Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 13.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Декларация относно Клуб История  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано12.04.05 16:33



Не че моето мнение има някакво значение , но искам да декларирам следното:

1. Рязко се разграничавам от участниците, които напоследък отправиха доста груби и нелицеприятни заплахи към комита. Повечето от тях са привърженици или симпатизанти на тезата, която наричаме автохтонна, и това не ме прави особено щастлив. Истината ще излезе наяве не чрез пиночетови приоми от рода на бесилки и секири /към Нимбус/, а чрез търпение и просвещение. Ако синът на един бъща е превърнат в еничерин, бащата нищога няма да го обеси или обезглави, а ще положи усилия да го спаси от духовната проказа.

2. От вчера Клуб история се превърна в клуб Алтернативна история, тъй като отдавна е известно, че историята ни, писана през последните два века от австроунгарски, руски и съветски другари и техните български слуги, не е Истинската българска история, а алтернативен вариант , скалъпен от въпросните люде за пари, или поради празноглавие.

3. Нека не се караме, а проявим благоприличие, благородство и великодушие , и в рамките на наложените нови правила в Клуб Алтернативна История, бавно, търпеливо и методично просветим нашите зомбирани братя. А за платените душмани Бог е отредил съдбата на Юда и кирливите му сребърници.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Ziezi]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано12.04.05 16:59



Аз се майтапя и пускам само картинки, докато други не се майтапят и режат с брадвите свободата на словото на практика. Нека назоваваме нещата с истинските им имена. Хуморът ми може да е черен, хлапашки или откровено просташки, но си остава хумор! Докато терорът тук е истински, задушаващ, парещ, зловреден...

Не можеш да научиш някой на нещо, ако той НЕ ЖЕЛАЕ да бъде научен и който вижда в аргументите само "предпоставка за размисъл". Посееш ли на почва, ще покълне. Сееш ли на дърво и камък, нема да покълне!

Работя по един проект и имам вече подкрепата на Тортурач, Белиатаурус и други откачалки от нашата партия, като съм готов ще получиш официална покана да се включиш. Ще се радвам, ако го направиш и оставиш, ще ме прощаваш, наивността си тук, в това обречено място, докато Комита или друг мракобесник като него е модератор.

С уважение,

Стаменов

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Ziezi]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано13.04.05 17:36



На мен не ми пречат никакви теории.
Проблема беше,че конкретно Нимбус ден и нощ само за това пишеше.
Фанатик.Всичко започва да прилича на секта :(



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано13.04.05 17:58



Нимбус ден и нощ се опитваше да бори ТЕБ с аргументи, но, за съжаление, му се получиха само "предпоставки за размисъл". Явно се губи смисълът на начинанието и Нимбус повече няма да опитва. Нимбус ще насочи усилията си в обработката на по-плодотворни земи.
Очевидно е, че Царството на слепите не желае дори едноок цар. Глас народен - глас Божи.

Оставям ви на Зиези да ви просвещава в истината с великодушие и благородство в рамките на благородните и великодушни правила на клуба.

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005

Редактирано от Nimbus на 13.04.05 18:04.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано13.04.05 19:21



"Аргументи" са според теб.А според мен дори някои от тях да могат да минат за такива ти ги компрометираш.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано13.04.05 20:35



Нимбус, ти така и не можа да разбереш, че никой не се бори срещу теорията, а срещу, мащабите с които се поства...



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано13.04.05 21:13



На всички, които изгони, поотделно ли ще се обясняваш? Не почвай с мен, защото нямаш шанс, видях каунтдауна до Видов ден. Обърни се например към Beliathaurus, който идеално разбира "благородните" ти мотиви за заключването на темата му и нещо се е зарекъл да не поства в клуба ТИ, докато беснееш в него.

Да ти напомням ли, че още не си ми обяснил, както си длъжен, какво всъщност трябва да разбирам и че правилата ти не са прогласувани по регламент? Единствената причина да не пиша във форума ТИ е, че не желая да го правя, защото след месец поствания съм се убедил, че няма смисъл. Плувайте си там като бъбречета в лой сред историческата яснота и ограничавайте истината колкото си искате.
Така или иначе моят вървеж нагоре не зависи от вашето одобрение, това е индивидуално начинание.

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано14.04.05 01:27



Много си надменен,това ти е проблема.Лоени бъбречета...
Използваш недоказано твърдение,и върху него праволинейно градиш теории,които винаги водят до едно и също.Големият родолюбец се изкара.
Не те интересува обективната истина,ами някои ако не приема теориите ти веднага го набедяваш за българофоб или заблуден или тюркофил.Заблуден си ти,ако си мислиш,че не изглежда като сектанство.Нито ти знеш всичко,нито пък нещо повече,което друг не вижда.Всички нации ги изкара българи,ако беше чел повече етнология,митология например,щеше да познаваш по задълбочено отношенията,и нямаше да правиш такива пребързани заключения.
Не че няма такив заблудени,и не че историята не е сгрешена,ама това твойто е направо прекомерно.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: OpenMind]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано14.04.05 03:58



Ако ще спориш за произхода на нациите, прави го със Зиези, не с мен. Преди да го направиш обаче прочети поне половината от книгите, които той е чел, за да си му що-годе на нивото. Що се отнася до историята, само един или двама в клуба могат да се мерят с него по знания и понеже също знаят истината - няма за какво да спорят със Зиези.
---
А сега за мен:
Много съм надменен, ако искам. Ако пожелая мога да звуча и любезен, и раним, и отблъскващо вулгарен. Професионален тренинг. Търся разнообразие, а и знаем, че в повечето случаи каквото повикало...
Но и в това отношение има какво да научим от Зиези. Мисля да си взема бележка от декларацията му - той е истински МЕСИЯ, както казва Хорбат.

За големия родолюбец - такъв съм и нямам намерение да се извинявам.
---
За българофобията, тюркофилията и заблудените - никога не е късно да се покаете. Единият вариант е сами да изкупите греховете си, другият е да ви наложат изкуплението. Ще дойде Второто пришествие и нема да имате очи да погледнете Бога. Това е най-малкото от неприятните перспективи...

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005

Редактирано от Nimbus на 14.04.05 04:05.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано14.04.05 09:20



Айде сега и второ пришествие ни чака....

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано14.04.05 11:21



За българофобията, тюркофилията и заблудените - никога не е късно да се покаете. Единият вариант е сами да изкупите греховете си, другият е да ви наложат изкуплението. Ще дойде Второто пришествие и нема да имате очи да погледнете Бога. Това е най-малкото от неприятните перспективи...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Определено ти хлопа дъската.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: last roman]  
АвторVarvarkata (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 12:50



По-добре си е варварско нашествие, отколкото второ пришествие, нали?
Какво ще кажеш Последни римлянино?
Дори да поразграбим някои от "последните останки от империята"!



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано14.04.05 13:26



Nimbus,просто имаш нужда от внимание,ти си един ПР родолюбец,обаче ми се струва,че си с обратен знак.
Зиези може и да знае много,но не и ти.А и това не е пречка да си прави неверни заключения.Аз на Зиези му бях писал ЛС,го попитах дали няма да предоставят информацията с която разполагат за теглене,сети се че писах и в клуба за споделяне на извори и т.н.
Някой да се отзова,никакви родолюбци не са такива,използват си изворчетата и си ги крият за да могат един друг да се надлъгват.
Кое ти дава право да наричаш останалите българофоби и тюркофили :(
Това твоето наистина на лумпенизация прилича.
И коя е тази истина,която вие знаете?
Ако се задълбочиш в изследването на определен народ или период или нещо по конкретно,веднага ще рабререш,че фактите са такива,че могат да се тълкуват различно.Нали ти казах,кое и е слабото място на историята - има големи дупки и малко конкретна информация.Повечето се извлича косвено.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано14.04.05 13:26



Това ли е мнението ти на кръстен православен християнин?

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано14.04.05 14:49



Аз не съм бил никога против да пишеш в клуб История,против ескалацията и начина по който се държиш съм против.
Комита сигурно действа авторитарно в някои отношения,но аз не мога да му кажа какво да прави,той е модератор и така е винаги по всички форуми - какво да се прави,но в другата крайност е слободията.Не одобрявам метода по който се ограничава каквато и да било теза,защото е това е плаващо 'правило'.С една дума на мен нито начина по който действа комита ми харесва особено,нито тоя по който действаш ти.Първо гласувах въздаржал се е после против махането му,защото реших,че може да дойде някой много по-авторитарен - като теб например.
И аз преди не съм вземал участите в клуб История но съм влизал и знам каква цензура имаше там.
В момента никой не ви спира да пишете там,нито теб нито Белиатаурус,нито Зиези...
Ама може доста по спокойно нали? Без снимки на бесилки,гавра с мангали и заплахи.А ти не показваш такива индикации,че би могъл да се държиш по нормално.Помолих те да махнеш ника ми от подписа си,но най-нагло го остави.
Еми мен това ме навежда на мисълта,че ди доста фанатизиран,ама защо ти го казвам,ако си наистина такъв,това не би ти повлияло.
Казах ти вече,ако от мен зависеше бих допускал всякакви що-годе нормални теории,които не са в противовес на човещината.И бих ги ограничавал по много по подходящ начин,например след уговорка с пишещите ги.Ограничавал,защото ще се наложи,и за жалост аз съм против модерирането,но ако няма модератор,всеки ще пиша каквото му падне.
Погледни клуб Космонавтика и виж какви са темите там - от рода на "секс в космоса" от надървен космонавт или "Ко ства ве космонавти,барете ли го" и т.н. :)
Няма да ти се меся повече в мненията,не си разбран човек за мен.И усещам особения блясък в очите ти :)
Много лично се получи,но не се озлобявай.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано14.04.05 15:14



Мнението ми е че си изкукал.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано14.04.05 17:28



Всички ганчоценовисти и зиезисти сме такива - изкукали фантазьори, отхвърлени от сериозната и здравомислеща историография. Констатираш с голямо закъснение един отдавна известен факт.
Господ здраве да ти дава.

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано14.04.05 22:55



Аааа, недей да бъркаш колективната отговорност с личната. Отговаряй сам за действията си. Думите с които съм те квалифицирал, ще ми е много трудно да ги употребя за Зиези, да не кажа невъзможно. А и за пореден път ще ти НАПОМНЯ, че тук не говорим за достоверноста на една или друга теория, а за начина по който тя се пропагандира. А най-вече говорим за твоето лично поведение и отношение към инакомислещите.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Varvarkata]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.04.05 00:01



Империята винаги отвръща на удара!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано15.04.05 00:06



А най-вече говорим за твоето лично поведение и отношение към инакомислещите.

Какво ми е на поведението и какво е отношението ми към инакомислещите? Да не ме бъркаш с Кайн, Крейг или... себе си? Покажи ми отношение, което се е появило в клуба ТИ след моята поява и преди да превъртиш с камарата гласувания!

...тук не говорим за достоверноста на една или друга теория, а за начина по който тя се пропагандира.

Вече ти обясних, че не съм виновен, че старите автори са писали онези лоши работи. Щом толкова те притесняват, няма да ги пускам повече. За трети път ти се извинявам, че с пускането на аргументи... пардон, предпоставки за размисъл, съм те разстроил така. Както казах, няма вече!

Думите с които съм те квалифицирал, ще ми е много трудно да ги употребя за Зиези, да не кажа невъзможно.
Твое обръщение към Зиези:
Настоявам да ми цитираш извори и документи, а не да си самоцитираш свои изказвания като източници и да си измисляш.



Твое обръщение към мен:
Ооооо, не драги! Те не са глупости. Глупости са твоите тълкувания на техните описания. Ти просто съчиняваш.


Потресаващо двете "отношения" си приличат, макар че не е чак толкова изненадващо като се има предвид, че до онзи ден "Нимбус=Пер Пер=Зиези".
---
Спомни си, уважаеми Комита, кой доскоро казваше, че си възможно най-добрият вариант за модератор на клуба и кой недоволстваше, когато те наричаха "катилъ" и с разни други любезности. А сега се опитай да се сетиш кой допусна да му пуснат муха в главата и не само че изгуби поддръжката на онзи, който го защитаваше, ами трябваше да покаже и че е безбожник и авторитарно, надменно човече, което не зачита дори правилата на клуба, за който отговаря.
После си спомни какво си писал за колективната и личната отговорност. Има някой, който наистина изкука от днес за утре, но това не съм аз. Може да ми хлопа дъската, но поне показвам постоянство. Не е като да съм разправял до вчера, че свободното разискване на историята едва от няколко години е в подем и няма да го ограничавам, а днес да правя точно това, което вчера съм казвал, че няма да правя. Какви са причините за смяната във вижданията ти, си ги знаете ти и сивите кардинали зад тебе.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Редактирано от Nimbus на 15.04.05 00:11.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано15.04.05 00:11



Абе не аз пусках сатъри и бесилки.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано15.04.05 00:22



Разбира се, ти си цивилизован и заключваш доживотно хитовите теми, като така прогонваш авторите им в изгнание, за да не се мотаят в земите ти. Можем да отбележим, че си спазил от А до Я Женевската конвенция. Как да каже човек, че не играеш по правилата...

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Редактирано от Nimbus на 15.04.05 00:24.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.04.05 00:38



Абе вие друга работа нямате ли си,освен да се заяждате по цели дни и нощи един с друг???!!!

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано15.04.05 10:46



Стоя твърдо зад всяко едно от действията си. Смятам че съм действал по правилата. Повечето от хората които гласуваха ЗА ограниченията, не ме подкрепиха във вота на недоверие, нещо повече някои от тях гласуваха против мен. Така че не виждам защо твърдиш че аз съм прогонил някой. Аз предложих на гласуване нещата. Другите решиха. Ама що ли ти говоря, като поне за четвърти път ти го обяснявам това. Айде чакам поредната порция какъв атеист и българофоб съм.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор tulsanew ()
Публикувано15.04.05 22:28



Какви са причините за смяната във вижданията ти,
си ги знаете ти и сивите кардинали зад тебе.
....
Защо го обиждаш човека..
"Сиви кардинали"...
Може нещата да са много по-сложни.
Като изобразените на долната картинка







Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано15.04.05 22:35



Не пускай картинки, че е особено чувствителен към тях.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор tulsanew ()
Публикувано15.04.05 22:41



Съжалявам,
че не можах да
видя с какви картинки
сте се опитали да посъбудите
съвестта на Комита в "Македония",
ама тази май не е от "онези".



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано15.04.05 22:45



Няма значение дали е от същия жанр, ще го обиди! Да не говорим, че намесваш и Господ, което, вервай ми, НЕ е добра идея...

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.04.05 22:49



Абе,вие сте неуморни....Как не ви писва по цял ден едно и също???

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: last roman]  
Автор tulsanew ()
Публикувано15.04.05 22:56



Ти, уморения...,
нали знаеш
какво става с "уморените
коне"?

Постват на исторически теми
( за хуните например...)
в немодерирания клуб "Археология".
А да те питам,
защо Комитата се разхожда
по "чужди клубове"
и е занемарил своите
Отговорности там?
Напливът на нови и интересни теми е
на път да блокира брояча.



Редактирано от tulsanew на 15.04.05 23:02.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: last roman]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано15.04.05 22:59



Ами на мен ми писна. Ей и днес гусин Гьонсурата затри една тема на едно ново момче. Нема какво да го коментирам даже - ще се спасяваме както можем.
Иначе казвам каквото си мисля за него. Може да не е приятно, но не лицемернича. И това прекратявам, нека си модераторства според... съвестта си?

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.04.05 23:10





Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: last roman]  
Автор tulsanew ()
Публикувано15.04.05 23:17



Муцунката с очилцата
беше оценка
на първата част на постинга ми
..или ?

"Анархия-Мать порядка"
А иначе, прекалените услилия на Блюстителите на реда ми напомнят и за следната, малко "богохулна" ситуация:

.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.04.05 23:22



Вот именно!!!

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Вот ..не вот,нови [re: last roman]  
Автор tulsanew ()
Публикувано15.04.05 23:40



особено е ако.."индиректен", ама направих бърза справка
за всички клубове за хуманитарни науки в дира_ 10 на брой ,
барабар с "Историята " и установих, че единствено там
е установен подобен перфектен" ред",
Модераторство има и в "Лингвистика" -малко по-щадящо
и "Социология", където практически няма никакво модераторство в този Възвишен Смисъл, както някои "месии"
са решили, че трябва да има.
Какви са тези "патологии" сред любителите
на историята и езика?
Или...може работата да е друга?



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 01:40



Четох за модератора и ви се чудим на акъла защо го коментирате ами не го оставите да си говори сам с останалите двама модератори?
Четох и мненията му по разни клубове въпреки че "мненията на потребителя не могат да бъдат показани":-) :-) :-)
Адски щуро говори момъкът на македонски само Во Во му е в устата ама хабер си нема от македонски :-) Докарва се на некой :-) :-) :-)
Правете си сметката че баш в предизборно време се е обърнал като фурнаджийска лопата и е почнал да ви прецаква. Некво продажно мекере че излезне :-) :-) :-)
вервайте ми :-) :-) :-)



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: :-)]  
Автор tulsanew ()
Публикувано16.04.05 01:55



защо го коментирате ами не го оставите да си говори сам с останалите двама модератори?
.....
Тези други двама модератори са ни скъп спомен
от времената на разцвета на приватизацията на клуба.
Имаше и една..Клеопатра-Мелисса,
ама тя не фигурира официално в
Поменника на Модераторите.
Модераторства си заедно с другите двама в един нов исторически клуб.

Та тези тримцата и техни фантомни образи се
явяват от време на време в "История"
да насъскат
Комита и против тези,
които директно или.."индиректно"
го подкрепиха за модераторството.
Смятат май , че делото им е осквернено
от злобни посткомунисти
и "фантазьори".
Комитата се опитва с ентусиазма на новопокръстен
да трие всички постинги-бурени с надежда да се повиши нивото и оживи активността на клуба...ама
Все се надявам, че ще попромени политиката си
...засега обаче безуспешно.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано16.04.05 06:51



Бих гласувал срещу комита,обаче като на никой вяра нямам ?
Като вземат власта и стават едни дребнави и авторитарни...
Тъй,че изберете мен :)

"Където глупостта е образец,там разумът е безумие


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор komita (четник)
Публикувано16.04.05 11:28



Имаше и една..Клеопатра-Мелисса
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

На Мелика на малкия и пръст не можеш да и се качиш по антична история и археология. Нейните знания нямат нищо общо с копипейстовете ти от руски сайтове, лишени дори от две думи твой личен коментар.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Тези други двама модератори са ни скъп спомен

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
И така трябва! Единият познава в дълбоки детайли цялата история на Третото Българско царство, а другият има собствен исторически форум! Ти чадо с какво си допринесъл за историческата наука освен с копи-пейст и цитати от чужди сайтове?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Та тези тримцата и техни фантомни образи
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няма фантомни образи друже! Напиши лична бележка на Фукла, да ти потвърди за различните айпита на участниците в клуб история, щото аз нямам това право. Има удивителни съвпадения на айпита на някои други участници, но не и на тези които ти визираш!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

да насъскат
Комита

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Поредната грешка! Насъскването е "ваш" приоритет. Единственият съвет който са ми давали някои от тези които визираш е да се махна от клуб История и да не си губя времето с хора като теб и другите.(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Все се надявам, че ще попромени политиката си

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

За да се смени една политика, трябва да дойде друга! И коя ще е другата? Тази заради която ви поизгониха от клуб Цивилизации и исторически възстановки? Тази заради която ви се подиграват или не ви отговарят на темите в клуб Македония? Или тази като в клуб Археология, в която всяка втора тема е какъв боклук е модератора на клуб История, независимо кой е той! Тази политика ли предлагаш Тулса? Политика в която да копипействаш чужди материали, политика в която всяка трета тема да ти е за това, защо модератора е дишал неправилно и има ли право на това?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Комитата се опитва с ентусиазма на новопокръстен

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Комитата е кръстен в източното православие още в дълбоките дебри на комунизма, когато ти сигурно си заобикалял църквите през 100 метра! За ентусиазма ми ще говориш когато знаеш поне нещичко за мен и за това с което се занимавам. А ти не знаеш нищо за мен! И тъй като нямам никакво намерение да изнасям лична информация за себе си в интернет, единственото което ще ти кажа е , че съм абсолютно независим човек от чужди мнения.
А ти си мисли каквото щеш. Твое право е.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 13:02



+ ЛОЛИТА, КОГА ЧЕ ЛАВНЕ КАРАКАЧАНКАТА ЗА НОВИТЕ "ЗНАМЕ" И "ГЕРБЪ" НА ФИРОМЪ?

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 16.04.05 13:02.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор mellisa ()
Публикувано16.04.05 13:57



Не се и съмнявам, Тулса, че бившите
3ма модератори
ти се явяват на сън и още те плашат
до степен параноически да ги виждаш навсякъде
но трябва да те уверя, че
някои хора имат и други интереси извън
това да са всезнаещи и вездесъщи
в дира.
Иначе ти си първият, който ме
сравнява с Клеопатра, но това
е далеч от ласкателството,
онази е била грозна и малоумна...което само
ми обяснавя защо ти толквова явно я цениш.
Както се казва, тези които си приличат се привличат.

Хайде със здраве и си следи параноята, че
туку виж станала опасна...дори и за теб.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор tulsanew ()
Публикувано16.04.05 14:05



Много хубаво,
че си разкрил най-сетне мотивацията си и искреното
си мнение за моите скромни способности
Това , че си бил "покръстен" в дебрите на комунизма
почва да си личи все по-отчетливо.
След като са ни "изгонили" и ни се "присмиват" навсякъде,
ще ми обяснил ли усилената си активност
в горепосочените сайтове("Цивилизации..." и "Македония"?
Ще ми обясниш ли ...скептичната оценка на скромните ти усилия
да превърнеш форум "история" в турски гробища,
воден от съветите на останалите зад кадър
изтъкнати специалисти по
история на античността и второто българско царство
-Мелисса и Комар?
Ще ми обясниш ли и какво търсиш тук, след като явно нищо не разбираш от археология?
Защищаваш доброто име на клуб"история" и "многочислените
му участници" от "лични нападки" ?
( Правило не знам кое си на Правилника написан от познавач на Законите на Хамурапи)



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: mellisa]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 14:06



+ ЩО НЕ СИ ТУРИШЪ КОЧАНЪ ОТЪ ЦАРЕВИЦА У ПУТКАТА, А НЕ ДА СЕ ЖАЛВАШЪ ВЪ КЛУБЪ "ИСКРЕНО И ЛИЧНО", КОЛКО СИ ТЪЖНА, КАТО ИЗОСТАВЕНА!?

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 16.04.05 14:08.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: mellisa]  
Автор tulsanew ()
Публикувано16.04.05 14:09



Добре дошла ...Клеопатра.
Не ни напускай толкова бързо.
Има да си кажем толкова много неща за дългата раздяла.
А за параноята...
Нали поредната ти мъдра инициатива,
със забраната на постинги на "чужд език" бе директно
...и "индиректно" приета.
Твориш неуморно на.. исторически теми.

Редактирано от tulsanew на 16.04.05 14:09.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор komita (четник)
Публикувано16.04.05 17:09



Ти не си добре бе!!! Чуваш ли се какво говориш? Въобще четеш ли ми отговорите? Май не! Навил си си нещо на пръста и си го припяваш непрестанно!
Настоящият ти отговор е поредното доказателство че дори не четеш отговорите на хората. Отговора ти е пълен с фактологически грешки. Въобще няма да се занимавам с тебе повече. Умри си със заблудите си...



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: tulsanew]  
Автор komita (четник)
Публикувано16.04.05 17:16



А нещо да кажеш за изразите използвани от другарчето ти Хор+Бат? Що мълчиш за него?



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано16.04.05 17:18



Ей, безбожнико, язък, че са те кръстили и са хабили светената вода.

---
"Въобще няма да се занимавам с тебе повече. Умри си със заблудите си..."
---
Изпускаш си нервите. Вземи си дълъг отпуск да си починеш, а и ние да си починем от теб.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 17:19



+ Еееее, много злобно го подкара?! Казва се - "Живей си съсъ заблудите"!



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 17:45



+ КАЖИ МА ЛОЛИТА?! ДЕКА ТЕ СЪРБИ?



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор komita (четник)
Публикувано16.04.05 17:53



Сърби ме кура, дето те ебах снощи! Много си въшлив...



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано16.04.05 17:54




Яж му главата



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 17:54



+ АМА ПУТКО СБЪРКАНА, СТИГА СИ СЪНУВАЛА МА!



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 17:58



+ МАЙ ТВОЯТА ЧЕ Я РУЧАТЪ ПОМИЯРИТЕ!?



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор komita (четник)
Публикувано16.04.05 17:58



Хуй сплескан, бегай да си ебеш грозната жена! Дефектолог комплексиран!



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 18:14



+ АКО МИСЛИШЪ, ЧЕ НЕ ЗНАМЪ КОЯ СИ И КЪДЕ СИ...............................



Тема Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 19:23



Миндю и др. цензорски идиоти!
-



Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано16.04.05 21:00



Е,поздравления,вече тотално изпростяхте!!!!
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ,ЧЕ ПРЕВЪРНАХТЕ КЛУБ АРХЕОЛОГИЯ В ПОМИЙНА ЯМА! ЗАТОВА СИ ТРЯБВА МОДЕРАТОР ТУКА,ДА ГОНИ ТАКИВА ПРОЙДОХИ!КАК НЕ ВИЕ СРАМ,БЕ ХОРА...ВИЖТЕ КАКВИ ГЛУПОСТИ СТЕ НАПИСАЛИ

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 21:04



ти собственик на клуб археология ли си да казваш кой е пройдоха и кой трябва да се гони?
да ти повтарям ли и на теб че като не ти харесва клиентелата на заведението СМЕНИ ЗАВЕДЕНИЕТО
като не ти изнася напусни - няма да липсваш на никого



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 21:07



+ А бе, легионерче, кога станА калайджия, кога ти поцърнЕ газО? Кога заобичА сичкото рОманско, като родно? Да не ти е отъ рождение?
+ И на коя империя служишъ?

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 16.04.05 21:14.



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: aryavarta]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано16.04.05 21:07



Според теб нормален ли е такъв "диалог"??Ако да,значи ти липсва възпитание и добър вкус.Но никой не е съвършен.

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано16.04.05 21:11



Започвам да си мисля, че ти и ОграниченMind сте един и същ юзър. Еднакво не ви се разбират бръщолевенията и правите едни и същи правописни грешки. За Ограничения съм сигурен, че се подвизава под няколко ника. Даже го хванах да ползва един "еротичен ник".

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано16.04.05 21:27



В гешка си,приятелю,но никой не е съвършен.За триумвирата не се майтапя - да има и представител на автохтонната теория/за да няма обидени/.Явно откакто си напуснал клуб История си се настроил нещо конфликтно.По добре е да направим един нормален клуб.Това нормално ли е псувни наляво и надясно??

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.04.05 21:32



+ А бе, романино, що се буташъ тамъ дето двама се каратъ?



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано16.04.05 21:34



В гешка си,приятелю,но никой не е съвършен.

1. Не съм ти приятел.
2. Съвършен съм.
3. След препинателен знак се чуква интервалче, кажи го и на алтер-егото си ОпънМайнд.

Явно откакто си напуснал клуб История си се настроил нещо конфликтно.

Хммм. Нямах представа, че си личи толкова.

Това нормално ли е псувни наляво и надясно??

Не е нормално, но е разбираемо и очаквано противодействие на ненормални модератори и кандидат-цензори. Каквото повикало - такова се обадило.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано16.04.05 21:40



Сега и за кандидат цензор ме набеди, не е добре това.А за интервала след запетаята не знаех, благодаря за поправката, ще се постарая занапред да не допускам такива груби грешки.Щом не искаш модератори - добре, явно не си във възторг от тях.Но дай да направим тогава поне някакъв правилник, за да е приятно на посетителите на клуба да влизат тук???

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано16.04.05 21:42



А бе ти вменяем ли си? Правила = ограничения = цензура = повод за псувни и недоволства. Набий си го в главата!

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: Nimbus]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано16.04.05 21:48



С обиди нищо не се постига.Щом си съвършен, защо обиждаш??
Уважавай мнението и на инакомислещите.Аз лично с никой не искам да се карам, защото няма смисъл.Искам да си прекарвам интересно в този клуб, да обменям мнения и информация с другите участници.

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: last roman]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано16.04.05 22:01



1. Съвършен съм и затова не обиждам, а или питам, или констатирам.

2. Обиждаш се, защото не си съвършен и не си взимаш бележка от това, което ти говорят.
---
Искам да си прекарвам интересно в този клуб, да обменям мнения и информация с другите участници.
---
3. Ами действай в тази посока и не се прави на миротворец, щото не го умееш.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 00:40



+ А честито ми! ЛОЛИТА ме банна! Докато е ЦЕНЗОРЪ, както казва!?
+ Надявамъ се силно, да му се случи нещо и по- скоро да отпадне като ЦЕНЗОРЪ!?

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 17.04.05 00:48.



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 09:45



+ Некоя ЛОЛИТА, бая се е развилняла тука!?



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 11:52



-



Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 13:33



+ ПРОТЕСТИРАМЪ СРЕЩУ ЦЕНЗУРИТЕ ВЪ ДИРА!
-------------------------------------------------------------------------------------------
Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.



Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано17.04.05 13:36



Лудите - в лудницата.

"Където глупостта е образец,там разумът е безумие


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: OpenMind]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано17.04.05 13:40



Що му се връзваш??Нека си излее комплексите, може да се поуспокои малко?!

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Китай, Комита, Ме Ллиза, Паднала Ангелина, Опънатънови [re: OpenMind]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 13:46



+ ТАКА НА ВРЕМЕТО КОМУНИСТИТЕ СЕ РАЗПРАВЯХА СЪ НЕУДОБНИТЕ!
+ ПРОТЕСТЪ СРЕЩУ ЦЕНЗУРАТА ВЪ ДИРЪ. БГъ!
---------------------------------------------------------------------------------------------
Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано18.04.05 13:24



+ ДРЪНЪ, ДРЪНЪ!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------


+ ПРОТЕСТЪ СРЕЩУ ЦЕНЗУРАТОРИТЕ ВЪ ЦЕЛИЯ ДИР.БГ!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано20.04.05 00:14



+ ПРОТЕСТЪ СРЕЩУ ЦЕНЗУРИТЕ ВЪ ЦЕЛИО ДИР. БГ!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.


.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.