Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 21.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Снимки от екскурзията на Фет Кетс  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано21.10.05 15:16



Готови са част от снимките от екскурзията на Фет Кетс, която се проведе миналата седмица в Родопите. Желаещите да ги видят могат да погледнат тук :





Тема Re: Снимки от екскурзията на Фет Кетснови [re: mizrahi]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано22.10.05 04:00



Хубави сте.

--



Тема Re: Снимки от екскурзията на Фет Кетснови [re: J.T.]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.10.05 09:51



:) 10х. Заповядай на следващата :)



Тема Такааа...нови [re: mizrahi]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 11:32



Значи всичко много хубаво. Тва екскурзии, тва спорт, тва еманципация на гейовете (тва не съм много сигурен дали е хубаво, ама айде покрай другото и тва ще го приема).
Само не мога да разбера защо беше нужно да изтипосаш тези снимки на тези хора на сайта? - Не че са лоши снимките - напротив. Хората също са симпатични, но какво от това ? Нищо изключително не се се случило, че да бъде заснето и публикувано, не мислиш ли? Каква полза от това??? Реклама за привличане на други участници, един вид - да видят колко е готско? Ако такава цел се преследва, то не бих казал, че е кой знае колко успешно постигната...
Да изпляскаш нечия физиономия в публичното пространство е нарушение на интимността на човека, разбираш ли? - е, знам, че ме разбираш, а и знам, че ще ми дръпнеш една дълга и назидателна реч колко не съм прав, но само ще ти кажа, че тази публикация е една от причините да НЕ дойда на следващата екскурзия.
Бъди здрав и дано поразсъждаваш над това.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор BBourgas_temporary (дзверо)
Публикувано27.10.05 13:18



Не вярвам да ги е изтопосал без знанието и съгласието на хората, присъстващи на снимките

Редактирано от BBourgas_temporary на 27.10.05 13:19.



Тема Re: Такааа...нови [re: BBourgas_temporary]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 16:30



Сигурно е така, но дори и при това положение не трябва да се публикуват така снимки. Говоря за политика на сайта, за начин, за подход към проблема "интимност" и "дискретност". Не искам да бъда разбран погрешно - роптая срещу тва, че моите или на друг човек снимки биха се появили в сайт с преобладаваща гей- насоченост - не ми пука от това, по същия начин бих реагирал и във всяка друга подобна ситуация. Просто дискретността означава свобода, а свободата означава...и т. н.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 16:32



Проблемът със снимките е интересен, но си има просто решение - обикновено преди да се сложат снимки в подобен сайт се питат хората дали са съгласни или не. Предполагам, че и в този случай са направили така.
Но ми е любопитно следното :
тва еманципация на гейовете (тва не съм много сигурен дали е хубаво, ама айде покрай другото и тва ще го приема).
Какъв ти е проблемът с еманципацията на гейовете?



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 16:58



Моят проблем ли питаш какъв е? - Ами аз проблем нямам лично.
Но УЖАСНО се дразня на всякакви опити да се "промоцира" някаква гей -"култура", гей - "движение" за придобиването на специфични права ("брак", а осиновяването на деца направо ме довежда до бяс!), гей -"лобинг" и т. н. КАТЕГОРИЧНО ОТКАЗВАМ да приема и ще се БОРЯ до дупка срещу това човешкото същество да се принизи до толкова, че да допусне да се еманципира по сексуален признак!
Аз оценявам хората не по това къде си го слагат, а по това какво знаят, могат, по тяхната добронамереност и градивност. Но да не влизаме сега в подобен спор, защото аз лично не искам да го водя, а вие тука, така като ви чета, сте яко "индоктринирани " по гей въпросите.
В заключение бих искал, все пак да напомня, че хомосексуалността е девиация (1), а и грях пред Бога (2), пък ако щете ме и заклеймете.
Аз лично съм хомосексуалист, но се опитвам максимално до ограничавам това в себе си, за да не изкушавам хората около мен... Едва ли ще ме разбереш, ама карай... Не искам да се заяждам или да те (ви) клеймя, просто ми се прииска да ги кажа тези неща... То като секса - изведнъж ти се добравя, когато видиш хубаво момче...:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 18:20



Хич не съм "индоктриниран", колкото и да ти е странно и свързвам "еманципацията" с доста пракически неща. Но в постинга ти има нещо по-интересно. И ми се искам да попитам -смяташ ли, че ще гориш в ада? Или как точно Бог ще те накаже за това, че си грешник - и то още по-лошо - осъзнат грешник, който продължава с греха. Ето това ако ми обясниш сигурно ще успея да схвана начина ти на възприемане на нещата.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 18:20



Carte, как се ограничаваш максимално? Като ходиш да [се] чукаш в

?

--

Редактирано от J.T. на 27.10.05 18:34.



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 18:40



не:-) Не е това. Не съм казал, че се ограничавам от към секс, а от това да занимавам света със себе си. Това имах предвид.:-)

Редактирано от carte на 27.10.05 18:52.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 18:48



Ами не си го написал много ясно. Сега разбирам.

Браво! Значи ти ходиш по баните да правиш секс и ще се бориш срещу това аз и моят партньор да бъдем приемани като такива открито от хората. Просто нямам думи... Успешно чукане по баните! Може и до Амстердам да се разходиш.

--

Редактирано от J.T. на 27.10.05 18:49.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 18:49



смяташ ли, че ще гориш в ада? Или как точно Бог ще те накаже за това, че си грешник - и то още по-лошо - осъзнат грешник, който продължава с греха.

Това е труден, но много резонен въпрос. Значи да ти кажа как Бог ще ме накаже точно, не бих могъл, защото не ми е дадено (както и въобще на хората) да вникна в Неговия Промисъл. Във всички случаи няма да е приятно. С греха се опитвам да не продължавам, макар че борбата е неравна и аз почти винаги съм губещ в схватката с него. Ако по-специално се интересуваш как един осъзнат грешник се бори, то ще ти кажа, че си налагам да постя (когато е установила Църквата това да се прави) и да се въздържам от широк диапазон от "благини", включително и секс, опитвам се да не мисля зя това...Примерно, когато вървя по улиците си налагам да не гледам хората около мен или когато се кача в тролея задължително си нося нещо за четене с цел да не зяпам качващите се или пътуващи младежи... Та това е в общи линии... Дано не ти се сторя твърде жалък и смешен!



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 18:52



Благодаря:-) Не се разбрахме много, но вината е моя преди всичко. Желая успех и здраве на тебе и на партньора ти.:-)
С най-добри чувства



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 19:02



OK, peace!

--



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 19:04



Уаууу!
Имало и гей-мъченици, май....



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:05



хахахаха!:-)
Де ги бре?



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 19:08



Ами с тия пости,направо ми спря часовника!
Има да чакаш упрощение...
Сега ако ми кажеш, че ходиш и да се изповядваш...



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:08



Съжалявам, че пак ще отговоря с цитат от Queer as Folk, но ми се струва доста подходящ:

Ted : I think God appreciates it even more because He created you in His image. At leats that's what I was always taught. And since God is love and God doesn't make mistakes, then you must be exactly the way he wants you to be, the way he intended you to be. And that goes for every person, every planet, every mountain, every grain of sand, every song, every tear, AND EVERY FAGGOT. We're all His, Emmett. He loves us all.
(Episode: 1.14.)


Или в превод:
Мисля, че Бог го оценява още повече защото Той те е създал по Свой собствен образ. Поне аз така знам. И след като Бог е любов и Бог не прави грешки, тогава ти си точно това, което той иска да си, точно такъв, какъвто е възнамерявал да те направи. И това се отнася до всеки човек, всяка планета, всяка планина, всяка песъчинка, всяка песен, всяка сълза И ВСЕКИ ПЕДАЛ. Ние всички сме Негови. Той ни обича всичките.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 19:11



Е, сега ще спя спокойно...

"По свой образ и подобие!"

АМИН!



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:18



Значи за любовта Му към нас съм съгласен, но не и с другото. Известна ли ти е историята на човешката природа и по какъв начин тя е паднала, т.е. отдалечила се е от своя Създател?



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:20



о, да - ходя и то най-редовно! (а и часовника ми бачка при това!) :-)



Тема Re: Такааа... *DELETED*нови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 19:20



Мнението е изтрито от jaytee

Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:21



Мдам, известна ми е историята. Но в нейния контекст не ми е ясно защо гей сексът е по-голям грях от хетеро-секса.



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:23



Хахахахаааааааааааааа
представих си "артикула" "гей-църква"



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:25



ами защото едното е дадено да има плод от него, а при другото плод нЕма, най-общо казано:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:27



Ами всъщност сериалът е доста як. И разбива доста представи и митове.
В контекста на твоите амстердамски терзания - адски много ми харесва идеята, че хиперсексуалността и безразборните сексуални контакти са показани с човешко лице - "най-голямата курва на Питсбърг" не е някое пропаднало наркоманче, а преусяващ и много интелигентен рекламен ас. Все пак не всички, които обичат да се наслаждават на конски или не чак толкова конски курове са измет и безмозъчни принцески.
Факт е, че нито един сериал или филм скоро не ме беше уцелвал така в десятката.

P.S. Нямаше нужда да си изтриваш постинга. Не смятам, че бешекраен или обиден.

Редактирано от prinyo на 27.10.05 19:31.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 19:35



Е, мен ако ме интересува реалността не бих гледал точно Queer As Folk...

--



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:36



ами защото едното е дадено да има плод от него, а при другото плод нЕма, най-общо казано:-)

Има две плоскости на разсъждения от това, което си написал:

1. Съвсем не от всеки хетеросекс има плод - само от един - два тека в целия живот (или най-много 12-13 - според колкото деца искат да имат) Тоест всички останали сексуални отношения (неводещи до зачеване и раждане) са също толкова голям грях, колкото и гей секса.

2. В контекста на сюжета за ябълката,греха и изгонването от райската градина това дали от един секс има плод или не не ми се вижда особена разлика.



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:37



Сигурен бях ...



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:44



ами напълно съм съгласен с тебе!



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 19:48



"През целия си живот съм разбирал любовта като доброволно робство.
Оказа се,че това не е изобщо вярно! Свободата съществува само тогава,когато има любов. Този, който се отдава изцяло, който се чувства свободен, обича най-силно.
В любовта никой не бива да нарянява никого;всеки от нас е отговорен за това,което чувства,ето защо не можем да обвиняваме другия за нищо.
Чувствах се наранен, когато губех мъжете, в които се влюбвах.Сега съм убеден, че никой не губи нищо и никого,тъй като никой не притежава никого.
Ето в какво се състои истинската свобода:да имаш най-важното нещо на света,без да го притежаваш."



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:49



хм, не разбирам
тогава какъв е проблемът с религията за който говорихме досега



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:50



Браво, бе пич! Отлично формулирано!



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 19:54



ами това, за което говориш, се нарича "похот", а похотта е еднакво греховна и в двете посоки, сега разбираш ли?



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 19:56



Е, ако приемем тази логика то излиза, че Божието наказание ще се стовари върху всички, освен върху монасите и монахините...



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 19:57



Всички умеят да обичат,тъй като са се родили с тази дарба.Някои умеят да се възползват по рождение от нея,но на повечето им се налага да се научат отново,да си спомнят как се обича и всички - без изключение -изгарят на кладата на отминалите си чувства... Трябва да изживеят някои радости и болки,падения и възходи,докато съзрат една нишка...
Една водеща нишка...
Криеща се зад всяка нова среща...
И тогава телата се научават да говорят на езика на душата. Това се нарича СЕКС.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.10.05 20:08



Такъв артикул отдавна го има под небето! И не е за чудене, какво толкова.

Темата за религията и сексуалната ориентация според мене е достатъчно сериозна, за да бъде разисквана като подтема на темата за снимките от един излет.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:10



Ами, много близо си до правилния отговор!:-) Удивително, просто! Но и за другите (т.е. и за нас) има надежда - тук нещата стават с изповед, покаяние и причастие.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 20:11



Случвало ли ти се е, докато правиш секс, да спреш,за да видиш какво изпитва мъжа, с който си в леглото!?
Той е несигурен...Усещаш го уязвим...
Не разбира понякога какво прави,знае само,че това което прави е важно.Защото така смята обществото,приятелите му."Секс,секс,секс",това е основата на живота,крещи пропагандата,хората,филмите,книгите...
И никой не се усеща за какво говори. Знаем често само - понеже инстинктът е по-силин от нас - че трябва да правиш СЕКС...Това е.
В самото начало всичко е било любов,отдаване.
После пред Ева се е появила змията и е казала:"Това, което си го дала, си го изгубила!"
Така става...Често съм гонен от Рая...
Оттогава се опитвам да кажа на змията,че не е права.
По-важно е да живееш, отколкото да запазиш нещо!



Тема Re: Такааа...нови [re: ANEW]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:12



съгласен съм с теб, че темата е твърде сериозна, но аз нямам куража да я изведа в отделна тема - прекалено неподготвен съм по нея.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор jism (39/би)
Публикувано27.10.05 20:14



Темата може да бъде продължавана винаги и навсякъде



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.10.05 20:16



Според мене видимата част от поста трява да е отражение на нещо, което се случва дълбоко вътре в тебе, един вид индикация за процес на промяна, която е почнала в тебе. Това е смисълът на поста. Лично за мене това, което правиш е един вид себенаказание, опит да покажеш на Бог че ти можеш да се самонакажеш и че не искаш Неговото, далеч по-тежко наказание да виси на главата ти. Добре де, това не е ли като идеята за идулгенциите. Да търсиш мнима себеправедност е голяма заблуда и губене време на вятъра.

С това не искам да те обезсърчавам да търсиш мир с Бога и себеприемане. Аз самият минавам по подобен път и знам, че не е лесно, защото малко или много има разминаване на queer ценностите и тези, описани в Библията. Но въпреки това, цитатът от Queer as Folk за Божието приемане е много подходящ.



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:19



Хахахах, отлично представена теза, но за жалост - невярна! - Сексът и Душата нямат много общо, да не кажа - нищо!:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: jism]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:21



а какво значи да "живееш"?



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 20:30



след минералните бани

--



Тема Re: Такааа...нови [re: ANEW]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:34



"Според мене видимата част от поста трява да е отражение на нещо, което се случва дълбоко вътре в тебе, един вид индикация за процес на промяна, която е почнала в тебе. Това е смисълът на поста. Лично за мене това, което правиш е един вид себенаказание, опит да покажеш на Бог че ти можеш да се самонакажеш и че не искаш Неговото, далеч по-тежко наказание да виси на главата ти. Добре де, това не е ли като идеята за идулгенциите. Да търсиш мнима себеправедност е голяма заблуда и губене време на вятъра."

Уверявам те, че перфектно разбирам смисъла на поста- за това и го правя. Именно континуитивния процес на промяната дълбоко вътре в мен ме води в това ми начинание. Не, не проявявам лицемерие, както си мислиш, постейки. Решително се противопоставям на "търговския" принцип във вярата - "давам за да ми дадеш"(широко разпространен в догмите на Римокатолическата църква - в частност - индулгенциите, за които говориш). Това, което се опитвам да постигна, е покаяние, постигнато със сърдечно съкрушение... Останалота, което ти е дало, очевидно, повод за това ти разсъждение, са само спомагателни техники, ако ме разбираш...
Май вече станахме доста досадни за аудиторията...:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 20:36



да, дори след тях:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 20:40



Това, което се опитвам да постигна, е покаяние, постигнато със сърдечно съкрушение...

Какво е сърдечно съкрушение?



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 20:44



Виж, аз нямам проблем с Амстердам и със секс партитата. Такива неща има за хетеросексуалните, има и за нас. Но съм против този начин на живот да бъде представян като истинската същност на хомосексуалния мъж и да бъде прокарван като мейнстрим. А това става, когато самите гей-активисти започнат публично да говорят подобни неща. За това реагирах така. Ще кажеш, "ами стани тогава ти гей активист". И ще бъдеш прав. Не искам да съм такъв. Но просто си казвам мнението... Аз очаквам от гей органзациите да работят в посока приемане на хомосексуалните връзки от мнозинството. Обясни ми как ще стане това? Със секс партита?

А на мен ми е ясно, че тези, които ходят по секс партита не са принцески. На horsedick парти не се ходи, за да си покажеш маникюра.

--



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.10.05 20:45



Това което ме подразни в постинга ти за поста е временния характер на същия. Покаянието - в смисъла, в който се изполва в Библията - е обръщане в противоположната посока, тотална промяна. То н е е просто някакво душевно, духовно или плътско преживяване, то е иднетифициране с друга единтичност... В този ред на мисли то би трябвало да е по-скоро плод на преусмислени ценности, отколкото резултат от каквито и да е телесни лишения.

Извинявай че сменям малко посоката - хе хе- не в списъл че се покайвам в момента - ама не разбрах защо смяташ че е добре да ходиш по бани, сауни и такива неща целта на които посещения е ясна - хранене на плътта, а не си за това хората, които наистина са изградили нещо между себе си да имат правото да го показват открито, без да се притесняват от предразсъдаците на другите?

Толкова ли е страшно да обичаш някой от същия пол и да си готов да направиш за него нещо, което един влюбен мъж би направил за жената на неговата любов? Каква е разликата? Май е само външна, плътска, карнална? Душата да не би да има пол? Любовта не е ли привързване на две души преди всичко? Защо трябва плътта отново да е определяща и да казва кои души могат и кои не могат да се влюбват?



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 20:47



Не, интересен си. Мога ли да дам линк в клуб "Християнство" към тази тема? Ако е пролем, няма да давам.

--



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.10.05 20:52



Какво сега, гей активистите да не правят секс и да не ходят по секс партита, че да не си помислят пуританите, че дори ТЕ правят "такива неща". Ами да ги положим в сан "гей-монаси" и така нататък.....



Тема Re: Такааа...нови [re: ANEW]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 20:58



Ами да ходят, колкото искат, но да не го разказват на публични места! Всяко нещо си има мястото и времето.

--



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 21:02



Хм, задавш трудни въпроси, поради което и добри. Дано ти отговоря по адекватен начин, че да ме разбереш, защото много от нещата, които изпитваме често пъти са неподатливи на обяснение...
Съкрушеното сърце е онова състояние на духа ни, което скърби за нашето грехопадение, за нашето отдалечаване от Бога, за несъстоялата се "любовна връзка" между нас, молещите се, и Бога.
казано е:
"Жертва Богу е дух съкрушен; сърце съкрушено и смирено Ти, Боже, не ще презреш" - това е стих от 50-тия псалом, който Църквата е повелила да се чете при всички по-важни богослужения. Съвсем наскоро открих тези думи и ги слушам винаги с наслада, когато сутрин, преди да отида на работа, минавам през близката църква да послушам утринната служба.:-)
Дано ме разбра:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 21:07



Предпочитам да го направиш в клуб Православие - по би ми харесало:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 21:14



В "Християнство" в момента има тема за евангелистите гейове, където се говорят подобни неща... Там също има много православни. Но, ОК, щом те притеснява, няма да им казвам.

--



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано27.10.05 21:21



Не бе, не ме притеснява никак, но в Православие би имало по-адекватна дискусия - там също има задълбочена (и добронамерена - подчертавам! - дискусия за гейовете-християни!). Но както решиш в крайна сметка.:-)



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 01:46



абе Плиньо, ти да не си маниак бе?

какви са тея цитати, сценария на "Обратен като хората" ли четеш?!
че и адресирани почти в стил "[Йоан 23:14]"




Тема Абоминация !нови [re: carte]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 03:56



Но УЖАСНО се дразня на всякакви опити да се "промоцира" някаква гей -"култура", гей - "движение" за придобиването на специфични права ("брак", а осиновяването на деца направо ме довежда до бяс!), гей -"лобинг" и т. н. КАТЕГОРИЧНО ОТКАЗВАМ да приема и ще се БОРЯ до дупка срещу това човешкото същество да се принизи до толкова, че да допусне да се еманципира по сексуален признак!

"еманципация" означава освобождаване някого от ограничения, от контрола на другиго; когато някой става "свободен и равен".

т.е. ти ни казваш, че предпочиташ завареното положение, където лицемерничиш и само като те засърби дупето (или гърлото), търчиш по тоалетните да се облегчаваш?

от чисто любопитство, си ли против други прояви на еманципация, като премахване на робството и феодалността, като и женската еманципация?

В заключение бих искал, все пак да напомня, че хомосексуалността е девиация (1), а и грях пред Бога (2), пък ако щете ме и заклеймете.

ахъм. и кой ти го каза това, любимият ти православен поп?
и щом го е казал, не може да греши? бърка и по двете точки.

в Библията има учудващо малко и неспецифични пасажи, заклеймяващи хомосексуалността. виж, представители на църквата като организация, която се е нагърбила да прилага библията, са наприказвали много неща... сефте ще им е да са се объркали (справка: плоска ли е Земята и върти ли се слънцето около нея. Джордано Бруно и Галилео Галилей).

като споменахме Библията, често цитиран е пасаж в Leviticus 18:22, който осъждал мъжеложството като абоминация (мерзост). да де, ама същата книга на Левит осъжда като мерзост яденето на морски дарове без люспи и перки - демек скариди, стриди, раци, омари, миди, калмари - смъртен грях!

оказва се, че можело да има и по-късни тълкувания (на Новия Завет и църковните отци), които отменят предишните забрани. в частност Реформираният Юдаизъм приема хомосексуалността, основавайки се, че забраната е била наложена за разграничаване на ритуалните практики от други аврамови и пагански вероизповедания - в частност гръцки и египетски хомосексуални ритуали със силен религиозен, а не сексуален смисъл. Доста либерални христиански вероизповедания също приемат хомосексуалността и дори извършват еднополови църковни бракове (Унитаристи/универсалисти, някои презвитериански и англикански църкви; също Реформиран Юдаизъм и Реконструкционистки Юдаизъм).

Аз лично съм хомосексуалист, но се опитвам максимално до ограничавам това в себе си, за да не изкушавам хората около мен... Едва ли ще ме разбереш, ама карай... :-)

разбирам те - от моя гледна точка имаш съществено противоречие у себе си, проблем (обратно за заявеното "Моят проблем ли питаш какъв е? - Ами аз проблем нямам лично. "). по някаква си причина твоето същество е привлечено неудържимо към същия пол, докато твоето възпитание и вяра ти казват, че това е грешно и лошо ти се пише.

ами ето затова ти трябва на тебе "еманципация", освобождаване - за да разбереш по-добре себе си и да си сигурен в житейския си път. в това би ти помогнало да разговаряш с други с проблеми като твоите - а не с някой поп, който хал хабер си няма какво ти е в главата, но знае какви са традициите на дедите ни. а традициите не винаги са хубаво нещо - примерно 18век докторските традиции са повелявали вътрешните болести да се лекуват с кръвопускане, за да се изтече лошата кръв и жлъчка (от такова лекуване доста хора са умрели).

всичко това което пиша, има смисъл само в случай, че ти не изпитваш перверзно удоволствие от "забранения плод" - тогава в твой интерес е плода да си остане забранен, за да ти е апетитен....



Тема Re: Такааа...нови [re: ANEW]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 04:31



... Лично за мене това [смисълът на постите] е един вид себенаказание, опит да покажеш на Бог че ти можеш да се самонакажеш и че не искаш Неговото, далеч по-тежко наказание да виси на главата ти. ...

супер примитивно обяснение! защо трябва да мислим в рамките на захарчето и камшика? хрумвало ли ти е, че постите са полезни физиологически за организма? че практикуването им може да е своеобразно каляване на волята в това да може да се ограничаваш, контролираш?



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 05:06



Ами да ходят, колкото искат, но да не го разказват на публични места! Всяко нещо си има мястото и времето.

не съм съгласен с теб - този начин на мислене, макар и добронамерено изказан, произтича от страха "ама МЕН за какъв ще ме помислят заради ТЯХ" и води до опит за подтискане свободата на другите хора за всичко, което лично на теб не ти се харесва. не ти допадат онези с меки китки - да не се поощряват! не ти допадат травестити - да не се показват! не те кефят полигамни - да не се афишират!

е да, ама не! хората са различни и би трябвало да имат свобода на изява. надменно ми се вижда да искаш обществото да отвори вратичка за част от нас, които са (сме) "нормално" изглеждащи, "дето не им личи" - и да затресне вратата пред други, "по-врътнати". не е хубаво така... не е по комсомолски :)

свободата, Санчо, е велико нещо! в частност, свобода на изява на различните. както и свобода на изява на по-обикновенните. и разбира се, свобода на теб да критикуваш безразборния секс (как ще е безразборен? има си изискване - над 18см за конь!) и свобода за мен да ти начукам канчето




Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано28.10.05 07:49



Е какво лошо има? И аз като J.T. не харесвам Queer as Folk - смятам го за прекалено сладникав и блудкав. Не виждам как може да разбие накакви стереортипи, след като повече от половината време действето се развива в гей-дискотеката... каква част от гей обществото според теб ходи всяка вечер на гей дискотека за да бъде представителна извадка за разбиване на нечии стереотипи? Даже бих казал че затвърждава стереотипа на гея куртизан, особено пък Брайън е представен като арогантен наркоман със малолетно гадже - абсолен престъпник

Аре да не го оплювам съвсем ще призная че започна добре, но към края на сезон 1 вече ми беше писнал тотално, моя човек продължи да следи сезон 2 но май и той се отказа по някое време /или пък сериала вече е приключил?/. ...е то пак негативно излезе, ама карай



Тема Re: Абоминация !нови [re: uncool]  
Автор carte (непознат)
Публикувано28.10.05 08:07




Хохохо,
Впечатлен съм от опита за контент анализ на постинга ми, но за жалост написаното от тебе в по-голямата си част е плод на обикновена логорея, а изводите и внушенията, които се опитваш да направиш са или неверни или невалидни за ситуациите, към които се опитваш да ги прилагаш като обияснение.
За великодушното обяснение, което ми даваш на термина "еманципация", благодаря, но то идва да докаже именно моята теза, че всички хора са равни "бай дифолт" тъй да се каже, раждат се равни и свободни, независимо от това дали са мъже, жени, хомосексуални, инвалиди или психично болни, именно НЕподчертаването на разни вторични и строго лични характеристики като сексуалността или някакъв недъг, гарантира на хората равенство.

"ахъм. и кой ти го каза това, любимият ти православен поп?
и щом го е казал, не може да греши? бърка и по двете точки. (...)"

Пасажът, който започва с тази реплика няма да цитирам изцяло, нито ще коментирам в подробности, защото не си заслужава. Той е един вид "тюрлюгювеч" от слаба информираност по засегнатите въпроси, през некомпетентност, до погрешни изводи. Но ме изкефи тва:
"в частност Реформираният Юдаизъм приема хомосексуалността, основавайки се, че забраната е била наложена за разграничаване на ритуалните практики от други аврамови и пагански вероизповедания ". Ха, така! Ми стани "реформиран юдаист" (ако не си, де!), ако смяташ че това е добре.

Но спирам да се занимавам с това, защото усещам, че дискусията ще забие в безплодния терен на разговорите между неми и глухи. Успех ти желая.
Между другото, ако ти предлагат да станеш модератор (струва ми се, че някъде мернах подобна опция, но ако не е така, ми прости!), откажи! - Не си за тази работа! (съветът е съвсем добронамерен и не цели обида или заяждане!)


Редактирано от carte на 28.10.05 08:13.



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 10:23



и за мен "Обратен като хората" си има много трески за дялане, но нали знаеш - в "царството на слепите едноокият е цар".

основно ме дразни колко елементарни са героите (като в комикс са), всеки все едно си върви с табелката:
Брайън - "ебектора", Майкъл - "добро момче, ма просто", Емет - "принцеса", Тед - "сухаря", Джъстин - "дечкото"...

а иначе плюсове много - добра хореография, музика, първи сериал за живота на гей хората, хем и по популярен канал, Шоутайм; показва неща, които тук са обществено табу - наркотици и секс в клубовете, целувки между момчета, орален/анален секс (без порнография), тройки и групови изпълнения ... абе голям пробив беше!

да, свършиха - тази година беше последният, 5 сезон. 1 сезон беше ок (мот-а-мо копиран от британския минисериал със същото име, който аз харесах повече!), 2 и 3 са безинтересни, 4 и 5 обаче живнаха.



Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано28.10.05 12:09



Баамаму, кога минаха 5 сезона бре? Остаряяяях!



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор carte (непознат)
Публикувано28.10.05 12:44



Къв е тоз сериал? (ако е сериал въбоще, де - така подразбирам като ви чета...) - Аз имам само стайна антена и с триста зора хващам само Канал 1 - колкото да видя новините...:-))



Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано28.10.05 13:05



Мен не ме интересува как живее Х и ако аз искам да сключа брак, не мисля, че всеки гей трябва да го направи. Обаче Х, който ходи на секс партита, смята, че това е истината и всеки, гей, който не ходи и не прави безразборен секс бяга от истинската си същност. И когато Х е лице на някоя организация, тогава аз започвам дълбоко да се замислям дали изобщо съм гей? Дали просто да не живея с мъжа си без да си слагам етикети?

--

Редактирано от J.T. на 28.10.05 13:30.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано28.10.05 13:15



Американски е сериалът, върви по разни телевизии в разни държави, но в БГ май не са го двали още. Някои епизоди можеш да свалиш с някоя програма за обмен на файлове.

--



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор carte (непознат)
Публикувано28.10.05 13:30



Едва ли ще мога, а и не говоря английски.



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 13:54



Всички епизоди могат да се свалят от data.bg



Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 13:54



абе Плиньо, ти да не си маниак бе?
В момента съм на средата на трети сезон и съм яко в киреча.
Цитатите не си ги вземам от сценария, а от различните фен сайтове. Направил съм си подборка в моя сайт с най-яките.



Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 14:24



Мдам, определено Queer As Folk е пробив. Пробив в масовата представа за гей хората, но най-важното - пробив в куир културата - тв продукт, който говори на гей хората на разбирам, на техен език. Няма друг тв сериал, който да ме е разревавал и разсмивал по този начин. Все пак това не е пропаганда, а реалността.
Изобщо не съм съгласен с твърдението, че героите са плоски. Всеки от тях търпи развитие в сюжета, всеки от тях е вътрешно противоречив.
Брайън - човекът - секс, който не вярва в любовта и който вулгарно се подиграва на чувствата на другите - и същият, който организира сватбата на лесбийките, който плаща обучението на Джъстин, който се грижи постоянно за Майк, човекът, който уж с охота продава моралните си ценности за пари, но накрая винаги излиза морален победител..., 100%-ова еманация на queer човека;
Майк- "момчето от съседния апартамент в чиито гърди бие сърце на супергерой" - едновременно наивен и недоверчив, плах и смел, плахо търсещ бягство в измисления свят на комиксите (дори успява да "завлече" там и Брйън - Rage), но смело защитаващ любовта си към серопозитивен;
Емет - едновременно принцеса и top stud на джърк@уърк, развейпрах и "курва", но предпочел любовта и честността пред милионите долари;
Тед - "сухаря" - но собственик на успешен порно сайт ...
....
Това е съвсем накратко. Няма да се увличам повече в анализи, но определено не смятам, че героите са плоски. Стига само да се проследи развитието на Брайън, промените внего, предизвикани от Джъстин, за да стане ясно, че авторите са търсили възможността да изкарат на екран "живи хора". Разбира се те не са "представителни", точно затова са истински.

Съгласен съм, че 2 и 3 сезон са малко скучни и самоцелни, особено на фона на изключително силния първи сезон. Аз лично предпочитам US варианта, но и филмчето от час и половина от англисйкия - Queer As Folk 2 е много яко.



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 14:28



Е какво лошо има? И аз като J.T. не харесвам Queer as Folk - смятам го за прекалено сладникав и блудкав. Не виждам как може да разбие накакви стереортипи, след като повече от половината време действето се развива в гей-дискотеката... каква част от гей обществото според теб ходи всяка вечер на гей дискотека за да бъде представителна извадка за разбиване на нечии стереотипи? Даже бих казал че затвърждава стереотипа на гея куртизан, особено пък Брайън е представен като арогантен наркоман със малолетно гадже - абсолен престъпник

Мисля, че трябва да "съблечеш" предварителната си настройка и очаквания, да забравиш всичко, което някой някога ти е казвал за сериала и да го изгледаш отново. Този път внимавайки в сюжета и героите и поне до края на първи сезон



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 15:47



А това става, когато самите гей-активисти започнат публично да говорят подобни неща.
Е, аз не съм дал пресконференция за да разказвам за Кокринг...


Ще кажеш, "ами стани тогава ти гей активист". ... Не искам да съм такъв.
Не искаш да си ... какъв?? Какво означава "гей активист"? Би ли ми го дефинирал? Оставам с впречатлението,че някои използват тази фраза за да обозначават казионно обвързани с гей организациите хора, други смятат, че "гей активистите" са някакви самопровъзгласили се символи, които претендират да представляват гей общността в масовото публично пространсто.
По този начин на нарочените за "гей активисти" се откава правото на индивидуалност, ценности и личен избор. От тях се очаква да са еманация на "добрия гей", всеки както си го разбира, обаче, да постъпват и говорят "правилно", също всеки с различно мнение по този въпрос... Никога да не забравят, че са "лица" на "общността", за която някои смятат, че не съществува, а други възприемат като среда в която могат да се потопят и да се скрият от тревогите и страховете си.

По този начин "гей активистите" стават символ на това, което всеки би искал да бъде, но не смее... На това, което всеки смята за правилно и удачно да бъде показвано на "другите", като по този начин "лицата на организациите и/или общността" стават пешкирчето с което винаги можем да си измием ръцете или с което винаги можем да скрием уплашения или смутен поглед в очите си.
Заместители на смелостта и волята в нас, които не че не можем (според самоубеждението си), а "не искаме" (уж) да проявим, изправяйки се в света такива, каквито сме - всеки такъв, какъвто е. Оправдание и мехлем за гузната съвест и натрупалото се напрежение от това, че живеем в лъжа - че постонно лъжем хората около себе си, че се крием от отговорността и удоволствието (дори!) да живеем своя собствен истински живот.

Така всеки иска да е достатъчно смел за да се изправи както пред хората, които обича, така и пред враговете си и да каже "ето - това съм аз, истинският аз". Но малцина го правят.
Всеки иска да се изправи и да обясни на хомофобите или на хората като цяло, че гейовете не са сгнан, измет или мършата на обществото, но повечето хора се страхуват и за да не признаят този страх се самоуспокояват с мисълта, че има други - "активисти", "лица", които ще свършат тази работа чудесно. И понеже в това оправдание е събрано всичко (всички тревоги, страхове и надежди) - то "активистите" нямат право да грешат. Те са чучелата, които всеки иска да размаха - най-вече пред себе си. Само дето всеки има различна представа за това кое е "правилното" и "доброто" и кое не...


Е, аз не съм "гей активист" в смисъла, описан тук. Аз не съм пешкир, чучело, параван или нещо подобно. Моят coming out - фактът, че всички мои роднини, колеги и приятели знаят, че харесвам мъже, служи за това аз да живея с чиста съвест и в мир със себе си. Защото по този начин аз не лъжа хората, аз не се срамувам да ги гледам в очите, аз мога да си позволя да отида на служебен купон с приятел, аз мога да говоря за приятелите и любимите си хора без постоянно да внимавам да не изтърва нещо и постонно да сменям рода на местоименията от мъжки в женски, аз не се самозатварям в страх и притеснения...
Но моят coming out е спечелил тези неща за мен - само и единствено за мен. Никой не може да вземе "на заем" чуждото "разкриване" и социално присъствие и да очаква същите ползи и за себе си.
И когато се съгласих да стана председател на Джемини нямах намерение да оставям моята честност към света да бъде използвана като параван и оправдание от другите. Имах и имам намерение да се опитам да накарам другите да поемат отговорността за себе си и своя живот и да се изправят честно - както пред човека в огледалото, така и пред другите. Затова аз уважавам на всеки правото да съди и преценява кое е правилно и кое не, кое е "добре", но това са неща, които тряба да прилага към себе си. Аз, както всички останали "активисти" сме хора с индивидуалност, разбирания и отстоявани позиции. И със собствен живот.



Аз очаквам от гей органзациите да работят в посока приемане на хомосексуалните връзки от мнозинството. Обясни ми как ще стане това? Със секс партита?
Къде в постинга ми за Кокринг видя нещо за организаии, кампании, лобиране и прочее????



Но съм против този начин на живот да бъде представян като истинската същност на хомосексуалния мъж
Мдам, едва ли разюзданият сексуален живот е най-подходящият имидж, но от друга страна не смятам, че трябва да се налага образ на някакво интелигентно безполово съзнание.
Не само по моите наблюдения отделните хетеросексуални хора са склонни да приемат хомосексуалността, стига тя да не е сексуална. На пръв поглед малко противоречиво твърдение, но е факт. Хората са склонни да възприемат гея, знаейки че е такъв, ако той по никакъв начин не изявява и най-малък признак на сексуалност. Затова смятам, че за да има в крайна сметка истинско приемане на хомосексуалните, хората трябва да свикнат с идеята, че това е наистина друг тип сексуалност. Защото, да - гейовете са мъже, които обичат хора от своя пол, влюбват се, живеят заедно, обичат се, страдат един за друг, но в крайна сметка правят орална любов и анален секс (тук не посмях да бъда толкова вулгарен в постинга си, колкото ми се искаше).
И много ми се иска в крйна сметка да стане ясно, че интелигентността не значи импотентност, че любовта, моногамията и строгите морални принципи не са отрицание, а допълнение към сексуалността.


И когато Х е лице на някоя организация, тогава аз започвам дълбоко да се замислям дали изобщо съм гей? Дали просто да не живея с мъжа си без да си слагам етикети?
Това беше мноооооооооого вулгарно! Не зависи от НИКОЙ друг, освен от теб дали ще се замисляш че си гей или не. И най-вече - не зависи от никого дали ще си слагаш етикети. Аз лично отдавна съм решил да не си слагам - а да живея живота си такъв, какъвто го искам, какъвто го харесвам и одобрявам и, разбира се, какъвто бих могъл да си позволя...

Редактирано от prinyo на 28.10.05 15:57.



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано28.10.05 17:16



Е па кой те спира да си пуснеш един кабел? В България ако не друго поне струва само 10-ина лева и има сума ти яки програми че даже и порно!

Тук плащам $80 и един мач не мога да изгледам като хората



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано28.10.05 17:30



Мисля, че трябва да "съблечеш" предварителната си настройка и очаквания, да забравиш всичко, което някой някога ти е казвал за сериала и да го изгледаш отново. Този път внимавайки в сюжета и героите и поне до края на първи сезон

Напротив, впечатленията са си ми съвсем от първа ръка, живея в САЩ и сезон 1 го гледах премиерно. Просто не мога да се асоциирам с тия пичове и това е.



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 17:48



Е, както се казва -хора всякакви. Затова е интересно да се живее



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор peter25 (вече на 26)
Публикувано28.10.05 18:38



Поздравления за позицията ти !

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Бог и гейоветенови [re: carte]  
Автор peter25 (вече на 26)
Публикувано28.10.05 18:57



Уважаеми Страдалецо-Грешник,

не зная дали си посещавал сайта www.churchbg.com , но аз попаднах съвсем случайно на него преди около 8-9 месеца.
Във форума на този сайт темата, която е била разглеждана от най-много хора и има най-много мнения е именно "Може ли един гей да бъде вярващ християнин ", съобразно каноните на Библията.

Заключението, до което повечето твърдящи, че са запознати добре с Библията хора, посещаващи този форум, е най-общо, че ако един вярващ християнин е гей, то той още в момента на осъзнаването на този факт трябва непрестанно да се моли за спасението на душата си и по НИКАКЪВ НАЧИН да не дава воля на плътските си желания, ТОЕСТ НИКОГА ДА НЕ ПРАВИ СЕКС до края на живота си с човек от същия пол. Те твърдят, че дори и само помислите за секс с човек от същия пол са вече грях, заради който човек ще бъде в Ада.

Прочетох внимателно всичките ти постинги във връзка с публикуването на снимки в сайта на Фет Кетс и от твърденията ти разбирам, че ти самия си противоречиш ужасно с категориите "праведно" и "грешно".

Ако вярваш, че си Божие творение, нима можеш да се унижиш дотам, че да приемеш, че единственото отреденото ти място да получаваш "любов" са градските бани и тоалетните ? Наистина, много тъжно, ако мислиш така.

Не се и съмнявам, че не си присъствал на нито една от прожекциите по време на Първия гей-филм фест, организиран от Червената къща с важната роля на Джемини - едно бързо забравено, но изключително важно според мен събитие за всички нас, харесващи хора (и) от собствения си пол. Вероятно си мислил, че там ще се прожектират някакви порно-филми и че едва ли не ще се правят снимки на поразия, които ще бъдат публикувани в медиите и по този начин ще се наруши твоята "Дискретност".

Мога да те уверя, че това изобщо не се случи - напротив, бяха показани много интересни документални филми, три от които точно на тема "религия и хомосексуалност" и силните вътрешни борби, които хомосексуалните вярващи хора изживяват навсякъде по света, независимо от религията си.

Ако проявяваш интерес към тези филми, много вероятно е да успееш да ги свалиш от нета, ако не - ще ти помогна.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано28.10.05 23:23



Дефиницията на гей-активист за мен е човек, който работи или е доброволец в организация за защита на социалните права на хомосексуалните.

Въпросите, които поставяш, са интересни и важни. Аз лично смятам, че сексуална ориентация и сексуално поведение са две различни неща.

В отговор на:

Не само по моите наблюдения отделните хетеросексуални хора са склонни да приемат хомосексуалността, стига тя да не е сексуална. На пръв поглед малко противоречиво твърдение, но е факт. Хората са склонни да възприемат гея, знаейки че е такъв, ако той по никакъв начин не изявява и най-малък признак на сексуалност. Затова смятам, че за да има в крайна сметка истинско приемане на хомосексуалните, хората трябва да свикнат с идеята, че това е наистина друг тип сексуалност.


Забележи, че хетеросексуалните приемат хетеросексуалността за нормална, но по-освободеното хетеросексуално поведение не винаги се приема за норма от мнозинството. Т.е., мисля, че мнозинството може да приме хомосексуалната любов за нормална, без да трябва да приема честата смяна на партньори или секса за удоволствие в специализирани заведения непременно за нормални. Ако мнозинството трябва да ни приеме заедно с по-освободената сексуалност, това е двоен товар за това мнозинство.

Това ми е мнението по въпроса за гей сексуалността. Аз мога да се радвам на един човек, че е гей и се влюбва в мъже, но едновременно мога и да не му се радвам, че често сменя партньорите си. За мен двете неща не са свързани. Но може би греша и са свързани. Може би хомолюбовта идва в комплект с по-различно сексуално поведение, както е било в Древна Гърция и нашето приемане от мнозинството трябва да мине през приемане на по-совободеното сексуално общуване.

--


Тема Re: Бог и гейоветенови [re: peter25]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 23:24



Аз бях на някои от филмите в Червената къща, но явно точно тези съм ги пропуснал. Ще кажеш ли кои са те и от къде мога да си ги набавя, за да ги гледам! Ще ти бъда благодарен!



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано29.10.05 01:24



Обаче Х ... смята, че ... всеки гей, който не ходи и не прави безразборен секс бяга от истинската си същност.

а това Х. наистина ли го смята или ти само така си мислиш?
дай да се уточним, та да знам Приньо ли ще мечим, или теб?



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано29.10.05 01:26



Всички епизоди могат да се свалят от data.bg

субтитри има ли, или да се организираме да превеждаме?



Тема Re: Бог и гейоветенови [re: ANEW]  
Автор peter25 (вече на 26)
Публикувано29.10.05 01:31



Филмите са "С ужас пред името Му"(Trembling before G_d) ,
Обиколен маршрут (Round trip) и "Навън от Истанбул" (Out of Istanbul).
Опитай се да ги намериш сам, аз не съм ги търсил в нета все още. Ако не успееш, напиши го.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Такааа...нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано29.10.05 01:43



Забележи, че хетеросексуалните приемат хетеросексуалността за нормална, но по-освободеното хетеросексуално поведение не винаги се приема за норма от мнозинството. Т.е., мисля, че мнозинството може да приме хомосексуалната любов за нормална, без да трябва да приема честата смяна на партньори или секса за удоволствие в специализирани заведения непременно за нормални. Ако мнозинството трябва да ни приеме заедно с по-освободената сексуалност, това е двоен товар за това мнозинство.

няма проблем, нека обществото не приема "комплект" всяко хомосексуално поведение.

не смяташ ли обаче, че би било справедливо, "еманципирано" и съвсем нормално момчета да се целуват по улиците или да вървят хванати за ръка - това не противоречи на моралните норми прилагани към хетеросексуално поведение, нали?

друго нещо - това което ти подразбираш е, че ако някой "по-разюздан" в личния си живот стане обществен активист, трябва да стане светец? защо втеляваш това на другите, няма ли други варианти - като например ти бъди този активист за обществен пример? или да не намесва личния си живот с обществения?



Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано29.10.05 02:02



В отговор на:

не смяташ ли обаче, че би било справедливо, "еманципирано" и съвсем нормално момчета да се целуват по улиците или да вървят хванати за ръка - това не противоречи на моралните норми прилагани към хетеросексуално поведение, нали?


Да, смятам. Ако идеята е да има равенство, тогава всичко, което е нормално за хетеродвойките, трябва да е нормално и за хомодвойките. Но, ако социалният модел е друг: жена вкъщи и момчета-любовници в сауната, тогава не е ясно дали трябва да има равенство. Затова въпросът, според мен, е в ясно определяне на социален модел. За съжаление, аз не виждам яснота по тоя въпрос. Може би проблемът е у мен.

Докато в други държави се създават организации специално, за да отстояват социалното равенство на гей двойките, в този форум вече три години аз водя спорове с "наши" хора има ли смисъл от равнопоставяне на хетеро и гей двойките в България. Моето впечатление е, че за повечето гей хора в България е ОК хетеродвойките да имат едни институции, а хомодвойките други. Това ги изправя пред двоен проблем, според мен, едновременно искат да ги третират като равни, но искат и да са различни...
В отговор на:

друго нещо - това което ти подразбираш е, че ако някой "по-разюздан" в личния си живот стане обществен активист, трябва да стане светец? защо втеляваш това на другите, няма ли други варианти - като например ти бъди този активист за обществен пример? или да не намесва личния си живот с обществения?


Аз не мога да кажа какво трябва да бъде поведението на някого. Не втелявам! Аз не съм втелител! :-) Просто си изказвам мнението. С това само мога да помогна на някой активист да тренира отговори на подобни въпроси на по-важни места от тоя форум. Защото им се налага да отговарят на подобни въпроси.

--


Тема Re: Такааа...нови [re: uncool]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.10.05 15:34



Почти всички епизоди имат англисйки субтитри. Тези, на които ги няма там могат да бъдат намерени по други сайтове. Проблемът е, че това са бая серии и ще трябва да се съберем поне 5-6 мераклии иначе ще е малко зор.



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано29.10.05 22:21



Почти всички епизоди имат англисйки субтитри.

E че той сериала си е на инглиш, защо са му английски субтитри?



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор BBourgas_temporary (дзверо)
Публикувано29.10.05 22:47



за да става по-бързо превеждането



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано29.10.05 22:58



За преводачите.



Тема Re: Не така драги!нови [re: carte]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано30.10.05 01:25



модерирано от Sam.

причина: използван недопустимо обиден език.

Редактирано от Sam на 30.10.05 16:34.



Тема Re: Такааа...нови [re: BBourgas_temporary]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано30.10.05 10:08



Аха, значи в същност говорим за оригиналния скрипт който се дава на преводачите.

Бая се озадачих в началото, но пък от друга страна допуснах че може да му слагат субтитри ако го излъчават в Англия... не се шегувам - тук понякога когато дават мачове от англия заглушават оригиналния коментатор /иам един който е яко скотиш/ и един американец "превежда"

Ама и напоследък колко моден стана тоя бритиш акцент не е истина просто! Почти няма вече сериал без да има един британец за колорит...



Тема Re: Не така драги!нови [re: redjeep]  
Автор carte (новак)
Публикувано30.10.05 13:08



Хохохо
е, недей така де - никого не мразя, а и себе си включително, но явно съм те подразнил, та ми отправяш такива обидни думи... Извинявай, ако е така. А иначе обявих вече, че спирам да коментирам в тази тема, че да не се дразни аудиторията (говоря именно за аудиторията, а не за канализацията и нейните обитатели, ако се досещаш какво имам предвид) :-) Някой от модераторите да бъде така добър да ми изтрие темите и постингите, щото аз не зная как става, а и не знам дали имам право. Мерси.



Тема Re: Не така драги!нови [re: carte]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 14:48



Спокойно, не се засягай.

--



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор Пpapoдитeлят (Император)
Публикувано30.10.05 15:30



Аз теб не мога да те разбера. От къде на къде "изтипосваш". Снимките на сайта са качени със съгласието на момчетата, които са на тях. Те не виждат причина да се притесняват от нещо - все пак - не правят нищо, от което да се срамуват...

Това за рекламата изобщо не го схванах - на кого какво да рекламираме?! Екскурзията е хубав момент от клубния живот, така че - нормално е да има снимки от нея...

Ето ти и на теб нещо, върху което да поразсъждаваш, макар че като прочетох по долу постингите ти, едва ли ще ти помогне. Ето все пак "Живот живян в страх е живян НАПОЛОВИНА".

"Небесата създават вески ден Блага за хората. Хората не правят нищо, за да се отблагодарят на Небесата. Убивай! Убивай! Убивай! Убивай!

Редактирано от Пpapoдитeлят на 30.10.05 15:31.



Тема Re: Такааа...нови [re: Пpapoдитeлят]  
Автор carte (новак)
Публикувано30.10.05 16:12



Ок, в крайна сметка правите пък каквото ви харесва.



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор prinyo ()
Публикувано30.10.05 16:14



Всъщност не е за преводачите, а за глухите.
В субтитрите има неща като [вой на сирена], [звъни мобилен телефон], [звучи опера] и т.н.



Тема Re: Не така драги!нови [re: J.T.]  
Автор carte (новак)
Публикувано30.10.05 16:27



Е, чак да се засягам - не се, но винаги е неприятно да си дадеш сметка, че дразниш някого с възгледите си или с разсъжденията си, при все цялата ти, иначе, добронамереност, до степен такава, че да ти препоръчват да се самоубиеш или те третират като глупак.:-) Но хора сЕкакви, кво да се прави...



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано30.10.05 21:24



както знаеш, "Closed Caption" на английски се излъчват с филма заради глухите (или както казват пудрите "hearing disabled", "слухово неспособните"/недочуващи). това доколкото знам е разширение на NTSC, което го няма в PAL и SECAM?

Closed Caption () е малко по-различно от субтитри (subtitles) - примерно пише неща като "(мощен взрив)", "(дразнеща мелодия)" - но върши същата работа.

аз лично винаги търся и английски субтритри към филмчетата които свалям - в търсачката (примерно в eMule) пиша името на филма и "srt" или "subs"



Тема Re: Не така драги!нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано30.10.05 21:29



Спокойно, не се засягай.

а аз може ли да се засегна?
все още се опитвам да преглътна "логореята" и '"тюрлюгювеч" от слаба информираност по засегнатите въпроси, през некомпетентност, до погрешни изводи' и да не избухна в пламъци



Тема Re: Не така драги!нови [re: uncool]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 21:34



Теб пък къде те засегнах!

--



Тема Re: Не така драги!нови [re: carte]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано30.10.05 21:35



хм, че откога думи равносилни на "туй, що, глупци, вий не знайте; ... а вий... вий сте идиоти" са добронамерени?



Тема Re: Не така драги!нови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано30.10.05 21:49



Теб пък къде те засегнах!

не ти!
следи сценария, за бога: ти си писал на карте да не се засяга от редджип, не от тебе си...



Тема за гейските семействанови [re: J.T.]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано30.10.05 22:37



Но, ако социалният модел е друг: жена вкъщи и момчета-любовници в сауната, тогава не е ясно дали трябва да има равенство. Затова въпросът, според мен, е в ясно определяне на социален модел. За съжаление, аз не виждам яснота по тоя въпрос. Може би проблемът е у мен.

така ще се нахендрим на проблема "редно ли е да имаш жена в къщи и любовница (любовници) извън семейството". както виждаш, третирам хомо и хетеро по еднакъв начин :-). но пък отговора на въпроса за извънбрачните връзки не е еднозначен за мен - понякога може би си струва семейството да се запази и да се потърси "закърпване" навън, ако не може да бъде получена вътре. защото семейството според мен има важна функция по отглеждане на челядта и психическото развитие ме децата за мен е по-важно от нечии морални или сексуални норми.

съвсем отделно, въпросът за кръшкането засяга само двамата съпрузи и евентуалните любовници, останалото е завиране на носа в чужди дела.

Докато в други държави се създават организации специално, за да отстояват социалното равенство на гей двойките, в този форум вече три години аз водя спорове с "наши" хора има ли смисъл от равнопоставяне на хетеро и гей двойките в България. Моето впечатление е, че за повечето гей хора в България е ОК хетеродвойките да имат едни институции, а хомодвойките други. Това ги изправя пред двоен проблем, според мен, едновременно искат да ги третират като равни, но искат и да са различни...

пропускаш произхода и предназначението на семейството. традиционно то е социална единица за производство (сглобяване, настройка и полиране) на хора :)

оттам нататък останалото са социални надбавки. трябва ли да ги имат гей двойките? аз имам няколко варианта на мислене:

или а) семейните преимущества трябва да се базират на "детегледачеството", т.е. семействата мъж-жена без деца не би трябвало имат специален юридически статус, а семействата мъж-мъж или жена-жена с осиновено дете би трябвало да имат такъв. звучи парадоксално, абсурдно - но има смисъл.

или б) идеята за семейство да се "еманципира" от детеродната си функция и да се дефинира просто като двама хора създаващи "семейна кооперация" пред лицето на закона, с произтичащи социални/икономически преимущества.

вариант (б) ми изглежда по-вероятен, но той може да бъде постигнат по повече от един начин - например запазване на хетеросексуалния "брак" и създаване на еквивалентна гей-институция "семейно партньорство" (domestic partnership) с еднакви права и задължения. това би било компромисно решение от вида "зачитат се и граждански, и църковен брак"



Тема Re: Такааа...нови [re: Garion]  
Автор BBourgas_temporary (дзверо)
Публикувано30.10.05 22:52



почти всички дивидита с филми вървят със спийч на английски + субтитри на английски.

Това за което казваш горе е много смешно но разбираемо. Ако британец и американец започнат да си говорят един друг е много вероятно да не се разбират много, много.
Пример:
Наскоро братът на един англичанин се ожени за американка. Когато се върна след сватбата, моя приятел ми разказа колко смешно било, когато двете фамилии се събрали и разбирали около 70-80 процента докато си говорили. После пък Жокей/Мечкадаря/ се върна от щатите и когато тримата излезнахме заедно беше много смешно да чуеш два различни акцента



Тема Re: Не така драги!нови [re: uncool]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано31.10.05 01:05



ОК, извинявам се. Нещо се обърках вече...

--



Тема Re: Такааа...нови [re: prinyo]  
Автор Paдocлaв (минаващ)
Публикувано31.10.05 09:51



Пиши ме мен за доброволец. Само трябва да намеря да ги гледам, за да знам контекста в който превеждам. Гледал съм само няколко епизода от най-първият (британският).

In the absence of light, darkness will prevail


Тема Re: Не така драги!нови [re: uncool]  
Автор carte (новак)
Публикувано31.10.05 11:41



ами не са - кой е казал че са? Ако в подобен дух са ти прозвучали някои мои реплики, то съжалявам - не съм искал да постигна такъв ефект



Тема Re: Такааа...нови [re: Paдocлaв]  
Автор prinyo ()
Публикувано31.10.05 14:01




Cool. Епизодите ги има, няма проблем. Аз ги имам на cd-та.
Проблем обаче е,че има няколко епизода без субтитири. Ще видим как ще се намерят.



Тема Re: Така де...нови [re: prinyo]  
Автор jism (39/би)
Публикувано31.10.05 15:03



"В контекста на сюжета за ябълката,греха и изгонването от райската градина това дали от един секс има плод или не..... не ми се вижда особена разлика.


Дали да не "прекръстим" думичката СЕКС, в думата ЖЕЛАНИЕ?
Всяко същество изживява собственото си желание...
То е част от Съкровището във всеки.
То не е само някаква тъпа, или обратното, някаква велика емоция.
Обикновенно ни сближава, макар че може и да направи така, че да мразиш и от любов.
Всеки ден избирам истината с която искам да живея. Опитвам се да бъда практичен, да действам ефикасно, професионално. Бих желал обаче винаги да избирам ЖЕЛАНИЕТО за мой спътник.
Не по задължение, нито за да смекча самотата в живота си, а защото е хубаво.
Да. Много е хубаво!



Тема Re: Такааа...нови [re: carte]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано06.12.05 20:24



...много от нещата, които изпитваме често пъти са неподатливи на обяснение...
може би защото са силни, богати на съдържание.

Лично аз изчаквам емоционалното да заглъхне. Обяснението да изплува, анализа сам да подреди.
Така и трудните въпроси, изискват време, защото търсят трудни отговори.
Често, не се стига до края. И в себе си, и до трудният отговор.
По е лесно да не се натоварваш, да се плъзнеш по течението, да позаемеш/присвоиш за удобство. На чуждата лодка да се возиш, може и да не изисква усилие.
Лесното си е лесно.
Съгласен съм с идеята за '...сърцето'. То винаги дава верният отговор. Стига да стигнеш да него. Когато сърцето не говори, стината остава за ... Твореца.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.