Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 11.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: EДИH ЯДOCAH]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.06.09 14:49



А ти като си толкова ядосан ,защо си анонимен и не се покажеш на светло ????????????? СЕРВИЗ ЛИ СИ,ПУНКТ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ И ПЕРИОДИЧНИ ПРЕГЛЕДИ????? КОЕ ОТ ДВЕТЕ СИ .......................или и ти си от сиетата



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEДИH ЯДOCAH (Нерегистриран)
Публикувано06.06.09 17:45



Сервиз съм и винаги съм правил технически прегледи но към чужди фирми, никога не съм регистрирал собствена фирма за техн. надзор, въпреки че съм имал възможност и връзки да го сторя за миг, не обичам бумащината и предпочитам друг да носи тази отговорност.

Абсолютно съм съгласен че въпросните фирми носят отговорност за създалата се ситуация, наистина дълги години лапаха доста пари и не си мръднаха пръста да си подобрят условията в пунктовете и да сложат ред, заверяваха се стари бутилки без да се прави водна проба, а в документите се пишеше че е направена само да се вземат парите и т.н.

Лично аз съм заверявал само новомонтираните в сервиза ми коли и абсолютно не се притеснявам защото са монтирани безупречно, с изключение на шепа безумци които абсолютно и безусловно настояваха пълначките на мерцедесите им да са вътре, но това са няколко единици за които съм направил компромис и нося вина.

И сега как ще работиме занапред, клиентите се сърдят на нас сервизите, като даават толкова пари за газов инжекцион е нормално да им дадем всички документи, иначе е смешно да ги гонят от газостанциите като престъпници, излагаме се ние ???





Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: EДИH ЯДOCAH]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.06.09 21:59



Без да ми се сърдиш, но и ти си ВИНОВЕН за цялата таз бъркотия която е в момента .Наредбата ясно ли е написана ДЕКЛАРАЦИЯ ,ЧЕ ФИРМАТА НЕ ИЗВРЪШВА ПРОИЗВИДСТВО,МОНТАЖ ИЛИ ПРЕУСТРОИСТВО НА АВТОМОБИЛНИ ГАЗОВИ УРЕДБИ,тогава защо си заобинолил закона ,нарушил си го за собствена изгода . И сега що се вайкаш и ревеш ,немога да разбера ,като си бил и ти в цялата таз далавера . И имаш наглоста да попиташ как ще работи ме ,ами така както сам работил аз и колегите които са били като мен до сега

. Колко пъти да ти го напиша ,ЧЕ ЗАКОНА НЕ СЕ КОМЕНТИРА ,А СЕ ИЗПЪЛНЯВА БЕЗУСЛОВНО И ВСЕКИ НАРУШИЛ СИ НОСИ ОТГОВОРНОСТА ,
Не се излагаме НИЕ,а ТИ се излагаш и ВСИЧКИ КАТО ТЕБ, КОЙТО СА НАРУШИЛИ НАРЕДБИТЕ И ЗАКОНИТЕ.
И АКО СИ БИЛ ОБЯСНЯВАЛ НА КЛИЕНТИТЕ,ЧЕ ВЛАСТИТЕ СА РАЗДЕЛЕНИ, КАКТО Е В ЩЕЛИЯ СВЯТ,ИЗПЪЛНИТЕЛИТЕ И КОНТРОЛА СА ДВЕ НЕЗАВИСИМИ ЕДНА ОТ ДРУГА ИНСТИТУЦИЯ ,ИНАЧЕ ЦЯЛАТА СИСТЕМА Е БЕЗМИСЛЕНА ,И ТИ САМИЯ КАЗВАШ ЧЕ ТВОИТЕ УРЕДБИ СА БЕЗУПРЕЧНИ ТОВА ГО КАЗВАШ ТИ,А НЕ НАКОЙ ДРУГ НЕЗАВИСИМ ОТ ТЕБ ,ЗАТОВА СИ НАИ-ДОБРИЯ,ЗАЩО СИ НЯМАЛ КОНТРОЛ НАД ТЕБ И КЛИЕНТИТЕ СЕ СЪРДЯТ НА ТЕБ ,НО НЕ И НА МЕН И НА КОЛЕГИТЕ КОЙТО СА СЕ ПОСТАРАЛИ ДА ИЗПЪЛНЯТ ЗАКОНОВИТЕ УСЛОВИЯ,И ТИ СИ СЕ ИЗЛОЖИЛ-НЕ АЗ, ИЗВИНЯВАИ,НО ПРОДЪЛЖАВАШ ДА СЕ ИЗЛАГАШ С НАГЛОСТА СИ ДА ЗАОБИКОЛИШ НАРЕДБИТЕ И ЗАКОНА .
НЕЩАТА СА МНОГО ПРОСТИ И ЯСНИ - ИЗБИТАШ СИ ЕДНО ОТ ДВЕТЕ :ИЛИ СИ СЕРВИЗ ,ИЛИ СИ ПУНКТ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ И ПЕРИОДИЧНИ ПРЕГЛЕДИ ,НО НЕ И ДВЕТЕ

СОРИ,НЕРАЗБРАХ ТЕ ЛИ, ЧЕ ТАКА НЕСТАВА

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.06.09 23:35.



Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: EДИH ЯДOCAH]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.06.09 22:15



КАДЕ Е РАЗМИНАВАНЕТО:Сервиз съм и винаги съм правил технически прегледи но към чужди фирми ИЛИ ПО-НАДОЛУ КАДЕТО КАЗВАШ:
Лично аз съм заверявал само новомонтираните в сервиза ми коли



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEДИH ЯДOCAH (Нерегистриран)
Публикувано06.06.09 23:52



Абе Краси, ти си единствения динозавър и си оцелял само защото си роден във Видин....шегувам се !

Тук в София това е масова практика, познавам само един единствен пункт за технически прегледи който не монтира и единствено узаконява, но май е фалирал онзи ден минах през него и беше затворено ?

Истината е че няма желаещи да узаконяват, излиза скъпо и нерентабилно да наемат помещение персонал и всички консумативи и маса разходи които не се покриват от приходите, почти никой не ходи туко така да се узаконява.

Хората са свикнали да търсят сервизите за тази услуга, иначе пак ти казвам че няма никакво нарушение на закона, фирмата за надзор не е моя, дал съм отделно от сервиза помещение на фирмата за надзор и там тя си е направила пункт за прегледите.

Към пункта са назначени двама от моите специалисти които имат съответното образование, включително са минали специален курс за технически надзор във техническия университет и имат диплома за това.

Освен това, една камара документи, вана, помпа, измервателни уреди, газ детектори, инспектори от ДАМТН са посетили и узаконили пункта както и сервиза е вписан във регистъра и съответно има онзи син документ удостоверяващ регистрацията и който липсва на почти всички работещи в момента газови сервизи.

Така че практически от нас двамата ти си нередовния а не аз, пиши си каквото искаш и талкувай както си искаш казуса, уви истината е такава, нямам никакви документални забележки, дори сградата ми е проектирана и построена за газсервиз, а не както всички....навеси и ламаринени сервизчета или пък промяна на предназначението !


И не рева че немога аз да ги узаконявам, а рева че ВЪОБЩЕ НЯМА КОЙ ДА ГИ УЗАКОНИ към днешна дата.



Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: EДИH ЯДOCAH]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано07.06.09 00:21



Към пункта са назначени двама от моите специалисти които имат съответното образование, включително са минали специален курс за технически надзор във техническия университет и имат диплома за това.
ДВАМА ОТ МОИТЕ ,А В ЗАКОНА ПИШЕ :
5. (изм. доп. ДВ бр. 86/2007 г.) да не участват, включително наетият от тях персонал в проектирането, производството, доставката, монтирането, използването, ремонтирането или поддържането на видовете съоръжения с повишена опасност, чийто технически надзор осъществяват;
6. да не участват в капитала, управлението или контрола на търговски дружества, които извършват дейностите по т. 5.
7. (нова, доп. ДВ бр. 86/2007 г.) в капитала, управлението и контрола им да не участват лица, които участват в извършването на дейностите по т. 5;


ПРОСТО НЕМОЖЕШ ДА МЕ УБЕДИШ, ЧЕ ТЕЗ ПУНКТОВЕ СА НЕРЕНТАБИЛНИ.КОЛКО ПРОЦЕНТА ОТ БЕНЗИНОВИТЕ АГРЕГАТИ ЗА НА ГАЗ,И СЕГА КОНТРОЛА КАТО Е ПОВСЕМЕСТЕН,НЕ МОЖЕШ ДА ЗАРЕДИШ ГАЗ,НЕМОЖЕШ ДА МИНЕШ НА ГТП АВТОМОБИЛА,ОРГАНИТЕ НА КАТ-ПЪТНА ПОЛИЦИЯ ПРОВЕРЯВАТ НА ПЪТЯ ЗА ПАСПОРТИ И ТИ ОСТАВА САМО ЕДНА ВЪЗМОШНОСТ :ДА СИ ПРЕВЕДЕШ СИСТЕМАТА В РЕД,ДА Е ПРЕДСТАВИШ НА РЕГИТРАЦИЯ ИЛИ ПЕРИОДИЧЕН ПРЕГЛЕД,АКО НЕ ИСКАШ ДЕМОНТИРАШ СИСТЕМАТА И КАРАШ НА БЕНЗИН ,ИЗБОРА Е НА САМИЯ ВОДАЧ НА МПС.
И ТУК ПАК НЕ МИ СТАНА ЯСНО НЕЩО: ЗАЩО ЗАПОЧНАХМЕ ДА КОМЕНТИРАМЕ СЕРВИЗИТЕ, А НЕ ПУНКТОВЕТЕ ,НАЛИ ТЕМАТА Е ЗА ТЕЗ ДЕ УЗАКОНЯВАТ.ЕДНОТО НЯМА НИЩО ОБЩО С ДРУГОТО.И НИКОИ НЕ МИ ОТГОВОРИ ,КАК ТЕЗ ФИРМИ ДЕ РЕГИСТРИРАХА ДО СЕГА СА БИЛИ РЕНТАБИЛНО ГОДИНИ НА РЕД И СЕГА ИЗВЕДНАШ СТАНАХА НЕ РЕНТАБИЛНИ.КАК ПУНКТОВЕТЕ ЗА ГТП НА АВТОМОБИЛИТЕ РАБОТЯТ,А ТЕЗ БИЛИ НЕРЕНТАБИЛНИ.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 07.06.09 01:12.



Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEДИH ЯДOCAH (Нерегистриран)
Публикувано07.06.09 02:28



Ами аз ти обясних ама нали се знаеш, чукча писател, чукча не читател....

Бяха много рентабилни, една фирма като раздаде тетрадките на 100 сервиза в цялата страна и само ги обикаля да събира парата, минимум 40 000 лева на месец чисти пари, понякога тоз убавец мамин се хвалеше че е стегал до 100 000 лева на месец.

Айде сега тоя същия ако наеме 100 помещения и 200 души персонал, плюс всички други разходи, опааа парите фръкнаха, само тичането ще му остан

ОСТАВА САМО ЕДНА ВЪЗМОШНОСТ :ДА СИ ПРЕВЕДЕШ СИСТЕМАТА В РЕД,ДА Е ПРЕДСТАВИШ НА РЕГИТРАЦИЯ ИЛИ ПЕРИОДИЧЕН ПРЕГЛЕД,АКО НЕ ИСКАШ ДЕМОНТИРАШ СИСТЕМАТА И КАРАШ НА БЕНЗИН ,ИЗБОРА Е НА САМИЯ ВОДАЧ НА МПС

Грешиш приятелю, точно тази възможност я нямаш, просто в момента няма на кого да я представиш, всички си скриха тетрадките за да си опазят лиценза, колкото и да си редовен нямаш никакъв шанс да получиш стикер ???

ДВАМА ОТ МОИТЕ.....разбирай че аз съм ги пратил на курс за техн. надзор и после са назначени от фирмата за техн.надзор във нейния пункт който се намира в съседство на сервиза ми, разделя ни една стена и съответния договор за наем разбира се.

Това че в своободното от дейността време правят диагностика на двигатели / а не монтажи / и че всъшност са назначени към другата фирма а дефакто аз им плащам заплатите а не фирмата за надзор, си е лично наша работа и е въпрос на счетоводство, това не е предмет на въпросната наредба нито създава конфликт на интереси ?

Надявам се и други колеги да се включат и да споделят какво се случва при тях със техническите прегледи към днешна дата ???



Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: EДИH ЯДOCAH]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано07.06.09 10:47



Приятелю мил,незнам как, да ти го обясня това с ДИТН.Ще се опитам пак:
- В целия свят таз ситема ,която контролира съораженията с повишена опасност като съдове под налягане,асансиори,кранове,корабите и др. подобни е разделена и независима от сервизите и подържашите ги фирми.
-Както функционира системата за годишни технически прегледи към ДАИ И КАТ така трябва да функционира и таз система,така е замислена и така трябва да бъде изпилнена.В София и др градове има по един пункт за регистрация на автомобили и той е в двора на КАТ ,а не в сервиза на Иван,Петкан или Драган.
-Защо примерно Петкан трябва да направи 100 пункта .Една фирма - един пукт.Независим от никои ,изграден на база закони и технически разпоредби
-Никаде в света таз система не е губеша и не може да бъде губеща.Даже по Живково време системата финкционираше и работеше перфектно и никой и тогава не си позволяваше да и окаже натиск или ходотаиство.Системата е пряко свързана с безопасноста.
-Немога и незнам как да го разбера ,ние сервизите защо толкова се тюхкаме че ситемата СЕ Е СРИНАЛА,сринали са си е тез, който мислеха да е заобиколят.Ние Българите сме уникални-коли за инвалиди,всички станахме хора с увреждания и още други примери мога да дам как се опитваме да заобиколим законите.Рано или късно, тя пак ще ще зарАботи ,но вече на принципа, които е заложен в нормативните документи : един град - една или максимум две фирми за технически надзор и регистрация и най- ВАЖНОТО ДА СА НЕЗАВИСИМИ ОТ ВНОСИТЕЛИ,ПРОИЗВОДИТЕЛИ И СЕРВИЗИ.
-Така ,че ПРИЯТЕЛЮ не ги мисли ,имаш ли си сервиз-имаш си,работи си,а тез де искат да се занимават с техническия надзор ,са в савсем друга графа от наз и аз специално никога, не сам и ги мислил и не ме е интересувало какво правят старал сам се уредбите да отговарят на написаното в наредбата и да няма издънки,ама че клиена иска и паспорта да му узаконя ,казвам му, че нямам това право и да си бере грижата тои,ако ли не е съгласен, да ходи да си слага или ремонтира уредбата кадето си иска ,това не е моя грижа.
- И на края това е последното де пиша тук в таз тема,които разбрал -разбрал,които не -да прави каквото си иска ,но аз специално винаги и винаги ще бъда против системата сервиз-пункт за регистрация под каквато и форма да е изградена ,това е против разбиранията ми,техническите ми знания и най вече против БЕЗОПАСНОСТА .

ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО НА ХОРАТА Е НАД ВСИЧКО и ВСИЧКИ ЗНАЕТЕ, ЧЕ АЗ ОТ ТОВА САМ НАЙ - МНОГО ПОСТРАДАЛ И НЕ ИСКАМ И НАЙ - ГОЛЕМИЯ МИ ВРАГ ТОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: ГЕНОЦИД НАД ФИРМИТЕ ЗА ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОРнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторEДИH ЯДOCAH (Нерегистриран)
Публикувано07.06.09 11:55



Примера с годишния преглед на колите е мнага удачен, в София никой не ги гледа, всички минават по документи без дори колата до влиза в сервиза, можеш да получиш преглед за която си искааш барака дори да не е в движение от години.

Не бива да се ограничава всеки град до две или до една фирма за технически прегледи на АГУ, как ще определиш коя точно фирма да грабне лиценза като има много желаещи ,или трябва да е държавна...ама тя държавата бяга и не желае да се занимава с такива дейности?

Явно е преценила че е невъзможно да овладее корупираните си служители и затова се оттегля от всички видове технически прегледи, само издава лицензи на желаещите фирми и контролира дейноста им ?

Въпросните фирми си правят професионална застраховка и ако стене беля не дай боже, застрахователя изплаща обезщетения на засегнатите, това е практиката в момента.

Моите наблюдения показват че поне при мен проблемите идват от съвсем правилно и редовно узаконени коли, имам три случая, в два от тях чисто нова бутилка от наш производител, изпитана със негов сертификат и паспорт след монтажа и узаконяването на 20 тия ден шупла започва да изпуска газ ???

В третия случай обаче след година и три месеца от производството и монтажа на бутилката от същия производител, седейки на паркинга със 10 литра газ във 50 литрова бутилка, изведнъж балона се цепи по дължина къса всички ленти и тръби, кърти багажника и излита през него на 20 метра над колата, за щастие без огън и пострадали ???

Кой е виновен, бутилките са нови, сертифицирани със гаранция, монтирани и узаконени съвсем правилно, с работещи италиански сонди от водещи производители и т.н. , и нищо не можеш да предвидиш, фабричния дефект винаги може да те издъни, ВИНАГИ, и никакъв надзор не те спасява.

Друг е въпроса дали производителя пробва бутилките или само раздава сертификати, това лежи на неговата съвест, само ще кажа че при втория случай производителя веднага дойде на място, прегледа документите монтажа и сондата, и като видя че всичко е наред плати колата на собственика за да не се разчуе !!!

Така че безопасността започва още от производството на бутилката и върви по веригата като завършва със собственика и ремонтите които сам прави в неделя пред блока, и аз не мога да го спра по никакъв начин да си пипа АГУ-то, така че никой не е застрахован на 100% въпреки усилията ни да работим отговорно и безопастно.

Твърдя че водещия мотив за кризата която се създаде в момента не е породена от безопастност и желание нещо да се подобри...просто се преразпределя кокала, този който лапне бизнеса ще си кара постарому...!!!



Тема На теслата..........................дръжкатанови [re: EДИH ЯДOCAH]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано08.06.09 01:04



Ха, здравейте,
Та да Ви споделя - 2003-2005 работих в чужбина. Местна фирма си купи 17 модела нивомери стандарт 67R- 01 за да си сертифицира резервоарите по 67R- 01.
За такава българска фирма още не сум, чул. А и на всички БГ бутилки с монтирани такива нивомери има отклонения поне при нас 10 седмично.
А пък и 67R- 01 е задължителен от 01.01.2007, по интересното е, че процентите прдажби е 96:4 за стария тип нивомери. Май само Благоевград и Кюстендил са у Европа?
Няма да се кахърите на Босфора още правят от старите!
Сега отивам да си лягам спокойно, че знам, че утре не ме чакат главоболия!

Редактирано от BRC на 08.06.09 01:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.