Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 19.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо да си направя тест?  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано18.11.07 12:10



Може би те е страх, може би се питаш дали е необходимо да живееш, след като установиш, че наистина си ХИВ+, може би просто те е срам да отидеш да си направиш тест... Сигурна съм, че живееш в страх от неизвестното, но и съм сигурна, че имаш достатъчно причини да си направиш тест за ХИВ. Знай, че ако твоят резултат се окаже положителен, това не е краят на света за теб и за твоите близки. Ще откриеш хора, които ще ти помогнат да живееш с ХИВ нормално и ще ти обяснят какво те очаква.
Защо е необходимо да си направиш тест?

-Защото е по-добре да разбереш истината, отколкото да живееш в страх още време. Рано или късно ще го разбереш.
-Защото има голям шанс твоят тест да е отрицателен и да си ХИВ-негативен. Тогава е добре да го знаеш, а не да се притесняваш излишно.
-Защото не е необходимо да се вглеждаш във всеки твой здравословен проблем и да го приемаш като симптом на ХИВ инфекция. Може би е нещо съвсем различно.
-Защото това може да предпази твоя партньор, ако ти си ХИВ-серопозитивен.
-Защото това може да предпази твоето бъдещо дете, ако ти си ХИВ-серопозитивен. Ако си мъж, можеш да инфектираш жената, с която си, след което тя да предаде инфекцията на вашето дете. Ако си жена можеш да инфектираш не само мъжа си, а и бъдещото ви дете.
-Защото ХИВ не означава край за теб. Съществуват антиретровирусни медикаменти, с които можеш да живееш дълги години и да поддържаш здравето си.
-Защото трябва да се погрижиш за своето здраве, ако си ХИВ-серопозитивен.
-Защото е по-добре да бъдеш открит по-рано. След това лекарите ще следят вирусния ти товар и броя ЦД4 на милилитър кръв и ще те подложат на терапия, когато му дойде времето. Ако те открият по-късно, здравословното ти състояние може да се влоши и да има непоправими последствия.

Затова моят съвет е да отидеш на тест. Уточнявам, че тестът трябва да се направи 3 месеца след рисковия ти контакт, за да е точен резултатът.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:06



Джул:)Ти с каво се занимаваш,ако не е тайна.Много ме радва,че има хора като теб които се занимават с този проблем.Благодаря ти:))желая ти много щастие и да си все така отзивчива.Ще се радвам,ако и аз многа да бъда полезна с нещо:))



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: xrisona]  
Автор Hepaзбpaнa! (bla bla)
Публикувано29.11.07 12:50



Това ми е хоби


Можеш да бъдеш полезна на хората, които посещават форума, ако четеш и после им предаваш знанията си



Тема Джул пак съм азнови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 11:00



знам,че питах 100 пъти и това започва да прилича на хипохондрия,но ще те помоля пак да ме успокоиш.Правих си тест на 5тата,6тата,7едмата и 8смата седмица всички отрицателни.Правих си тест защото презерватива леко се беше изхлузил в карая,доколкото помня не е се е късал и мисля,че всичко си беше вътре.Просто ме е страх защото бях от горе да не е изтекло нещо и да се заразя.Макар,че партьора ми каза,че си е правил тест на Скобелев.Има ли смисъл да ходя и на третия месец,защотото навсякъде пишеш,че трябва да минат толкова за точен резултат.Професор Радка Аргирова пише,че 4 седмици след контакта трабва да се направи тест.Та въпроса ми е колко е верен за 2 месеца.извинявай,че пак питам,ама май ме преследва параноята.



Тема Re: Джул пак съм азнови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано09.12.07 12:33



Моята гледна точка е следната:
Ако 98% от хората имат точен резултат на 2-рия месец, то остават 2%, на които този резултат може да не е точен. Аз не мога да знам ти от кои хора си, затова казвам, че тест 3 месеца след контакта има окончателен резултат. Ти прецени за себе си дали да ходиш пак.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 10:32



Джул здравей:))честита нова година!Да си жива и много здрава:))и все така да помагаш на хората:))Аз като една маниачка си пнаправих още един тест на11тата седмица и всичко е ок:))ако мога да бъда полезна за нещо в този сайт кажи:))ще се радвам да мога да помогна:))до скоро



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано07.01.08 12:48



Само да не ти стане хоби да си правиш тестове


ЧНГ! Жива, здрава и щастлива!



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 11:52



Джул още един последен въпрос:))Хипотетично,при гинеколог може ли да се зарази накой от СПИН,докато го преглеждат?Имам впредвид жена,нали пъхат там едни железни неща?Силно вярвам,че в 21 ви век е невъзможно да се случи в гинеколкогичен кабинет.И все пак възможно ли е,да стане заразяване по този начин?Извинявам се за хипохондричният въпрос,но скоро ходих на гинеколког и затова:))



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (HIV-)
Публикувано10.01.08 13:09



Няма начин в днешно време това да се случи. На теория е възможно, но на практика никой не би го допуснал





Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторoбъpkaн (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 20:40



Здравейте, искам да попитам каква е вероятноста теста за ХИВ да е отрицателен и след 3-я месец? Питам , защото си правих тестове на 2-я и на 3-я месец и двата бяха отрицателни, но от скоро...след 4-я месец някъде, често имам висока температура , между 36,8 и 37,2, имам и 1 подуто възелче на врата и от 20-ина дена прикашлям...пих някакъв сироп,даже го изпих целия но не помага... под "прикашлям" имам в предвид 4-5 пъти на ден, но постоянно от вътре ме притиска...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.