въпросите:
1. Ген. Марин и аз обявихме, че искаме България да има силна и боеспособна армия. 10 години са далечен хоризонт, много политически, икономически и военни фактори могат да повлияят върху развитието на армията и затова не се наемам да дам точна картина. Но конкретните мерки, за които ще настоявам и ще работя като президент в следващия мандат, са:
-Увеличаване броя на професионалните войници;
- Приемане на правителствени програми за развитие и превъоръжаване на някои важни родове войски и подразделения: противовъздушна отбрана, зенитноракетни войски, ракетни войски и артилерия, военно разузнаване и служба “Военна информация”;
- Запазване и развитие на военнотехническия научен потенциал и прецизиране на концепцията за висшите военно-учебни заведения;
- Предприемане на спешни мерки за укрепването и технологично обновление на българския военнопромишлен комплекс.

2. СС-23 са модерни, съвременни ракети, с голям ресурс и не бива да се унищожават, няма разумни аргументи в подкрепа на снемането им от въоръжение. Не бих се учудил , обаче, ако президентът и правителството на СДС вече са поели подобен ангажимент, макар и неофициално; моя задача ще бъде този ангажимент да бъде отменен.

3. Не зная какво по-конкретно имаш предвид относно модернизирането на МиГ 29. Както показват събитията от последните години, авиацията придобива все по-голямо значение за боеспособността на една армия. Българската авиация е с големи традиции, можем да се гордеем с българските пилоти, но ситуацията в момента е унизителна. Ако не се вземат спешни мерки за ремонт и модернизиране на военните самолети, българското въздушно пространство може да се окаже недостатъчно защитено, особено в случай на криза. С оглед желанието на България за членство в НАТО, МиГ 29 следва да бъдат преоборудвани по стандартите на Алианса. Това беше направено вече с този тип самолети в бившата ГДР и там те все още са на въоръжение. МиГ 29 имат много добри бойни качества и считам, че на този етап България трябва да се ориентира към намиране на баланс между вложени средства и ефективност. Не мисля, че закупуване на нови машини от САЩ е икономически оправдано.

4. Една от причините за съкращаване на бойна техника е, че България е страна по Договора за обикновените въоръжени сили в Европа и е длъжна да го изпълнява. Многократно е повдиган въпросът за създаващия се по този начин дисбаланс спрямо съседните страни - договорът е подписан преди падането на Желязната завеса и предвижда съкращаване на обикновените въоръжените сили на НАТО и на Варшавския договор, постигайки равновесие между двата пакта, но без да предвижда равновесие между отделните страни-членки. Заедно с това се провежда военна реформа, която води буквално до ликвидация на Българската армия. Не може тази ликвидация да бъде наричана подготовка за присъединяване към НАТО. Членството в НАТО поражда права, но така също и задължения, всяка страна-членка трябва да дава своя принос за гарантирането на общата сигурност. В този смисъл силната армия не може да бъде пречка за евроатлантическата ни интеграция, точно обратно. Но за да завърша - пряка военна заплаха за България не съществува, което не значи, че армия не е необходима. И за да илюстрирам казаното - например Швеция, за която военните рискове са несравнимо по-ниски, е една от европейските страни с най-висок дял на военните разходи в бюджета.

Що се отнася до другите въпроси - ще отговоря по-кратко. Конституцията не връзва ръцете на президента - тя не му дава широки правомощия, но му дава правомощия в широк кръг дейности - външна политика, законодателна дейност, вътрешни работи, съд, медии и т.н. Институцията президент е силно зависима от личността, която заема този пост. Ако президентът има ясни намерения и следва определена политика, той може да я налага чрез дадените му правомощия, а и чрез авторитета си на държавен глава. За съжалние, особено по време на мандата на г-н Стоянов, президентската институция олекна в очите на хората, превърна се в придатък на изпълнителната власт, президентът заприлича на театрален актьор, чиято единствена грижа е да научи текста на поредната куха декларация и да организира празни мероприятия за повишаване на рейтинга си.
Не греша с кандидатурата си - вярвам, че мога да бъда президентът, от когото България се нуждае. Един сериозен политик не може да разсъждава кое е по-добре за него самия, важно е кое в даден момент е по-добре за България.
Трудно ми е в момента да отделя две неща, с които ще се заема приоритетно, но първите, които изникват в съзнанието ми, са борбата с корупцията и младежката политика - във всички техни аспекти.

Разбирам много добре позицията ти. Да, искам младите да стоят в България, а заминалите да се върнат. Защото никой държавник не може да променя нещата сам, промяната не става само със закони или с личен пример. Промяната на действителността, която описваш и която ми е до болка позната, може да стане, ако ти и твоите връстници ден след ден се борите за нея. Колкото повече хора го правят, толкова по-бързо ще се случи. Не мога да виня, не мога да съдя никого, защото всеки има право сам да решава как ще изживее живота си. Но ако прецениш, че си струва - нека помислим заедно какво и как може да се направи.

Поздрави,
Георги Първанов



Тема Re: Давайте!нови [re: star priatel]  
Автор Гeoprи Пъpвaнoв ()
Публикувано04.11.01 15:28



Star priatel,
Можеш ли да ми назовеш поне една смислена причина, поради която аз и ръководството на БСП умишлено да сме водили партията към загуба? Струва ми се много несериозно. Истината е, че цялата подготовка на БСП за изборите още от началото на годината беше планирана за една национална, обединителна кампания, насочена към привличане на хора и извън левия електорат. Самото име на създадената коалицията - Коалиция за България - подсказва за това. С появата си НДСВ на практика отне тези наши предимства, създаде се като непартийно движение, взе "на въоръжение" лява и популистка фразеология. Именно тази нова ситуация може да е създала у теб впечатление за някаква "подчиненост" на нашата кампания. Да се води една партия умишлено към нисък резултат на избори е самоубийствено и за партията, и за лидера й, а аз съм далеч от мисълта за това. Търсехме победа на парламентарните избори, но не се получи. Затова пък сега сме още по-мотивирани за успех в предстоящите президентски избори.
Аз твърдя, че моето поведение винаги е било последователно и водено от интересите на страната. А що се отнася до последния ти въпрос - има ли нещо по-ляво от това БСП да издигне лидера си за кандидат-президент и кампанията да бъде с ясен, осезаем социалн акцент? Това е безпрецедентна стъпка и според мен сложи началото на нов етап в развитието на българската левица. Моите впечатления са, че в периода на кампанията БСП съвсем ясно се очерта като лявата опозиция на дясното управление и в тази плоскост трябва да се търси легитимирането на левицата като реална алтернатива на следващите парламентарни избори.

Поздрави,
Георги Първанов



Тема Re: защо? (за Halla)нови [re: Halla]  
Автор Гeoprи Пъpвaнoв ()
Публикувано04.11.01 16:38



Halla,
Толерантността винаги е била в основата на политиката на БСП. Това често е било в ущърб на партията, но винаги от полза за страната - мирният преход към демокрация е една от големите заслуги на БСП, същото важи и за съхраняването на гражданския мир през 1997г. Дори и в опозиция, БСП често се държи компромисно, като управляваща сила, отговорна за съдбата на България. Допускам, че това в очите на избирателите може да изглежда като слабост. Но постепенно БСП и левицата като цяло възприемат едно много по-остро опозиционно поведение и това не може да не се забелязва вече.
С кандидатурата си за президент разчитам да получа от избирателите шанса да работя за България на този отговорен държавен пост. Страната ни има нужда от социален, ангажиран с проблемите на хората президент. Вярвам също така, че кандидатурата ми ще мобилизира и консолидира левицата, ще бъде повратна точка към постепенно нарастване на влиянието й в обществото.

Поздрави,
Георги Първанов



Тема Re: Девойченови [re: Charles]  
Авторgoblin (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 16:45



Abe mome teb koj te izlaga che razbirash ot politika, che da dawash raziasnenia za komunizma i demokraciata. W BG nikoga ne e imalo kominuzam - sprawka dokumentite ot predi 20 godini. Poprocheti pak posle se izkazwaj :)))



Тема Re: Дръж здраво! (за Първанов)нови [re: Гeoprи Пъpвaнoв]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.11.01 17:04



Единственото нещо, което сте разбрали е, че съм съученик на Божинов.
Жалко, че не разбрахте, че това тук не е партийно събрание, а форум.
В начинът на модериране към днешна дата крещи думичката "безпомощност".

"Всички твои съвети ли не струват нищо или само безплатните?"
Оценявам усилията на екипа за този въпрос.
Моят отговор е:
Всички мои съвети не МИ струват нищо.
А за платените моите хонорари са високи - не можете да си ги позволите ...




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.