Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Извадил съм вън от контекста ли?!нови [re: Ziezi]  
АвторЧepньo Пeeв (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 00:10



Зиези, що за нахалство е това твърдение? С червено ще отбележа цитираните от мен твои думи, а с черно - пропуснатите. Да видим какъв е този пропуснат от мен контекст.

Римският амфитеатър за гладиаторски борби, открит наскоро в София, е строен по римски образец с ситни камъни и тухли плюс хоросан, но и с ПРЕИЗПОЛЗВАНИ огромни каменни квадри.

Бие на очи характерния за римляните начин на строеж, който няма нищо общо с "тракийския" начин на строеж с големи каменни квадри, който начин е абсолютен аналог на българския градеж от каменни квадри.

В Плиска и Преслав, под дворците на Омуртаг и Симеон се откриват гигантски строежи от големи каменни квадри. Очевидно това е положението с всички български градове - "траките" са строели с квадри, римляните с ситен каманяк и тухли, българите отново с квадри.

ЕДИНСТВЕНОТО ПРИЕМЛИВО ЗАКЛЮЧЕНИЕ ПРИ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ Е, ЧЕ БЪЛГАРИТЕ СА БИЛИ ПОРОБЕНИ ОТ РИМ, А КОГАТО СА СЕ ОСВОБОДИЛИ, СА ПРОДЪЛЖИЛИ ДА СТРОЯТ ПО ТЕХНИЯ СИ НАЧИН !


"ТРАКИТЕ" СА БЪЛГАРИ !

От пропуснатото от мен става ясно, че:
1. Римляните са построили софийския театър със ситен камъняк, тухли и хоросан, а освен това (поради наличието му в нашите земи отпреди идването им) са ПРЕИЗПОЛЗВАЛИ по-стар квадров материал.
2. Траките са българи!
И двете са очевидна нелепост.
Ясно е, че с пропуснатото не съм подменил смисъла на написаното от теб. Ако изобщо в думите ти се съдържа ясен смисъл...



Тема Да се говори за една хипотезанови [re: Ziezi]  
АвторЧepньo Пeeв (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 00:37



като за истината - това е не просто ненаучно, това е обида за интелекта. С което прекратявам участието си в тази "дискусия".



Тема Re: Извадил съм вън от контекста ли?!нови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано14.08.04 00:39



Разбира се, че тези мои твърдения са нелепост за любители на антикварна археологическа литература от преди близо половин век...





Тема Re: Да се говори за една хипотезанови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано14.08.04 00:59



Ще прекратяваш разбира се!

Я си погледни аргументите - на баба ми книгите, дето пише, че съществували някакви "прабългари" угрофинотюрки, които имали за владетели някакви кръчми, пардон - ханове ! И това ми било истина...

Драги Черньо Пеев, точната наука Археология от доста време обслужва политпросветната псевдонаука История. Дано доживеем Историята да се пише от Археологията, а не от победителите.

Тука не сме се събрали академични светила, та да си чешаме езиците с академични "истини". Това е форум, на който всеки да разкаже с каква Истина се е сблъскал в проучванията си.

Ето, аз уважавам твоята Истина, която си прочел във вехтите буквари, затова продължавам да дискутирам с теб, въпреки, че мога да кажа - егати и заблудения чвор, що не го зарежа... Никога не бих си позволил да си го помислям даже. Защото Истината ражда спора, а не обратното.

Безспорният постулат не е Истина.



Тема Тинови [re: Ziezi]  
АвторЧepньo Пeeв (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 02:01



си проучвал нещо?! И, казваш, си се сблъсквал с истини?



Тема Re: Тинови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано14.08.04 09:17



Да, и с Истини, не само с мухлясали учебници.

Не знам колко са хората, които са заснели отблизо например Мадарския конник на видеолента. Сантиметър по сантиметър. Бешевлиев, които не е имал възможността да се докосне до паметника ползвайки метално скеле, а се е кетрил на две дървени стълби, със сигурност е заснел по-зле паметника с тефтер и молив в ръка, отколкото моя милост. Но в случая го оправдавам, защото металното скеле бе изградено след смъртта му. Но пък не оправдавам десетките съвременни светила, които не използваха случая, че по някакъв "велик" проект бе издигнато метално скеле с няколко платформи, и не проучиха паметника в детаили. Преди да бъде окончателно унищожен от снеговете , задържали се върху скалата заради платформите.



Тема Впечатляващо! Би ли споделил ощенови [re: Ziezi]  
АвторЧepньo Пeeв (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 10:51



за своите изследвания? Какво още си заснел? Аз не счетох за нужно да нося със себе си дори фотоапарат, когато бях на разкопки в Мадара.



Тема Re: Впечатляващо! Би ли споделил ощенови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано14.08.04 12:52



Какво още си заснел?

Ами например това:



Ако познаеш къде се намира, ще те призная за археолог.

Един жокер - могилата е насипана от Омуртаг.

Втори жокер - това не е "онази могила" - така наречената "Омуртакова могила" , която е част от некропола на тракийските владетели край село Свещари, Исперихско.

Трети жокер - разкопките са пресни - на една година.

Четвърти жокер - това място е свързано с един от най-важните надписи на Омуртаг.

Би трябвало лесно да се сетиш, щото известните Омуртакови могили са малко на брой.

Сграда , която се открива под една Омуртакова могила - това трябва да е медийна сензация !!!

Да, ама не !

Защото науката няма обяснение !

Оправданието на науката - нема пари да довършим разкопките.

Значи, Бате Черньо, аз декларирам пред теб, че ако бях археолог с тапия, щях да живея до тази могила на палатка, и сам самичък ако трябва и за една година ще направя разкопките.

ВСЕ ПАК СТАВА ДУМА ЗА СГРАДА ПОД МОГИЛА НАСИПАНА ОТ ОМУРТАГ !!!



Тема Re: Впечатляващо! Би ли споделил ощенови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано14.08.04 13:06



И понеже напоследък скромността ме е изоставила, ще допълня относно тази находка следното:

Могилата е разкопавана преди десетина години. Нищичко не е било засечено като субструкция. След което поради липса на средства е зарязана. Но за иманярите такова оправдание "липса на средства" не съществува. Изкопали трапища надолу и стигнали до зидове.

Скромността краси човека, но пък аз искам да ви кажа фактите - ако не бях тръгнал да обикалям всички обекти от времето на "прабългарите", и не бях забелязал иманярските ископи, нямаше да се стигне до разкопките. Ето че пари са се намерили все пак ?! Но сега, когато стигаме до вълнуващият въпрос - ЩО ЗА СГРАДА Е ТАЗИ ПОД ОМУРТАКОВАТА МОГИЛА, парите пак свършиха Заповядайте иманяри да си довършите проучванията !

Един подобен случай е сградата върху огромната естествена /?/ могила насевер от Плиска, така нареченото "скитско съвещалище". Там вилнеят иманяри с бомби, багери и къртачи, но науката отново "няма пари", защото, бати сложния въпрос, какви са тия антични постройки на място, за което се знае, че е скитско съвещалище, сиреч народното събрание на "прабългарите" !?!?



Тема Но как е възможнонови [re: Ziezi]  
АвторЧepньo Пeeв (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 13:09



ти да нямаш обяснение? Нали си проучил находката? Защо не дадеш пресконференция с резултатите от издирванията си, убеден съм, че ще представлява медийна сензация?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.