Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 01.06.24 
Горещи теми
   >> АЕЦ Козлодуй
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нямало файда от банерите :-))нови  
Автор Kиpo ()
Публикувано06.09.01 11:13



Ето-аз пък видях оня и съм тук !
Разбира се ,че атомната енергия няма алтернатива .
Квази природозащитниците може да си изядат да не казвам какво от яд ,но това е положението.
Можем даже да ловим един бас с вас ,че американците в най-скоро време ще подновят или засилят строежа на АЕЦ-ове,особено след случките в Калифорния в началото на лятото.
А си спомням какъв фолклор се лееше по време на нашия режим преди години -как на запад за 2 минути спиране на тока се уволнявали тамошни НЕК-аджии,да ме извините за изразите,важно е да се предаде мисълта.
Та с АЕЦ нещата са ,а и трябва да бъдат така -кучето си лае ,а кервана си върви.Толкоз !


Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Нямало файда от банерите :-))нови [re: Kиpo]  
Автор Ozzi (непознат )
Публикувано06.09.01 18:56



Съгласен съм с теб че кервана трябва да продължава да си върви, но за тази цел ние като свободни хора трябва така да изразим мнението си че дори и политиците да го чуят и да спрат това безумие. Защо не дори и един РЕФЕРЕНДУМ дали трябва да се спират каквито и да е блокове неоснователно!!! Хубавото е че доста хора се интересуват от тези въпроси и вземат отношение. Явно българина не е чак толкова заспал.



Тема Референдумите са хубаво нещо катонови [re: Ozzi]  
Автор Kиpo ()
Публикувано06.09.01 19:06



основание за отстояване на дадено решение на управляващите.
Но я си задай следния въпрос;
Излезе бай ти Симо вечерта преди референдума в 20.00 часа по Канала и Битиви и рекне на многоуважаемия "народ" : Гласувайте за закриване ,защото...абе вЕрвайте ми ,затуй ! И каква мислиш ,че ще стане тя ?
Не е толкова елементарно.И дано не ти прозвучи назидателно или нещо от сорта,защото и аз нямам категоричен отговор на този въпрос.
И аз ,и ти знаем ,че атомна енергетика трябва да има-истински късмет е ,че си имаме АЕЦ.

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Референдумите са хубаво нещо катонови [re: Kиpo]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано06.09.01 19:26



От това, че "Аз и Ти "знаем, да ти кажа не ми става по топло.Когато всичко е в ред пресата ни гък ни мък,а откаже нещо- пък може и нищо / само тиража закъсал/господа журналистите, като нарисуват една апокалиптична картина,майко мила.Прилича ми на прословутото"а след мен и потоп"-и баба
Станка , започва да се вайка-хайде кажи ми какъв ще е резултата от референдума.

НЕЩО КАТО НОЖ,НЕЩО КАТО ЦВЕТЕ, ИЗОБЩО КАТО НИЩО НА СВЕТА


Тема Re: Референдумите са хубаво нещо катонови [re: farmer]  
Автор DAMON (член)
Публикувано06.09.01 20:46



Прав си! Като знам какви апокалптични картини могат да обрисуват нашите журналисти и като знам, че в по-голямата си част вестниците в България са поръчкови т.е. пишат това, за което най-много им плащат резултата от референдума ми е много мъглив. Ние тук сме шепа хора...

______________________

Keep Walking


Тема Re: Референдумите са хубаво нещо катонови [re: DAMON]  
Автор Ozzi (непознат )
Публикувано06.09.01 22:44



Може би сте прави за това че народа се манипулира лесно, но когато на 4овек му бъркат в джоба той става по-прозорлив и все си мисля че и сам може да се досети какво ще стане като "Пак вдигнат тока". Иначе наистина резултатите от един такъв референдум не са ясни, но ако това е единствения начин да се промени едно вече взето политическо решение???



Тема ПОЛИТИЧЕСКИТЕ РЕШЕНИЯнови [re: Ozzi]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано06.09.01 23:24



НЕ СА ЕМОЦИОНАЛНИ РЕШЕНИЯ,НАВСЯКЪДЕ СПОРЕД МЕН СЕ ВЗЕМАТ ОТ СЪВЕТНИЦИ,КОМИСИИ И СПЕЦИАЛИСТИ.
НО КАТО ЗНАМ ЧЕ У НАС ВСЕКИ СЕ ЗАНИМАВА С ТОВА КОЕТО НЕ МУ Е РАБОТА МИ НАСТРЪХВАТ КОСИТЕ И НИКАКЪВ РЕФЕРЕНДУМ НЯМА ДА РЕШИ
ПРОБЛЕМА.
ОСВЕН ТОВА В ДИСКУСИЯТА ПРЕКАЛЕНО ЧЕСТО СЕ ДЪРПА СТРУНИЧКАТА ЗА ЦЕНАТА НА ТОКА.
МИСЛЯ ,ЧЕ СЦЕНАРИЯ ОТ БЛИЗКИТЕ НИ ЗАПАДНИ СЪСЕДКИ НЕ Е ПРИЛОЖИМ У НАС ИМЕННО ЗАРАДИ АЕЦ-а А ТОВА Е ПОВАЖНО ОТ ЦЕНТ ИЛИ ДВА,НАЛИ??????

НЕЩО КАТО НОЖ,НЕЩО КАТО ЦВЕТЕ, ИЗОБЩО КАТО НИЩО НА СВЕТА


Тема Re: за файдата, референдумите и пр.нови [re: Ozzi]  
АвторKai (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 00:03



Бравоооо! Страхотно би било да си направим референдум за всяко решение на политиците и икономистите си - няма да има нужда да отговарят за нищо, ние ще разбираме от всичко и ще си живеем спокойни, че дядо Йоцо, докато си гледа ще вземе най-мъдрото решение за АЕЦ-а, пък Андрешко може и някой инвеститор да ни докара, а!!!....
Абе, свобода да има, работа ни не трябва, камо ли ток - кой ти чете нощем...

В същност дали някой еколог знае какво е "сравнение"? Ако има такъв, да си направи сметка колко ТЕЦ-а ще заместят мощността на АЕЦ и дали би останало тогава нещто живо наоколо. Може да провери и дали ще остане вода за къпане ако се пробваме с ВЕЦ-ове.

Айде у лево! Вместо да лаят еколозите да си запретнат ръкавчетата и да предлагат ефективни екологични технологии, ако не могат - да си хвърлят дипломите.



Тема Re: Референдумите са хубаво нещо катонови [re: Ozzi]  
Автор Salamander (непознат)
Публикувано07.09.01 15:04



Прав си ....един референдум би имал някаква тежест пред ония от Евросъюза, но трябва да се организира като едва ли не първи демократични избори с един куп независими наблюдатели... А пресата пак ще си пъха носа където може да види сензация.. Дори и кошче за боклук д апламне в АЕЦ-а вече е описано като голяма авария... Може би и с журналистите трябва да се поработи...



Тема Референдумите не са чак толкова хубаво нещонови [re: Salamander]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано07.09.01 15:44



Не всичко може да се решава с референдуми поради няколко причини:

1. Обикновените хора не разполагат с цялата информация
2. Обикновените хора не разполагат със средства, с които да проверят дали получената информация е вярна или не
3. Обикновените хора гледат първо собствения си интерес, а после обществения
4. Обикновените хора постъпват емоционално, а не прагматично
5. Всеки журналист знае, че общественото мнение се манипулира лесно - достатъчно е да покажеш една отрязана глава и си готов. Зависи само чия глава ще покажеш.

Ако бъде направен референдум да има или да няма данъци, всички ще поискат да няма, а това със сигурност не е правилният отговор. Така че и въпросът да има или да няма евтин ток е напълно безсмислен, защото това е отговор, а не въпрос.

Няколко европейски държави правиха референдуми за общата валута, за общия пазар и т.н. В някои от тях референдумите отхвърлиха тези неща, но въпреки това правителствата им ги приеха.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.