Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 25.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо да си направя тест?  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано18.11.07 12:10



Може би те е страх, може би се питаш дали е необходимо да живееш, след като установиш, че наистина си ХИВ+, може би просто те е срам да отидеш да си направиш тест... Сигурна съм, че живееш в страх от неизвестното, но и съм сигурна, че имаш достатъчно причини да си направиш тест за ХИВ. Знай, че ако твоят резултат се окаже положителен, това не е краят на света за теб и за твоите близки. Ще откриеш хора, които ще ти помогнат да живееш с ХИВ нормално и ще ти обяснят какво те очаква.
Защо е необходимо да си направиш тест?

-Защото е по-добре да разбереш истината, отколкото да живееш в страх още време. Рано или късно ще го разбереш.
-Защото има голям шанс твоят тест да е отрицателен и да си ХИВ-негативен. Тогава е добре да го знаеш, а не да се притесняваш излишно.
-Защото не е необходимо да се вглеждаш във всеки твой здравословен проблем и да го приемаш като симптом на ХИВ инфекция. Може би е нещо съвсем различно.
-Защото това може да предпази твоя партньор, ако ти си ХИВ-серопозитивен.
-Защото това може да предпази твоето бъдещо дете, ако ти си ХИВ-серопозитивен. Ако си мъж, можеш да инфектираш жената, с която си, след което тя да предаде инфекцията на вашето дете. Ако си жена можеш да инфектираш не само мъжа си, а и бъдещото ви дете.
-Защото ХИВ не означава край за теб. Съществуват антиретровирусни медикаменти, с които можеш да живееш дълги години и да поддържаш здравето си.
-Защото трябва да се погрижиш за своето здраве, ако си ХИВ-серопозитивен.
-Защото е по-добре да бъдеш открит по-рано. След това лекарите ще следят вирусния ти товар и броя ЦД4 на милилитър кръв и ще те подложат на терапия, когато му дойде времето. Ако те открият по-късно, здравословното ти състояние може да се влоши и да има непоправими последствия.

Затова моят съвет е да отидеш на тест. Уточнявам, че тестът трябва да се направи 3 месеца след рисковия ти контакт, за да е точен резултатът.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:06



Джул:)Ти с каво се занимаваш,ако не е тайна.Много ме радва,че има хора като теб които се занимават с този проблем.Благодаря ти:))желая ти много щастие и да си все така отзивчива.Ще се радвам,ако и аз многа да бъда полезна с нещо:))



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: xrisona]  
Автор Hepaзбpaнa! (bla bla)
Публикувано29.11.07 12:50



Това ми е хоби


Можеш да бъдеш полезна на хората, които посещават форума, ако четеш и после им предаваш знанията си



Тема Джул пак съм азнови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 11:00



знам,че питах 100 пъти и това започва да прилича на хипохондрия,но ще те помоля пак да ме успокоиш.Правих си тест на 5тата,6тата,7едмата и 8смата седмица всички отрицателни.Правих си тест защото презерватива леко се беше изхлузил в карая,доколкото помня не е се е късал и мисля,че всичко си беше вътре.Просто ме е страх защото бях от горе да не е изтекло нещо и да се заразя.Макар,че партьора ми каза,че си е правил тест на Скобелев.Има ли смисъл да ходя и на третия месец,защотото навсякъде пишеш,че трябва да минат толкова за точен резултат.Професор Радка Аргирова пише,че 4 седмици след контакта трабва да се направи тест.Та въпроса ми е колко е верен за 2 месеца.извинявай,че пак питам,ама май ме преследва параноята.



Тема Re: Джул пак съм азнови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано09.12.07 12:33



Моята гледна точка е следната:
Ако 98% от хората имат точен резултат на 2-рия месец, то остават 2%, на които този резултат може да не е точен. Аз не мога да знам ти от кои хора си, затова казвам, че тест 3 месеца след контакта има окончателен резултат. Ти прецени за себе си дали да ходиш пак.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 10:32



Джул здравей:))честита нова година!Да си жива и много здрава:))и все така да помагаш на хората:))Аз като една маниачка си пнаправих още един тест на11тата седмица и всичко е ок:))ако мога да бъда полезна за нещо в този сайт кажи:))ще се радвам да мога да помогна:))до скоро



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано07.01.08 12:48



Само да не ти стане хоби да си правиш тестове


ЧНГ! Жива, здрава и щастлива!



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 11:52



Джул още един последен въпрос:))Хипотетично,при гинеколог може ли да се зарази накой от СПИН,докато го преглеждат?Имам впредвид жена,нали пъхат там едни железни неща?Силно вярвам,че в 21 ви век е невъзможно да се случи в гинеколкогичен кабинет.И все пак възможно ли е,да стане заразяване по този начин?Извинявам се за хипохондричният въпрос,но скоро ходих на гинеколког и затова:))



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (HIV-)
Публикувано10.01.08 13:09



Няма начин в днешно време това да се случи. На теория е възможно, но на практика никой не би го допуснал





Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторoбъpkaн (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 20:40



Здравейте, искам да попитам каква е вероятноста теста за ХИВ да е отрицателен и след 3-я месец? Питам , защото си правих тестове на 2-я и на 3-я месец и двата бяха отрицателни, но от скоро...след 4-я месец някъде, често имам висока температура , между 36,8 и 37,2, имам и 1 подуто възелче на врата и от 20-ина дена прикашлям...пих някакъв сироп,даже го изпих целия но не помага... под "прикашлям" имам в предвид 4-5 пъти на ден, но постоянно от вътре ме притиска...





Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: oбъpkaн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано18.01.08 20:44



Щом резултатът ти е отрицателен 3 месеца след контакта, значи не е ХИВ.
Търси причината другаде.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Fireee]  
Авторoбъpkaн (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 20:48



благодаря за бързия отговор



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: oбъpkaн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано18.01.08 20:50



Сега виждам, че температурата ти не е висока-36.8 си е ок. Недей да се шашкаш.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: oбъpkaн]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 22:39



според мен в момента има някакъв такъв вирус, защото и аз страдам вече 4ти месец от подобни симптоми. интересно, че и аз се оплаших и реших накрая да си направя тест, след като нищо не ми помогна тия месеци, само дето кашлицата намаля-надявам се да е отрицателен резултата и да е просто упорита настинка...





Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
АвторПpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:58



Искам да попитам за риска да се заразиш в КАБИКС.Изследвах се скоро и тестът беше отрицателен (повече от три месеца селд притеснителен контакт) , но от разговорът м/у лекарката и лаборантката(сестрата?) разбрах че точно преди мен са изследвали положителен , за потвърждение.Притесних се страшно много и си втълпих че може по някакъв начин да съм се заразил.Има ли такава възможност?



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Пpитecнeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.02.08 13:10



Не.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Fireee]  
АвторПpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 13:29



Дано да е така.Трудно ми спря кръвотечението от пръста и понеже бях изхвърлил памучето което ми дават скъсах парче от вестника , който носех.А преди това докато ми вземаха кръв , вестника го бях оставил вътре и после като започнаха да ми минават ,,филми'' през главата , че може по някакъв начин чрез вестника да съм си инфектирал кръвта....



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Пpитecнeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано13.02.08 14:34



Не, не е възможно!

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Fireee]  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 14:39



О'к , ще се опитам да не мисля повече за това!



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Пpитecнeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.02.08 21:04



На този дето е бил положителен съ му взели кръв от вената, а на тебе от пръста.
Теб те бодат с еднократна лансета дето втори път не може да се използва заради конструкцията и.
На него са взели кръв във вакутейнер с игла в иглодържач и нямате допирни точки като процедури освен памука, но то си е лудост да го ползват повече от един път.



Тема хипохондричен въпрос към Джулката пакнови [re: Hepaзбpaнa!]  
АвторXrisona (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 07:34



Джул извинявам се,че те притеснявам.Въпросът ми е следният.На на работата ми една колежка се поряза и аз леко със салфетка и попих кръвта от пръста,нямам спомен да съм докосвала кръвта,но ако все пак ако се е случило...?Мисля,че си мих ръцете,по които нямям рани...След около час ,два си изцедих една много малка пъпка на лицето,колкото глава на топлийка,възможно ли е по този начин да стане инфектитане със спин?И вобще възможно ли е ако върху такава малка пъпка попадне кръв да се случи нещо?Благодаря предварително за адекватния отговор.А и колко живее вируса във външна среда?Чувала съм,че е окло 4 минути.Благодаря още веднъж.



Тема Re: хипохондричен въпрос към Джулката пакнови [re: Xrisona]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано21.02.08 09:08



Не мога да ти кажа колко точно живее вирусът, защото зависи от много фактори. Не, не е възможно така да се заразиш, а и 1-2 часа са прекалено много време.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: хипохондричен въпрос към Джулката пакнови [re: Fireee]  
Авторнeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 14:14



Тук леко се успокоявам. Виждам, че има много по-критични случаи от мен. Да ти споделя, моят опит. За инфектиране с HIV е нужно определено количество. Шанса това да стане при тези условия в граничещ с невъзможното. Освен това в кислородна среда вируса (по някои непотвърдени данни) живее едва няколко минути. Аз се безпокоях от един случай с порязване във фризьорски салон, след като самата жена започна да ме уверява, че машинката се почиства перфектно. Вкара ми параноя. Но като цяло, шанса за заразяване в случай несвързан със секс или интровенозно инжектиране, приливане на кръв е минимален.



Тема hantaw vapros molia otgoworeteнови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 20:54



джул вероятно ти писна от мен но последен въпрос целунах един човек ро устата усните ми бяха нахапани т е с ранички малко негова слюнка остана на устата ми върху раните веднага я изтрих мога ли така да се заразя моля те отговори ми



Тема Re: hantaw vapros molia otgoworeteнови [re: xrisona]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано16.05.08 08:38



Не.

No Fear
Destination Darkness


Тема Дул благодаря ти,че си толкова миланови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторxrisona (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 10:30



Благодаря ти,че си толкова мила.Вероятно за хипохондрията си,трябва да се обърна към специалист.Макар да съм изчела всичко и да съм си правила толкова пъти тест за хив и да знам,че не се хваща от въздуха все ме е страх.ето например от половин година съм с един човек ще си имаме бебе,три пъти ходих да се тествам докъто сме заедно,декември,януари и последно на четвърти март,разбира се все отрицателни резултати:))и днес представяш ли си съм на косъм да отида в хеи пак да си правя тест,пълна лудница.1000% съм убедена,че не ми е изневериявал,и се чудя какво по дяволите ме тласка към тези кабинети да си правя тестове.При положение,че имам 3 отрицателни резултата за 3 месеца:))Благодаря ти за всичко:))ще се опитам повече да не се психясвам.Благодаря ти,дано има повече такива хора като теб:))



Тема Re: Дул благодаря ти,че си толкова миланови [re: xrisona]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 12:26



По-доре иди на психиатър, мисля че ще ти е по-полезно...не можеш да живееш непрекъснато с мисълта че ще се заразиш с ХИВ.



Тема Re: hantaw vapros molia otgoworeteнови [re: xrisona]  
Автор Alex75 (who)
Публикувано24.08.08 13:53



Абе спри да се целуваш, да пипаш хората въобще и се затвори в къщи. Така със сигурност няма да прихванеш нищо, не само ХИВ. СПИН не се хваща, той се развива в следствие на ХИВ инфекцията.

Ето ти един сайт, запознай се първо със заболяването и после питай, ако нещо не ти е ясно: http://www.aidsbg.info


Не е нормално чак толкова да те е страх от това.

Listening gives wisdom, speaking gives repentance

Редактирано от Alex75 на 24.08.08 13:58.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор gabitaa (непознат )
Публикувано29.03.09 23:22



здравеи зна4и моята история е:през маи ми беше последния полов акт през ноември даряваь крьв на баба ми която беше вьв болница там моите резултати от тест за хив сифилис хепатит бяха ок след това ми се поду лимфен вазел на врата които и сега си е подут отидох на унг някаква бактерия пих антибиотик и нищо забравих да кажа 4е над сливицата ми се появи бял налеп които немога да махна и си седи до сега и реших пак да си направя иследвания анонимно за спин сифилис и тд вси4ки резултати отрицателни интересува ме мога ли да бьда спокоина 4е не сам болна.



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор gabitaa (непознат )
Публикувано29.03.09 23:26



забравих да кажа 4е другия тест сам си правила края на януари и 4е температурата ми е 36.7 до 37 .благодаря на одгожора предварително



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: gabitaa]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано30.03.09 00:59



Ти си за клуб "Нещо друго".



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: finish]  
Автор gabitaa (непознат )
Публикувано30.03.09 01:18



зна4и мога да бада сигурна 4е не е хив или сифилис



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: gabitaa]  
Автор finish (достатъчно)
Публикувано30.03.09 08:50



Поне за споделената случка от м. май, твърдо да!



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: finish]  
Автор gabitaa (непознат )
Публикувано30.03.09 13:57



ми аз от тогава не сам имала пове4е контакти .благодаря



Тема Re: Защо да си направя тест?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор anix ("Spam Crew Ltd")
Публикувано29.11.10 19:18



Искам само да споделя за това ,че хич някак си нямам желание да отида да си направя тест. Незнам точно какво се е изменило в психиката ми или начина ми на разсъждение довело до това нежелание. Зачетох се в клуба ,може би за да събера кураж и да направя ,това което трябва да направя- да се тестувам. Последният ми тест е доста от одавна /говорим за години /. Тук не става въпрос за необходимостта от тест ,поради случайни съмнителни полови контакти, живея с постоянен партньор,/ но каква е гаранцията,като сексът не е обезопасен??/,а за това че съм и медицинско лице /така нареченият среден медицински персонал/.В момента не работя ,като такава поради ред причини други ,но съм работила и то в хирургии и т.н. в чужбина и в отделения със серопозитивни и така....
Въпроса е ,че независимо от факта ,че съм практикувала рискова професия и имам някакво медицинско образование...Точно аз ,след един момент изведнъж загубих всякакво желание да отида и да си направя един контролен тест.
В Чужбина там където работех ,задължително ни правеха тетста ,пращаха ни лаборантите ,когато бяхме на смяна за да няма изплъзнали се..


Сега ,като че ли изпитвам страх..Срам ме е от това ,което споделих ,но може би ,признавам си ,навярно имам нужда от малко поощрение...
Не мисля ,че съм носител...Но от /не мисля /до /сигурна съм /има голямо разстояние.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.