Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 17.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Без да навлизаменови [re: Sapiens]  
Автор LinjackМодератор ('lɪndʒ)
Публикувано26.04.10 01:21



Много крайно изказване. Хората са различни, дори и вярващите;)


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Без да навлизаменови [re: Linjack]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.04.10 02:36



Съжалявам...


Знаеш, че много те уважавам, но това не променя мнението ми за религията, религиите, Църквата и църквите, както и за всички, които са свързани с тази лъжа и този многовековен бизнес.
Не бих искал да споря с тебе, нито да те убеждавам, че не си прав или че аз съм прав, нито пък да оспорвам изконното ти право да вярваш в каквото считаш за правилно и редно.

"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак..."

Тема Re: Без да навлизаменови [re: Sapiens]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано26.04.10 03:13



Ах колко си прав!
Просто ти се възхищавам,не не се шегувам!
Кой си ти приятелю?
Аз също съм атеист ,може би,
но се замислям за извънземните.Ненавиждам всякакви религии,но респектирам всеки който е религиозен.Просто ги оставям в течение,то и не може да им се помогне.Те са страхливи да заемат твърда позиция.Колко жалки изглеждат,въобще ако разбират накаде са тръгнали.
Понякога се чудя,
впрочем,не то не може да се обесни.
Битълс,
те имат една песен,свят без граници и религии,
може ли да си представим,
но как?

Редактирано от redjeep на 26.04.10 03:20.



Тема Реформация?нови [re: Simplicissimus]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано26.04.10 10:27



В грешка си драги. Реформацията е започнала от католицизма, точно защото са били богати и са имали свободно време и пари за да меценатстват хората на изкуството. Медичите в Италия, Людовиците във Франция. Протестанството е било привилегия на бедните. А те не са долюбвали особенно изкуството

Изключение правят протестантите в Англия, но след като са видяли какво става във Франция и Италия и на тях им се е дощяло Хенри 8 е батисал католиците но не пропуснал да се облажи от културата им. А щерка му Елизабет след като и писвало т кръв и кланета, разпускала с култура. Факт Да продължавам ли за фанатизираните проповедници обяваващи от амвона, че картините с голи жени на средновековни майстори са дело на дявола и трябва да се изгорят? Ръкописите, фолиантите? Едва ли някой може да направи сметка какво са унищожили протестанските фанатици.



Тема Re: Без да навлизаменови [re: redjeep]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано26.04.10 16:42



Обикновен Sapiens съм...
От наша гледна точка ние сме правите, защото поне при мене това е изстрадано с години. Преди това и за съм бил, хайде, не точно вярващ, но съм спазвал някакви религиозни догми и правила като пълен дебил, т.е., като всички останали т.н. "вярващи".
Като оправдание за пред себе си съм имал факта, че обичам да се противопоставям на всичко забранено и съм с невероятно чувство за свобода (Водолей съм...), а по времето на т.н. "социализъм" забраняваха и преследваха религиозността.
Но моят изстрадан и дълбоко обмислен атеизъм (вероятно и твоя...) не ни дава основание да упрекваме другите, че вярват.
В крайна сметка, всеки трябва да има пълната свобода да мисли, чувства и вярва във всичко, което иска...
Като натрапваме мнението си, че сме абсолютно прави в атеизма си, не обиждаме ли мнението на всички останали? Със сигурност - да.
Има една много ценна за мене сентенция, не зная от кой мъдър човек е: "Аз може никога да не се съглася с твоето мнение, но бих дал живота си да имаш правото да го изразиш свободно..."
И една от най-любимите ми:
„Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд...

"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак..."

Тема Re: И нека почива в мир :)нови [re: Sapiens]  
Автор mizrahi! (човек)
Публикувано27.04.10 22:42



ами то от стара върба свирка не става - те като са се вкостили, само щеси хабиш думите - ако тръгнат да ти пречат действай с брадвата, а не с думи :)



Тема Re: И нека почива в мир :)нови [re: mizrahi!]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.04.10 00:05





"Колкото по-умен е човек, толкова по-лесно се признава за глупак..."

Тема Re: Без да навлизаме.....внови [re: Sapiens]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано28.04.10 15:59



подробности,когато беше така наречения комунизъм,аз не съм бил спиран от никого,да не посещавам църквите,но така беше,никой не се интересуваше .Сега всички са религиозни.Е как стана така?
Между другото,исках да ти оставя бележка,но не успях.
Много си ми сипатичен,и ми се искаше да знам повече подробности около теб.
Аз съм стрелец,но това не значи нищо,поне аз така мисля.Зодиите са също една измислица,за забавление.
Да по някога съвпадат някои неща в общ план.



Тема Re: Без да навлизаме.....внови [re: redjeep]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано01.05.10 20:03



Много си ми сипатичен
.....................

Да, Сапиенсът е чудесен събеседник, стига да не влезете в спор за някоя манджа...

Тогава е способен да те направи на салата от кисело зеле. На мармалад... Е, конкретно на мен не ми се е случвало, ама съм чел сърцераздирателни оплаквания, всичките писани от разни фрустрирани стари чанти.



Тема Re: Без да навлизаме.....внови [re: ARlZE]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.05.10 21:06



Със сигурност има нещо вярно...
Но ти, специално, никога не си имал повод да се оплакваш...
Горепосочените "конфликти" по правило се случват единствено с хора без капка чувство за хумор (което винаги е било много точен критерий за интелигентност) или задръстени конформисти, както много правилно ги определи като "стари чанти"...
С интелигентни хора това изобщо не е конфликт, а "елегантно и възпитано изясняване на различията в мненията", при което всеки от спорещите излиза от спора обогатен с нещо...

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.