Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Боли  
Автор Lord Vader (непознат )
Публикувано20.11.14 03:52



Боли

Боли, когато някой събрат се пробие. Когато е нов, опитваш да му „подскажеш” как може да работи над себе си, когато е „стар” му стискаш палци да се съвземе, но когато е някой с който сте прекрачили прага на АА заедно и години наред сте вървели по пътя към свободата, боли до сълзи, боли неуморно. Не можеш да спиш, стоиш в тъмното и се чудиш, докато ти си на топло, къде ли е той в тъмнината, жив ли е, спрял ли е, още ли се налива. Чакаш утрото с надежда, а дали има надежда за него.

И хич не ми разправяйте, че по важното е, че не си ти.

Много важно, че не съм аз. Та той е като нас, той е един от нас, той е като мен, той е аз.

Когато някой се докосва до тъмнината, до хаоса, до пъклото, се чувствам гузен и виновен, че не съм бил аз, че не съм бил там, да го спра, да му подам ръка, да му кресна стой, къде си тръгнал, това е пропаст, ад, назад е два пъти по трудно….

Когато се запие брат, клишетата ти губят смисъл: пробивът бил съмнение в безсилието, бил недоверие към Бог, бил недостатъчна работа по четвърта, пета, петнайста стъпка. Бил….

Остава едно, непреходно, научих го в АА, преди не вярвах, днес съм убеден : Да се молиш, да се молиш, да се молиш, за своя брат, за всички братя и сестри, грешащи вместо теб. Действа. Безотказно.

Така и болката става търпима. Страхът, че можеше да си ти, си отива, моля се моя събрат да е добре и да спре, да се сети да спре и да се помоли. Бог е във нас, трябва да се смирим и да го потърсим.



Тема Re: Болинови [re: Lord Vader]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано20.11.14 09:13



Много ме докосна това, което си написал ...
Признавам си, че не за всички братя и сестри бих изпитала това, за което ти пишеш. Причината са моите недостатъци, някой примерно някъде е настъпил нещо, от което ме е боляло много, и не съм се излекувала. Приела съм болестта на някого за него самият, идентифицирала съм болестта с човека ...
Иначе, и аз се моля за всички, особено когато ме заболи мен много, не знам защо е така, но тогава се моля много усилено за всеки брат или сестра.
На мен лично, ако правилно разбира се виждам нещата, Бог ми показа как се спират втори път цигари, колко по-трудно е от първия път, неимоверно, изключително по-трудно ... Първият път усещането ми беше за някакво приключение, преоткриване, за нов живот, ей такива усещания и трепети, но вторият път, ужас ...
Някои хора ми споделят, че можели да пушат контролирано, по малко, като си определят броя на цигарите, и не го надхвърлят, аз не мога, просто това не е за мен, за мен пушенето е като пиенето, или много, или нищо ...
Направих доста дълга асоциация с цигарите, вероятно не много на място тук, в този форум, но така ми дойде отвътре


Наистина е ужасно, и не знам дали това е най-точната дума, която характеризира моите душевни терзания, че хора, които познавам, с които съм говорила, които съм виждала, ги няма, това най-много ме трогва и разтърсва, няма ги, просто ги няма...
Помня много добре, всеки път, когато се отправям с бодра крачка към МОЛа, и пресичам улицата, всеки път се сещам за погребалната процесия, която тогава случайно срещнах, на една сестра, която се отрови с лекарства и спирт, и почина ... Тя беше на моите години, идва няколко пъти на сбирка, после се затвори, аз и се обаждах, но тя не искаше дори да излезе на разходка, и така, един ден се отрови ...
Ами това е, стана много тъжно като че ли, все пак, трябва да има оптимистичен край написаното от мен, и да носи послание на надежда и желание за живот, и аз така го усещам, щом съм жива днес, и съм в такова добро състояние, ще се боря за всичко, което ме заобикаля, за всяко нещо, за всеки човек, за живота



Тема Re: Болинови [re: Lord Vader]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано20.11.14 12:49



Аз искам да спра да пия. Това "аз искам" носи в себе си/за мен/ и истина, и заблуда. Възможно е аз само да си измислям, че искам да спра да пия и да не си давам сметка, че само си и измислям, т.е. заблуждавам се, че съм честен, когато казвам това - аз искам да спра да пия. Възможно е и много да искам, ама да не мога. Така завършено изречението провокира не само към теоретизиране, философстване, знаене, четене, мъдруване.., но и към това, може би никога да не проумея искам ли - не искам ли; мога ли - не мога ли? Но, ако имам волята честно да го продължа в себе си така - възможно е и много да искам, ама да не мога САМ, повтарям САМ, ще потретя САМ, при мен, за себе си говоря се случи/или се е случило, щото не мисля, че в началото съм имал грам идея за това/ да имам готовност, само готовност и нищо друго, пак за мен, да правя това, което ми се предлага, все едно от кого, защото честно си признах, че не мога САМ. Това съм го споделял, но отново ще кажа - аз, на 22.06.2012 година не знаех кой ще ми помогне, не знаех какво ще ми помогне, не знаех как ще ми помогне, но бях убеден, че имам нужда от помощ. Нямам обяснение в моята логика защо не исках никакви лекари, никакви клиники. И това не защото не уважавам медицината като наука. Просто ей, така, без логика - не искам лекари, не искам клиники, не искам лекарства. И пак ей, така, без логика, на 22.06.2012 година открих АА. На 50 години, нищо не ми говореха тези две букви АА. И както нищо не ми говореха тези две букви АА, пак, ей, така без логика набирам първия телефонен номер - никой не вдига; набирам втория телефонен номер - никой не вдига; набирам третия телефонен номер - шокюр, най - сетне в пълно отчаяние и безнадежност чувам женски глас в слушалката, едно провлачено дааааааа...Освен всичко, което казвах за себе си и питах, се появи и едно мое ново искане във въпрос - "Вие да не би да сте секта?" Този въпрос го зададох, защото усетих, изпълни ме целият надеждата, самата надежда като чувство, не като думичка от тълковния речник...Но въпросът дойде в резултат от отговорите на предишните ми въпроси - няма лекари, няма лекарства, не трябва да плащам нищо... Господи, толкова съм врял и кипял, толкова много знам - къде дават така без пари в наше време. Нищо не се иска от мене, само ако желая, само ако мога да отида същата вечер да се срещна с други хора като мене, хора с моя проблем, с алкохола... При този разговор, аз все още не мислех, че съм алкохолик. Но иначе мозъкът ми чаткаше, интелигентстваше на база знания и никакъв опит - "да не би да сте секта?" Може би след близо година, споделям с един брат от Стара Загора, как съм си мислил, че АА е секта. Хайде, да не съм мислил, допускал съм. И той директно ми отперва въпроса - "А какво е за теб секта?" Ами аз не знам какво е секта. Чувал съм за разни секти, разни неща. Ама аз не знам какво е секта. И сега, нали уж съм честен? Нали, аз не търся на всяка цена одобрението? Да, ама не му отговарям, че не знам. Примънках нещо, примигнах... И той, нали е възстановен в този ден и да не остане възстановен само в този ден, всеки ден се опитва да прави едни прости неща, които се предлагат в Братството на АА. Той не е трезвеник, той не е въздържател и най - важното толерантен е и ме извади от скапаната ситуация, в която ме вкара моята "честност" - нечестност. Тази ГОТОВНОСТ, че не мога сам, да не забравям, че не мога сам/щото, нали това почувствах на 22.06.2012 година, че имам нужда от помощ/ незабелязано с ходенето на сбирки на АА, първо ме изпълни с чувството за принадлежност, че принадлежа на нещо, не съм никой, не съм сам. Второто, което неуловимо се задейства у мене е да проумея тази непроумяема болест алкохолизъм от опита, наблюденията, преживяванията на тези, написали Голямата книга на АА. Разбира се, че чета и се интересувам от всички медицински открития за болестта алкохолизъм. Но лично у мен, те провокират доста въпроси, които започват със "защо"? А "защо" в повечето случаи ме кара да плувам във водите на споровете, приказките, наддумването, надинформирането и т.н. Въпросите, започващи с "как", за мен имат друго послание - да правя, да се опитвам да правя. То и затова главата в Голямата книга е "Как действа програмата", а не "Защо действа програмата" и другата е "Да действаме", а не "Защо да действаме" или друг вариант "Да мислим" или най - удобния и лесен за мен, алкохоликът - "Да измисляме". И като трето, резултат от тази готовност - у мен дойде желанието да опитам Програмата на АА със спонсор. Някой и да ми е казвал в началото - "Защо не започваш Програмата със спонсор", "само ходене по сбирки на не е достатъчно", или "просто не пий и ходи по групи на АА", "аз днес не съм пил, значи имам прекрасен ден" и...Или не съм чувал, или по - точно Милостта на Бог/Когото отричах в началото, даже не исках да чувам за Него, щото да не взема да стана сектант, да не взема да стана безличен, да не стана сив, да не стана скучен.../ без напъни, честно да пожелая да правя това, което вече две години и пет месеца не ме кара да се въздържам от алкохола, не ме кара да се чувствам трезвеник. Първо се чувствам здрав, второ се чувствам жив, трето се чувствам различен, защото Бог има за мен неща, които за никой друг няма, за което не забравям да Му бъда благодарен и да имам силата да изпълнявам волята Му. Опитвам се да правя, не само да се моля, не само да съм благодарен и да се доверявам на интуицията си, не на своеволието си. За мен интуицията е единствено и пряк резултат от правенето, не четенето на 10- та и 11- та стъпки, всеки ден. Своеволието е резултат от егоцентризма ми, от болни инстинкти, от болно его. Грешки от неизчезнали недостатъци ще продължавам да допускам, въпросът е, че имам начин, общо решение да си ги признавам, а не да ги прикривам зад манипулативна честност.

От "Историята на Бил", "Голямата книга на АА":

"Приятелят ми обеща, че когато направя всичко това, ще встъпя в нови взаимоотношения със Създателя си; че ще притежавам всички елементи на един начин на живот, който да отговаря на ВСИЧКИТЕ МИ ПРОБЛЕМИ./за мен, не на ВСИЧКОТО МИ ЩАСТИЕ - това не се обяснява, това е за размисъл и за преживяване./Основните изисквания, за да го постигна, бяха вярата и силата на Бог и ДОСТАТЪЧНО/не пълно, пак за мене/ желание, честност и смирение, за да въведа и поддържам новия ред в живота си./за мен, хем да въведа, хем да поддържам, ама новия, не само изпълнен с хубости, с щастие, с пари, със секс.., ред в живота си./
Просто, но не и лесно - за това трябваше да бъде платена определена цена. Трябваше да разруша егоцентризма си./за мене, не да стана безличен, не да стана сив, не да стана скучен, а да спра да си измислям, че съм единствен и да правя всеки ден чудеса от подвизи в своеволието си, а пък да си мисля, че е в уникалността ми./ Трябваше да се обръщам за всичко към Отеца на Светлината, който стои над всички нас.
Това бяха революционни и драстични предложения, но в момента, когато напълно/за мен, не достатъчно/ ги приех, ефектът им наподобяваше електрически шок. Изпитах чувство на победа, последвано от такова спокойствие и ведрина, каквито дотогава не бях познавал. Бях изпълнен със сигурност.
Приятелят ми бе подчертал, че е абсолютно необходимо да прилагам тези принципи във всичките си дела. Особено важно бе да работя с други така, както той бе работил с мен. Защото, ако един алкохолик не усъвършенства и разширява духовния си живот/за мене, не духовността си, а ДУХОВНИЯ СИ ЖИВОТ/ като работи и СЕ ЖЕРТВА за другите, той не би могъл да преживее бъдещите изпитания и житейски затруднения. Ако не действа, той сигурно отново ще започне да пие, а ако пие, със сигурност ще загине. Тогава вярата наистина ще загине. С нас нещата стоят точно така."

Освен всичко друго, какво означава за мен, "ако не действа"? Цитирам "моя" доктор Боб:

"... аз съм само човек и понякога си мисля:"О, този Боб е много умен мъж. Ситуацията му с пиенето е овладяна - доказал го е и го е демонстрирал - не пие вече 13 години. Успя да спре, а това е мъдро." Повярвайте ми, не се опитвам да се шегувам. Такива мисли наистина ми минават през главата. И когато започнат, знам какво се е случило. Така че, само щом идеята, че мога "да обърна едно бързо" ми мине през ума аз започвам да си мисля:"О - о...А какво ще кажеш за момчетата в болницата? Не си им обръщал необходимото внимание в последните няколко дни. Време ти е старче, да започнеш да работиш/за мен, да действаш/, преди да си се забъркал в неприятности." Отивам при тях и започваме да разговаряме с часове."

И ще завърша с доктор Силкуърт/за мен, неговото мнение е честно от медицинска гледна точка/. Перифразирам - алкохоликът е болен човек. В АА, той се научава да прилага някои техники и практики и дълго време може да не посяга към първата чаша. Програмата на АА е мощно духовно лекарство за алкохолика. И ако той се умори да практикува, да прилага тези духовни принципи, да практикува духовността, много вероятно е да се запие, да направи пробив. Алкохоликът е човек, спрял е да следва стриктно предписанията и както при диабетика или туберкулозният, болестта се завръща, следва пробив.

Господи, благодаря Ти, че и днес мога да живея и да изживявам мига. Нека бъде Твоята воля! Амин.



Тема Re: Болинови [re: Sandu62]  
Автор Lord Vader (непознат )
Публикувано20.11.14 20:22



Благодаря ти Sandu62,

Благодаря приятелю, току що отговори на незададения от мен въпрос ЗАЩО.

Защо той, а не аз. Защо едни се пробиват, а други не. Всичко е написано в Голямата книга. Но прости неща ги осъзнавам по различно време, чувам и виждам на определен етап, независимо, че съм ги чел и слушал десетки пъти.

Много съм Ви благодарен братя и сестри, че ви има и мога и днес да споделям с вас. Преди малко друг събрат ми сподели нещо от което ми настръхнаха косите и студ скова сърцето, но оптимизма и вярата във Бог и нашата Програма, които виждах и чувах от него и през телефона ме убедиха, че има изход от всяка ситуация и има начин дори тогава, когато няма начин. Бог прави за нас това, което сами не можем да направим, а когато трябва ни носи на ръце през изпитанията.

Колкото и невярващ да е човек, като види и чуе, дори само малка част от историите, които се случват в АА, няма начин да не повярва, че Бог е велик и че тази Програма за възстановяване върши чудеса.

А, ако е алкохолик, като мен, тази Програма ще му спаси живота и върне свободата.



Тема Re: Болинови [re: Lord Vader]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано01.12.14 10:46



Адмирации наистина за емпатията.
И за самопожертвователноста.
Но всеки си отговаря сам и за ада и за рая.
Така че няма как да бъдеш денонощна охрана някому.
И аз искам света да е едно страхотно безгрешно и идеално място за живеене,но реалноста е брутална и жестока.
Не живей със вина за чужди грешки.
Вратата може да покажеш,но в кошара другиму не можеш да вкараш насила.
Всеки сам си отговаря за главата на раменете си.
Аз това осъзнах в АА.
Че всичко зависи единственно от мен си,волята и силата за промяна.
Не от Бог,спонсора или който и да било.
Оценявам помощта на гореописаните когато съм се молил на силата отгоре за помощ..пътя ми беше показан както и вратата,но оттам нататък аз бях този който прекрачи прага и извтрвя трънливия път.
Не е невъзможно и прекалено трудно.
Просто твоя човек явно вече няма какво да губи и за кой да живее-семейство,дете,работа,близки..
Аз имак.
И това ме спаси от пълното падение.
Нека силата е с вас.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Болинови [re: Sandu62]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано01.12.14 10:48



Или пиеш,или не!
Средно положение няма.
Това ти спестява тонове философстване.
Верния път е най-краткия път към решението на проблема.
Спестява ти деситилетия самозаблуди и уговорки.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема pain in ass. file.нови [re: Lord Vader]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 15:43



Theme MY LETTERS
slowly internet - caused because a text copied at Google and at clubs.dir.bg - see below copy:
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 18.01.2021 08:16
до:



v_polyanova@abv.bg








Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
url]https://twitter.com/fbi[/url]
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема
Автор
Публикувано
Описание: * Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
titanik77
21.12.14 08:32
Описание: . Описание: * Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Описание: . Описание: * Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Описание: . Описание: * Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!







Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
https://twitter.com/fbi
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема Автор Публикувано
Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Re: Тероризма, комунистите и запада. titanik77
21.12.14 08:32
Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора
Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.
Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.
А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.
Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао
Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:




Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.

Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.

подпис:
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:





Подпис:





[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]


Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
14 мин. •
Споделено с: Публично
JUSTICE.GOV
Introducing the Justice Beat
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
16 мин. •
Споделено с: Публично
Central Intelligence Agency (CIA)
22 декември 2020 г. в 21:08 ч. •
This patch was worn on the left sleeve of personnel in the China-Burma-India Theater. The star on the left represents a traditional Chinese rendering of the sun... Вижте повече
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
17 мин. •
Споделено с: Публично



Beletrystyka
Bolesław Prus - Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)

Domena publiczna
File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Utworzony: 1 stycznia 1890
O tym interfejsie | Dyskusja | Pomoc

File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Wikimedia Commons można przeglądać w języku polskim
From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigationJump to search
• File

• File history

• File usage on Commons

• File usage on other wikis

• Metadata
Downloadall sizes Use this fileon the web Use this fileon a wiki Email a linkto this file Informationabout reusing

Size of this preview: 403 × 600 pixels. Other resolutions: 161 × 240 pixels | 500 × 744 pixels.
Original file ‎(500 × 744 pixels, file size: 182 KB, MIME type: image/jpeg)
Open in Media ViewerConfiguration
File information
Structured data
CaptionsEdit
English
Add a one-line explanation of what this file represents
Summary[edit]
Description English: First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.
Polski: Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)
Date 1890
Source Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1

Author Bolesław Prus
Licensing[edit]
This work is in the public domain in its country of origin and other countries and areas where the copyright term is the author's life plus 70 years or fewer.
________________________________________
You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

This file has been identified as being free of known restrictions under copyright law, including all related and neighboring rights.

File history
Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.
Date/Time Thumbnail Dimensions User Comment
current 16:11, 8 December 2008
500 × 744 (182 KB) Nostrix (talk | contribs)
{{Information |Description={{en|1=First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.}} {{pl|1=Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)}} |Source=Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
You cannot overwrite this file.
File usage on Commons
The following 2 pages use this file:
• User:Nostrix/galeria/PD
• Category:Lalka (Prus)
File usage on other wikis
The following other wikis use this file:
• Usage on en.wikipedia.org
o The Doll (novel)
• Usage on hy.wikipedia.org
o Տիկնիկը (վեպ)
• Usage on nl.wikipedia.org
o De pop (roman)
• Usage on pl.wikipedia.org
o Książka
o Beletrystyka
o Lalka (powieść)
• Usage on pl.wikiquote.org
o Lalka (Bolesław Prus)
• Usage on ru.wikipedia.org
o Кукла (роман)
• Usage on www.wikidata.org
o Q7476662
Metadata
This file contains additional information such as Exif metadata which may have been added by the digital camera, scanner, or software program used to create or digitize it. If the file has been modified from its original state, some details such as the timestamp may not fully reflect those of the original file. The timestamp is only as accurate as the clock in the camera, and it may be completely wrong.
Camera manufacturer HP

Camera model HP pstc5100

Date and time of data generation 16:37, 8 December 2008
Show extended details
Category:
• Lalka (Prus)
Hidden categories:
• CC-PD-Mark
• PD Old
• Scanned with HP PhotoSmart C5100
Navigation menu
• Not logged in
• Talk
• Contributions
• Create account
• Log in
• File
• Discussion
• View
• Edit
• History
Search

• Main page
• Welcome
• Community portal
• Village pump
• Help center
Wybierz język

Participate
• Upload file
• Recent changes
• Latest files
• Random file
• Contact us
Tools
• What links here
• Related changes
• Special pages
• Permanent link
• Page information
• Cite this page
• Concept URI
• Nominate for deletion
Print/export
• Download as PDF
• Printable version
• This page was last edited on 2 October 2020, at 01:09.
• Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. By using this site, you agree to the Terms of Use and the Privacy Policy.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.