Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано02.12.14 15:59



Да разкажа и аз. Историята на моето пиене е досущ като десетки други истории в този форум затова не я смятам за интересна. Когато стигнах дъното, то изглеждаше така: съпругът ми, след многократни надежди, че ще изтрезнея, беше вдигнал ръце и заминал за неопределено време. Прекият ми шеф във вестника, в който работя, ме помоли да си взема продължителен отпуск и да си реша проблема (а аз мислех, че никой не знае!). Най-добрата ми приятелка ми обърна гръб, каза, че не може повече да ме гледа в това състояние. Майка ми се беше поболяла от отчаяние. Моето здраве също беше разклатено... И така, останах сама. Болна, без съпруг, без работа, без близки. Тогава спрях да пия (как, защо и къде спрях също няма общо с темата). Оттук нататък какво се случи:
Съпругът ми се завърна с доста опасения, не вярваше, че този път ще успея. Половин година по-късно вече беше обнадежден, а днес - 6 години по-късно, е напълно спокоен що се отнася до мен и алкохола. Имаме си своите кошмари, преживяхме много, но важното е, че миналото вече не пречи на настоящето. Това се случи обаче, защото аз не просто спрях да пия, а драстично се промених. Промених стратегията си за справяне с проблемите, промених житейската си философия, нагласата си към света. Станах спокоен, дружелюбен, отговорен и весел човек.
Една година след като спрях алкохола, нямах следа от какъвто и да било здравословен проблем (черен дроб, гастрит, нервни кризи, безсъние и т.н. всичко отшумя.) Междувременно бях започнала да спортувам редовно, а и със съпруга ми решихме да живеем през зимата в София, а от април до ноември - на вилата. Тя е съвсем близо до града и пътуването до работата не е проблем. Там се захванах с градинарство. Днес имам (сега ще се изфукам най-безсрамно) умопомрачителна цветна градина с повече от 200 розови храста, направена със собствените ми ръце до последната тревичка. Естествено, че и зеленчуците лятото са екологично чисти и отгледани от мен. Цяло лято идват приятели, почти всеки уикенд се пали барбекюто; това, че домакинята не пие, никак не пречи на веселбата.
Работата... В началото се чувствах изключително засрамена пред колегите си, които, както се оказа, са били отдавна наясно с проблема ми. След може би една година аз самата почувствах приятелско отношение и осъзнах, че притеснението ми се дължи на лично мои силно преувеличени комплекси. Казах си, че в края на краищата аз сега не пия и утре също няма да пия, и вчера също бях трезва. Започнах да поемам повече отговорности. Започнаха и да ми ги възлагат. Станах отговорен редактор на ново списание към нашата медия. Страхът, че няма да се справя, беше изчезнал. Вече с всичко можех да се справя. И не само в журналистиката. Издадох нова книга след 15 години творчески застой (алкохолът беше убил и това). Сега пиша нов роман.
С една дума: хепиенд. Благодаря на Бог за него и го пожелавам на всички!

Редактирано от memi2011 на 02.12.14 16:01.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.12.14 16:18



Браво Меми!

Аз мисля да правя големи промени в годината която идва. Няма нищо общо с алкохола, но с годините много общо. Решенията съм ги взела.

Аз също имам виличка и за съжаление тази година ремонта й претърпя застой поради климатичните условия.. Надявам се, че тази година ще успея да се установя по- добре. Време е за разумни промени т.е. използване на ресурсите за по- спокоен и разумен живот.

Харесвам цветята, но съм в доста безводен край. Някога, надявам се някога да имам възможност да си направя красива градина.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.12.14 17:17



А бе незнам доколко търпят жените предимно в България мъжкото пиене?!
Предимно мъже алкохолици познавам аз лично.
Като се сетя за баща ми..пък и за много други,те въобще не позволяваха на жените им да дискутират пиенето им.
Баща ми не..но съм ставал свидетел..как заради пиене мъже са били шамари..че и шутове на половинките си.
Че им сривала реномето пред компанията.
Моите приятели не съм виждал да посягат на половинките си..не са чак такива.простаци..но е факт че почти всички ги зарязаха жените им.
Те никога няма да си признаят истинската причина за това.
Събираха се заедно на бутилки и чашки да се утешават взаимно..какви лоши жени имали.
Какви кучки..
И ако си имали тайни любовници..защо не им кажели като на хора..да не ги правели за резил.
Ами щом се съберяхме преди..и алкохола беше номер едно..жените оставаха на заден план.
Донеси чушкопека..ракията..салатата..
По бързо ма..уж в кръга на майтапа.
Ама децата им израстнаха по поляни..вирове..палатки..вили..хижи..
Едва ли помнят един път бащите им да са били трезви.
Трезви са били макс до там..ако ракия..и мезе е трябвало да се ходи да се взима от града.
И после..пет часа и спящи красавици по масите.
Та имам дълбок опит..понеже бях до едно време част от картинката.
Чужбина ме спаси за добро.
Пък и промени.
Някой от тези гореспоменатите са и те по чужбина..ама продължават старата песен на нов глас със жени номер две.
Или поне гаджета.
Двама от тях са с вегетарианки..единия дори стана вегетарианец..ама.алкохола и цигарите не бил спирал.
Дори и до 2ро пришествие.
То олкохола ще ги спре.
Като товарен влак..и после в канавката.
Незнам..но ни завиждат..че сме като оазис..измежду разведени.
Че ни било време и на нас..
Ей сега..давайте бурето..пък тя жената ще ме прати с еднопосочен билет при вас им викам.
Пък после детето..на ваша сметка ще го пиша..че няма да го виждам.
Такива битовизми:))

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано02.12.14 17:21



Успех желая и тя двете ви.
Аз ако имах повече сили..и аз бих започнал ремонти.
Ама съм зле с.мускули и сухожилия.
Пък и сметки тук..там..пари за бг..и няма откъде сега.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано03.12.14 12:16



Алоун, ти нямаш представа каква енергия и жизненост дават физическата работа на открито и животът сред природата. Силно адмирирам решението ти, направо ще се почувстваш нов човек!

ПП За терен без вода розите са много подходящ вариант: искат поливане веднъж на десетина дена, единствените грижи по тях са да ги подрежеш напролет и да ги наториш, а цъфтят цял сезон.
Ето ти един линк да ми разгледаш градината:

https://www.facebook.com/profile.php?id=570963211&sk=photos&collection_token=570963211%3A2305272732%3A69&set=a.10152233599488212.1073741826.570963211&type=1&pnref=story

Редактирано от memi2011 на 03.12.14 12:30.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.12.14 12:30



Имам, имам. Аз купих вилата 2006 година.
Досега успявах да се справя поне като начин да почиваме събота и неделя, но определено покрива е за смяна.
Не можем да живеем там защото нямаме транспорт, но усилено мисля как тази година да реша проблема поне да може да останем по- дълго.

Имам рози / в никакъв случай не колкото теб/, но ти защо ги подрязваш напролет? Ще трябва и аз да ги наторя.
Иначе, всички обожават това място. Аз също, но ми е доста натоварено.
Искрено се надявам някога да остарея там. Имам и планове след време.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.12.14 14:04



Уау! Извинявай, че се бутам в темата ти, обаче се изкуших да видя градината и сега цъкам с език. Впечатляващ микс от лилиуми и рози. Но погледът ми залепна на онова лилавкото в дъното на снимката, какво е?





Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.12.14 14:13



Сега го видях това и съм ти пратила една покана за приятелство.

Имаш прекрасна градина, но моето място е предпоследно в планината и няма нищо общо с тази вилна зона.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: alisalisa]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано03.12.14 14:35



alisalisa, това лилавото е клематис - многогодишна лиана, увива се около каквото намери и цъфти с месеци.
Как може да се извиняваш, че се "буташ в темата", бе, човек?! Темата е отворена за всички!



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.12.14 15:26



Първо ми заприлича на клематис по форма на цветовете, обаче на твоето от цвят зелентията му не се вижда. А като гледам комшийските клематиси натюр, са доста по-рехави. Как го постигаш този номер с обилния цъфтеж? Специално торене? Обилно поливане?

Ще ти оспамя темата с градинарски въпроси. Все се каня да подхвана занемарената цветна алея в овощната градина на свекъра ми, пусто ми е на половин час път, а лятото е суша и кладенчовата вода едва стига за зеленчука. Само куча марка цветя виреят, също джоджен и плевели на корем.

А има едни ред метални, ред ляти от бетон колци за гранична ограда с комшията, сърбят ме ръцете да набоцкам около тях нещо увивно да цъфти и да ги покрие. По клематисите отдавна ми текат лигите, обаче не знам ще устискат ли в жегата и икономията на вода. Обилното лятно поливане е проблем, на старците са им приоритет ядливите насаждения, не иде да им натрапвам моите пишман-цветарски прищевки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.