Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: premium]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано09.03.09 00:36



прав е колегата , само искам да кажа, цената понякога е относителна зависи от заложените печалби и разходи от инвестицийте за развитие, а не от това дали става или не.



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 (плямпало)
Публикувано09.03.09 01:10



Нещо др ми е итересно...тук много се пише за интерфеисни кабели и софтоер за разни марки газови системи ,един търсел кабел,друг софтоер, че щал да си оправя колата сам и извода е един, че тез системи имат проблем, които не е незначителен и както колегата сържан е написал, маи на тез клиенти им се е наложило да ходят в странство да си оправят системата

и от тук излиза за мен специално, че неможе софтоет направен да настрои колата с едно или две квадратчета и прозореца да обхване толкова голямо разнообразие от марки и модели коли и проблема с колите работещи с газови горива и с монтирани газови системи с не добре тествани софтоери и системи рано или късно излиза на бял свят,както маслото което изплува над водата.Може да ме обвинят много колеги в пристрастие, ,но защо не се трърсят кабели и софтоет за Ланди Груп,ами мн просто, че софтоера и не само тои, а и отделните компоненти от системата, е разработен съвметно с много водещи автомобилостроителни компании,тестван е многократно на различни модели агрегати на динамични стендове и в дрижение милиони клометри ,доста меко казано е обемен за да обхване това разнообразие от агрегати и за самите механици и диагностици които работят с него е труден за разбиране и боравене с него и камоли обикновения човек да се оправи с него.Що не ми кажат или някои да ми покаже де в българия има динамичен стенд и се ползва за разработването на газови системи,или всичко става в движение за сметка на клиента,правим нещо,презентирамего и ето ти ново много добро нещо ,но как ше се държи след 10...20....50....100 хилкм ще разберем в бъдеще ..... и следват едни таква интересни запитвания кабел,софтоер,диаметър на дюзи и един много голям набор от свредла през 0.1мм ,че дано да улучим размера тука-тука . И накрая поне колеги разработчици на системи за газ краднете от големите фирми доброто ,доказало се в времето,направете го ,а не да гледаме само наи евтиното,че винаги и на края триците излизат по скъпи от брашното. А да ли "става" или не "става" ,мажете го знаят наи добре защото от начало "става'' и постепенно с изминването на километрите все по тудно почва да ''става''

Не питаи старо,а патило

Редактирано от nqkoi1 на 09.03.09 01:17.



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: nqkoi1]  
Авторvan4o (Нерегистриран)
Публикувано09.03.09 21:21



neka da ne otkrivame toplata voda a samo da pusnem kran4eto s 4ervenata to4ka tolkova e prosto



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: van4o]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано10.03.09 16:35



Аз съм съгласен с професионалистите тук, само ще добавя че според мен трудно можем да определим долна граница за цените на евтините ГИ.
Що е всъщност ГИ - една обикновена газова с ламбда контрол, само дето ламбда контрола управлява не стъпков мотор, ами 4клапана.
Ламбда контролите преди години бяха по 200-300евро, сега има по 150лв нови - натам не само се е запътил, ами и трябва да се запъти евтиният ГИ, за да се приключи веднъж завинаги със всички други типове газ уредби.
За скъпите ГИ - няма да говоря, не съм достатъчно компетентен!!!



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор nqkoi1 (плямпало)
Публикувано10.03.09 21:05



ЛАМБДА КОНТРОЛ СИСТЕМИТЕ се управляват от един или два ТиПиСа и една лабда да и покриват максимум стандарт ЕВРО3.....а системите с както ти казваш ''4 клапана'' е съвсем друго или просто казано едната работи на 16 битова операцинна система ДОС , а газовите инжекцион на 32 и даже вече и на 64 битова или казано иначе защо не ползваш сега Правец 16, че да си пишем тик в форума, а си си купил PC много по скъпо от Правеца ,нали горе долу според теб е едно и също , и защо търсиш много повече RАМ памет и по мощни видео карти и сега даваш същите пари колко си бил дал за Правеца,а и защо дъното примерно ти е АИБИЕМ или Асус,видео картата тие НВИДИЯ ,примерно уточнявам,а не си караш с Правешкото чудо което мисля че е би било доста евтино



Не питаи старо,а патило

Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: nqkoi1]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано11.03.09 08:46



Дрън-дрън та пляс! Едното има някоя и друга дименсия повече, вследствие което по-съвременното може да бъде много по-прецизно настроено, но и много по жестоко осра*о от некадърен монтажист/настройчик.

Тъй че ОС и всичката друга екипировка, която си изброил, е следствие от задачата, а не обратното.

Дай да не казваме как един най-скъп ГИ без ТАП е върхът на сладоледа, щото още много има какво да се желае.

И аз не съм специалист в детайли по газови уредби (виж в диагностика на една от най-скъпите европейски марки достатъчно време съм си вадил хляба), ама 2-ма "препоръчани майстори" ме принудиха да нагазя в блатото първо на обикновената АГУ, после и на ГИ.

И накрая - доколкото съм чел из немските форуми - там ГИ Prins се счита за нещо като "върха на сладоледа за простосмъртни". Е вервай ми - колегите там реват от същите неща, от които и тук колегите с Фобос (просто върху такива имам лични наблюдения, не правя реклама или антиреклама).

Поздрави

В.



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: VladoR]  
Авторpremium (Нерегистриран)
Публикувано11.03.09 16:54



трябва да сме наясно,че ниската цена сваля качеството--- такава е логиката

а дали има майстори,който работят без пари --- невярвам---става въпрос за кадърните---предполагам е известно че Г И се монтира за един ден --- а цена от 900лв + 3-год гаранция и тем подобни не се вързва нещо



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: premium]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано11.03.09 17:38



Да не ме резберете неправилно , аз все пак не съм имал предвид че един евтин ГИ трябва да стане колкото един ламбда контрол в момента (150лв), но имам предвид че пътя на цената ще е подобен - съпоставим с тази на ламбда контрола.
Между другото вече се появих а ГИ на доста ниски цени - за качеството няма да говоря защото съм ги виждал само на картинка, но ве пак са ГИ - платинка за 580лв и зенит за около 600 - това са китове без бутилка. Въпроса е че някой трябва да го постави това нещо.



Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: premium]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 23:14



зависи цената от 900-1000лв при *2-3 бр на ден с 3 монтажника е по добре отколкото 2,3 на седмица на цена 1300-1500





Тема Re: избор на газов инжекцион каква драманови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 00:12



ами тъкмо щях да подскажа че от монтажа се печели яко ,ама който не разбира ,пък и се нахъсва от масторите допълнително че само газовия инж. е манната небесна.
значи уредбата ми е за 250-260лв турска ,аз си я слагах на фиат типо
и сега с 10 лв минавам 150км ,предимно на дълго .
е ,що да се набутвам 1200-1400 кинта ,а ще може ли и да ми направи по малък раход?щото нямам наблюдения да горят по малко ,пък и по 2-3 литра бензин на 100 км изгарят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.