Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 30.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано17.04.10 00:12



Четох му току-що едно интервю за "Сега". Бил станал християнин. Хубаво, нека си християнства. Само че не разбирам защо толкова много хора като станат християни вместо да вникнат в посланието на християнството за любов към ближния и приемане, грабват томахавката и започват да воюват с греха. Май в края на краищата и вярата им служи за избиване на комплекси и я използват, за да се почувстват по-добри на нечий гръб.
Та въпросното интервю беше пълно с такива клишета, че ме беше срам да го чета. Срам ме беше заради аграрно-балканския манталитет на един български музикант. Рок-музикант, при това, което предполага присъствие на собствена мисъл. Клишета от типа на "педераси (цитирам) - нормални", "тези, които прокарват закони в тяхна защита са платени от тях или самите те са гейове и работят в свой интерес", "обществото споделя моето отношение към тях" (сякаш позицията на обществото е константа и е синоним на някаква спусната от небето Обективна Нормалност), "не можеш да казваш "Вярвам в Господ и съм педерас"...
Изобщо едни такива готови фрази, че се чудя за него ли да се срамувам или за себе си, че ми беше любимец и го имах за интелигентен човек...

Редактирано от Фьoн на 17.04.10 00:13.



Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :(((( [re: Фьoн]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано17.04.10 00:42



Намерих текста на интервюто онлайн.





Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Фьoн]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано17.04.10 01:01



Ти си разочарована от Пеци Гюзелев,и без да съм чел линка който ни даваш,моментално пък аз се разочаровах от теб.
Какво искаш да кажеш?За какво намекваш?
Е и,
вярвам в господ и съм педераст,
може ли да ми обесниш това?



Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Фьoн]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано17.04.10 01:55



"Интелигентен човек"?
"С годините от умното дете става мъдър старец.
А от малкото говедо - голямо говедо..." индийска притча.
Нямам коментар.

"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак..."

Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (rectal ranger)
Публикувано17.04.10 02:25



хубуу де, прав е човека. Виновни сме. не знам как ни толерират все още, а не вземат да ни изколят.
О - да, забравих - християнството учи на любов към грешника. Т.е. ако не беше християнството щяха да ни изколят?
Или може би бъркам? ако не беше християнството нямаше да бъда грешник?
Хм...



Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Фьoн]  
Автор linjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано17.04.10 03:13



Наскоро го казах на друго място, но нека посоча и тук -- все по-твърдо вярвам, че в съвременния свят организирана религия е отрицателна и вредна сила. Философията на вярата се измества от демагогията и догмата на Църквата.
Без да влизам в подорбоснти мисля, че мога да си призная, че съм атеистичен християнин, но за мен това е по-добрият вариант от съвременното християнски догматици - православки, католици, много евангелисти - обръщат внимание на формата, но не и на посланието.
Жалко.
А аз не съм разочарован от Гюзелев - той е поредния промит мозък, който се опитва да намери някакъв смисъл в църквата, след като не го вижда в светския живот.

И още нещо - ако доскоро в България преобладаваше мнението, че гейовете са болни или с психични отклонения; с засилването на българския национализъм и влиянието на БПЦ, се засилва и образът на гея като грешен, покварен, небогоугоден човек.

Не амин, ами направо аман!





----
бял подпис на бяло поле

Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Фьoн]  
Автор La_Bete (непознат)
Публикувано17.04.10 15:37



Организирана религия налага псевдо-морал - затова толкова често има такава пропаст между думи и дела.

А иначе Гюзелев, като всички born again християни, е ултра реакционен; някои секти на Протестанството са изключително агресивни, общо взето, чисти сатрапи жадни за кръв. Така както е изложил възгледите си в интервюто те са на една крачка от евгениката, както е била практикувана от нацистите. Човек чак тръпки да го полазят ако в БГ подобни палео-консервативни възгледи действително са разпространени.



Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (rectal ranger)
Публикувано17.04.10 16:24







Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: redjeep]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано17.04.10 21:09



Ти прочете ли внимателно текста ми?



Тема Re: Страшно съм разочарована от Пеци Гюзелев :((((нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор linjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано17.04.10 21:47



Точно този клип ми го прати един колега наскоро. Ето как му отговорих:

... Съгласен съм с много от идеи на Кондел, но човекът е доста конфликтен, а и някои от фактите му са леко объркани - например той казва, че до Реформацията всички европейски християни са били католици...

Ако аз и ти можем да го слушаме, много "вярващи" просто ще си изключат мозъците само като чуят началото на неговото експозе. Виж видеото по-долу - подобна тематика, много по-цивилизовано изказване, вероятно и по-ефективно, от английският автор, комик, актьор и активист Стивън Фрай:




----
бял подпис на бяло поле


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.