Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 27.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано14.04.05 11:21



За българофобията, тюркофилията и заблудените - никога не е късно да се покаете. Единият вариант е сами да изкупите греховете си, другият е да ви наложат изкуплението. Ще дойде Второто пришествие и нема да имате очи да погледнете Бога. Това е най-малкото от неприятните перспективи...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Определено ти хлопа дъската.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: last roman]  
АвторVarvarkata (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 12:50



По-добре си е варварско нашествие, отколкото второ пришествие, нали?
Какво ще кажеш Последни римлянино?
Дори да поразграбим някои от "последните останки от империята"!



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано14.04.05 13:26



Nimbus,просто имаш нужда от внимание,ти си един ПР родолюбец,обаче ми се струва,че си с обратен знак.
Зиези може и да знае много,но не и ти.А и това не е пречка да си прави неверни заключения.Аз на Зиези му бях писал ЛС,го попитах дали няма да предоставят информацията с която разполагат за теглене,сети се че писах и в клуба за споделяне на извори и т.н.
Някой да се отзова,никакви родолюбци не са такива,използват си изворчетата и си ги крият за да могат един друг да се надлъгват.
Кое ти дава право да наричаш останалите българофоби и тюркофили :(
Това твоето наистина на лумпенизация прилича.
И коя е тази истина,която вие знаете?
Ако се задълбочиш в изследването на определен народ или период или нещо по конкретно,веднага ще рабререш,че фактите са такива,че могат да се тълкуват различно.Нали ти казах,кое и е слабото място на историята - има големи дупки и малко конкретна информация.Повечето се извлича косвено.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано14.04.05 13:26



Това ли е мнението ти на кръстен православен християнин?

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано14.04.05 14:49



Аз не съм бил никога против да пишеш в клуб История,против ескалацията и начина по който се държиш съм против.
Комита сигурно действа авторитарно в някои отношения,но аз не мога да му кажа какво да прави,той е модератор и така е винаги по всички форуми - какво да се прави,но в другата крайност е слободията.Не одобрявам метода по който се ограничава каквато и да било теза,защото е това е плаващо 'правило'.С една дума на мен нито начина по който действа комита ми харесва особено,нито тоя по който действаш ти.Първо гласувах въздаржал се е после против махането му,защото реших,че може да дойде някой много по-авторитарен - като теб например.
И аз преди не съм вземал участите в клуб История но съм влизал и знам каква цензура имаше там.
В момента никой не ви спира да пишете там,нито теб нито Белиатаурус,нито Зиези...
Ама може доста по спокойно нали? Без снимки на бесилки,гавра с мангали и заплахи.А ти не показваш такива индикации,че би могъл да се държиш по нормално.Помолих те да махнеш ника ми от подписа си,но най-нагло го остави.
Еми мен това ме навежда на мисълта,че ди доста фанатизиран,ама защо ти го казвам,ако си наистина такъв,това не би ти повлияло.
Казах ти вече,ако от мен зависеше бих допускал всякакви що-годе нормални теории,които не са в противовес на човещината.И бих ги ограничавал по много по подходящ начин,например след уговорка с пишещите ги.Ограничавал,защото ще се наложи,и за жалост аз съм против модерирането,но ако няма модератор,всеки ще пиша каквото му падне.
Погледни клуб Космонавтика и виж какви са темите там - от рода на "секс в космоса" от надървен космонавт или "Ко ства ве космонавти,барете ли го" и т.н. :)
Няма да ти се меся повече в мненията,не си разбран човек за мен.И усещам особения блясък в очите ти :)
Много лично се получи,но не се озлобявай.

аргумент - довод/факт привеждан в полза на дадена теза (special 4 Nimbus(TF))


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано14.04.05 15:14



Мнението ми е че си изкукал.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано14.04.05 17:28



Всички ганчоценовисти и зиезисти сме такива - изкукали фантазьори, отхвърлени от сериозната и здравомислеща историография. Констатираш с голямо закъснение един отдавна известен факт.
Господ здраве да ти дава.

"Това не е аргумент, а предпоставка за размисъл." Open Mind, 2005


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано14.04.05 22:55



Аааа, недей да бъркаш колективната отговорност с личната. Отговаряй сам за действията си. Думите с които съм те квалифицирал, ще ми е много трудно да ги употребя за Зиези, да не кажа невъзможно. А и за пореден път ще ти НАПОМНЯ, че тук не говорим за достоверноста на една или друга теория, а за начина по който тя се пропагандира. А най-вече говорим за твоето лично поведение и отношение към инакомислещите.



Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: Varvarkata]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.04.05 00:01



Империята винаги отвръща на удара!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Декларация относно Клуб Историянови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано15.04.05 00:06



А най-вече говорим за твоето лично поведение и отношение към инакомислещите.

Какво ми е на поведението и какво е отношението ми към инакомислещите? Да не ме бъркаш с Кайн, Крейг или... себе си? Покажи ми отношение, което се е появило в клуба ТИ след моята поява и преди да превъртиш с камарата гласувания!

...тук не говорим за достоверноста на една или друга теория, а за начина по който тя се пропагандира.

Вече ти обясних, че не съм виновен, че старите автори са писали онези лоши работи. Щом толкова те притесняват, няма да ги пускам повече. За трети път ти се извинявам, че с пускането на аргументи... пардон, предпоставки за размисъл, съм те разстроил така. Както казах, няма вече!

Думите с които съм те квалифицирал, ще ми е много трудно да ги употребя за Зиези, да не кажа невъзможно.
Твое обръщение към Зиези:
Настоявам да ми цитираш извори и документи, а не да си самоцитираш свои изказвания като източници и да си измисляш.



Твое обръщение към мен:
Ооооо, не драги! Те не са глупости. Глупости са твоите тълкувания на техните описания. Ти просто съчиняваш.


Потресаващо двете "отношения" си приличат, макар че не е чак толкова изненадващо като се има предвид, че до онзи ден "Нимбус=Пер Пер=Зиези".
---
Спомни си, уважаеми Комита, кой доскоро казваше, че си възможно най-добрият вариант за модератор на клуба и кой недоволстваше, когато те наричаха "катилъ" и с разни други любезности. А сега се опитай да се сетиш кой допусна да му пуснат муха в главата и не само че изгуби поддръжката на онзи, който го защитаваше, ами трябваше да покаже и че е безбожник и авторитарно, надменно човече, което не зачита дори правилата на клуба, за който отговаря.
После си спомни какво си писал за колективната и личната отговорност. Има някой, който наистина изкука от днес за утре, но това не съм аз. Може да ми хлопа дъската, но поне показвам постоянство. Не е като да съм разправял до вчера, че свободното разискване на историята едва от няколко години е в подем и няма да го ограничавам, а днес да правя точно това, което вчера съм казвал, че няма да правя. Какви са причините за смяната във вижданията ти, си ги знаете ти и сивите кардинали зад тебе.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Редактирано от Nimbus на 15.04.05 00:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.