Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 24.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: инcпekтop]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано04.07.09 22:24



Не ми се сърдете Господин Инспекторе,но в по-горни постове Вие самия ме обвинихте ,че цитирам наредбата по членове и параграфи,а и Вие правите същото сега .
Ние работешите и работелите преди години в промишленоста с СПО знаем и Наредба 21 и Наредба 28 и сме знаели какво да правим,но сега маи неяснотите са повече от това което трябва да направим и Вие самите казвате ,че не Вие преоритет като Държавна институция да стане това.
Така ,че от това което ни цитирахте от Наредбата излиза,че след като няма необходимите изискващисе от т.4 документи, АГУ-ба не трябва да бъде регистрирана и пусната в експлоатация,следователно автомобил с такава система не ноже и да премине ГТП в пунковете на ДАИ и трябва да бъде спрян от движение или уредбата да бъде демонтирана и обявена за негодна .
Следователно следва и въпроса ,защо такива уредби се регистират .Излиза като лафа за попа:НЕ МЕ ГЛЕДАИ КАКВО ПРАВЯ,А СЛУШАИ КАКВО ТИ ГОВОРЯ.
И накрая пак Ви питам : Вие като Държавен служител изпълняваш функцията на контролираш орган на държавата с Вашите правомощия и задължения ,без да цитирате Наредбата ми отговорете с две думи - система без необходимите документи по цитираната от Ваз т.4 МОЖЕ ЛИ или НЕ МОЖЕ да бъде регистирана .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re:нови [re: инcпekтop]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано04.07.09 23:00



Абсолютно безумие е ако някой смята че регулаторен режим осигурява качество на някаква дейност и някой друг ще отговаря за действията на лицето извършило монтажа на АГУ. написано е от Вас на 30.06
а сега пишете :
- лицензираното лице носи отговорност за:
а) устройството на АГУ, която регистрира, то трябва да съответства на прилаганата при монтирането на АГУ наредба (разбира се ако може да се докаже кога е монтирано, а това зависи от това дали лицето монтирало автомобила е издало документи) Няма изискване АГУ монтирани когато действаше Наредба № 21 да се привеждат в съответствие със сега действащата наредба;
б) за изпитванията, които е направил и дали изобщо ги е направил;
в) още доста други изисквания, които мисля че вас не ви интересуват, като документите, които издава, досиета които води и т.н.Нали форума не беше на лицензирани лица спирам ако се яви и такъв интерес ще го обсъдим.


Леко ,по-леко ще си доидем на думата .............

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: до господин инспекторанови [re: Aз]  
АвторHиkoлaй (Нерегистриран)
Публикувано04.07.09 23:06



Пълни абсурди и недомислици, наредбата и поправките към нея са много уязвими и е крайно време да подадем една жалба в съда в Страсбург и да осъдим тези самозабравили се бюрократи, докога ще търпим това !
Ние Ви плащаме заплатите и сте длъжни да се съобразявате че сме работодатели на всички бюрократи, ако са ви малко парите....МАРШ ОТ ТАМ, ще дойдат други хора които ще са мотивирани да работят а не да симулират работа и да се скатават и бездействат.
Докарали сте я дотам че неможете да регламентирате кой монтира, кой проверява и какъв е регламента на тая игра, пълно е с недомислици и противоречия, разрешихте куцо и сакато да монтира уредби......нормални ли сте изобщо и за безопастност ли работите или насърчавате инцидентите ?
И как въобще някакъв инспектор има нахалството да пише тук, наредбата ви е сбъркана отвсякъде, пълна с несъответствия и недомислици, например ако искаш да се регистрираш в регистъра като сервиз за монтаж на АГУ трябва да назначиш заварчик на твърдо споени тръби.....къде в колите има такива тръби, това не е сградна инсталация бре, сглобката е с лещиииииииии ?
Господине обърнете се към началника Юлиан едикой се, влизам при него и обяснявам, а той ми казва....немога да ви помогна, аз нямам кола и незнам за какви сглобки ми говорите, но щом в наредбата е написано така значи ви трябва ЗАВАРЧИК и си назначете...... еми отказах се какво да правя, останах си махаленски нередовен монтажник на АГУ ???
Ама това че тази наредба е СБЪРКАНА НА МНОГО МЕСТА е срам за всички които сте я писали....докога ще търпим безобразия ???



Тема Re:нови [re: инcпekтop]  
Авторbravo1 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.09 19:37



otnosno pitaneto na inspektora za BVG s defekti otgovariam vednaga.
az rabotia v edin punkt za registracia i pregledi na gazovi uredbi i pri izpitanieto na edna ukrainska bvg-27,koiato do momenta ne eizpolzuvana se ostanovi che ima propusk tochno na zavarkata za ventila.Takache naredbata ne e napisana sluchaino



Тема Re:нови [re: bravo1]  
Авторинcпekтop (Нерегистриран)
Публикувано08.07.09 16:01



До nqkoi1

Не Ви разбирам точно за какво пишете. Вариантите са два:
1. че регулаторния режим сам по-себе си не осигурява качество на каквато и да е дейност, както и законосъобразност на тази дейност. Така е. В поста ми, който си цитирал преди лицензираните лица са задълженията на лицата, които монтират АГУ. Ако има лицензионен режим и за тях нищо няма да се промени задълженията им ще са тези, които съм посочил плюс още едно формално - да имат лицензия, но то е само административно задължение за неговото не изпълнение не съдят. Такова изискване има за лицата ремонтиращи АГУ. Ето тук можеш да видиш колко фирми ремонтиращи АГУ са вписани в регистъра по области. http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=7&lang=bg Ако искаш да се посмееш прочети го. Има области, в които няма нито едно лице, което да е вписано в регистъра, че ремонтира АГУ. А все пак някой някъде ги ремонтира. Това исках да кажа с твърдението си, че регулаторния режим не е панацея и нищо няма да промени, Основното е да има разписани задължения към даденото лице (например монтиращо АГУ) и ГД”ИДТН” да контролира ефективно спазването им. Тук се къса нишката, никакво значение няма защо не успяваме да осъществяваме този контрол, но точно това трябва да се промени, ако искаме читави АГУ. Иначе, ако искате регистрационен режим за монтаж на АГУ сега му е времето, спретнете една подписка до председателя на ДАМТН, той и без това е убеден и чака само някой да го подкрепи, че трябва да има такъв и ще го получите.
2. Ако смятате, че с това, което съм написал за отговорността на лицензираните лица е свалена отговорността от лицата, които монтират АГУ не сте прав. Всеки отговаря за собствените си действия. Ако имаме едно АГУ с устройство, което не отговаря на наредбата и то е регистрирано са виновни и лицето монтирало АГУ и това, което го е регистрирало. Най-вероятно ако се стигне до съд основният виновник ще е лицето монтирало АГУ, а лицензираното лице е застраховано за щети нанесени на трети лица от негови грешки, та и евентуална щета ще я платят застрахователите (най-вероятно все пак не съм застраховател и не знам дали няма как да се измъкнат)
Другият ти въпрос е лесен мисля, че отговорих, но ще повторя. Лицензираното лице не трябва да регистрира АГУ, за което не са представени изброените в наредбата документи. Но то е като с отровните гъби и те не трябва да се ядат, но много хора си хапват. Точно за такива действия стана скандала с лицензираните лица, при проверките написахме доста актове, затова че не съхраняват документите, които са им дадени при регистрацията. Ние не присъстваме при регистрацията и не знаем дали са им дали или не необходимите документи, но констатираме, че ги няма в досието и това е достатъчно да търсим отговорност за липсата на документите необходими за регистрация на конкретно АГУ в неговото досие.


До Hиkoлaй

Вярвам ви, че сте провели такъв разговор с директора на ГД”ИДТН”. Аз обаче бих постъпил малко по-различно. Ако някой регионален отдел ми е поискал да имам заварчици, за да ме впише в регистъра като лице, което ремонтира АГУ първо ще прочета наредбата (оная дето „е пълна с недомислици”). Там устройството на АГУ е регламентирано на три страници. Не са необходими специални познания, за да стигнете до чл. 91 и 92 и със собствените си очи да видите, че сте прав и да констатирате, че в наредбата ИЗИСКВАНЕТО Е ВСИЧКИ СЪЕДИНЕНИЯ МЕЖДУ ЕЛЕМЕНТИТЕ НА АГУ ДА СА РАЗГЛОБЯЕМИ, А ГАЗОПОРОВДИТЕ ДА СА ПРИСЪЕДИНЕНИ ПОСРЕДСТВОМ ФИТИНГИ.
„Чл. 91. Съединенията между елементите на автомобилната газова уредба трябва да са разглобяеми, да са възможно най-малък брой и да се разполагат в удобни и достъпни за проверка места.
Чл. 92. Газопроводите от неръждаема стомана се присъединяват посредством фитинги от неръждаема стомана.”
След това щях да се срещна с директора на ГД”ИДТН” и да задам следния въпрос „След като във Вашата наредба е записано ясно че при монтажа на АГУ се използват само разглобяеми съединения за какъв дявол вашите служители от регионален отдел в гр. …….. ми искат заварчик?” Тогава отговора на директора щеше да е същият, но във ваша полза „Каквото пише в наредбата това се спазва.”, а там пише разглобяеми съединения.
Не мисля да Ви се извинявам, защото това не е случка станала в нашия отдел, тая глупост я е родил някои друг, а Вие просто не сте прочели наредбата, защото предварително сте знаели че „наредбата ви е сбъркана отвсякъде, пълна с несъответствия и недомислици”. Частта регламентираща устройството на АГУ е преписана от международен документ, които сигурно е „сбъркан от всякъде” но по него произвеждат автомобили в цяла Европа да не кажа в целия свят.
В наредбата има и двусмислени текстове, сигурно има и някоя грешка, но тоталното и отричане нищо не върши. По-добре кажете този текст не е верен или е безсмислен - поправете го, тогава ще има някакъв ефект. Тази наредба като проект стоя на интернет страницата на агенцията три месеца без някой да предложи каквото и да е изменение или поправка с изключение на една асоциация от лица занимаващи се с монтаж на АГУ с чиито предложения наредбата е съобразена с изключение на едно.
Друга наша наредба престоя шест месеца на интернет страниците на агенцията, както и на страницата на Европейската комисия. От България почти нито едно заинтересовано лице не се показа с предложения, за сметка на това Европейската газова асоциация (за технически газове не пропан-бутан) ни помоли да потърсим техните членове в България, които не се бяха показали при нас.
Изискванията за лицата, който се вписват в регистъра на лицата ремонтиращи или поддържащи СПО са посочени в чл. 208 на наредбата, но видовете СПО каквото е и АГУ, които са в обхвата на наредбата са много и не може да се разпише текст обхващаш изискванията за персонал за всяко АГУ и се използват приложимите текстове. Ако ще ремонтираш газопроводи (не на АГУ, а стационарни метални) трябва да има заварчик, но ако ще ремонтираш АГУ или газов уред (газовата печка в къщи, на която се готви) няма необходимост от заварчик. За съжаление понякога някой колега непознаващ съоръжението, което ще се ремонтира стига до такива абсурдни искания.

Накрая аз мисля, че е време да „заключа темата”. Безсмислено е да чета колко са корумпирани „чиновниците”. Според мен всеки човек, за да ссе самоуважава, счита, че всички са като него. Ако някой крие ДДС, не издава фискални бонове, за да не внася ДДС и данъци, крие си оборота, не издава документи, по които могат да го накарат да извършва гаранционно поддържане на изделието си, за да се самоуважава повтаря безспир и най-вероятно си вярва, че всички са корумпирани, крадци и други такива. Нали, ако си признае, че не всички крадат ДДС и крият данъци ще загуби самоуважението си.
И аз съм такъв и понеже сам сигурен, че си плащам всички данъци, че не взимам подкупи и подаръци си позволявам лукса да съм убеден, че дейността на доста лица монтиращи АГУ или лицензирани лица е законосъобразна.
Та с това смятам да прекратя участието си в тази тема.



Тема Re:нови [re: инcпekтop]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано08.07.09 20:58



Ии си като Ахмед ,всички знаем какво е обрач от фирми,а тои Взе че ни изнесе философска реч.Аз те попитах за две неща ,точно и ясно :
1 .Можели уредба без дукоминти изискващи се по наредбата да се регистрира и да ми отговорите с две думи МОЖЕ или НЕМОЖЕ.
2 .И ако се регистира такива уредби защо не санкционирате лицензираните си фирми за нарушение на наредбата .

МНОГО ПРОСТИ И ЯСНИ ВЪПРОСИ ,А ВИЕ МИ СЕ ОБЯСНЯВАТЕ КАТО ДЕВИЦА,МОНТАЖНИЦИТЕ ВИНОВНИ И НЕЗНАМ СИ КОИ ДРУГ.ПОПИТАХ ВИ И ПАК ВИ ПИТАМ-МОЖЕЛИ ИЛИ НЕ МОЖЕ ? И КОГАТО СЕ НАРУЖАВА НАРЕДБАТА ОТ ВАШИЯ ОБРАЧ ОТ ФИРМИ ,НА КОИТО ВИЕ СТЕ ИМ ИЗДАЛИ ЛИЦЕНЗИ ,ЗАЩО НЕ ГО КОНТРОЛИТАТЕ И НЕ СЕ ОПРАВДАВАИТЕ С МОНТАЖНИЦИТЕ ,ЗАЩОТО ВИЕ САМ КАЗАХТЕ ,ЧЕ ТЕ НИТО СЕ РЕГИСТРИРАТ,НИТО СЕ ЛИЦЕНЗИРАТ.
ДОКОГАТО ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА НЕХАЕТЕ И ДА СЕ ОПРАВДАВАТЕ С БЕЗСМИСЛИЦИ ДОТОГАВА ХОРАТА ИЗВЪН ВАШИЯ ОБРАЧ ОТ ЛИЦЕНЗИРАНИ ,ЩЕ ВИ ПЛЮЯТ И ХУЛЯТ И ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ СЕ УБЕШДАВАМ ,ЧЕ МЯСТОТО ВИ НЕ Е ТАМ И НА ДРУГИЯ КОНКУРС ЗА ИНСПЕКТОРИ (АКО СЛУЧАЙНО ГО ОБЯВИТЕ НЯКОГА ,А НЕ НАЗНАЧИТЕ ВАШИ ХОРА) ПЪРВИЯ КОЙТО ЩЕ СИ ПОДАДЕ ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ТОВА ВАКАНТНО МЯСТО ,ЩЕ САМ АЗ,ОБЕЩАВАМ ВИ ГО И ВСЕКИ ДЕН ЩЕ СЛЕДЯ САЙТА ВИ ЗА КОНКУРСИ. ЕДВА ЛИ ОБРАЗОВАНИЕ,КВАЛИФИКАЦИЯ И ОПИТ С СПО .

Един Ваш (сега вече пенсионира) колега Милчо Цветков ме е учил на това какво е СПО и е бил до мен пред ПК6,5 и ПК12 ,когато сам ги пускал и пробвал след ремонт или кавото и да е било друго. Но той е много ,ама много различен от Ваз сега.



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re:нови [re: nqkoi1 ®]  
Авторинcпekтop (Нерегистриран)
Публикувано09.07.09 17:10



Колко по-просто да ти напиша"Лицензираното лице не трябва да регистрира АГУ, за което не са представени изброените в наредбата документи." НЕ ТРЯБВА ДА РЕГИСТРИРА АГУ БЕЗ ДОКУМЕНТИТЕ ИЗИСКВАЩИ СЕ ОТ НАРЕДБАТА. Може би с главни букви по лесно се разбира.
Ако искаш да ти преброя актовете написани затова няма как да стане пишат ги 12 отдела а че пишат се вижад и от предния пост те това писах "Точно за такива действия стана скандала с лицензираните лица, при проверките написахме доста актове, затова че не съхраняват документите, които са им дадени при регистрацията."
И сбогом! Търсете си друга девица да си чатите с нея.



Тема Re: до господин инспекторанови [re: Hиkoлaй]  
АвторБoйkoв фeн (Нерегистриран)
Публикувано09.07.09 18:48



Бойко ще ги измете всички некадърници, или ще работят както трябва или по-добре без тях !



Тема Re:нови [re: инcпekтop]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.07.09 22:33



Щом като НЕ МОЖЕ в Ваз е баницата и ножа ,прилагате Наредбата или ЧАО на тез де неискат да е прилагат и пазара е отрегулиран . Много проста работа стига някой ,които получава ДЪРЖАВНА ЗАПЛАТА да е върши.Тогава чичо няма да си монтира уредба де няма изискващите се документи,лицензираните пунктове няма да взимат кинти под масата (защото знаят,че покрай сухото гори и другото

) и нещата си идват на мястото от самосебеси и несани необходими 150 години да настигнем ТУФа на Германия ,а само занаещи ,можещи и убедени в това което правят ИНСПЕКТОРИ.
Мисля, че е много ясно КОЛЕГА ( предполагам и ТИ,и Аз сме инжинери ), но седим на различни места около масата и всеки си знае мястото ,на която е баницата и парчетата трябва да са за всички или нямаме място около таз масата.Мястото ни не е тук! Не сме за таз работа! Не ни се отдава,нямаме мерак и сърце да е вършим. Независимо дали сме инспектори,контролитащи и проверяващи,сервизи,монтажници или механици.
P.S. И не ми казваите сбогом,че ръцете и това де имам в главата и го знам професионално, едвали някои може да ми го отнеме ,но Вашето столче е преходно,близо до врата и прозореца, и всеки с качества и разбиране различни от Вашите ,може да седне на него,а Вие да си изнасяте Вашите филосовски речи в кварталното кафене,ако има някои които да Ви слуша.Така ,че се замислете уважаеми ИНСПЕКТОРЕ.
И тук не си чатиме,а ДИСКОТИРАМЕ ясно очертани и разбираеми параметри,а техниците и инжинерите говорят с молив,линия и пергел! Ако това Ви говори нещо Колега!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 09.07.09 22:43.



Тема Re:do nqkoiнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторbravo1 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.09 22:38



gospodine zadavate si ritorichni vaprosi! otnosno tochka 1-mnogo dobre znaete che nemoje da se registrira AGU bez nujnite dokumenti. A otnosno pitaneto Vi za vtoriat VI vapros, to toi se obezmislia ot odgovora na gorniat vapros.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.