Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 17.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Без да навлизаме.....внови [re: ARlZE]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано02.05.10 18:16



Интересно,аз също имам претенции относно манжите.Обичам споровете,само да има живот и здраве,че да се видим,
а това ще е възможно 2012 година малко преди потопа.



Тема Re: Не си чела внимателнонови [re: Linjack]  
Автор greenmile (непознат )
Публикувано31.05.10 12:19



Нека ,както говорим за религии,имаме предвид, че има разлика между религия,църква и вярата в Бог.
Аз вярвам в Бог още от детските си години,защото нещата,които ми се случиха ,ме насочиха към Бог.
Нека да кажа,че никой по никакъв начин не ме е насочвал към каквато и да е религия,църква,не са ми говорили за Бог,не са ми давали Библията в ръка
Аз бях само на 7 години.Преживах много труден момент и ,нямам обяснение,но сякаш винаги съм знаела,че Бог Го има...

Във всички клонове на християнството-католицизъм,протестанство и православие ,по-точно в тяхното поведение през годините ,има факти,които отричат собственото им учение-изгарянето на Жана Д'Арк от френския висш католицизъм,йезуитският фанатизъм /Осъдени души/ или шокиращите ситуации ,описаани в книгата на У.Еко- 'Името на розата'.
Или някои православини свещеници,които са отрицание на самите себе си.
Или кръстоносните походи,изпълнени с кръв и алчност.

Но Бог не е виновен,че хората се боричкат в Негово име,че използват малкото,което знаят за Него,за да постигнат целите си/примерно/,че наизустяват Библията/примерно/,а забрават основната и' идея-Любов/...

Същевременно във всеки клон на Християнството има хора,които с право могат да се нарекат вярващи.

Прочетете 'Майстора и Маргарита' на Булгаков или я прочетете още веднъж...

И погледнете дълбоко в себе си.



Тема Re: Не си чела внимателнонови [re: greenmile]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.05.10 15:47



Независимо от най-добрите намерения (...а е знайно, че "Пътят към Ада е постлан с добри намерения"), моля без реклами и агитация на Бог, вяра, религия или Църква.
Моето мнение и убеждение е точно противоположното, но не се опитвам да го натрапвам на абсолютно никого.
Всеки има изконно право на лични убеждения, лични мнения и лично направени грешки, но ЛИЧНО, а не натрапени чрез агитация отстрани...
P.S. "Майсторът и Маргарита" съм го чел три пъти - два пъти в оригинал и един път - на български, в сносен превод, последно преди три месеца. А в себе си гледам ежедневно поне по няколко пъти...

Апропо, стана ясно, че Пеци Гюзелев има сериозни здравословни проблеми.
Да е жив и здрав и дано операцията му да бъде успешна!
Но така поне стана ясно защо е имал толкова рязка необходимост от духовна патерица...
Нека не го съдим, всеки човек в беда е склонен да се лови за сламка.

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Редактирано от Sapiens на 31.05.10 15:58.



Тема Re: Не си чела внимателнонови [re: Sapiens]  
Автор greenmile (непознат )
Публикувано31.05.10 17:47



Аз казах моето мнение точно толкова,колкото и ти твоето.
Когато някой прокламира атеизма си-това е мнение -точно толкова,колкото- когато друг прокламира вярата си.
Още повече,че тук има твърде крайни изкавания и грозни думи.
Държа на мнението си,което няма нищо общо с добри намерения и агитация,
напротив-твърде умна и трудна личност съм,за да го правя.
***
някои добри намерения наистина водят до обратното на себе си,но всичко свястно в този свят едва ли е продукт на зли намерения.
Накратко-ако човек е достъчно умен -добрите му намерения няма да водят към ада.
За теб ,като атеист, адът не би трябвало да съществува ,by the way



Тема Re: Не си чела внимателнонови [re: greenmile]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано31.05.10 19:12



Уви, колкото и да ми се иска, няма да споря с човек, който от дете замества най-голямото чудо на Вселената - величието на Разума (си) с душевна и духовна патерица и използва понятието Бог като убежище за емоционална инвалидност.
Не мога да бия паднал човек.


Само такъв човек може да изведе от контекста на една епиграма понятието Ад...

Но, нека да видим как останалите в клуба ще реагират на нашите две напълно полярни мнения.

P.S. Аз също бих могъл да кажа с достатъчно голямо основание, че съм "твърде умна и трудна личност", но няма да го направя, защото винаги предпочитам другите да ме оценяват по това, което върша или казвам, а не по това, което твърдя за себе си...
Собственото ми мнение за самия мен е грубо субективно и твърде подхлъзващо пристрастно...
Освен това, струва ми се, че темата на разговора ни е извън тематиката на клуба, затова бих квалифицирал размяната ни на постинги като спам.
Във връзка с което, предлагам да прекратим този разговор на територията на клуба и, ако имаш нещо да ми кажеш, нека това да бъде на лични бележки.

"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд

Редактирано от Sapiens на 31.05.10 19:22.



Тема Re: Не си чела внимателнонови [re: greenmile]  
Автор DAEMON (Марко Тотев)
Публикувано01.06.10 00:26



Големи сте ми сладури...

сещам се за онзи готин виц:

Един католик умира и отива в ада.
Казани, дяволи, мъчения... абе - АД.
И един ден, католикът вижда една врата отворена, и там - някакъв луд купон, диджеи, алкохол, мъже, жени, мъже, мъже, жени, жени... секс...

Пита католикът един от дяволите:
- Какво е това там?
- Ами - и там е ад
- А защо ние тук се мъчим толкова?
- Защото сте вярващи - а онова там е за атеистите.

...мош фаш мене жаа... или уфсъ


Тема Re: Не си чела внимателнонови [re: DAEMON]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано01.06.10 14:39





"Истината рядко е чиста и никога проста.“ - Оскар Уайлд


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.