Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 07.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Октомврийска среща, но без революция...  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано01.10.07 17:27



И така уважаеми съклубници, дойде време за поредната среща на клуба, която ще се проведе някъде към средата на месеца. За момента тази тема ще служи като място за обсъждане, идеи и предложения, както и избирането на дата. Ако не сте запознати с досегашното провеждане на срещите - има стари теми по този въпрос, ако ли не - скоро сигурно ще повторя всичко.



За първи път достъп ще бъде отказван и на други, освен на напълно непознатите никове. Това се налага в следствие несериозността на някои хора, и моя чепат характер, който си има определена степен на толерантност, след преминаването на която влизате в черния списък.

Остава в сила положението, че щом аз организирам срещата, ще става по начин, избран от мен. Това ще рече, че тук няма да бъде обявен часът и мястото на срещата, нито списък със заявилите желание да дойдат. Записването отново ще бъде чрез методи, различни от отговор по темата за клубна среща, като такива просто не се зачитат.

Таз итема ще просъществува около седмица, за да видим дали има някакви идеи, мнения, предложения или забележки, които (евентуално) да бъдат взети под внимание при пускането на официалната тема за срещата.

Аз казах. Вие сте наред. Споделете.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор davide ()
Публикувано07.10.07 17:14



Защо няма никакви реакции и повече инфо (ориентировъчна дата поне)? Сигурно щото никой не иска без революция...



Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.10.07 23:14



Според мен малко е стряскащо това единоначалие, с привкус на сбирка на тайна масонска ложа само за посветени..... Обикновено избягвам да се чувствам щастлив от оказаното ми доверие.





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 02:11



Според мен не искаш да кажеш в прав текст това, което искаш да кажеш.





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.10.07 09:22



Не е за вярване, ако смяташ, че е скрита самопокана или пък зле прикрита форма на огорчение......

Не ми липсва гадже или компания, с която купонясваме...... Но тук явно има интелигентни хора, с които би било приятно да се комуникира.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.07 10:50



Аз май съм си казвал мнението и преди и тъй като май не съм бил достатъчно категоричен, ще го кажа отново, като предварително се извинявам за малко по-грубия тон, ама промяната почва от нас самите и тогава ще се променя и обществото...

Та ето и моето мнение : Аз на тайни срещи на скрити педерасти не ходя. Нямам какво да крия, нито мисля, че правя нещо незаконно, неморално и тн., че да взимам мерки все едно съм наркопласьор...

Когато имате смелост поне в този форум, който така или иначе се посещава предимно от гей, да си определите среща, ще дойда... Дотогава - без мен.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 11:51



Знаеш ли, не казваш нищо лошо, но начина по който го казваш, и факта че го казваш безброй пъти вече, те прави да звучиш ужасно нахален, досаден и груб.

Лично аз не виждам с какво мнението ти е по-категорично от последните 6-7-8 пъти, в които си изказвал същото становище. Дето има една приказка "За тебе знаем....".

Колкото до педерастите, такива не са поканени на срещите, пък било то и открити педерасти като теб. Е, случвало се е да направя грешката и да има присъствие на един-двама такива, но този път грешки няма да има. No pederasts at all.

Срещите не са скрити, нито тайни. Просто съм избрал удобен за мен и за другите вариант, при който се пресяват, един вид, идващите. Открити, прикрити и всякакви педерасти, любопитни и неориентирани, неосъзнати и всякакви други подобни са чисто и просто досадни, а срещите са с идеята за приятно прекарване на времето в приятна компания. Не шоу вариететна програма за чекиджии, примерно. Ние имаме "смелост" да си определим среща в този форум, правим го вече за 7-8 път май. Просто не го правим показно, все едно доказваме нещо на нас самите и на някой друг.

Съжалявам ако съм прозвучал прекалено груб, просто казах каквото исках да кажа. А ако трябва да угодя на един човек, за да дойде той на среща... Ще пропусна. Доказало се е, че има достатъчно хора, които не виждат смисъл, нужда или причина да се вторачват в някаква "подробност", а просто идват за веселото, което надявам се правим.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 11:56



А щом си толкова за принципите - кажи дата и час и виж колко от нас ще дойдат.

Макар, че това лична аудиенция с теб ли ще се яви или клубна среща? Май зависи ти как решиш да го направиш. Пък и остава въпросът дали ще дойдем, заради принципите си(или да докажем нещо на някого) или за да прекараме час в приятна компания за хапване, пийване и приказки?

Лично на мен две срещи не биха ми дошли в ммного, тъй че - дерзай.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.10.07 12:54



Аууу, оказва се, че дамата от съседния клуб не е напълно права. И тук явно прехвърчат искри, все още неразбираемо за мен на каква основа. Може би от чувство за величие или малоценност- не е ясно. Но всеки се изявява, както намери за добре- има пълното право. Честит ви ..... октомври от ..... часа!





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор mauer (@#@$@#)
Публикувано08.10.07 13:43



Уф, да ти кажа това с тази тайнственост и мен малко ме притеснява - досега не съм ходил на срещи на клуба, макар че преди доста пишех. Спомням си преди време ходех на срещи на един спортен (гей) клуб, където всичко беше открито, знаеше се мястото на срещата, часа и така всяка седмица, като тук не броя ходенето на боулинг, зимни кънки или фитнес...абе беше гот

.

Подкрепям те напълно за откритостта. Това тук не е някаква тайна лаборатория за химически вируси - тук сме най-обикновени хора - майка ми наскоро беше ходила на среща на клуба "Гоблени" или там както се казва. Не виждам защо тук да е по-различно?.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mauer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.10.07 14:21



По - скоро става дума за разделение на педерасти, хомосексуалисти, гейове, леви, чекиджии, обратни и т.н. И вероятно някой се чувства в правото си да разпределя ролите.....



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mauer]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 14:23



Защото е. Мога да заложа каквото искаш, че на тяхната среща е било, е и ще бъде по-различно. Защото на тяхната среща ще се уговорят, ще кажат еди-кога-си в еди-колко-си еди-къде-си и ще отидат да се видят 10 жени, уговорили се за това. Няма да се уговорят, а после да отидат 1-2, докато другите се крият по ъглите, обикалят наоколо, минават няколко пъти в близост да видят "конкуренцията" и други подобни в този дух(въпреки очевадното, че са за въпросната среща), а след това се стопяват в сенките на ноща или слънчевите лъчи на деня.



Мизрахи не е бил на нито една среща, но упорито всеки път като заговорим за такава изказва все едно и също мнение - на разбиращ и знаещ. Ти не си бил на наша среща, но като те чета, оставам с впечатлението как си решил, че "сме ти ясни". Казах и повторих, както съм казвал и повтарял и преди - няма нищо тайно, нищо скрито. Затова е смешна аналогията с лабораторията за химически вируси. И аз имам мнение за гей спортните клубове, но не го изказвам и не го вменявам на всеки и всеки път...

Тъй че ако ви е страх или ви притеснява факта, че срещата има организация, която не ви харесва, моля - темата е за дискутиране и както виждаш дискутираме. НО, това не значи, че заради вас двамата или дори само заради единия от вас бих променил модела на провеждане. Както казах - има достатъчно хора, които просто не изпитват нужда да чоплят в детайлите.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 14:26



Изказваш се неподготвен.

Направи усилието да прочетеш назад в клуба, за да имаш някакви основания да си правиш изводи. Но това би изисквало някакви усилия, които да забавят остроумните ти класификационни заключения, предполагам.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 14:29



Мислиш ли? Мисля, че все сме в границите на добрия тон и разговора не е минал на ниво лични нападки. Просто имаме различни становища по един въпрос.

Генерализирането е най-лесното нещо на света, както сам можеш да видиш от собствените си ракции например.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.10.07 14:35



Нямам намерение да се правя на остроумен, по този начин въобще не се издигам в собствените си очи.... Но винаги съм мразил кастовото деление /не защото ми липсва нещо/. По принцип неподходящите сами отпадат от класацията, не е необходимо да се поставят извън закона. Наистина не знам предисторията, но за да не отиде например някой някъде, вероятно причината е и от двете страни.....





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 14:39



Да, причината е, че се държат невъзпитано(и т.н.), а аз отказвам да толерирам това и казвам "Йок!".

Двустранно си е откъдето и да го погледнеш.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.10.07 14:46



Не зная подробностите, но присъдата е окончателна и не подлежи на обжалване!





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.10.07 14:53



Ъхъ.





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор davide ()
Публикувано08.10.07 18:00



Вижте сега, Гардиън е прав и не знам защо търсите под вола теле. Няма нищо скрито или нередно в тези срещи - който иска да дойде, пише лична бележка, за да информира другите и да потвърди, за да се знае за колко човека да се направи резервация и колко хора да бъдат очаквани. Съответно в отговор на всеки се казва къде и кога ще бъде срещата. Самата среща преминава като нормално събиране на заведение.

Притеснява ви защо инфото за срещата се уточнява неявно чрез скрити бележки, вместо явно в клуба. Ами от гледна точка на дискретност и сигурност. Тук четат всякакви хомофоби и нали се сещате, че само един Бог знае какво може да им дойде да акълите, ако прочетат за някоя наша среща черно на бяло? Плюс, че някои от нас по принцип са по-прикрити и явното уточняване на подробностите би ги притеснило. Абсолютно съм сигурен, че ако всичко беше явно, щеше да има хора, които щяха да кажат: "ама защо е толкова явно???". Въпросът е повече принципен и уважение към всички - защото който не го интересува дискретността, може да прояви разбиране към онези, които държат на нея, докато обратното нали се сещате, че не е същото... В тази връзка, не трябва да си мислите, че Гардиън или аз с това изказване сме някакви бъзльовци, които само се оглеждат и ги гонят всякакви паранои...

Когато нещата стават с бележки, може да се регулира много по-добре кой ще идва, защото имаме някаква представа за себе си и всеки познат ник носи някакво доверие. Естествено няма гаранция, че някой няма да доведе свои приятелчета, които да развалят срещата, но това са рисковете на живото предаване и все пак се разчита на личната преценка. Ако всичко е явно, на срещата може да дойдат всякакви типове, примери за каквито Гардиън ви е дал.

Тъй че, за добро е. Не се шашкайте толкова.



Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.10.07 19:49



Разбира се, всичко това, за което пишеш, го приемам напълно, не понасям писъците, както и демонстративното изтъкване на сексуална ориентация.... Единствено родителите ми знаят за мен, бях принуден да им го кажа преди години и слава богу, след първоначалния шок, отношенията се нормализираха сравнително бързо. За всички останали няма съмнение в "правилното" ми отношение към секса. Но органически не понасям потъпкване достойнството на човек, поставяйки го в групата на аутсайдерите, с уговорката, че не съм запознат с причините за това. След поканата за традиционна среща отзиви се получиха чак след няколко дни, и то от тукприсъстващи, които не бяха наясно с практиката по въпроса. Последва "Знаеш ли, не казваш нищо лошо, но начина по който го казваш, и факта че го казваш безброй пъти вече, те прави да звучиш ужасно нахален, досаден и груб" , "Колкото до педерастите, такива не са поканени на срещите, пък било то и открити педерасти като теб" , както и "съревнованието" в успеха на поредна "клубна" среща на различни фракции.... Като "новопоявил се" това ме впечатли "приятно".



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано08.10.07 19:55



Тук четат всякакви хомофоби и нали се сещате, че само един Бог знае какво може да им дойде да акълите, ако прочетат за някоя наша среща черно на бяло?...d'oh... е затфа съществува и ще съществува хомофобията...

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема все същото...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор klasik (Mr.)
Публикувано08.10.07 20:05



Поздрави на всички тук

Порастнах вече да ви кажа... спря да ми пука кой какво мислел за мен... Надявах се нещо да се е променило в мисленето ни, но напразно !
Подкрепям мнението на М (mizrahi) и отивам да си гледам живота.

Иначе си имам кой да ме избира, кой да ме харесва, за какво да мисля...
На това отдавам сериозно значение.

Има много дискриминация още. От тази тук (в анонимен вариант) до онази на живо по улиците на България. Няма да се изненадам, ако мнението ми се окаже изтрито



Всички ме радват. Едни, когато идват, а други - когато си отиват !

Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.07 21:04



Извъртай колкото си искаш, ама тая среща прилича на сбирка на Коза ностра а не на среща на нормални, пишещи в интернетски форум хора... Ако щеш вярвай, ама само в Адам и Адам срещата се прави по този начин... Това не е случайно...дори на тебе да не ти стиска да си го признаеш...

И виждам, че правилно си схванал думата "педераст". Това както всички знаем не е сексуална ориентация а черта на характера... По този повод има лафове всякакви "Бяга със скоростта на бит педераст" и т.н. Е, аз не съм педераст, нито съм бит, нито ще бъда... Аз съм гей, не смятам че това е нещо лошо и не смятам да се свивам по ъглите, когато искам да се видя със себеподобни...



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mauer]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.07 21:06



Знам, ама 1-2 лястовици пролет не правят...

Ако трябва да сме честни - кажи - някога бил ли си потърпевш от това, че не си скрит гей? Аз не съм. И колегите ми и приятелите ми и родителите ми са наясно... Кой по-лесно, кой по-трудно, всички са го приели, но както и да са се чувствали, не се е отразявало на отношението им към мен.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.10.07 21:14



Абе какво да ти кажа - това, което си написал отразява причината за това, хомосексуалните мъже в БГ да са на това положение - презирани, осмивани, криещи се, страхуващи се да бъдат такива каквито са...

Дискретност?! Сигурност?! От кого се пазиш? Не виждам нищо ложо в това да се каже : На 10 октомври, от 19 ч. в Екзит. На масата ще има табелка А&А...

Който знае къде и какво е Екзит, значи се е ориентирал правилно... И къде ги видя тия хомофоби, дето скрито четат този форум, белким някой се излъже да напише открито, къде е тази толкова важна среща на уж открити и уважаващи се хора...



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор mauer (@#@$@#)
Публикувано08.10.07 22:32



Съгласен - не съм бил истински дискриминиран, но може би ние не сме съвсем критерй, защото сме се занимавали с гей-организацци, спортни клубове, пътували сме по паради, семинари и т.н. За нас това донякъде е било и работа и това да сме открити е било нещо задължително и естествено....

Разбирам и онези, за които дискретността е важна и уважавам това! Всеки има право на сигурност и усещане за защитеност...и на мен се е случвало да се страхувам....в рейс пълнен с футболни запалянковци, заведение пълно с мутри, група пияни младежи по улицата - и всеки път някъде автоматично в мен светва лампичката, че мога да пострадам заради това, че може би биха си помислили, че съм гей.....осъзнавам, че това е ирационално усещане, но както казах вече, това се появява неволно.

От казаното дотук ми се струва, че предложението ти по-долу за Екзит примерно - място, което е известно наистина само на хората, които го посещават, е удачно и създава достатъчно сигурност.





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор davide ()
Публикувано09.10.07 01:11



Не си прав. Какъв ти е проблемът да пуснеш бележка на Гардиън, той да ти каже кога и къде ще е срещата и да отидеш? Наистина ли мислиш, че обявяването на срещата явно ще допринесе с нещо за намаляване на хомофобията? Както и че неявното й уточняване означава, че сме "скрити педерасти", криещи се и страхливи?

Досега трябва да си ме опознал много добре (ако се сещаш кой съм), за да знаеш, че аз точно не се крия или пазя. Не смятам, че аргументите ми от предишния постинг са лишени от смисъл, но добре - аз нямам нищо против срещата да бъде обявена явно. По-скоро си мислех, че това би подразнило другите. Мен - не.

Що се отнася до дискриминацията под формата на отказ някой да бъде допуснат до срещата - да, това е кофти и бихме могли тук да го обсъждаме. Не разбрах едно - има ли някой, на когото вече е било отказано да дойде (със или без обяснения) или се водите само от постинга на Гардиън с правилата и условията? Аз имам основания да подозирам, че "гилотината" на Гардиън е насочена към точно определени хора, които са си го заслужили.

Каквото и да има, дайте, ще седнем, ще помислим, ще обсъдим, ще решим.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.10.07 09:42



Наистина ли мислиш, че обявяването на срещата явно ще допринесе с нещо за намаляване на хомофобията?

Не. Мисля си, че е важно за нашето самоуважение... Не искам да се крия, като член на Коза Ностра, както казах по горе... Въпрос на принципи. Не виждам причина, след като всички смятаме, че сме нормални хора, да не си правим срещите като нормални хора... Страхувам се, че отново ще пропусна срещата. Вие си се забавлявайте...



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mauer]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.10.07 09:43



осъзнавам, че това е ирационално усещане, но както казах вече, това се появява неволно.

Не, в случая няма нищо ирационално. Това е въпрос на здрав разум... Въпросът е, че ние не отиваме на сбирка на скин хедс а на среща в столица на държава от ЕС в 21 века...



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.10.07 09:44



Не се сещам кой си. Ориентирай ме. Може и на бележки :)



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано09.10.07 10:33



Абе мизрахи, кое не ти стана ясно? Аз правя срещата. Аз решавам как ще стане тя. Точка. Ако имаш проблем с това - явно аз съм ти проблема. Спри да класифицираш и обиждаш другите.

Никой нито се крие, нито се свива по ъглите. Не си бил на такава среща и няма как да знаеш. Защо продължаваш да копаеш и чоплиш за нещо, което очевадно не разбираш? Напомняш ми за СуперМарио, който се тросваше, че нямало да идва, при положение че след първото му оливане покана за него повече няма да има.

Скрити педерасти можеш да наричаш когото си искаш, извън този клуб. И да, Курвоазие сигурно ще довтаса да ми каже как своеволнича, но ако го кажеш още веднъж по адрес на хората ходещи на срещите на клуба - ще приложа правилата на същия този клуб.

И винаги като чета тези твои "открити" мнения, се сещам защо ненавиждам фанатизма, във всичките му форми.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано09.10.07 10:40



Когато организираш ти среша, ще се радваме да дойдем в поредния гей бардак.

Или направо на срещата на някой спортен клуб, нали там са си ебалници, поне нещо да свършим. Виждаш ли колко е лесно да си правя генерални заключения за когото и каквото си поискам?



Тема Re: все същото...нови [re: klasik]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано09.10.07 10:45



И мнието ти изказа позиция или имаше смисъл защото...?

Голямо дискутиране падна. Един човек се опита да ви обясни, а вие едва ли не го изгонихте. Сега, заради хора които няма и не са имали намерение да идват на срещата, той няма да дойде. Доволни?



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.10.07 10:54



Взимаш се по насериозно отколкото трябва. Ще пропусна самоубийствената ти заплаха за "бан" или нещо подобно от правилата на клуба. То този клуб почти е умрял - пишат 3-4 човека... Да се зъбиш на малкото хора, които си правят труда да изказват мнения не е особено умно. Ако караш в същия дух, скоро ще останеш модератор на водопад...

Ти си организирай срещата. Аз ти казах, че няма да дойда. Какво не разбра? Казваш, че на срещите почти никой не идвал? Защо ли не се учудвам...

Айде остани си със здраве...



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано09.10.07 11:06



Безкрайно съм уморен. Явно като пиша или не го правя като хората, или нещо пак аз бъркам и мен нещо не ми е наред, че не ме разбират. ОК, щом трябва да пояснявам, ще го направя. Аз предложих и осъществих първата среща, официална, на клуба. Не се тупам в гърдите, нито искам нещо за това. Аз измислих, планирах и осъществих идеята. Аз се нагърбих със задачата. Сам. И мисля, че се получи добре. Приньо организира втората. Всички останали след това са организирани пак от мен, като мартир ми помогна за последните. Никой друг не е изявявал желание да направи среща, нито дори да предложи помоща си. За последната среща един единствен човек даде идея за заведение, при положение, че предния път май всички останаха недоволни от избора ми.

Ако си беше направил труда да знаеш какво съм писал тук, щеше да знаеш, че аз съм този, който искаше за срещите да има закована тема и правила. Всичко дружно казаха, че това са глупости, прекалена занимавка и така нататък. Но и никой друг не иска да се занимава явно. Знеаш ли колко време слушах в този клуб да се говори за среща и да не се прави нищо? Нито открити, нито скрити, нито никакви не направиха първата крачка.

Сигурно си мислите, че е много лесно да се отганизира среща? Предполагам. Мен лично ми изисква някакви усилия. Защото е много забавно на срещата вместо 10 да дойдат 20 души, за които нямаш представа, че ще идват. И когато в петък вечер звъниш притеснен по заведенията с питане дали имат място за 20 души, и ти се смеят отсреща по линията, докато наоколо клубарите потропват нервно с крак и те гледат презрително, направо ти става весело. Или когато на срещата трябва да дойдат 10 души, а идват трима, като виждаш останалите, които просто обикалят наоколо, преценяват те по външен вид все едно ще се ебем, или минават два-три пъти покрай теб и оценяват кой е дошъл, и накрая изчезват, сигурно и това е много забавно. Или когато си направил резервация за определен брой хора в натоварената петък вечер, а понеже някои са решили да се правят на интересни са пропуснали да дойдат, дори без да те уведомят, а сервитьорите и управителите те гледат злобно, че им ангажираш места от които да прибират пари, а ти се червиш и извиняваш, все едно вината е твоя, и това е много забавно, нали. Или когато на срещата дойде някой, който после надълго и нашироко разкаже за присъствалите, само че не тук в клуба, а някъде другаде, за веселба, това също е много весело, нали.

Ще го повторя, белким го разберете всички. АЗ организирам срещите. АЗ решавам как ще стане това. За да кажа, че има непоканени, значи въпросните са си го заслужили като са направили трите си оливания, защото аз почти винаги давам толкова възможности на всеки. НЕ знам персонално ли реши, че си непоканен, или какво, но няма такова нещо. Просто не виждам нужда да изброявам точно кой и защо няма да идва. Ако беше се запознал с "миналото" щеше да видиш, че аз бях защитник на тезата, че абсолютно всеки един посетител на този клуб е поканен и добре дошъл на клубна среща. И все още съм на това мнение. Идвали са и ще идват и само четящи например. Все някога ще дойде и някоя девойка. Винаги съм смятал, че и те са поканени, поне тези които наминават покрай нашия клуб.

Въобще - за какво беше цялата тази история? Никой не пожела да обсъжда, да предлага, да дискутира. Просто бяхме квалифицирани като скрити педерасти и това е. Оттам насетне се почнаха квалификациите и какво ли не. Обиждайте мен, защото аз съм избрал нещата да са такива. Но не закачайте хората, които идват на срещите. Защото сред тях е имало и има много добри мои приятели, и съвсем сериозно ще се ядосам как ги обиждате. Ако имате проблем с мен - моля, да ви чуя.

А към теб персонално нищо лично не е имало в цялата тема. Ако случайно си си го помислил, съжалявам, явно аз съм бил причината.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано09.10.07 11:16



Бан се получава много по-трудно. Просто бих изтрил мнението ти, ако пак квалифицираш хората тук като скрити педерасти.

Взимам се точно толкова сериозно, колкото трябва. В интерес на истината се учудвам, че го казваш, предвид факта на самооприличаването ти на бяла лястовица. Моля, щом казваш.



Понеже според теб клуба е умрял, аз трябва да си мълча щом ти наричаш хората някак си, класифицираш ни, групираш ни и какво ли още не? Защото си един от малкото пишещи тук и по-добре твоите открити постинги, отколкото никакви?

Аз си организирам срещите. Ти ми каза, че няма да дойдеш и първия, и втория, и третия, и четвъртия, и петия, и шестия път, както и сега - още около 3-4 пъти.

С изключение на една, на срещите идват по около 10 души. Явно проблема е в мен, че не напълвам Екзит с клубари. Ам и не виждам някой друг въобще да го прави.

И? Аз мога да се извиня, ако съм обидил някой или съм прекрачил някаква граница. Ти можеш ли? И факта, че организирам срещата така, не ме прави по-скрит или по-низшестоящ от открития теб.



Тема ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.10.07 12:40



Ти започна с обидите, като отправяш покана за среща като към някой престъпник или наркопласьор...ама аз се опитвам да не се сърдя.

Както и да е - не вижадм смисъл да спорим... Достатъчно опит имам с интернетските форуми, за да знам, че тук не е мястото за обмяна на мнения. Тука хората идват, за да изкажат СВОЕТО ВЕЛИКО МНЕНИЕ, но не и за да се вслушат в чуждото. Аз едва ли правя изключение.

Не съм искал да квалифицирам някого като скрит педераст от тук присъстващите, най малкото не ги познавам. Идеята ми беше по скоро да кажа, че такъв начин на организиране на среща, по подхожда за среща на скрити педерасти или на босове на мафията...а аз не искам да бъда нито от едните, нито от другите...



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.10.07 15:47



"Защо няма никакви реакции и повече инфо (ориентировъчна дата поне)? Сигурно щото никой не иска без революция... "

Това беше първото мнение /твое/, шест дни след анонса за прословутата среща.

И после : "Не си прав. Какъв ти е проблемът да пуснеш бележка на Гардиън, той да ти каже кога и къде ще е срещата и да отидеш?" - пак твое мнение, два- три дни след това.....

Доста бърза еволюция, може би някой те е подсетил да пуснеш бележчица, ама тава се правеше в пети- шести клас и тогава беше интересно......

А както се оказва, и този начин въобще не е гаранция за благоволение свисше...... Могат да ти кажат "Йок"- чети по- нагоре.





Тема Re: все същото...нови [re: klasik]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.10.07 15:56



Дискриминация няма, освен ако не си мечтал от малък да бъдеш "поканен" на ....... хапване, пийване и т.н. от някого тук. Обикновено човек ако сам не си го организира с хора, с които желае, трябва да се сърди на себе си. Мисля, че ще направиш необходимото.......





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор davide ()
Публикувано09.10.07 17:38



Единият от варненците съм, който онзи ден ти предложи да идваш да гледаш Евроспорт 2 у нас, когато ти се гледа.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор davide ()
Публикувано09.10.07 18:29



За последен път се обяснявам на някого тук. Явно всички сте взели да живеете само за да ми търсите и вадите кирливите ризи. И всички сте наясно с всичко. Винаги сте прави. И сте най-великите и най-готините и най-умните и най-красивите...

А що не се погледнете как четете между редовете и интерпретирате само което ви е угодно, както ви е угодно и веднага скачате срещу хората? После като ви покажат колко не сте прави, щото аргументите ви са неиздържани, започвате да ровите пак, само и само да не си признаете поражението...

След постинга на Гардиън за предстоящата среща, изчаках да видя какво допълнително инфо ще се появи и евентуално мнения. Като казвам мнения, нямам предвид за точно място и час, а всякакви. Редно е да се предлагат дати, както беше предишния път (справка - клуба) и всеки да каже кога му е удобно измежду 2-3 предложени дати. Това нещо не може да стане (и няма смисъл) чрез бележки. Също така явно може да се пита примерно можем ли да доведем гадже или приятел(и), до колко човека максимум и др.

Нямаше повече инфо дори от Гардиън и попитах какво става. Както виждаш - очаквах поне ориентировъчна дата от Гардиън. Така че първият ми постинг беше насочен най-вече към него. Това за революцията го сложих съвсем на шега, за заигравка.

Ако искаш да знаеш, още тогава пратих и бележка на Гардиън. Глупостите ти за пети и шести клас са толкова смотани, че не ми се коментират. Като не знаеш къде е истината, по-добре си мълчи. Бях на последната среща на клуба и знам каква е организацията и какво да правя и то не само когато се отнася до предстояща среща.

И ако не си разбрал все още - явно обсъждаме 2-3 предложени дати и други дреболии, а после чрез бележки потвърждаваме и научаваме точното място и час. Не си противореча, ясно?

Вече не ме интересува кой се чувствал дискриминиран, кой от какво се бил уплашил, кой какво искал. Пишете каквото искате срещу мен или който и да било. Все ми е тая. Отивайте на каквито срещи искате. Аз на среща няма да отида никаква. А ако няколкото човека тук, с които мисля, че се разбираме и дори да имаме различни разбирания, не падаме толкова ниско, че да се плюем на поразия, биха желали да пием кафе някой път, знаят как да се свържат с мен.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.10.07 19:15



Съжалявам, ако си се почувствал засегнат, не съм имал намерение да го правя.... Ничии кирливи ризи не ме интересуват, просто съм привърженик на добрия тон. Би било странно, ако не отидеш на среща, на която желаеш, заради нечие мнение, не виждам причината..... И в никакъв случай нямам намерение да плюя по някого, не ми е в природата. Реагирах най- вече на : "Знаеш ли, не казваш нищо лошо, но начина по който го казваш, и факта че го казваш безброй пъти вече, те прави да звучиш ужасно нахален, досаден и груб" и "Просто съм избрал удобен за мен и за другите вариант, при който се пресяват, един вид, идващите. Открити, прикрити и всякакви педерасти, любопитни и неориентирани, неосъзнати и всякакви други подобни са чисто и просто досадни", като в крайна сметка не го приех лично, но все пак прави впечатление.... Ти определено не си в тази категория

, така че със сигурност ще прекарате супер......



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.10.07 19:30



Между другото такова ли ти е мнението за mizrahi ?



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.10.07 19:42



:)



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.10.07 10:22



Наистина съжалявам за цялата тази дискусия, като организатор ти определяш правилата. Нямам намерение да засягам когото и да е било, влязах в ролята на служебен адвокат, а тук няма нужда от такива, всички са пълнолетни, така че приключвам с тази тема.





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано10.10.07 15:13



...съжалявам...

Това извинение го приемам за тактичност, но по същество е абсолютно ненужно.

Всичките ти постове и заключения са точни и коректни.

Гардиън започва темата с обръщение към 'клубарите', като в същност ще си определи да дойдат тези които му изнасят. Трябваше да схванеш, че това е частна среща. Начина по който е зададена - ултимативно, не е нищо друго.

И Мизрахи, и Майер също му обърнаха внимание, че това не е правилно, но той в стил Елия засипва с безкрайни излияния. Познат почерк, изтъркан подход. Напада, агресира и виж, че те доведе до положение да се извиняваш след като ти изразяваш мнение. Ама това не е никаква беда.
Това не му е за първи път. Той от край време си позволява какво ли не. Когато избирахме нов модератор беше избран поради липса на по-подходящ от заявилите се. Както всеки друг модератор и той ще си оттече. Лошото е, че за периода е досадно.

По темата.
Всеки може да си се събира с който иска и да се вее байрака както пожелае стига да не пречи. Защо това да не става и чрез Клуба!

Естествено организираните срещи на Гардиън отдавна не са срещи на Клуба... Мизрахи точно подсказа на едно местенце, колко е ясна целта...

пп
Пиши си смело, изразявай си мнението без никакви опасения. Модераторите не са критерии какво да ти бъде мнението.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.10.07 18:18



В общи линии проблематиката ми се изясни, но тъй като единствено klasik взе някакво крайно отношение по въпроса, реших, че не е необходимо повече да разлайвам кучетата.

Не ми е ясно обаче, какъв е интереса в подобен клуб да има фракции, "частни" сбирки и т.н. Винаги съществуват рискове за организатора на дадено мероприятие, но това се подразбира от самосебе си. А извиненията ми бяха принципни- не мисля, че съм бил пристрастен за едно или друго......

Всеки не може да е приятен за всички, както и обратното, но погазването на добрия тон е неразбираемо, поне за мен.

След затварянето на Кайо и Сакс-а, Екзит беше предпочитано заведение за нас с приятеля ми и сие. Но преди година горе- долу се случи случка- вдигнаха ми ново кожено яке и когато тръгнах да го търся, собственика ме "посъветва" да не вдигам много шум. Е, вдигнах, но без резултат. Почти съм сигурен, че това си беше вътрешна работа, в заведението бяха останали пет- шест души, а знаете как се услушват, да не би някой да не остане без пиене, не че на мен ми се случва....... Впоследствие" изпищяха" още няколко души. Оттогава не сме ходили там- за съжаление, всички останали са долнопробни чалга- клубове и усилието да се задържиш там е голямо.

Животът продължава!



Приятно прекарване на всички от всички сбирки!



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор davide ()
Публикувано11.10.07 03:07



В интерес на истината съм страшно добронамерен човек - винаги се опитвам да разсъждавам, да вниквам в гледните точки и на другите, да дискутирам, да правя компромиси. Особено що се отнася до разни форуми и в частност този тук. Но не позволявам да ме тъпчат и да ми се държат насреща като принцове, още по-малко без причина. Така че направи си сам сметката колко много прекрачи границата ми на толерантност, за да ти държа такъв тон. Аз самият се видях в нетипична за мен светлина, но смятам, че имах повод за това.

Добре, нека сега се върна и аз към добрия тон. Съвсем в границите на добрия тон, бих искал да ти задам следните въпроси:

1) Казваш, че не е трябвало да се засягам. Как според теб да не се засегна и то много, след като постинга ти за пети-шести клас си е открито нападателен и ироничен? Според теб по какъв друг начин може да го интерпретира един разумно мислещ човек?


2) Пак във връзка със същия ти постинг - не нарушава ли той добрия тон, на който ти толкова много държиш както разбирам сега? Не е ли малко късно? И не е ли незаслужено?


3) Ако си открил привидно противоречие в моите мнения, добрият тон не изисква ли да ми ги цитираш и да ме попиташ защо без да бързаш да ме съдиш? Може би противоречието ще се окаже само привидно (както в случая!), а може аз да не съм се изказал ясно в някое от мненията. Нали не очакваш, че мога да пиша всеки път перфектно издържани мнения в стилово, синтактично и смислово отношение? Ако не мога да ти дам смислено обяснение, тогава вече нещата ще са ясни.


4) Пак във връзка със същия ти постинг - би ли ми обяснил какво те провокира да ми го напишеш така точно на мен? Аз досега какво лошо съм ти казал? Обидил ли съм те, нарушил ли съм добрия тон към теб? Защото аз лично не си спомням. Ако съм, покажи ми го и ще се извиня!


5) Казваш, че си реагирал най-вече на: "Знаеш ли, не казваш нищо лошо, но начина по който го казваш, и факта че го казваш безброй пъти вече, те прави да звучиш ужасно нахален, досаден и груб" и "Просто съм избрал удобен за мен и за другите вариант, при който се пресяват, един вид, идващите. Открити, прикрити и всякакви педерасти, любопитни и неориентирани, неосъзнати и всякакви други подобни са чисто и просто досадни".

Окей, издразнил си се, но аз ли съм казал нещо от това??? Тогава защо аз го "отнасям"?


6) Само се опитах да ви обясня спокойно и добронамерено процедурата по организирането на срещите, аргументите на Гардиън и "гилотината му" и да се опитаме да видим заедно какво печелим и какво губим, ако срещата бъде обявена явно и ако не бъде. Аз поне все още не виждам и едно предимство срещата да бъде обявена явно в клуба, освен че мизрахи ще бъде доволен. А ти?


7) Защо реагира на думите на Гардиън, но не и на думите на мизрахи, че това били срещи на скрити педерасти (!), които се били криели и вземали мерки като наркопласьори, след като и на бабите ни е ясно, че единственото тайно нещо е уточняването на срещата? При самата среща не се вземат абсолютно никакви мерки - отиваме в нормално заведение, не се крием от никого, не носим експлозиви по телата си, не сме облечени като нинджи, не резервираме цялото заведение за нас си и т.н. и т.н.


8) Подразнил си се от диктаторския подход на Гардиън при организирането на срещата. Окей. Обаче аз не обясних ли причините за него? Не споменах ли, че трябва да се направи резервация? Че "гилотината" е насочена към точно определени хора, които СА СИ ГО ЗАСЛУЖИЛИ? Накрая и Гардиън ви го обясни с дълъг постинг и ви показа, че да организираш среща е едно, а съвсем друго е да отидеш на нея без да си си мръднал пръста. Обяснено е (или поне загатнато) и още в първия му постинг: "Това се налага в следствие несериозността на някои хора, и моя чепат характер, който си има определена степен на толерантност, след преминаването на която влизате в черния списък". И въобще в този постинг на Гардиън не виждам нищо "страшно".


9) Ти попита ли Гардиън дали може да дойдеш? Ако да, той отказа ли ти? Ако да, мотиви посочи ли ти? Но ако отговорът е "НЕ" още на първия въпрос, тогава за какво говорим? А ако да и той ти е отказал, тогава защо не го написа явно и да го обсъдим всички - да чуем мотивите на Гардиън и всеки да си каже мнението?


10) Да предположим, че не си питал Гардиън дали може да дойдеш, а протестираш принципно срещу диктатурата му (защото аз засега съм с такова впечатление). Не можа ли да се поставиш на мястото на Гардиън като организатор? Много ли ще ти е приятно да си организатор, да направиш резервация и от 10 човека да не дойдат трима или четирима без въобще да те уведомят? Защото точно така стана на последната среща, на която присъствах и аз. Така че говоря от опит. Във въздуха се усещаше как от заведението ни гледат злобно. Дори да не ни гледаха злобно, това е проява на некоректност. Кефиш ли се да проявяват некоректност към теб? Аз поне не!


11) Във връзка с предишната точка - представи си сега, че обектът Х не идва на две или три срещи. Представи си, че същият този обект Х не изпълнява обещание или поет ангажимент. Представи си сега обект У, който идва всеки път щом каже или ако му изникне нещо спешно, поне те уведомява и наистина има извинителна причина. Ако кажеш нещо на У, ще го свърши. Сега питам - ти двата обекта Х и У еднакво ли ще ги третираш? Обекта Х с кеф ли ще го чакаш на срещите, с кеф ли ще го молиш за услуги или много бързо ще му теглиш една майна? Не знам за теб, но някои хора имат определени граници на толерантност...


12) Ето защо, както сам се досещаш, колкото и всички да искаме да няма деление на групички, фракции и т.н. няма как. Защото има сериозни и готини хора, с които ти е приятно, както има и несериозни и неприятни. Като поведение, като външност или и двете. Всички искаме да си прекараме приятно, нали? Следователно не бихме искали обектът Х да присъства или поне доколкото можем да изчистим него и подобните му. Няма ли логика? Вероятно ще кажеш, че обектът Х може да е приятен на един, на друг - не, както и обектът У. Правилно! Тогава кой да дойде? Ами много просто - филтрирането се извършва само и единствено от организатора на срещата. Не е ли логично? А вече всеки може да пита кой ще идва и да реши да отиде или не според присъстващите (стига да ти бъде предоставена тази информация). Сигурно няма да липсва и натиск в/у организатора и условия от рода на "ако обекта Х дойде, аз няма да дойда". На всеки е ясно, че каквато и организация да се създаде, нещата не могат да бъдат идеални. Може обаче поне да бъде намалена вероятността за "кофти изпълнения" и неприятно прекарване.

13) В тази връзка - отново казвам, че групички и фракции няма как да няма. И следователно да - срещите стават частни, но това си е съвсем в реда на нещата. Ти си решаваш на кои да ходиш. Това че принципно са сложени някакви гилотини съвсем не означава, че те действат неадекватно и непременно ще се задействат в/у теб. На последната среща не бяхме много хора, но дълбоко се съмнявам това да е заради някаква гилотина. Мисля, че видях всеки, който открито написа, че има желание да дойде, докато дискутирахме датите явно. И бяхме хора от клуба. Така че това БЕШЕ среща на клуба. Частна среща? Разбира се, че беше частна. И не защото "само няколко ВИП персони получихме покани от Гардиън", а защото само няколко човека заявихме, че ще отидем и го направихме.


14) Гардиън, като организатор на срещата, си е в пълното право да отказва достъп на лица, които са се дискредитирали. И аз ако бях организатор, и аз щях да го направя. Щото с несериозни хора не се занимавам. Вероятно и ти. Вероятно и повечето тук. Съвсем друг е въпросът дали не се отказва достъп неправомерно. Имаме ли някакви такива случаи? Аз поне все още не съм чул и един такъв, особено за тази среща, но за сметка на това коментари за диктатура, дискриминация и прочие прочетох колкото искаш.


15) Въпросът за диктатурата на Гардиън има и едно друго измерение, а именно, че той... как да кажа... чисто принципно си има правото да откаже достъп на когото си реши, дори без обяснения или с обяснението "не си ми приятен". Какво имам предвид - Гардиън да не би да ни е баща или какво? Да не сме под негово попечителство? Да не би по закон да трябва да ни организира срещи? Това, че е модератор на клуба няма нищо общо с организирането на срещите. Аз също мога да реша да организирам среща на клуба. И естествено няма да приема неприятни за мен хора, дори да не ги знам наяве, дори да не са се дискредитирали на предишни срещи. Дискриминация ли би било това? Че те какви са ми? Ще ми се разсърдят, ще ме мразят, ще ме плюят, ще разправят, че съм такъв и такъв, няма да ме вземат на техни си срещи (ако си правят) и какво ли още не, но аз имам ли някакви задължения към тях? А и "любовта" ни ще е взаимна, така че те самите едва ли ще пожелаят да дойдат. И после какво - той давиде организира частни срещи, срещите му не са на клуба...


16) мизрахи иска срещата да бъде обявена явно в клуба, нали така? Представи си сега, че аз пък заявя, че ще дойда само, ако не бъде обявена явно. мизрахи иска примерно заведението да е гей заведение, аз пък - категорично не искам и т.н. Схващаш ли накъде бия? Всеки си има своите предпочитания, капризи ако щеш. Питам - как трябва да постъпи в този случай Гардиън, т.е. организаторът на срещата? Естествено, че може да угоди само на единия, при което разбира се все някой ще се разсърди и после ще започне ама той Гардиън е такъв и онакъв... Е, как при това положение Гардиън да няма тежката дума? И как после да не прехвърчат искри между Гардиън и сърдещия се, които теб те впечатляват неприятно? Опитваш ли се да видиш гледните точки и на двамата или да им поискаш аргументи?


17) Не на последно място, Гардиън също е човек и е съвсем разбираемо да си изпуска нервите понякога, щото не може да угодиш на всички, а недоволните ще недоволстват. Според теб може ли всичко да е идеално?


Предполагам, че това е достатъчно. Остана да кажа само, че Гардиън не ми е никакъв - не съм му адвокат, не ми плаща за нищо, просто гледам и в неговия двор, защото смятам, че така е редно.

Между другото, срещата на която аз поне ходих (последната засега), НЕ беше в гей заведение. По-късно няколко човека отидохме в Екзит, но преди това бяхме в нормален ресторант.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор davide ()
Публикувано11.10.07 03:13



Съвсем добронамерено питам - в каква връзка ни казваш това за Екзит?

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.10.07 09:02



Ти как смяташ? Просто споделям личен опит. Това може да се случи навсякъде, но отношението на персонала ме вбеси. То пък и какво друго можех да очаквам....



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.10.07 12:16



Благодаря за пространната пледоария. Смятам, че нямаше нужда от нея.

Щом се обявява среща от името на клуб, не би трябвало да се поставят ограничения поради лични или други съображения. В противен случай се изпращат бележки, /"Глупостите ти за пети и шести клас са толкова смотани, че не ми се коментират"- и аз няма да коментирам това изказване/, на подбрани хора и купонът започва. Както разбирам, има и други, на които се срува странна подобна организация. Но какво да се прави- българите сме уникални- всяка партия, организация и т.н. започват да се люспят от самото си създаване, докато накрая не изчезнат и обелките, и сърцевината.....

Лично теб не те разбрах- като има някакви правила и ти ги знаеш, защо не ги спазваш- да изпратиш бележка на Гардиън за конкретни наставления, уточнения и т.н., а търсиш отговор в публичното пространство? И всичките тези разсъждения заради невинната закачка за "бележки в пети- шести клас" - имаш твърде чувствителна душа или пък неразвито още чувство за самоирония. Не мога да си представя какво ще стане, ако някой те нарече груб, нагъл, нахален, досаден, не си мисли, че е невъзможно, има различни ситуации и различни хора, даже и тук се случва.....

Не търся конфронтация с никого, няма причина за това, така че и няма да навлизам в пунктуален отговор на твоето послание, не че ми липсват аргументи, най- малкото повтаряш това, което писа и Гардиън.......

И накрая, май не ми отговори, такова ли е и твоето мнение за Мизрахи, каквото е на Гардиън.

/и аз не съм му адвокат, и на мен не ми плащат за това/.

Редактирано от ljove на 11.10.07 13:19.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.10.07 13:21



накрая, май не ми отговори, такова ли е и твоето мнение за Мизрахи, каквото е на Гардиън

Абе аз нямам нужда от адвокат : ) Гардиън не може да има реално мнение за мен, защото не ме познава. Хората които ме познават имат мнение за мен. Обикновено добро, а тези, които имат лошо мнение за мен, не са сред хората с които бих искал да общувам.



Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.10.07 13:31



Не визирам конкретно теб в случая- оказва се, че някой "класифицира" друг, и на други това не им прави впечатление, или го приемат мълчаливо..... А ако се бъзикнеш невинно впоследствие с тях, става гражданска война. С чиста съвест симпатизирай на когото пожелаеш.......





Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: ljove]  
Автор davide ()
Публикувано11.10.07 18:49



Мдааам, ето че отново не каза нищо смислено. Не съм и очаквал друго. Що се отнася до "невинната" ти закачка - колко е невинна разправяй на шапката ми.

И да, много добре прочетох постинга ти, в който ме питаш за мнението ми за мизрахи. Доста наивно от твоя страна да мислиш, че открито ще тръгна да споделям мнението си за когото и да било тук и то точно с теб...

Казах, каквото имах да казвам. Край.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Октомврийска среща, но без революция...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.10.07 19:06



В общи линии те "подуших", и от нашия диалог, и от този с другите, по разни теми.

Не се и надявам да разбереш нещо- смислено или не.

Не съм наивен, въобще не очаквах да отговориш на конкретен въпрос относно някого, тук или където и да е- за това трябва малко доблест.



Тема За "протокола"...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано11.10.07 22:08



Противно на убеждението на някои хора, че всичко им е ясно, запознати са и знаят, ето списък на хората, на които е отказвано присъствие на среща поради някаква причина:
1. Супер Марио. На една от срещите при заявено участие той не се появи. Не предупреди, не се извини, нито обясни. На следващата среща му беше казано, че така или иначе не е поканен. Не видях тогава някой да прави проблем от това, нито да защити "правата" му, нито нищо.
2. Меззо. На последната среща. Предвид факта, че е жена, но най-вече поради факта, че беше непознат за мен ник. Положението с познатите и непознатите никове не е оспорвано от никого. Въпросът със само четящите не е засяган от никого. Присъствието на жени на срещите не е обсъждано и коментирано от никого.

Това е списъкът на хора, на които е било отказано присъствие. Супер Марио остава в този списък. Меззо - не.

На предстоящата среща няма да бъде "поканен" Радослав или някое от другите му никнейм клубни алтер егота. На последната среща той не се появи, не предупреди, не се извини, а освен това има грубо и невъзпитано, презрително и обидно мнение и изказ спрамо много хора. Затова ако той прояви желание да присъства, аз лично, имайки тези неща в предвид, ще му откажа.

Разбира се, факта че съм изброил точно и конкретно тези неща няма значение. Спекулациите, обвиненията, внушенията едва ли ще спрат. Все пак аз съм реинкарнация на злото, и организирам тези срещи със скрита цел, понятна на всички, но не и на мен. Дискриминирам хората, отказвам им достъп до среща към която те не проявяват нито уважение, нито желание, нито възпитание. И все пак аз потъпквам правата им. Абе въобще - с катран и пера или на клада? Предпочитам кладата, и без това съм болен, поне да ми е топло и да не ме втриса толкова.

Не разбрах защо мои думи бяха приписани на друг човек, и защо той беше обвинен и едва ли не подведен под отговорност, просто защото е изразил някаква позиция.

По въпроса "скрита/открита" среща, не ми е ясно защо мизрахи, който никога не е проявявал интерес към "скрита" среща, но и никога не е инициирал "открита"(ако исках да се заям щях да я нарека "показна") среща, държи да се повтаря всеки път с едно и също войнствено мнение.

По въпроса за начина на организиране, не ми е ясно защо при положение, че правила за това няма, и никой друг не поема инициативата, нито помага(почти никой) ме държите отговорен. Аз правя тези срещи от 3 години и е логично с течение на времето да се е изградил утвърден модел, с който повечето хора КОИТО ПРОЯВЯВАТ ИНТЕРЕС И ЖЕЛАНИЕ, И ПРИСЪСТВАТ на тези срещи са съгласни. Тези които не проявяват интерес, желание или не идват/не смятат да идват, по моя логика нямат право, от гледна точка на елементарното възпитание, да изискват, настояват(за) и предявяват някакви права.

В крайна сметка тази тема беше за обсъждане. За мнения. Предложения. Идеи. Забележки. Но не и за хората, които го правят само заради спорта или по лични причини, или с някаква неприятна и невъзпитана цел.

И понеже не ми се изпъстря темата с още мнения - Курвоази, ако имаш някакъв проблем с мен, лично, бележките са ми включени, а в профила ми има достатъчно други начини да се разбереш с мен по не сеирджийски начин. Ако имаш някакъв проблем с модерирането ми или факта, че съм модератор, как съм станал модератор, защо съм станал модератор, кога съм станал модератор и прочее - има тема Административа, която би ти послужила именно за това.

Среща ще има, темата за обсъждане на датите ще бъде отворена в близките няколко дни. В нея обаче странични и офтопик разговори и мнения няма да бъдат желателни.

Благодаря на тези, които четат всичките ни дълги постове.



Тема Re: За "протокола"...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mauer (@#@$@#)
Публикувано11.10.07 22:38



Каква дискусия се заформи, чак ми омръзна да чета всичко - за да приключа своето участие в тава обсъждане, ще добавя само: искам да дойда, ще бъда благодарен, ако някой ме уведоми за срещата, било то и на лична бележка



Редактирано от mauer на 11.10.07 22:39.



Тема Re: За "протокола"...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.10.07 23:00



Получи се буря в чаша вода, след съжаленията ми и изтъкване правото на организатора да организира, отново бе разчепкана темата, но не от мен. И :

- не съм приписвал ничии думи на някой друг- те бяха цитирани, с молба за отношение по тях

- Мизрахи предложи среща на 10.10. от 19.00 часа в Екзит.

Не разбирам защо се изкривяват фактите, не е особено коректно.

Редактирано от ljove на 11.10.07 23:04.



Тема Re: За "протокола"...нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.10.07 23:22



Нека оставим този път Гардиън да си довърши сбирката, грехота е да секваме такъв ентусиазъм...

Не е казано, че срещата винаги трябва да е специална...Когато нашият спортен клуб си прави бал с маски през декември, ще драсна тука някой ред - всички са поканени. Тези, които се притесняват, могат да се маскират така, че никой да не ги познае :) Е, може да си носят по едно А&А на ревера за всеки случай :)

Аз съм ходил на среща на клуб Говорим си за секс и то 2 пъти. Беше много яко - в заведението имаше запазени маси за нас с табелка, всеки си беше написал ника на реверчето, за да се знае кой кой е...



Тема Re: За "протокола"...нови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.10.07 23:31



И идея съм нямал да преча на когото и да е било, с каквото и да е. Това имах предвид- без особени организации и съответно ангажименти, да се събират различни хора с приблизително еднакви "наклонности".

И пак казвам- не съм за скандалното афиширане на нещо си.

Идат празници....



Тема Re: За "протокола"...нови [re: ljove]  
Автор davide ()
Публикувано12.10.07 06:26



Гледам, че страстите са започнали да се успокояват. В интерес на истината и на мен преди няколко часа почти всичко ми мина...

Цялата дандания се получи заради това, че никой не пожела да дискутираме, т.е. който каквито предложения има, да ги изкаже кратко, ясно и най-вече спокойно (!), а другите да си кажат мненията и да се реши. Направо се започна с квалификациите, изводите... Никой не може да знае другите какви очаквания имат за начина на организиране и провеждане на една среща.

ljove, казваш: "без особени организации". Организацията никога не е била нещо особено, освен една резервация, за която е нужно организаторът да знае бройката на хората и по една-две бележки за потвърждаване и научаване на мястото и часа. Специално аз мисля, че резервация е редно да се прави, но ако бяхте предложили, сигурно в крайна сметка щях да склоня да минем и без такава.

Що се отнася до мнението ми за мизрахи, ще ти напиша тук няколко неща, за да не търся къде по-горе настояваш да ти кажа. мизрахи е страхотен треньор по плуване. Препоръчвам го на всеки. Използвам повода и да му благодаря за онова, на което ме е научил. Не помня случай, в който да съм го помолил за нещо и да ми е отказал. Или да не е свършил поет ангажимент. С него и неговото момче се чуваме и виждаме редовно и си ходим на гости постоянно. Ако трябва да спя у приятел, да поискам пари от някого или някаква услуга или имам някакъв проблем, мизрахи и неговото момче са първите хора, към които веднага ще се обърна (като разбира се изключим моето момче). Мисля, че това е показателно и достатъчно. Колкото до нещата, които не ми допадат в него - обикновено не ме касаят много-много, освен едно - много е слаб на тенис и постоянно го бия, ама не ми е кеф да ми е толкова лесно... Шефе [мизрахи], не се засягай...



Ти (ljove) питаше дали споделям мнението на Гардиън за мизрахи. Не съм сигурен, че разбирам кое точно имаш предвид (то толкова неща се казаха, че как да запомниш всичко), но ако става въпрос за "открит педераст" ще кажа следното - не обичам и не употребявам думата "педераст". мизрахи я употреби първи и съответно Гардиън му отвърна със същата. смятам, че мизрахи е толкова педераст, колкото и всички ние, тъй като не влагам в думата "педераст" по-различен смисъл от гей, само дето звучи по-долно. Знам, че гей било сексуална ориентация, а педераст - поведение или там как беше точно формулировката, но аз не дълбая толкова в това. А колкото до открит - май по-открит от мизрахи няма накъде, но това той нито го крие, нито нищо. Между другото, става въпрос за "открит" гей като съзнание, а не че му личи. Външно не му личи изобщо - не пищи, не кърши китки, абсолютно нищо. Това е.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: За "протокола"...нови [re: mizrahi]  
Автор davide ()
Публикувано12.10.07 06:58



Аз си мисля, че си си прекарал яко двата пъти на срещите на "ГсзС" най-вече заради компанията и доста по-малко заради табелките на масите и на реверчетата.



Не виждам кой знае какъв смисъл от табелки - едно, защото няма да ни е особено трудно да се намерим и да разберем кой кой е, и второ - защото аз поне усещам някаква излишна и малко странна и неудобна официалност и важност в това, че сме от А&А и че никовете ни са еди кои си, ама заради теб, протокола и принципното улесняване на ориентирането на хората, мога да се жертвам за това. Следва обаче да го предложиш като идея и да чуеш мненията на хората. В противен случай, ще стане еднолично на твоето, т.е. ти ще станеш диктатора, а нали това искаме вече да не се получава?

За табелките на реверчетата - каква форма и колко големи да бъдат? Къде точно да си ги закачим? В какъв цвят? Да отиват ли на очите ни? Колко големи да бъдат буквите? В какъв шрифт? В какъв цвят? Мораво-цианови* става ли? Саморъчно написани табелки приемат ли се или само на компютър? Хайде, кажи, не ме мъчи, че в душата ми така боли...

*Морав-циан - някакъв цвят, нямам представа как изглежда. (бел. авт.)

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: За "протокола"...нови [re: davide]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.10.07 09:19



е слаб на тенис и постоянно го бия, ама не ми е кеф да ми е толкова лесно


red]Това значи ВОЙНА :) От събота те искам на тенис корта :))



Тема Re: За "протокола"...нови [re: davide]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.10.07 10:11



Върнахме се към добрия тон.... Ще пропусна някои неточности.

Обикновено съм привърженик на закачките, не търся конфронтация и размахан среден пръст, колкото и привлекателен да изглежда.

Няма значение начина на организация, стига да не нарушава чувството за достоинство в общия случай. За общото благо може да се носят не само табелки на реверите, но и табели, както по аерогарите- за татуировки е още рано да се мисли.



Почувствах и симпатиите, който витаят тук- там- това е готино, защо да не се сподели за тях с останалите, та даже и с мен?

И за мен педераст не звучи комфортно, това е така, поради общоприетия обиден смисъл, който се влага в това понятие. Не вярвам Мизрахи да го използвал в популярния вариант. Иначе за кофти мъжко поведение бих използвал дума, звучаща като женски полов орган- вулгарния вариант, не защото не уважавам тези органи, а защото са несъвместими с посоченото по- горе държание.

Мисля да продължавам да казвам собственото си мнение по дадени въпроси.





Тема За "протокола" винови [re: Guardian_Hearts]  
Автор CyпepMapиo® ((31/А/П))
Публикувано14.10.07 21:04



Решението, че не съм искал да се срещна с хора които са ми неоприятни си е изцяло мое, и не виждам що трябва да се протоколира. Така или иначе не съм мазохистка, за да им търпя капризите по срещите, достатъчни са им "изкривените" съзнания които от години чета изляти тук(а и в др. клубове)
И на тази среща не мисля, че ще си заслужава да се разкарвам.
Ако не е минала да протоколирате, че не всички си умират от кеф да ви видят! На мен би ми било адски неприятно и досадно!



Тема Re: За "протокола" винови [re: CyпepMapиo®]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.10.07 22:33



Протоколира се факта, че беше заявил присъствие на една среща и не дойде. Естествено, че няма да споря с паметта ти, просто това са фактите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.