Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 30.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Яйцанови  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано13.05.07 23:01



Ядете ли яйца? Аз лично, абсолютно всеки ден ям 3 яйца - две цели и на третото само белтъка.

В яйцата има голямо количество "цялостен (пълен) протеин" (протеин, съдържащ всички необходими аминокиселини) . Богати са още на различни витамини и минерали (в това число витамин А, рибофлавин, фолиева к-на, В6, желязо, калций, фосфор и калий). Яйцето е един от най-евтините източници на пълен протеин. В едно голямо яйце се съдържат около 7 грама протеин (в 100 грама яйчна маса -- 12-13 грама). Всичките витамини А, D, и Е се съдържат в жълтъка. Един голям жълтък съдържа около 60ккал, а белтъка - 15.

Аз мисля, че закуска от 2-3 сварени яйца (1-2 за жени) е отлично начало за деня!



Тема Ми, кво правиш с екстра-жълтъка?нови [re: dido_1983]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 08:47



Аз, примерно, едно време ги давах на кучката ми. Като следствие от тва (а и още други неща, с които я хранех) тя избуя като бурен сред трева, огромна и монументална, и сред останалите кокерчета стоеше като Цветко Цветков на състезание за младежи през 89-та.





Тема Защо хвърляш жълтъка, прахоснико?нови [re: dido_1983]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 13:52



Защо а? Яй го бе полезен е. Няма да ти дигне холестерола.
Аз опуквам по 5 цели яйца само на закуска. Иначе съм ял и по 20 на ден.
в нито един момент не съм имал повишен холестерол. Не съм изпитвал непреодолимо желание за извършване на полов контакт с пернат или други такива.
Холестерола в хранта не повишава холестерола в кръвта. Даже напротив.



Тема Re: Яйцанови [re: dido_1983]  
Автор Tъп Блъckaч (Рогат Добитък)
Публикувано14.05.07 14:27



Ах, яйцата. Единствено късното ставане и малкото време преди работа ме възпира в консумацията им.Иначе за протеини ям риба тон, тя няма конкуренция в това отношение, освен откъм калории... но аз така или иначе не консумирам повече от 700 калории на ден.

"Бих зобил до гроба, сти'а да мога."
Мания: Отслабване! Тежа 86 кг, гоня 70 кг!


Тема Ти да не фотосинтезираш?нови [re: Tъп Блъckaч]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 16:12



Кка изкарваш с по700 калории? Това е убииствено. Така няма да свалиш по-бързо. Само ще си прецакаш здравето!



Тема Re: Защо хвърляш жълтъка, прахоснико?нови [re: Дядo Йoцo]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано14.05.07 18:17



Е, ти явно си бодибилдер, но за плувче като мен 20 яйца са колосално количество!!! Иначе, това което каза за холестерола може би ще ме накара да не го прахосвам, жълтъка...



Тема 700 калории???нови [re: Tъп Блъckaч]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано14.05.07 18:20



Верно ли консумираш толкова малко? Явно отслабваш ударно. Аз под 2500 ккал не падам. Даже и те май са ми малко. Е, все пак аз не отслабвам де; но мисля, че не трябва да падаш под 1500-2000 ккал. Иначе верно си прецакваш здравето, а пък и може да постигнеш йо-йо-ефект (после обратно напълняване)

Между другото, едно уточнение - говориш за 700 килокалории, а не за 700 калории (последното се съдържа в около една супена лъжица мляко

)

И още нещо. Щом нямаш време сутрин можеш да си ги вариш вечер, и да ги оставяш в хладилника до утрото.

Редактирано от dido_1983 на 14.05.07 18:25.



Тема Re: 700 калории???нови [re: dido_1983]  
Автор Tъп Блъckaч (Рогат Добитък)
Публикувано15.05.07 11:51



Около 3 килограма за седмица и продължавам напред.
Не зная колко вредя на организма си, но не чувствам глад, нито се измъчвам. Ям към 5-6 пъти на ден - плодове, зърнести храни, бързи въглехидрати, соя. Точно отчитам калориите които поемам на ден. За половин ден не си позволявам повече от 400 ккал, за останалата компенсирам с много леки храни. Движа се максимално, не ползвам градски транспорт, не ползвам асансьори (а живея на 15-тия етаж). Блъскам дъмбелчета при всяка възможност. И прочие. Не гоня резултати, понеже диетата ми не позволява такива. Но в края на лятото трябва да съм поне 75 кг, а гоня 70 кг.

"Бих зобил до гроба, сти'а да мога."
Мания: Отслабване! Бях 90 кг, тежа 86 кг, гоня 70 кг!


Тема Re: Яйцанови [re: dido_1983]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано16.05.07 11:06



Яжте си яйца колкото ви се иска и не гоп мислете холестерола, това са митове. Ето прочетете тази тема и в частност постингите на Thai.





Тема Re: Яйцанови [re: dido_1983]  
Автор andiamo (italiankata)
Публикувано16.05.07 11:34



Da, pravilno!!!! I az zalagam na qicata. Jultuka sudurja mn. maznini i kogato 4ovek oreflqva, ne biva da gi qde.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.