Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.12.14 19:04



Дъждовна. На 200 метра има кладенец с много хубава вода, но е далече от нас.
Иначе, природата наистина е прекрасна. Широколистни са дърветата, но почвата е много камениста.
Имаме си само един съсед- много свестен човек. Повечето вили са изоставени. Много е тихо и въздухът е чудесен. Има много птици. Дори и три герака си имаме.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.12.14 19:40



Аз, ако садях и копаех, колкото ровя из нета да гледам китки и да чета как се гледат, досега градски парк да съм спретнала.


Много ви е хубав форумът. Благодаря за поканата, ще го разгледам подробно.

А градинския чай си го изпросих по-мналата година от един съсед по вилно място на свекъра, боднах две шепи туфички в окаяната му цветна градинка и той полудя. Стрижа безмилостно, суша и ползваме за билкови запарки и подправка за ястия.
Как се използва за вкоренител и на кои растения?

Аз съм много зян в практическото градинарство и земеделие. За помагач и черноработник ме бива, но за цветар - ич. Затова чета и цъкам с език пред хорските градинки. А форумите за зелентия са много полезно нещо. Като чета търговските реклами за някоя китка, всичко расте, цъфти, та се къса. Като ровна в някой форум за коментари - ами то си имало куп тънкости. И хамалогия, естествено.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.12.14 19:54



Кайсии, сливи и джанки също са под запрещение. Като накапе оня ми ти презрял плод, пък като като замирише на домашна плодова...отиде им и догматът, и сектанството!



Да сеят картофи, лук и боб!



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: ALONE911]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано03.12.14 19:59



Като гледам снимките, имате си двор барем за трима косачи на смени да си правят утриннатата гимнастика лятото. Чудна дивотийка! Само за релакс.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: alisalisa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.12.14 20:22



1 декар, но е под формата на буквата "Г". Иначе, от едната страна е общинска собственост, а от другите две страни няма никой.
Снимките са стари. Сега вече дърветата са много големи. През сухата 2007 година имахме и чакали. От сушата част от дърветата изсъхнаха, а преди една година унищожих половината лозе с едно пръскане, но сега засаждам отново. От две години има вече и пепелянки.
Да видим. Тази година не ми беше много ползотворна, но догодина...



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: alisalisa]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано04.12.14 13:23



За вкоренител обикновено се използва отвара от върбови клонки. Млади клончета от върба с размер колкото молив се заливат с вряла вода и така престояват една нощ. След това с отварата се поливат проблемни растения - залиняли, засъхващи и въобще тръгнали да гинат. Това им е лекарството. За стайни растения също върши работа. А ако натопиш резници в тази отвара, по-бързо им израстват коренчета. Новозасадените растения също, ако се поливат с това, по-бързо се прихващат. Чувала съм, че и градинският чай има такива свойства. Като каза, че чупиш рози и стрижеш градински чай, помислих, че го ползваш за вкоренител.
Няма да се отчайваш и да захвърляш мотиката!

Аз в началото, ако знаеш, какви малоумия вършех из двора... то не е за разправяне. Ама се научих постепенно.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано05.12.14 12:29



Как можа да ми дадеш линк към цветарския форум!


Още не мога да изчета темите за английските рози и вече побърках съпружето да пазаруваме клечки, да си ходим от София и да садим, докато не е паднал снегът.

Местенцето е половин декар, "мъжкият клуб" на баща му, защото откакто е пенсионер човекът от февруари до декември по цял ден е там. Много ревнив, на никого не дава да се бърка в плодово и зеленчуковите му експерименти, бачкатори за копане, плевене и поливане са винаги добре дошли. Там бъка от цветя, садени от свекърва ми през годините, но тя е болнава и напоследък ги е зарязала, а той - мъжка му работа, гледа си "нивичката". На мен не ми е позволено да давам акъл за "нивичката", само плевя и помагам под надзор. Щото...ще взема да оплескам нещо. Цветната алея, представи си леха 1,2 на 12-15 метра, стара страст на свекървата, ма вече няма сили да я поддържа жената, е насаждана, както падне, с момини сълзи, 2 рози, 2-3 божура, нарциси, лалета, димитровчета, богородички, здравец и останалото е буренак. Откакто свекървата е закъсала със здравето, поддръжката на цветя е лукс там - ако имаме време, бива да оплевим ягодите и да полеем доматите, какви са тия разхищения за китки! пенсионери хора, цепят стинката и мрънкат.

Аз бъкел не разбирам от цветарство и като се нахвърлих да садя едни купешки луковични и нам-кви си претенциозни, щото много красиви на снимка, пък - нъцки растеж и цъфтеж - и се възмутиха за кви глупости давам пари. Моите пари, не техните, но знаеш старата генерация как намила на децата си по главите.

Обаче, сега ще ги изтезавам с розови храсти, луди са по рози, да им треперят бетер доматената реколта!



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: alisalisa]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано05.12.14 12:54



Да дойде човек във форум за алкохолни пристрастия, та да го пристрастят към цветарството...
Виж сега, Лиса, я иди ето в тази тема на градинарското царство:

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=15&t=4954&hilit=%D0%BD%D0%B0%D0%B9+%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0%BA%D1%8A%D1%82%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0

Разгледай я добре и на бас се хващам, че ще ринеш сняг, за да садиш рози. Ще те светна и откъде в България може да си поръчваш английски рози целогодишно.

Редактирано от memi2011 на 05.12.14 12:58.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано05.12.14 13:31



Ми нали го знаеш оня брадат виц за сексуалния маниак, дето умрял и го заразпитвал св. Петър?
"Айде, минавай, че от дума на дума...много се заприказвахме!"


Та, и моята работа - сподирих Абсента от други клубове да нищим богословието, пък си попаднах на човек, споделящ настоящите ми интереси и пристрастия. Винаги така става, човек се повлече да довърши кауза, пък срещне нови възможности по пътя си. За да не съм съвсем оффтопик към темата за възстановяването от зависимости - природата не търпи празно място. А за това, че животът и работата на открито правят чудеса за здравето и психиката, те подкрепям с две ръце! За болнави градски душици няма по-добра терапия от градинарство и билкарство.

Ся ще се нахвърля на новото инфо - ох, да си ми живичка, когато съм си в къщи, лапам всичката информация за природосъобразен живот като бонбончета.
Ако не ти се оспамва собствена тема, давай линк към продавалника, но май и Алонето поне проявява интерес, затова, и да изтипосаш тук адреси на разсадници, ще е по-практично.
Хем, всякакви хора четат, може и да се възползват.



Тема Re: Как възстановихте семейството и кариерата си?нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.12.14 14:00



Това е все още зарибяване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.