Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Цялостна настройка на AG Zenitнови  
Автор stelll_ (2.5 24V)
Публикувано01.11.09 21:45



Колеги предлагам с тази тема да засегнем проблемите по настройката на инжекциона която в някои случаи се оказва доста трудно начинание,ако темата ви се стори интересна и някой от вас има желание нека направи нова/ви такива теми за различните газови инжекционни системи.Поздрави!





Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: stelll_]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано01.11.09 22:01



Вече 3 години търкалям такава уредба на една Alfa 155 1.8 Twin Spark.И немога да разбера какъв и е проблема. Е ..... неможе да се самонастройва добре и трябва ръчно да е направиш .... но голям праз . С едно уточнение,че редуктора е IG1 на Ланди Рензо .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор stelll_ (2.5 24V)
Публикувано02.11.09 20:30



Е да и аз общо взето съм доволен но стигам до извода че след многобройни настройки на кола форд мондео 1,8 16 клапана не мога да и угодя така че да върви горе долу добре и разхода и да е нормален под нормален разбирам 10...11 литра в града и 8...10 литра ъзвън града,в случая направя ли я да върви нормално във всички режими и доближа ли динамика както на бензин разхода скача на 13...14 в града и 10 извън града при нормално каране,съответно като я пусна на автоматична настройка и коригирам с малко отгоре защото само на автоматична не върви изобщо няма мощност тогава разхода е добър и в граници но за сметка на това пък колата малее като загрее забива след 3500 оборота оборотите на празен ход са непостоянни и падат понякога и гасне,та искам да кажа че не мога да и намеря едно средно положение в което да я закрепя да се кара нормално и да не гори много!!



Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: stelll_]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.11.09 21:22



Колега ,проблема не е в уредбата ,а в пръстите който натискат клавишите на клавиатурата на нотебока .Не ми се сърди ,но за това се иска усет,това е като при музикантите-може и да не познаваш нотите ,но от инстумента ти да излиза прекрасна музика

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторstelll_ (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 00:23



Може и в мен да е проблема разбира се,не се сърдя но нали за това е форум за мен това е проблем който искам да разреша сам понеже ми е интересно но утре ще закарам колата при човека който ми монтира ГИ да ми я настрои и ще пиша какво се е получило,дано пак не остана разочарован както се получава от моите настройки,а относно човека при който ще закарам колата той е един от най-добрите в Стара Загора и последно когато си карах колата при него беше за да ми направи проверка понеже ми изтичаше гаранцията и след като я закачи и прегледа всичко каза че системата е настроена перфектно,аз същия ден я бях настройвал за пореден път и пак имаше проблеми,след газаджията ми ходих на диагностика на бензиновия инжекцион мислех че има проблем на бензин въпреки че не си личеше по нищо колата си вървеше страхотно и там не можаха да намерят проблем накрая провериха сместа с газ анализатор и казаха че всичко е в норма и на газ и на бензин!!!Утре ще повторя упражнението дано има резултат!



Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: stelll_]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано03.11.09 00:34



регистрирай се :)

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 12:07



не се хаби много
тук никой няма да ти каже как точно се регулира газовата ти уредба. по - добре им поискай тел. че ти май искаш да им окрадеш занаята.



Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: b.m]  
АвторPosleden (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 17:21



Не се опитвайте да нарушавате хранителната верига!



Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор stelll_ (2.5 24V)
Публикувано03.11.09 20:24



има ли значение дали ще пиша като не съм в профила си,регистриран съм отдавна,и мисля не това е проблема!
Точно сега се връщам от диагностика всичко по бензиновия инжекцион работи без отклонения проверихме абсолютно всички датчици почистихме байпаса на въздуха към дроселовата клапа всичко работи отлично показанията за сместа след газ анализатора на бензин 0.632СО на газ 5.916 приблизително. Вярно много е богата сместа на газ но обедни ли се мотора започва да работи нестабилно....и другите проблеми които изброих вчера.Не ми остана време да отида при газаджията но утре и това ще се случи и да видим той какво по различно ще направи от мен,



Тема Re: Цялостна настройка на AG Zenitнови [re: stelll_]  
Авторstelll_ (Нерегистриран)
Публикувано06.11.09 18:35



Вече сте наясно с проблема на колата ми който може да я управи нека си остави координатите аз се отказвам да се занимавам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.