Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Как възстановихте семейството и кариерата си?нови  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано01.12.14 14:04



Иска ми се да имаме и една такава тема - да си отчетем успехите. Пък и да се похвалим с тях, защо не. Мнозина от нас са започнали възстановяването си от дъното, изгубили и семейство, и работа, и здраве. Този форум е пълен с такива истории. Към днешна дата обаче, същите хора се чувстват физически добре, кариерата им е във възход и са уредили личните си проблеми. Добрите примери са нужни тук не само за разведряване на духа, но и като стимул за хората, на които им предстои да се откажат от алкохола.
По какъв начин го направихте? Какви бяха стъпките, с които възстановихте баланса в семействата си, напреднахте в работата и поддържате здравето си?



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано01.12.14 19:05



Най- сетне една позитивна тема!

Хайде, хвалете се, а аз ще чета и виртуално ще приемам положителна енергия.





Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ronisulivan (непознат )
Публикувано01.12.14 19:15



Браво и аплодисменти за предложението.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор nideks (непознат)
Публикувано02.12.14 10:35



Предадох се! Алкохола ме победи, смачка ме и размаза.
Обърнах се за помощ от АА,доверих се най напред на Вас, всички от АА.
Смачках си егото, благодарение на стъпките по програмата. Всъщност видях кой съм и какви съм ги вършил. Премахвам постепенно, да робувам на моето АЗ.
АА ми помогна да се приближавам, все по близко до моя Бог,благодаря Ви. Той ни обича всички, доверих се и се научих да търся вината в мен, не в другите. И се оказа точно това, АЗ съм си виновен за моите беди, а не хората. И защо трябваше да страдат и всички около мене,тъпо е. Живота ми след влизането ми, доверяването ми на АА ,ми обърна живота на 180градуса. Никога с моята воля, нямаше да съм това, което съм сега. Не само че съм жив, здрав, а и всички покрай мен, най вече тия които най много страдаха моите най-близки, семейството ми, приятели, и обкръжението ми като цяло, се чувстват прекрасно,ЗАСЛУЖАВАТ ГО. И това стана по Божията воля, и подкрепата ми изцяло на семейството ми. Моля се на Бог, да докосне сърцата на тия които все още не Го намират, да Го потърсят, Има изход. Сега се моля да вървя по правилния път, да не се отклонявам от Него,това ми помага. Има ли нещо по хубаво, от щастливото и усмихнато семейство, вяра,надежда, семеен уют НЯМА.
Е как да не се радвам и да съм благодарен на Висшата Сила,за мен е Бог.
Доверете се, мили братя и сестри, ИМА ИЗХОД, благодаря Ви!
БОГ ДА ВИ БЛАГОСЛОВИ, АМИН!





Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.12.14 12:03



Здравей.
Стана ми смешно от израза,как възродихте кариерата си?


Чак пък кариера..
То един алкохолик на колкото и престижен пост да е,със системно пиене,се стига до социалната или бюрото по труда.
Радвам се много за едно,че не стигнах дотам да загубя и работа,и семейство,дом и всичко.
Преди това обаче с глупостта си съумях да си изкарам две предупреждения за изгонване от работа,заради пиене по време на работно време криейки се,както и за фъфлене,залитане и неадекватност по време на работа.
Работя в ресторант,с табла..как съм отсервирал по две,три табли наведнъж само аз си знам.
В такова състояние.
Кариера като алкохолик просто нямаш.
Винаги ми е била смешна тази дума,незнам защо,може би понеже съм виждал колко пагубно за хората е,да тичат подир кариерата,да жертват всичко в името на шефското потупване и повишение.
Аз лично съм такъв човек и характер,че органически не понасям подлизурковци и подмазвачи.
Както и хрътлите на този или онзи отговорник.
За мен е долно нещо да ходиш да слухтиш и да донасяш на шефовете си,отговорниците.
Затова и не съм напреднал в службата или кариерата..
Тук става въпрос,да опазиш семейството,работата и статута който имаш.
Но това става след като наистина се предадеш за идеята,че можеш да пийваш безнаказано.
Пък дори и по време на работа,като мен.
Нямаше как да пия в къщи..затова използвах всяка свободна глътка въздух за да се упоя доколкото да не ме усетят.
Но това периодически се случваше.
Най-фрапантния пример е когато ме пратиха на консултация,преглед и изследвания относно вените и тромбофлебита в друг град.
Имах свободен ден от работата..бях си скрил няколко бири за да си ги взема от контейнера за боклук рано рано..хвърляйки боклука по път за града и влака.
Естественно имах половин час преди влака,магазина за алкохол беше отворил,решетките бяха вдигнати(понеже в Норвегия Винмонопола,магазина за алкохол,където единственно се продават спирт изглежда като затвор когато е затворено)и аз си купих едно 400мл патронче уиски и още няколко бири за изпът.
За 1 час изпих горе долу патрончето и няколко бири..и от алкохолния бърз кик..слизайки в града на гарата където отивах,се проснах на перона падайки от влака.
Пообелих колената и едната ръка,вдигнаха ме кондуктора и един полицай от влака..и аз отивайки доста по-рано преди часа,поне 2..3 часа..понеже щях уж да разглеждам града пред жена ми поне което казах,побързах да намеря ннякаква тоалетна..та да си допия на воля бирите и уискито.
Часа още беше 11,30.
После тръгнах за още бири..намерих магазин и взех една шестица..от по половин литър бутилката..
Съобразих все пак че съм яко буфкан вече..и върнах две бири обратно.
С четворката ..пак към някое тихо място..до градската църква.
Там ми се допика от бирите,и се изпиках на едната страна на църквата.
Сега като го пиша..направо ми иде да си набия тукатите..
Някакви стари хора ме видяха и ме засочиха с пръст.
Побързах..но се опиках в бързината да изчезна.
Реших че ще търся болницата..
Докато я намеря,доста пъти бърках пътя и с фъфлещ глас по обяд,питах тук таме за пътя.
Намерих я..имах още две бири.
Които изпих в тоалетната на болницата.
Бях вече много пиян.
Дремех..накрая не съм се усетил..и пак съм се опикал..тоя път на целите дънки.
Събудих се..сякаш от оня свят ме викаха,беше ми дошъл реда.
Хората ме гледаха все едно някое зомби виждаха.
Бях и изтървал и остатъка на дъното от уискито и се беше разляло по пода и беше осмърдяло чакалнята.
При доктора се стараех да стоя на два метра поне дистанция..той се приближи ..аз се дръпна..
и бях нагълтал поне три силни дъвки.
Нямах късмет,накара ме да се съблека..и лъхна яката миризма на урина.
Тръгна да звъни на моята лекарка...спрях го с рев и плач на колене..да не вика полиция,санитари..служби.
Че ще ми вземат детето и няма да го видя повече му казах.
Клех се пред него,че отивам във АА.
Веднага след като се върна в къщи,ако жена ми вече няма да се е развела с мен.
Не и бях вдигал цял ден.
И тъщата звъняла,и тя..аз само смси.
Които бяха грешни половината от тях,толкова съм бил пиян.
Нямаше смисъл да крия.
Звъннах и и и казах всичко,какво се е случило.
Това беше последния път в който съм пил.
Беше отдавна.
През 2009 год пролетта.
Бяхме в процес уж да се разделяме.
Беше ми стегнала багажа и беше приготвила формуляр за развод.
Тръгнах веднага на АА.
Исках само от нея един,два месеца..последен шанс.
Знаех че вече съм стигнал дъното.
Плачех всеки път като детето говореше с мен,татко това..татко онова.
Нали имах същия баща и аз,алкохолик.
Това ли исках за детето си?
От тогава,всичко се промени доста.
2010 год спрях и цигарите,6 месеца по-късно може би беше.
По модела от алкохола..от раз.
Разбрах,че при мен няма половинчати решения,контролираното пиене и пушене не бяха за мен.
Осъзнах с времето че каквото и да правя,прекалявам с него.
Реших да се опитвам да прекалявам със голямата загриженост към семейството ми..и нещата се получих.
След като изместих полюсите.
Благодаря на АА клуба тукл= в Норвегия,но истински важния път сам го извървях.
След спирането на алкохола..всичките онези страхове,съмнения и депресии..се превърнаха в кураж и увереност.
Не съм на 100пр пробивен,не съм изградил кариера,но си върнах истинския живот обратно.
Живот с алкохол при алкохолика няма.
Но този днешния ..без алкохолен живот е много по-добър,смислен и сякаш живея за първи път истински свободен от това което ме погубваше.
Дано да съм бил полезен.
Благодаря ви.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: nideks]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.12.14 12:09



Брей, не можете дори да се похвалите!
Къде са онези с дългогодишният опит, стигнали преди това дъното?



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.12.14 12:15



Можем.
Виж моя пост.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.12.14 12:27



Току що го прочетох.
Аз чак такива изпълнения нямам. Може би защото си пиех в къщи след работа. Случвало ми се е да ме виждат залитаща до магазина, но това беше накрая когато ясно осъзнах какво се е получило.

Въобще не ми е ясно как се възстановява семейство и кариера. Как се губи? Кой знае каква глупост щях да измисля от отчаяние. Никак не умея да възстановявам. Виж, да създавам далеч ми по- върви.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.12.14 12:32



Да.
Благодаря на жена ми,че не толерираше пиенето ми и свинщините ми.
Много жени в бг,или пък мъже оставят алкохолноболните си половинки на самотек или самосъзнание.
И резултата е плачевен.
Или болницата или лудницата накрая ги очаква.
Благодаря на бог че ми даде волева и непримирима с пороците ми жена.
Иначе днес щях да съм като повечето ми приятели от тайфата навремето.
Разведени или парясници..и със нон-стоп запои и купончета от по три дни.
Те затова и приказват колко лоша жена съм имал.
Че ме била поразила.
В кръга на майтапа..прецакала ме била.
Нищо..проблема си е техен.
Така и не съумях никой от тях да убедя,че крайното решение за непиенето ми си беше мое.
Тя ми каза просто..или семейството..или алкохола..избирай.
Смятам че избрах правилното.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.12.14 12:53



Че си избрал правилното е вярно.

Не съм много съгласна, че жените толерират пиенето при мъжете. Мисля, че причините са съвсем други - създадено мнение за мъжката половина, общи деца, страх от оставяне и справяне сама, материална зависимост, психическа зависимост.
Зависи и от характера на човека. На мен може би това ми би действало точно обратното. Щях да се крия повече, щях да се отбранявам /гузен негонен бяга/, щях да мисля, че детето ще има кой да го гледа...
При мен нямаше този период на самозащита. Просто когато разбрах какво е станало и се хванах за главата. Не мислех, че ще се измъкна и просто не виждах какво ще става. Бях уплашена за детето си до смърт. Изпаднах в паника.

Тук беше мястото където прочетох, че не трябва въобще да пия, а не да пробвам да намалявам алкохола. Много важно. Тук бяха и хората които ме преведоха през абстиненцията. Мислех, че няма да издържа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.