Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Декларация относно Клуб Историянови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано12.04.05 16:33



Не че моето мнение има някакво значение , но искам да декларирам следното:

1. Рязко се разграничавам от участниците, които напоследък отправиха доста груби и нелицеприятни заплахи към комита. Повечето от тях са привърженици или симпатизанти на тезата, която наричаме автохтонна, и това не ме прави особено щастлив. Истината ще излезе наяве не чрез пиночетови приоми от рода на бесилки и секири /към Нимбус/, а чрез търпение и просвещение. Ако синът на един бъща е превърнат в еничерин, бащата нищога няма да го обеси или обезглави, а ще положи усилия да го спаси от духовната проказа.

2. От вчера Клуб история се превърна в клуб Алтернативна история, тъй като отдавна е известно, че историята ни, писана през последните два века от австроунгарски, руски и съветски другари и техните български слуги, не е Истинската българска история, а алтернативен вариант , скалъпен от въпросните люде за пари, или поради празноглавие.

3. Нека не се караме, а проявим благоприличие, благородство и великодушие , и в рамките на наложените нови правила в Клуб Алтернативна История, бавно, търпеливо и методично просветим нашите зомбирани братя. А за платените душмани Бог е отредил съдбата на Юда и кирливите му сребърници.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Ziezi]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано12.04.05 16:59



Аз се майтапя и пускам само картинки, докато други не се майтапят и режат с брадвите свободата на словото на практика. Нека назоваваме нещата с истинските им имена. Хуморът ми може да е черен, хлапашки или откровено просташки, но си остава хумор! Докато терорът тук е истински, задушаващ, парещ, зловреден...

Не можеш да научиш някой на нещо, ако той НЕ ЖЕЛАЕ да бъде научен и който вижда в аргументите само "предпоставка за размисъл". Посееш ли на почва, ще покълне. Сееш ли на дърво и камък, нема да покълне!

Работя по един проект и имам вече подкрепата на Тортурач, Белиатаурус и други откачалки от нашата партия, като съм готов ще получиш официална покана да се включиш. Ще се радвам, ако го направиш и оставиш, ще ме прощаваш, наивността си тук, в това обречено място, докато Комита или друг мракобесник като него е модератор.

С уважение,

Стаменов

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Ziezi]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано13.04.05 17:36



На мен не ми пречат никакви теории.
Проблема беше,че конкретно Нимбус ден и нощ само за това пишеше.
Фанатик.Всичко започва да прилича на секта :(



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано13.04.05 17:58



Нимбус ден и нощ се опитваше да бори ТЕБ с аргументи, но, за съжаление, му се получиха само "предпоставки за размисъл". Явно се губи смисълът на начинанието и Нимбус повече няма да опитва. Нимбус ще насочи усилията си в обработката на по-плодотворни земи.
Очевидно е, че Царството на слепите не желае дори едноок цар. Глас народен - глас Божи.

Оставям ви на Зиези да ви просвещава в истината с великодушие и благородство в рамките на благородните и великодушни правила на клуба.

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005

Редактирано от Nimbus на 13.04.05 18:04.



Тема Re: Декларация относно Клуб История [re: Nimbus]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано13.04.05 19:21



"Аргументи" са според теб.А според мен дори някои от тях да могат да минат за такива ти ги компрометираш.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано13.04.05 20:35



Нимбус, ти така и не можа да разбереш, че никой не се бори срещу теорията, а срещу, мащабите с които се поства...



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано13.04.05 21:13



На всички, които изгони, поотделно ли ще се обясняваш? Не почвай с мен, защото нямаш шанс, видях каунтдауна до Видов ден. Обърни се например към Beliathaurus, който идеално разбира "благородните" ти мотиви за заключването на темата му и нещо се е зарекъл да не поства в клуба ТИ, докато беснееш в него.

Да ти напомням ли, че още не си ми обяснил, както си длъжен, какво всъщност трябва да разбирам и че правилата ти не са прогласувани по регламент? Единствената причина да не пиша във форума ТИ е, че не желая да го правя, защото след месец поствания съм се убедил, че няма смисъл. Плувайте си там като бъбречета в лой сред историческата яснота и ограничавайте истината колкото си искате.
Така или иначе моят вървеж нагоре не зависи от вашето одобрение, това е индивидуално начинание.

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано14.04.05 01:27



Много си надменен,това ти е проблема.Лоени бъбречета...
Използваш недоказано твърдение,и върху него праволинейно градиш теории,които винаги водят до едно и също.Големият родолюбец се изкара.
Не те интересува обективната истина,ами някои ако не приема теориите ти веднага го набедяваш за българофоб или заблуден или тюркофил.Заблуден си ти,ако си мислиш,че не изглежда като сектанство.Нито ти знеш всичко,нито пък нещо повече,което друг не вижда.Всички нации ги изкара българи,ако беше чел повече етнология,митология например,щеше да познаваш по задълбочено отношенията,и нямаше да правиш такива пребързани заключения.
Не че няма такив заблудени,и не че историята не е сгрешена,ама това твойто е направо прекомерно.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано14.04.05 03:58



Ако ще спориш за произхода на нациите, прави го със Зиези, не с мен. Преди да го направиш обаче прочети поне половината от книгите, които той е чел, за да си му що-годе на нивото. Що се отнася до историята, само един или двама в клуба могат да се мерят с него по знания и понеже също знаят истината - няма за какво да спорят със Зиези.
---
А сега за мен:
Много съм надменен, ако искам. Ако пожелая мога да звуча и любезен, и раним, и отблъскващо вулгарен. Професионален тренинг. Търся разнообразие, а и знаем, че в повечето случаи каквото повикало...
Но и в това отношение има какво да научим от Зиези. Мисля да си взема бележка от декларацията му - той е истински МЕСИЯ, както казва Хорбат.

За големия родолюбец - такъв съм и нямам намерение да се извинявам.
---
За българофобията, тюркофилията и заблудените - никога не е късно да се покаете. Единият вариант е сами да изкупите греховете си, другият е да ви наложат изкуплението. Ще дойде Второто пришествие и нема да имате очи да погледнете Бога. Това е най-малкото от неприятните перспективи...

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005

Редактирано от Nimbus на 14.04.05 04:05.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано14.04.05 09:20



Айде сега и второ пришествие ни чака....

Dulce et decorum est pro patria mori!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.