Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 22.05.24 
Горещи теми
   >> АЕЦ Козлодуй
*Кратък преглед

Тема Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови  
Автор adequate (читател)
Публикувано28.02.07 17:19



Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”



„Липсата на мисъл убива. Другите.“

Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови [re: adequate]  
Автор Dreven ( ГДАЕЦ)
Публикувано28.02.07 19:33



Статията на Люба Манолова http://lubamanolova.info/020207-a.html завършва с въпроса:
Не съвпадат ли българските и европейски интереси?

Според мен българските и европейски интереси ще започнат да съвпадат, едва когато ЕС смени управляващата номенклатура в България. Управляващата олигархия в България продължава да служи на господарите си, които я създадоха. Тя няма друг избор, защото истинските й началници владеят всички лостове за управление.

Единственото разумно решение ще бъде тотална смяна не на публичните фигури пред прожекторите, а на хората притежаващи истинската власт.



Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови [re: adequate]  
АвторБEБE (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:42



Скъпи мой приятели, кой ще ни смени управниците ? Древен ,хайде стига с твоето недоволство! Я кажи за кой гласува? И кой требе да смени у нас нещо ЕС ли , или самите ние.Не пиши празни думи виж колко хора стачкуват. Трябва всички да сме на стачка!Минаха дни,години и си минават по същият начин както и днешния ден и вчерашния .На нас като граждани на пая страна още не са ни дали права, а ти ми пееш за едно и също ,но всичко си е по старо му.Румъния е по- добре, щото там ги изведоха на стадиона и ги разстреляха като животни тия дето като тез наще тормозеха народа 50 год.Ние тук какво- плеснахме демократично89г. и си ги оставихме да изнесат валута от банките - парите на народа, унищожиха селското стопанство ,лека полека всички предприятия се докараха до фалит, приватизираха ги за стотинки, минаха по селата обраха на бабите боновите книжки.Сега какво продължава сериала... Пак минават по селата та изкупуват земята им на безценица,че ги доведоха до мизерия .Ти си тръгнал тока да оправяш. Я да излезем с пенсионерите да протестираме и да видим кой- кого,че онез горе те ги поддържаха толкова години с гласове на избори ,пък тогава ще видим кой как и защо.ЕС айде стига с тоя ЕС.Кой ни е виновен за тъпоумието. Ние сме колкото Москва и неможе да се оправим с 200 хрантутника в ПАРЛАМЕНТА колко години бе???Па Москва има един кмет и е неузнаваема тука ние имаме депутати, министри,президент обласни, кметове .... и не става! Е до кога питам? Има ли МЪЖЕ тая БЪЛГАРИЯ бе,има ли сопи има ли.....?
ИЛИ ИМА САМО ИНТЕРНЕТ - ТАКА СМЕ АНОНИМНИ И ПО МЪЖЕСТВЕННИ...
Айде дерзайте, аз отивам в планината да и се наслаждавам.





Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови [re: БEБE]  
Автор Dreven ( ГДАЕЦ)
Публикувано03.03.07 12:18



Бебе, ето така са започвали почти всички войни. Намира се една хубавица, провиква се пред мъжете - А бе няма ли мъже, няма ли сопи - и търкалата е готова. Аз не се учудвам на начина по който разсъждаваш, защото той е стандартния, общоприетия, очакваният и предвиждания начин на разсъждение. Аз няма да споря с теб, защото колкото повече твоето мнение се доближава до общоприетото, то толкова повече в тебе се оформя и затвърждава твърдението, че си права.
Но помисли над въпросите:
1. Ако ти имаш реалното право да избираш, защо избираш само измежду това, което ти се предлага в менюто? Не ти ли се струва, че истинския избор ще имаш не когато избираш из между предварително подготвени три люти манджи, а когато ти самата можеш да избереш супа или десерт.
2. Кой според теб пише менюто за изборите, че ти имаш дързостта да обвиняваш народа, че е виновен за избора си.
3. Смяташ ли че е възможно да се промени нещо, чрез митинги и демонстрации и ако това беше възможно, нима бяха малко тези мероприятия през тези 18 години. Моята съдба е такава, че съм участвал в организацията и провеждането на няколко такива мероприятия и съм наблюдавал от вътре как се намесва държавата дори тогава, когато на едно място ще се съберат 20 човека. Митингът е инструмент на властта за регулиране на нервнокинетичната енергия на обществото, но не е инструмент за революция и промяна.
4. Замисляла ли си се, какви сили стоят ЗАД нафуканите светски политически фигури, които се пържат пред прожектори и камерите.



Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови [re: Dreven]  
Автор DOZNATEL ()
Публикувано03.03.07 14:36



В отговор на:

Митингът е инструмент на властта за регулиране на нервнокинетичната енергия на обществото, но не е инструмент за революция и промяна.




Съгласен съм напълно.
Това важи с пълна сила и за случващото се по площадите и на днешният ден - 3 март.



Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови [re: adequate]  
Авторbebe (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 15:26



Хей Древен, като са започнали войни вие каво чакате ,да ви поднесат всичко на готово ли? Голям си да вярваш във вятърни мелници.То на никой нищо не се дава дарум ако той самият не си го вземе.А и да ти кажа да, найстина войни е имало зарад жени и не са били глупави тези които са ги започвали,щото ако един мъж за какъвто се имаш не брани честа и достойнството на жена си , на децата си за по добър живот, то едва ли може да се твърди ,че заслужава тях пък камо ли да говори за честа и достойнсвото на родината.А това дали си правил митинги, едва ли е така след като до теб не е била жена ти.
С поздрав.БЕБЕ





Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй”нови [re: adequate]  
Авторбeбe (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 15:53



п.с За избора можеше да твърдиш тези неща преди 2-3 год.Незабравяй живеем в демократция, а не в изолация.Моят избор е ясен аз искам простите неща и ти ги знаеш.Но да ги получа ще е твърде трудно след като от всяко нещо се прави политика.Ти откъде ги разбираш толкова тези неща казал ли си открито на някой от който зависиш че не е така не си съгласен? Нали виждаш в другите бивши соц. страни как хората искат и получават, а не си пишат памфлети по нета.Кой може да ни спре да не получим онзи живот който заслужаваме-кажи ми?Кой ще ме накаже ако изляза и протестирам какво ще ми се случи ,нищо по-лошо отколкото е сега.Незабравяй, че българите са на 1-во място по спечелени дела срещу държавата ни в Стразбург.Защо е така?- ти ще ме светнеш. Питам докога ще гласумаме за 240 депутати,обласни , кметове и т.н.... ние сме колкото Москва да речем, а имаме в парламента толкова хрантутника, че не им хващам дидя .Бе как една столица я управлява един кмет и смея да кажа ,Москва е неузнаваема, тука тия неможаха толкова време да оправят тая държава бе.Е логиката ми клони кой квото правил правил да излезе пред народа и да се отчита ------
че ми писнаааааааааааа

Ма няма мъже



Тема Re: Политизират съдбата на АЕЦ “Козлодуй” [re: adequate]  
Автор jana (...)
Публикувано27.03.07 14:24








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.