Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.05.15 15:55



Ето.
Вземаме АА и въобще алкохолно зависими.
Едни и същи принципи, методи които са правилни и при едни работят при други не, при трети избива в друга посока. Едни и същи проблеми - при едни решението води до добър резултат, при други - не.
При едни съвместните действия на зависим и алкохолик водят до положителен резултат при други точно обратното. При едни обикновено казване "имаш проблем с алкохола" може да доведе до замисляне при други страхотни последствия - обида, криене, намек за раздяла, срам. Едни не желаят друг да знае за това, други мислят, че могатн да се справят сами, трети хвърлят вината на близки и общество като цяло, четвърти на гени. Едни се считат за абсолютно неподатливи на влияние, други считат, че са като всички, за трети това въобще не е проблем, за четвърти положението е безнадеждно. Едни приемат нещата, но не могат да ги променят, други въобще не приемат това за истина за себе си, трети не отдават значение на това и еднаквият подход води до различни резултати дори и да е прав.

Ето например поканата ти за сбирка и то задължително. Аз бих се притеснявала и бих приела да си поговоря с теб на саме - например на чаша кафе. Да ми разкажеш ти за проблема, аз от моя гледна точка, ти за себе си и твоя живот, аз и така. Трудно ми е да приема, че два пъти в седмицата ще ходя на сбирка и по някакъв ред ще говоря, ще четем, ще пиша лични неща на някой непознат... Останале го приемат като нормално или като добре и т.н.

Просто хората дори и да имат много общи неща в нещо са твърде различни, а алкохолът засяга всички области на живота на един човек и близките му.
Второ, не се счита за никак "престижно", а мнението на другите и обществото като цяло и изискванията които се поставят въобще не могат да се пренебрегнат и незачетат.
Както и да го казваме, все пак пиенето е мъжко занимание от векове и както и да го казвамеза разлика от другите зависимости където съотношението е почти равно и отношението също, то при алкохола нещата не са така. Ролята на жената също е друга и организмът й реагира по различен начин.
Помисли си как на съпруга на твоята позната звучи това дори и да не ти го е казал, пък и помисли какво е отношението на хората към "компания" от алкохолици.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: ALONE911]  
Автор Harakiri ((минаващ))
Публикувано21.05.15 17:08



Алоне, изморително е...
" Трудно ми е да приема, че два пъти в седмицата ще ходя на сбирка и по някакъв ред ще говоря, ще четем, ще пиша лични неща на някой непознат..."
Какво кафе, какви пет лева, какво "трудно ми е да приема"? На лекаря като ти предпише лекарството за каквото и да е било там - така ли му казваш -"трудно ми е да приема да идвам два пъти на хемодиализа и да вземам предписаното ми от непознат човек..."?
Разбира се че имаш избор да не го правиш. Но не обвинявай лекаря, че не е направил възможното. Изборът да избереш да се лекуваш е твой, ако искаш и свой начин измисли, например вместо хемодиализа - зумба и след това кафе с инструкторката.
Дали съм ясна?
Повярвай ми изобщо, ама изобщо не желаех да ходя на никакви сбирки, нито да се срещам с некви изпаднали пияндурници, както тогава мислех за сегашните ми братя и сестри.
НЯМАХ ДРУГ ВАРИАНТ. Разбираш ли, Алоне? Ако пред мен е само смъртта как да избирам аз лечението, а? Как да кажа аз на доктора коя система да ми включи, какво количество и в коя точно вена да ми забие иглата. Припълзяла съм до вратата на АА. Никой не ме кара насила. Сама поисках спасение. Не аз диктувам какво да е лечението и какви хапчетата.
Това движение е възникнало преди 80 г. Стъпките, сбирките и програмата са лекарството. Ако избирам АА - спазвам правилата. Не пия кафета отвън и да се нервя че не ми се получават нещата. Ако не искам АА - търся си друг начин за справяне с проблема.
Ако не мога да приема хемодиализата два пъти в седмицата, а бъбреците ми не работят, мога да се обърна към врачка, хомеопат, телепат, контактьор и към когото си искам. Но ако отида в болницата с неработещи бъбреци и отровена кръв и им кажа - а, не, не мога да приема хемодиализа, това е доста интимно нещо, какво мислиш, че ще се случи с мен?



Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: Harakiri]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.05.15 21:22



Няма нищо общо с изморително и с лекари и лекарства.
Аз не ходя да се лекувам, а и не се считам за болна.
Ходя или съм ходила да приема опит от други хора справили се с този съществен проблем. И двамата се бяха справили добре, а жената особено ми допадна по общи възгледи и начин на живот.
Не съм мислела и не мисля, че това е импровизирана болница и ако беше така доста щях да се замисля. Отношението ми към последните във връзка с алкохолизма е отрицателно изхождайки от това, че на баща ми не помогнаха. въобще отношението ми към психиатриите е негативно и негативно относно лекарства.

Без да питам въобще не съм била ясна.
Днес има "информирано съгласие" въпреки, че аз съм с много негативи към него. Това, че никой не те кара насила въобще не значи, че трябва да си съгласен с всичко или, че нямаш право на мнение. Лошо е, че и решението е твое в повечето случаи или ако не е твое, то последствията са преди всичко за теб.

Не виждам защо хората от АА да са табу. Или си в АА да поговориш с някой или си враг.
Можеш да съчетаеш хемодиализата и е наложително с други неща, пък понякога и с врачка. Нямаш на представа някои от тези врачки колко могат да бъдат добри в даването на надежда.
Дай да ти гледам и на теб. Синът ти ще се ожени за хубаво момиче- голяма любов. Ще имаш двама внуци. Наследство ще получиш, пари ще имате и на стари години околосветско пътешествие ще направите. Дълъг живот ти се очертава, правнуци ще дочакаш.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано22.05.15 09:52



Ами ти имаш право да ходиш където си искаш, и да търсиш помощ навсякъде, това е твое право. Мисля също така обаче, че трябва да се прояви необходимото уважение към организацията и хората, които пък са намерили помощ и решение на проблема си чрез АА.
Мисля също така, че нямаш право да коментираш нещо, което не познаваш.
За врачките, това последното го приемам като шега, част от някакъв скеч, и е подходящ за телевизионно предаване, но не за тук. Пишем и говорим за такива сериозни и тежки неща, не мисля, че е удачна такава шега.
Ако приема, че говориш сериозно, тогава съм категорична, големи простотии и глупости са това, дори и още по-крайно, напълно неправилно е човек да се занимава с гледачки и врачки.



Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано22.05.15 10:15



Не мога да разбера защо като питаш нещо или поставяш някакъв въпрос възприемаш отговора на друг като "Ами ти имаш право да ходиш където си искаш, и да търсиш помощ навсякъде, това е твое право. Мисля също така обаче, че трябва да се прояви необходимото уважение към организацията и хората, които пък са намерили помощ и решение на проблема си чрез АА. "
Давам ти мнение на какво може да се дължи това и, че хората са различни и различно възприемат нещата.
За "врачки и баячки" може да се говори навсякъде стига това да влияе положително върху човека. Определено "розово" бъдеще влияе на всеки положително и мобилизиращо освен ако не е мазохист.

Въобще не се шегувам!

Още нещо. Мисля, че хора точно като теб и някои други влияят зле на АА.
Разбираш ли, че този който е тръгнал към АА е тръгнал да търси помощ и те уверявам, че не е прочел принципите и традициите. За съжаление като попадне на хора като теб които две човешки ежедневни изречения не могат да кажат и една житейска ситуация да погледнат от различни ъгли, установява, че мястото му не е за там. Имаше една мисъл кои могат да посещават АА и определено няма ограничения . Не е лошо добре да го прочетеш.
Не зная аз как звуча, но определено звучиш като фанатик и като човек с който е желателно да държиш дистанция.

Сега се върни и прочети още веднъж добре постовете ми.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано22.05.15 10:20



Пишем и говорим за такива сериозни и тежки неща, не мисля, че е удачна такава шега.
Ако приема, че говориш сериозно, тогава съм категорична, големи простотии и глупости са това, дори и още по-крайно, напълно неправилно е човек да се занимава с гледачки и врачки.

За сериозни неща говорим, но тъжни са за теб г-жа. За щастие не всички сериозни неща са тъжни, а напротив. В противен случай нямаше да съществуваме или щяхме всички да съжаляваме задето сме на този свят.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: spiritual66]  
Автор mikii (непознат )
Публикувано22.05.15 16:53



Здравей,ситуацията е малко сложна обикновено е обратно-алкохолика не му се ходи на сбирки,а близките го карат да ги посещава.Общо взето ако можеш поговори с нея,но доколкото разбирам е ,,безгласна'' буква,което и не ме учудва де.Ти реално си и предала посланието на АА,от тук нататък малко неща зависят от теб.Аз така с един събрат то молби ли не бяха,напомняне за сбирки всякакви компромиси от моя страна,докато веднъж не сподели че той не може да си представи че ,,цял'' живот няма да пие.Тук ми просветна че този човек не иска да спира алкохола.Нищо че загуби хубава работа,на път е и семейството и много др. дребни неща. Спрях да го търся АЗ не съм БОГ,цял живот се опитвах да играя тази роля на БОГ и все затъвах в блатото.Мъчно ми е че си съсипва живота но той има избор,близо две години се познаваме и е запознат с АА.Винаги бих помогнал на всеки стига той да има желание.И както е казал народа:На сила хубост не става.Поздрави.



Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано26.05.15 15:06



В петък на сбирка дойде едно младо момиче, има детенце, мъжът и я е изоставил, живее с баща си, не работи, издържат се тримата с пенсията на бащата.
Момичето дойде с доста подут корем, трудно издържа сбирката седнала дори. Аз не съвсем деликатно я попитах дали не е бременна. Тя ми разказа, че е лежала в болница, и сега се възстановяване. Цироза, може би последен стадий. Пиене, психиката и като че ли не е така увредена, но физически е много увредена. За радост аз не съм запозната в детайли с това заболяване, и не можах да оценя или преценя напълно колко тежко е състоянието и. Ако знаех достатъчно, или бях напълно информирана, щях да се изплаша много, и нямаше да мога да контактувам нормално, това на мен много ми влияе.
След това споделих с лекар, обясниха ми, че това е много тежко, нелечимо, и в този стадий необратимо вече заболяване. Изплаших се, така млада, и така болна. След това говорих с психолог, който ми обясни, че в този стадий летайлния край е близо

...
Снощи момичето отново дойде на сбирка, изпратих и въпросите, на които аз самата отговарях преди пет години, поговорихме. Тя ми довери, че е излизала в компания и е изпила една бира. Обясних и, че става въпрос за живота и, и трябва да направи избор, свой избор, дали да живее, или да умира. Компаниите са нещо хубаво, но ако там се пие, тя няма как да се чувства добре, не може да търси търси разбиране, или дори да споделя това, което се случва с нея. Здравите хора не се интересуват от това, че ние сме болни, че за нас алкохолът е отрова, че ние сме много близо до смъртта, ако пием отново. Труден избор, но заболяването е много тежко.
Аз лично, сред това момиче си задавам въпроса, защо жените, или момичетата идват така късно в АА, както всъщност направих и самата аз, много късно, когато нещата са много зле, когато има вероятност за летален край ????
Когато възстановяването е трудно, животът е на косъм, защо се губят много години ...



Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано27.05.15 09:03



Да- късно е в този случай. С бира или без изходът е ясен.
Жалко за детето й.

Не мисля,че само жените идват късно или въобще не идват. Причините са много. Като допълнение за жените- срам и вина.
Казват и, че женският организъм много по- тежко реагира на алкохола. Физически мъжете са по- силни.

Аз също реагирам по този начин в такива случаи. Просто вече всичко е безсмислено а, потенциални мъртъвци ми влияят много зле.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолизъм и ... женинови [re: spiritual66]  
Автор July_ ()
Публикувано27.05.15 14:31



АКО ЖИВЕЕХ на отсрещната страна на улицата и виждах как храбро, но и безнадеждно се бориш с болестта си, ако разговарях с теб понякога, когато не успяваше да избегнеш срещата ни, тогава не бих посмяла да ти кажа това, което искам да ти кажа сега. Ти не би ми позволила, защото щеше да се страхуваш от мен. Щеше да решиш, че участваме в световния заговор срещу теб. Би ме намразила, защото подозирам твоята тайна агония.

Ако се погледнехме в очите, нямаше да мога да намеря начин да ти кажа, че ми харесва как изглеждаш. Не бих могла да ти призная, че не намирам в тебе нищо, за което да те презирам, да ти се присмивам или поучавам. Защото ти не би ми позволила да говоря за пагубната ти болест. И двете щяхме да се преструваме, че тя не съществува.

Ето защо се налага да ти пиша....


Писмо до една алкохоличка -


АА за жени -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.