Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Тема за номинации за втори модератор  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано18.10.05 19:31



Съгласно новоприетите правила, разкривам тема за номинации, в която всеки ще може да предлага по най-много две кандидатури или да се самопредлага.

В същата тема предложените могат да си правят отвод или да излагат "предизборните си обещания", а съгласните да бъдат номинирани го заявяват недвусмислено.

След 7 дни (на 25.10.2005 г. в 20.00 ч.), ще имаме списък с номинирани и ЗАЯВИЛИ ЖЕЛАНИЕ И ВЪЗМОЖНОСТ (в тази тема) кандидати, за които да се гласува в темата за избор.

Припомням, че пак според приетите нови правила, "за модератори могат да бъдат предлагани само хомо/бисексуални мъже".

Също в тази тема дайте предложения за това, колко пъти някой може да бъде модератор, които накрая ще бъдат обобщени и гласувани паралелно с избора на втори модератор.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано18.10.05 21:15



Предлагам Сам за втори модератор.

Да са допустими два поредни мандата.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано18.10.05 22:34



Предлагам Guardian_Hearts.

Мисля, че броят на последователните мандати на един и същ модератор може да е неограничен.

--



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор desired (послушко)
Публикувано18.10.05 23:10



Предлагам BBourgas !

Ако той иска разбира се... Ако не - ще кажа друго име !

Броят на мандатите нека е неограничен! Когато някой не ни харесва, той просто няма да получи втори...



Съблечи моя страх и за грях дай ми таен знак...


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано18.10.05 23:24



:) Подкрепям - няма нищо по хубаво от втория мандат :) САМ ! САМ! САМ!



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 06:54



Предлагам също, да се махне новоизбраният martyr и на негово място да се предложи клонинг Сам-1 - поколение 2005.

а аз предлагам да спреш да се лигавиш, а също така и модератор да ти отправи публично предупреждение за тролство.



Тема Re: Парадоксинови [re: Nikam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 07:04



В случая за Сам, предлагам да представи брачно свидетелство в интернет и актова фотография с мъж, за да го докаже, иначе не става!

май си пропуснал разискванията преди, решихме че предложените (и неотказали се навреме!) за модератори ще доказват като направят свирка на един от действащите модератори.

пп. доколкото за целта на изборите не е важно дали Сам е би или гей, няма нужда да доказва дали е женен.

ппп. в случая за тези избори, Сам има уникалната административна възможност сам да си направи свирка за доказателство




Тема Re: Парадоксинови [re: uncool]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано19.10.05 11:43



ппп. в случая за тези избори, Сам има уникалната административна възможност сам да си направи свирка за доказателство

На супа да стана, казал папагалът, ама това нещо искам да го видя.
пп. Цитат от виц.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор Gary (човек)
Публикувано19.10.05 12:20



Предлагам Uncool за втори модератор.
Според мен, броят на мандатите трябва да е неограничен.



Тема За Никам !нови [re: uncool]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.10.05 20:03



Предупреждението за тролство го има на бележка, вече го има и публично.



Тема Re: За Никам !нови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 20:23



Предупреждението за тролство го има на бележка, вече го има и публично.

аз викам 'сичко да правим публично...

пп. освен ако Гномео не възразява, де



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.10.05 20:29



Ти викаш така, но аз не съм съвсем съгласен. Нормално според мен е първо да помолиш за коректно отношение към клуба на лична бележка и чак ако не сработи - тогава...

Имало е случаи, в които Никам да се е държал като нормален човек. Защо да не му се случи пак, пък ако ще и случайно ?...



Тема Re: За Никам !нови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 20:56



въпрос на стил - според мен публичността оставя неоспорима документация. аз за друго бих се замилил - как се работи с рецидивите. за един и същи сорт глупости - бележка веднъж, бележка дваж... колко пъти? аз бих ескалирал мерките.

у наше село (американски щат) има закон "third strike - out!" (трето провинение - и си аут!): ако три пъти те осъдят за един и същи вид углавно престъпление (да речем кражба), третият път е доживотен затвор. защото си показал, че си непоправим рецидивист.

ако от мен зависеше, не бих бил толкоз краен с "доживотни" присъди. бих подходил с геометрична прогресия: предупреждение, 1 седмица бан, 2 седмици, 4 седм., 8, 16, 32, 64 седмици... както виждаме, доста бързо става над година "аут"



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор 3X (American Life)
Публикувано19.10.05 21:22



"ако от мен зависеше"
Ами да направим така че да зависи :-). Предлагам uncool за нов модератор. Един от плюсовете му е че живее извън България и по този начин клубът ще бъде покрит по-добре с модераторско присъствие т.е. когато единият спи, другият ще хвърля по едно око какво става в клуба, а няма и двамата да се гушат под юргана докато някой си разиграва коня тука. Клуба има традиция в това отношение - Боян и J.T бяха извън България и мисля че бяха едни успешни модератори. Не считам че той се числи към някоя от групичките в клуба, така че ще бъде равноотдалечен от всички и няма да бъде пристрастен в решенията си.
Моето предложение е за uncool и се надявам той да се съгласи.
Аз съм за неограничен брой мандати


His Toy

Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано19.10.05 21:35



Какво е това "тролство" ?
Гледах в правилата и не видях "тролство".
Кое от забраните в правилата наричате "тролство"?



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 21:58



Какво е това "тролство" ?

"в интернет терминология, трол е някой, който пуска провокаторски съобщения в Интернет (например форуми), за да наруши обсъждането или да раздразни другите участници. Думата или нейната производна, "тролиране", се използват също и като описание на подобни съобщения или акта на публикуването им"

за подробна информация, както и снимки по темата,



пример за трол: Елия
пример за тролиране: Елия почва да пише ни в клин, ни в ръкав в тема в която е отправен конкретен въпрос към бивши и настоящи модератори.

Гледах в правилата и не видях "тролство".
Кое от забраните в правилата наричате "тролство"?


какви правила искаш за тролството, Елия?
според теб всичко в правилата ли трябва да е описано, кога да си миеш зъбите и кога да пускаш водата? що за робска психология те кара да се чувстваш безпомощна и беззащитна, ако нещо не е "в правилата"? можеш ли да се откъснеш от чувството, че някой трябва да ти казва по подточки прави едно, прави две?



Тема Re: За Sam!нови [re: Nikam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 22:04



виж отговора ми до Елия.

ако ти решиш да показваш липса на здрав разум, това не означава, че някой трябва да ти играе по гайдата. "не е луд който изяжда зелника, а който му го дава" и няма никаква нужда от специално правило, за да бъде отстранен за известно време някой навлек за доброто на клуба.



Тема Re: За Sam!нови [re: Nikam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 22:16



не съм мислил сериозно по темата - но не мисля, че от твоя гледна точка аз бих бил по-удобен от Сам?



Тема uncoolнови [re: uncool]  
Автор Gary (човек)
Публикувано19.10.05 22:26



Помисли по въпроса Uncool! Вече си предложен за модератор от няколко човека.



Тема Парадокси 2нови [re: Nikam]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано19.10.05 22:31



Забелязали ли сте че клубът отчаяно се нуждае от модератор главно в периодите на избори за модератор?

Under the knife - sharp and shiny key
Repair, redeem, resurrection


Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано19.10.05 22:31



Не разбирам английски, затова не мога да се възползвам от линка...

Това, което не е забранено в правилата, значи е разрешено. Това е принципа навсякъде по света и за всичко-. Иначе защо изобщо има правила?

Тия термини, където си ги измисляте, за тролове и елфи, русалки и каквото там още се сетиш, ме развеселяват.
Всеки потрелител има право да пише във всяка от темите. Иначе си направете скрит клуб или си пишете бележки.

И ако няма правило забраняващо изрично "тролство" - тогава защо се забранява това тролство???? На някой му хрумнало? На някой му е удобно? Някой се чувства некомфортно от наличието на хемороиди?
Забранените неща са описани в правила. И са гласувани от потребителите... Точка. Всичко останало, можеш да предложиш на дискусия за гласуване ... тролство или елфство или Мордорство...



Тема Re: За Sam!нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано19.10.05 22:35



Напротив. Ти ще си още по-голяма калинка
Единствения начин, по който ще можеш да се оправиш, е с банове и триене.. Насилствено... Авторитета на jaytee, BBourgas. Boian... никога няма да имаш... В този смисъл ще е фън.... Настоящия няма накъде повече да го дискредитираме... нови лица трябват...



Тема Re: uncoolнови [re: Gary]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано19.10.05 22:42



Предлагам поста модератор да бъде премахнат и клубът да премине под административен контрол



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано19.10.05 23:13



Не разбирам английски, затова не мога да се възползвам от линка...

доколкото чувам, май и от български не разбираш

в случай обаче, че има някой разпространен език, който разбираш - да речем, френски - на същата страничка в лявата колонка има връзки към преводи на немски, испански, финландски, френски, арабски, италиански, японски, холандски, полски, португалски, шведски, китайски и руски. ако и това да четеш не можеш - "да можеш, чл.6-и"

Тия термини, където си ги измисляте, за тролове и елфи, русалки и каквото там още се сетиш, ме развеселяват.

"е па... нема тако'а животну!" - троснал се шопът пред клетката на жирафа в зоопарка....


моля не хранете трола!
ПП. на Елииния отговор (по-долу) ще отговоря на лична, защото виж снимката (по-горе)

Редактирано от uncool на 20.10.05 04:47.



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.10.05 23:19



Какво е това "тролство" ?


Мерси за обяснението. То ми напомни защо не харесвам интернет обществото и защо хлапетата не могат да си напишат името без грешки...

Не съм забелязал Елия да пише теми, които не интересуват никой или с цел да раздразни. Самият факт, че толкова хора отговарят и коментират показва, че е напипала вярната струна и това държи клуба жив...

Иначе ще четем за цветенца, пчелички и прочее Гномеовски теми...а на мен те ми идват прекалено сълзливи...



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано19.10.05 23:25



Предлагам Сам .
За неограничено време,ако си върши работата съвесно.



Тема Re: За Sam!нови [re: eлия]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано20.10.05 02:42



ОК, нека да не се противопоставяме един на друг, моля... На мен uncool ми е симпатичен и бих бил доволен, ако той стане модератор.

--



Тема Re: За Sam!нови [re: J.T.]  
Автор eлия ()
Публикувано20.10.05 03:27



Факт е уважението, което постигна ти.. и Боян... и ББургас... И стария модератор badjo също... всички всъщност... без Сам.
Ти да си спомняш друг случай, в който модератор от тук да не си е тръгнал сам и достойно? Да не се е ползвал с уважение и да се е вкопчвал така в пагона?

Няма противопоставяне между вас и Сам.
Що се отнася до uncool, изявленията му досега са все в тази посока... Как ще сме недоволни... Как не би търпял... и прочие...

Може пък да са само приказки и да е свестен... времето ще покаже. Но уважението и доверието се заслужават. Не се изискват...



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано20.10.05 03:30



Знам перфектно гръцки.
Нямаше гръцки.
Нямаше и български.

Щом твърдиш, че си виждал трол, ще ти се доверя и любопитно ще те помоля да ми опишеш как изглежда визуално....
Само те моля да не е нещо от Толкин... че аз пораснах отдавна... и не ме впечатлява...



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано20.10.05 19:19



Апропо, ти нали си спомняш, redjeep, че гласува ЗА мандатност от 1 година, припомням ти, да не си забравил.
Поздрави!


Е и? и аз гласувах за мандатност от 1 година, но също като redjeep смятам че ако даден модератор се справя добре няма проблем да го преизбираме всяка година многократно подред.

Проблем?



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано20.10.05 19:49



АКо си следил обаче темите, ще видиш, че хората гласуваха за мандатност именно, за да няма такова пре-пре-премодераторстване, тъй като потребителите се въртят и скоро ще се появят нови, други ще изчезнат и т.н.

Е и? Точно затова гласувах за мандатност за да може периодично да се дава шанс и на нови хора. Което не означава че ако даден модератор е добър да не може да спечели пак и пак и пак - ако хората го харесват и си го избират защо не?

Изобщо не разбирам защо гледаш на пагона като на някъв бонус или заветна цел на всеки потребител. Тук да не е някаква школа за модератори че да ги сменяме циклично без право на връщане, що ли?



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано20.10.05 19:49





сега пък и говорител ли стана на "хората"?

Аз също гласувах за мандатност, но не поради мотиви като твоите, напротив. Точно за да се спрат спекулациите с това (за мандатността и вечността и правилата във връзка с тях) и за да може легално някой да бъде модератор ако ще доживот, щом си върши добре работата и е харесван от мнозинството, което го (пре)избира. И без това не гъмжи от желаещи за модератор, щото не всеки е готов да се занимава ежедневно с глупостите на други, както и да бъде оплюван, хулен, обиждан на лична основа (!!) за щяло и нещяло. Някои си признаха, че са готови да правят последното до края на света.

Така че говори за себе си и собствената си мотивация, ако обичаш.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?

Редактирано от pensif на 20.10.05 19:55.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано21.10.05 00:42



О,ти шпионираш.
Почно да ми става безинтересно.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано21.10.05 10:00



Бъркам? А ти пак ли не бъркаш?

Обяснявам последно. Реагирах заради думите ти: "хората гласуваха за мандатност именно, за да няма такова пре-пре-премодераторстване". И обясних, че аз гласувах за мандатност не точно поради причината, която ти изтъкваш и вменяваш на всички.

И къде бъркам? може би не съм човек, че да се чувствам включен в обобщението "хората" ??

Поредния случай, в който вместо да се позамислиш и да отстъпиш, обвиняваш останалите в грешка и т.н.... Познат, втръснал ни стил.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Nikam]  
Автор Gary (човек)
Публикувано21.10.05 11:22



Никам, би ли ми припомнил какво съм мислил когато гласувах за мандатност от 1 година и защо съм гласувал по този начин.
Уважавам професионалните ти мнения и тези в които не налагаш на другите как те трябва да възприемат нещата. Спри се в яростта си. Караш ме да спра да чета всичко постнато от теб.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор Sunlight (мечтател)
Публикувано21.10.05 12:22



Предлагам jaytee и искрено се надявам да приеме номинацията.

Смятам, че няма нужда от ограничение на броя на мандатите - ако някой модератор бъде харесван, няма защо да не се преизбира неограничен брой пъти. Отново повтарям предложението си за избор на модератор с мнозинство 50% +1 гласа, за да има мир и любов през цялата година.

PS: Тази тема не беше ли пусната за номинации, а не за онези разговори, които и без другото се водят през цялото време във всички останали теми?! Аз вече не виждам нищо ново в тях и са ми леко досадни.

Our greatest glory consists not in never falling, but in rising every time we fall.


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sunlight]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано21.10.05 13:50



Благодаря ти, Sunlight! Аз обаче не искам да бъда модератор. Аз бях модератор цяла година, което е 20% времето, през което е съществувал този клуб. Достатъчно се занимавах с доброволна работа в клуба. Мисля, че клубът ще е по-динамичен и по-интересен, ако модераторите се сменят от време на вереме. Много хора тук могат да бъдат модератори и тези, които наистина се интересуват от клуба и имат физическата възможност, е добре да се съгласяват да бъдат модератори.

--



Тема Re: За Sam!нови [re: J.T.]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.10.05 21:20



на мен ънкул също ми е симпатичен, но за лична употреба в леглото, а не за всеобща тук...



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.10.05 21:23



мда и аз не можах да схвана



Тема Re: За Никам !нови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано21.10.05 21:26



Ами момчето просто се опитва да наложи термин "тролство" в който да влиза всичко, което е неугодно за него. Така няма да има нужда да се позовава на правила. Правилото ще бъде само едно.
! - Пишеш така, че да ми хареса това, което пишеш. Останалото е "тролство" и съответно взимам мерки!



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sunlight]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 21:35



Отново повтарям предложението си за избор на модератор с мнозинство 50% +1 гласа, за да има мир и любов през цялата година.

всъщност, това е възможно сега, и нищо чудно да се случи. ето защо: когато гласуваш за някого в началото на изборите и към края виждаш, че кандидатът ти губи (понеже може да гласуваш само за 1!), сега може да промениш вота с и в полза на някой от водещите двама кандидати, като по този начин гласа ти натежи за онзи, когото предпочиташ от тях!

няма вече загубени гласове и "аз бих гласувал срещу него, ама не можах"



Тема Re: За Sam!нови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 21:37



на мен ънкул също ми е симпатичен, но за лична употреба в леглото, а не за всеобща тук...

"а Биг Мак не щеш ли?" - попитал добрият старец :)



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 21:51



Ами момчето просто се опитва да наложи термин "тролство"

"нема такова животно! НЕМА НЕМА НЕМА!" - крещеше Елия през решетките и замерваше с обелки нахалните посетители, които бяха дръзнали да прочетат на глас табелката пред клетката.



в който да влиза всичко, което е неугодно за него. Така няма да има нужда да се позовава на правила. Правилото ще бъде само едно. ! - Пишеш така, че да ми хареса това, което пишеш. Останалото е "тролство" и съответно взимам мерки!

душа, ти не забравяй онези 50%+1, дето ми обеща. а мерките и теглилките ще заръчаме от парижкото предградие Север (Sèvres).



Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.10.05 22:02



В отговор на:

Предлагам .... клубът да премине под административен контрол




Това означава, че съзнателно, по човешки, отхвърляш идеята за `лидер`- модератор. Ако нямаше причини и поводи, дали щеше да се появи такова изречение!!!

`Това място .. се нуждае от лидер, ...` (Албатрос.)

Какво е `лидер` в свободния виртуален АиА? Модератора или "накой" от Клуба? Нито едното, нито другото.

Модът е техническото лице, с гласувано ДОВЕРИЕ за да замести администраторския контрол. Вид оперативна дейност. Знае какво може и какво - не (според правилата). Мнението му по дискутираните теми е невалидно. Мнение, без `обиди` е валидно с право на оспорване. Това си става и сега и така е било от самото начало - после кой от къде`ее... Къде има място за `лидер` та и под формата на модератор.
Ако Клуба е с ръководство, има програма и цели (Устав), тогава `лидер` (презедент) е лице, което ще представлява интересите и целите на клуба. В организациите доверието е трансформирано в `нужния`(лидера) за болшинството. Е да ама клуба не е организация и лидер - какво е това. А модератор-лидер.... възможно ли е?

ДОВЕРИЕТО, тук, се дава, не от администрацията, а от пишещите във форума. Собстениците на Дира са го позволили. Дали са ограничения минимум, за да може спецификата на всеки форум да допълни правила. Защото,

лошия мод (изживядаш се за лидер) може без останалите да забележат да си позволява.... Инкрументариума е в него, той е на тъмно, там някъде..... и след бърза реакция.... иди гони михаля. (`Старите и печени модератори знаят...(новите се научават). Някои не се свенят да ползват знанието си...`(Елия))

В Адам и Адам, НЯМА никъде как мода ще санкционира мнения и теми. Пътя го няма. А той е обикновенно - 3 изречения. Административният път го няма. Сигурността на посетителите я няма. Сигурността на избирателите я няма. В уважаваните се форуми това го има. Друго, тук - колкото искаш.

Писах много, преди да питам - прав ли съм или греша?


Редактирано от Kurvoazie на 22.10.05 03:24.



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано21.10.05 22:34



Размислих за подкрепата. Ти си трол и тролстваш. Ако си модератор, клуба ще се тролира и само тролове ще виреят.



Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.10.05 22:48



Размислих за подкрепата. Ти си трол и тролстваш. Ако си модератор, клуба ще се тролира и само тролове ще виреят.

непостоянство, твойто име е жена!

допреди няколко часа имах твоята 50+1 подкрепа и нямаше такова животно трол, сега пък всички сме тролове и загубих обичта ти... как да ти угодя?

какво ще кажеш, ако ограничим тролстването до едно "блато", където да може да цамбуркаш на воля?



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Gary]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.10.05 23:06



....не налагаш на другите как те трябва да възприемат нещата.

това е много хубаво казано.
Ако си забелязал, лично аз, обикновенно казвам,
това което е ИЗВЕСТНО, неоспоримо. Стъпвам по твърда почва.
Това се все известни норми, които ако не си имал възможността да ги срещнеш, не е беда. (говоря за постовете на тема `Правила`)

Вижда се и от `самолет`, че се мисли, обмисля - преоткрива се топлата вода в точките за правилата. За това се получават дълги теми с разсъжвения.....
С незнанието или с "нежеланието" се боря и изчерпателно пиша. Нима това е лошо.... ???????
Човек ако не иска да си разшири своя хоризонтит, той изостава. От мен, от теб, от всички, е нужно да си помагаме. Не може да сме навсякъде.
Но ако се показват своеволия от липса на точица в `Правилата`(3 изречения), с пътя на санкциите, нима това е натрапване на мнение... !!!! Че това го има на хиляди места из Нета. Техническите операции за модовете при санкция ги НЯМА. От `раз`триене подтиква към извращения и своеволия. После `иди гони михяля`.

Питал ли си се, защо не пишат още хора?
Защо рядко пишат гласуващи?
Защо пишат само 10-15 ника....?
Защо се контролира писането така... и само чисто ХОМОСЕКСУАЛНИ се оплакват или са неизгодни...?
Нищо лично.

Добронамереното в мен не го ли забелязваш? Какво има да делим тук...?
Тук могат да ни делят... от интерес. Интерес, който е извън теб и мен. Защо да сме употребявани, а и форума.




Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано21.10.05 23:14



какво ще кажеш, ако ограничим тролстването до едно "блато", където да може да цамбуркаш на воля?

интелигентността ти е НЕУСПОРИМА.
Жалко, че приложението и често е неуместно.
И ако ти си модератор, изгубването на мярката е повече от сигурно.
Освен да станеш мод, което да те самостопира заради отговорността и довението.





Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано21.10.05 23:31



Написах това изречение защото малко или много съм тук от самото начало на този клуб и имам наблюдения какво става. Откакто дойде Никъм преди нялколко години винаги се въртят спорове и скандали къде/кога/защо/кой модератор го е преебал/изтрил/накърнил/ущетил... това в момента е просто един от пиковите му моменти. Имало е други такива моменти преди, ще има и такива НЕЗАВИСИМО кой стане модератор и незнам си колко нови правила се гласуват. Винаги става така - почива си малко никъм и пак подпуква!

Сега, съвсем очевидно е че поста "модератор" е в самата основа на нещата, един вид катализатор за никъм, който очевидно не може да търпи да има такова административно разделение. Затова съвсем логично предлагам да изкореним проблема изцяло като просто премахнем този пост. Т.е. клуба остава без модератори.

Това е. И без друго забелязвам че повечето хора тук покрай цялата тази патардия и с помощта на няколкото външни агента започват да гледат на клуба като на някаква сложна йерахистична административна структура.

Правила, закони, проекторешения, ала-бала, кому е нужно това? Това не е организация, това е просто клуб бе - виртуално пространство където хора със сходни интереси идват да си починат и да си полафят НЕАНГАЖИРАЩО. А не да пуснат корени тук и да живеят накакъв пълен със болни амбиции скапан виртуален живот!

Та в този ред на мисли модераторът е просто един вид НЕЗАБЕЛЕЖИМ помощен персонал който се е нагърбил със досадната задача да пази чистота и ред. Това е цялата философия, нито има някакви особени права над останалите форумци, нито някакви облаги. Да не говорим че определно НЕ му влиза в задълженията да Е ПЪДАР или възпитател на идиоти с липсващо възпитание до първи клас!

Ей това ми беше мисълта като написах че искам клуба под административен контрол



Тема Re: За Никам !нови [re: Kurvoazie]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано22.10.05 06:14



интелигентността ти е НЕУСПОРИМА.
Жалко, че приложението и често е неуместно.
И ако ти си модератор, изгубването на мярката е повече от сигурно.


дали?! като оставим настрани хапливия език, да се сещаш нещо без мярка? сещаш ли се за мои безумни искания и разбирания?

Освен да станеш мод, което да те самостопира заради отговорността и довението.

хм (ако си плюя на рахата, та се кандидатирам и ако някой ме избере - бъдеще неопределено), тогава ще трябва и сам да се урегулирам, но за момента ми е леко и безхаберно на душата.

виж, интересно ми е Сам ако остави пагона, дали ще продължи да обръща и другата буза по христиански след всеки шамар на Елия и Нюкем ?



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано22.10.05 08:19



Разбираш от жени... или просто папагалски повтаряш заучено клише? Отгатнах - не ми казвай!

Кой си ти? И в качеството си на какъв ще ограничаваш, сепарираш, определяш хора?

И стига с тези герои от приказки. Порастни и гледай на хората като на хора. Докато гледаш на тях като на герои от приказки - такъв и ще си останеш.

Какъв ли?
Ами да..=. такъв.



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано22.10.05 08:25



На Сам изобщо няма да му обръщам внимание, ако остави пагона. Без пагона той е нула. Както и някои други хора, без длъжността си. Това между другото...

Бъдещ Модераторе... изписвай правилно никовете на хората. Нищожественост, несигурност и лесна загуба на нерви показва тенденциозното изопачаване на имената на хората!
Никам... не Нюкем!



Тема Re: За Елия !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано22.10.05 09:11



Разбираш от жени... или просто папагалски повтаряш заучено клише? Отгатнах - не ми казвай!



Кой си ти? И в качеството си на какъв ще ограничаваш, сепарираш, определяш хора?

ако въпросът ти е за идеята ми "тема блато", то е предложение доброволно да се пренесем с теб и да се плюем там.

ако е за троловете, то тролските прояви (виж по-горе) са достатъчно лесни за забелязване, а хората които често "тролират" биват наричани "тролове" (или "тролки"!). нищо лично, сигурен съм, теоретически е възможно в реалния свят да си прекрасно одушевено създание.

всъщност, доколкото не знаеш енциклопедийни езици, да те светна, че "тролирам" не идва от 'грозно митичко каменоядно създание', а е вид риболов с влачене на въдицата след лодката. аналогично във форумите, тролът се занимава със спортен риболов, размахвайки стръвта под носа на наивниците.

И стига с тези герои от приказки. Порастни и гледай на хората като на хора. Докато гледаш на тях като на герои от приказки - такъв и ще си останеш.

разбирам, че те притеснявам с ерудицията си. разбирам и че нямаш време да четеш Толкин, че иначе кога ще пишеш. ама хората филм направиха - гледай го и ще може да блъфираш убедително, все едно си чела.

ако някой трябва да порастне, това си ти - да престанеш да тролираш и да си намериш друга залъгалка. дразненето на кучета с кокъл е игра за деца, не за зрели жени!




Тема Re: За Никам !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано22.10.05 09:40



Бъдещ Модераторе...

брех да му се не види! Делфийската Порочица проговори!
след като предсказа събитие, което никога не се е случило (отказването на Гардиан Хартс от избори), днес врачката порокува нещо още по-смайващо - изборна победа на покорно вашия слуга, който дори още не се е наканил да се кандидатира!

машаллах! с твоята 50%+1 подкрепа, нова бабо Ванге, към светло пиво и светло бъдеще!

изписвай правилно никовете на хората. Нищожественост, несигурност и лесна загуба на нерви показва тенденциозното изопачаване на имената на хората! Никам... не Нюкем!

в случая говори за чувството ми за хумор. чувала ли си за Дюк Нюкем? питай някой геймър, преди да си ме обвинила че чета прекалено много книжки. може и да разбереш ;-)



Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано22.10.05 09:49



... тук (съм) от самото начало на този клуб и имам наблюдения какво става.

Ако си посетител от средата на 2002 г., трябва да помниш, че Елия е първата коята приканва - `Момчета...защо не си изберете един модератор... и да изчистите клуба си от недоносени навлеци... `, юли 2002 г. Още в същата тема, Боян (единият от първите 2-ма модератори), първо се замисля за `контрола` над модераторите, ПРЕДИ всички понататъшни събития.... После, на следващият месец, говори за `...Za kakuv srok se izbirat i prochie....`, т.е. говори за мандатност, после - прави сериозен пост, като започва пак със `Moderator da se izbira v srok za edna godina.`
После се е сетил за правила, и накрая се замисля и за доверие. Забелязваш ли неговото развитие.... От същият период става и първото обсъждане за модератор, първият избор, първото обсъждане на правилата, после пак, през септември `Правилата се завръщат`- тема на втория мод. Ето ти хронология на мислене и събитията с темите.

Така, че на първите избори като го е нямало Никъм (той се появява ноември `02) и е било спокойно, за какво спокойствие от средата на 2002 може да се мечтае, когато са се наливали темелите. За какви `наблюдения` може да се говори???
И още от този период - Елия казва, `... този мъж да е гей... за да може правилно да усеща атмосферата в Клуба... но и да е свестен човек.`. Д., като тогавашен мод на ЕиЕ, пространно дава съвети (и за 2 мода) и обосновки. Пак тя Д.-то, говори и за `познати` никове. Не ти ли се струва всичко това познато от тогава, а не ти ли се струва, че `познати`никове (`разпознаваеми никове`) и аз говорех? (за тези неща четох доста по-късно)
Като си стар, та пра-стар(и маже би е така), защо си мълчиш, че още от зората сте започнали със сериозен поглед върхи форума АиА, а си в унес за спокойствие и са ти виновните АКНЕ. Всичко е стартирало точно както трябва и всичко отново пак се появява. Щом пак се появява, означава, че има необходимост. Ще се появява докато всичко се дойде на място. Защо не помагаш....., като си `от самото начало`?
Тоя Боян, за всичко се е сетил, но никой не му е помогнал да развие идеите си. Тогава и Мартър е бил, но `що да говори.... По-добре да СЕ мълчи и да СЕ гледа сейр.

Това не е организация, това е просто клуб бе - ...
Защо ми го изписваш това? Не прочете ли поста ми от 22.02 ч. Има леко съпадение, май... Все едно аз искам (АКНЕ, също) да се изгради организация.... `Или правиш внушение, или си влизал темите и не си видял че има букви и думи. А за логика да не говорим.

Извини ме за тона... Предполагам, че ще си разумен човек. Когато четях старите теми, не можех да остана равнодушен. Надям се и ти да се почустваш така, поне малко, ако си отворил всички линкове. Там са и твойте спомени. Вероятно и на други.

...искам клуба под административен контрол.
И в зората на АиА се е стигнало до избори и появата на модове, и в във всички подобни форуми си има мод, избран от посетителите. Ами ако всеки Клуб поиска адм. контрол...? Да не би само ние да минаваме през такива колизии..... Нужна е мъдрост в такива моменти.
Така мисля, може и да греша. Ти кажи....

Нищо лично.

пп
За всичко споменато мога да пусна конкретния линк с казаното и темите в които се е коментирало. Пъхането на линковете, ми се видя много...., поне за момента.



Тема Re: За Никам !нови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано22.10.05 10:05



...като оставим настрани хапливия език ...

че е малко хапливо, прав си
Извини ме.

Отдавна трябва да си разбрал, че кой ще е мод, за мен е все едно. Важно то е да има основа за него в `Правилата` за да няма проблеми. Предлагал съм си знанията и уменията. Че не съм разбиран - отдъвна видях. Но, какво от това...
Като го казвам това, съм сигурен, че никъде не съм казал нещо против Сам от рода на `свали патона`. На този етап смятам, че това е в правото на по-старите в клуба от мен. Отправял съм критка за действия, които са се случвали пред очите ми, и съм се доверявал на информация от постове дадена от по-стари.
Това са ми убежденията и си ги следвам.




Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано22.10.05 11:10



В началото тоя клуб беше супер зле и само некъв нерегистриран Влади пишеше простотии. Дотолкова се оля тоя Влади по едно време че аз и Добряка помолихме админите и те направиха клуба само за регистрирани. Това напълно оправи проблема със Влади. На мен това ми беше достатъчно и не исках да има модератори, при положение че в клуба имаше 2-3 редовни посетители по това време, но подозирам че тогава точно започна ерата на АКНЕ и Елия успя да придума останалите да проима модератор. А може би Елия дойде по-късно когато някъв набожен пич от религия идваше регулярно да ни "лекува", не помня вече... ако ти се рови - иди търси, мен ме мързи.

Това е цялата сага. Аз влизам в тоя клуб за разтуха и удоволствие и хич не ми е присърце да гласувам и да се чудя кви правила, закони и ограничения да предложа. На нормалните хора не са им нужни такива неща за да початят някъде - иди в кой да е културен клуб където няма АКНЕ и ще видиш че съм прав. Колкото повече правила, толкова повече поводи на АКНЕ да опонират и да тролстват - ей на виж ква сага се е развила по-горе тука и си прави изводи.

Лек ден, аз отивам да спя

Редактирано от Garion на 22.10.05 11:13.



Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано22.10.05 11:28



"Тогава и Мартър е бил, но `що да говори.... По-добре да СЕ мълчи и да СЕ гледа сейр."

Там бях, участвах в диспута. Дадох лептата си. Но и тогава както и сега съм предпочитал да разсмея хората, от колкото да ги оставям да се дърлят по между си.

Благодаря за критиката и чети по-внимателно.



Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор martyrМодератор (fallen)
Публикувано22.10.05 11:42



"А може би Елия дойде по-късно когато някъв набожен пич от религия идваше регулярно да ни "лекува", не помня вече... ако ти се рови - иди търси, мен ме мързи. "

Точно тогава се появи елия. Диспутът с Одолам. После внесе критика по една тема за анонимни подписки. Тогава не беше толкова крайна, можеше да се поговориш спокойно с нея.



Тема Re: За Елия !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано22.10.05 12:51



Чел си Толкин и това те прави ерудиран?
Аферим бе, джанъм!
Изгуби ми времето.



Тема Re: uncoolнови [re: martyr]  
Автор eлия ()
Публикувано22.10.05 13:45



Одолам се появи в Ева и Ева... Там се справих. но той дойде тук и се наложи и аз да дойда тук. После отидох и в Християнство, откъдето дойде Одолам. Клуба там се изпокара, защото повечето от пишещите в Християнство застанаха зад гей каузата.
Тогава написах и темата за религиите и хомосексуалността на сайта и прочетох цялата Библия. Въпреки, че не съм християнка.

После предложих да имате модератори. Правилата първоначално са също от мен и Д.. копират доста тези от Евата. В основни линии се запазиха и досега. Джейн пък убеди администрацията да разреши клуба да има модератори.

С това се изчистиха хомофобите тук, вулгаризмите... и.. си излезнах. Свършена работа.

После се върнах заради Мирето. Някаква маруля тук я обиждаше. Много съжалявам, че защитих Мирето. Че поех върху мен нападките на Марулята и Никам... Но не можех да приема да се отнасят така към една от нас. Разбира се... Мирето винаги е била крайно "благодарна"... не може да й се отрече.
По това време и с Никам влезнахме в... доста сериозен конфликт... Причината беше друга. Причината беше, че "педал" и "аз се праскам в гъза" бяха приемани за нормален изказ тук. Имаше изказвания от сорта на "Аз не съм гей, а педераст" и разни от сорта.
Заради Никам направих много щуротии, което се оказа пак грешка. Лансирах Сам, по моя си начин. Впрочем доста време след това бдях да не му се иска оставка от Никам... и от Марулята и някакви още имаше там....

После се скарахме за нещо с ББургас... не помня за какво, но помня че му казах "Ще дойда и ще ти наритам ританките". Той го взе лично, и правилно, и се озъби. И аз дойдох. Не помня какви ги върших тогава.... Но помня, че ББургас подаде оставка за да не е модератор и да изобличава нещо там Сам. Отново грешка - защитих Сам. По моя си начин... Като вдигна пушилка и се забрави за какво основно се говореше... хората се ангажират да громят Елия и другото отминава.

Ей такива. Само дето Сам се взе насериозно, намери си призвание и стана от мъж - подлога на мъже. Мъжеложник в най-чистия вид. (нямам предвид гей или емоционално-сексуалните връзки между мъже). Но и най-вече с това, че не се разграничи от педофилията... Нямах време да се занимавам със Сам, защото jaytee стана модератор.
От уважение към jaytee мълчах цяла година.
После... дойде време за мандатност. За мандатност има много ЗА и много ПРОТИВ. Има и предимства има и недостатъци. Темата за мандатност беше повдигана и при първите избори и при изборите на jaytee... но никога не успях да намеря аргумент в повече, който да натежи в едната или другата посока.
Докато не аргумент, а аргументища излезнаха. Вечната Амбър. Този, който реши, че Джемини са смъртници и за тях или добро или нищо. Този, който реши, че е Господар на този клуб, че го е придобил и ще го ръководи докрай. Този, който използва пагона според някои за да си намира гаджета... според други, за да има какво да осребрява пред Павлин. Та да е фактор някакъв в това общество, свързано пак с намирането на гаджета.

В общи линии... това е моята истина... за хисторито на клуба.

И малко отклонение за зачудените...
Имам няколко гей приятели. Имам и познати гейове. Имам и гейове, с които нямам отношения. Но нямам нито един педераст за приятел и нямам нито един гей за враг. Този клуб (а и не само този) е нафрашкан от хора, които търсят добро впечатление. Които се опитват да се харесат на всички. Които се нуждаят от одобрението на максимален брой хомосексуални, което да търсят начини да осребрят.
Аз не съм от тях. Затова и тези, които са ми близки и са ми приятели, са ми такива дълги... ама дълги години. И не са ме разочаровали, както и аз не съм ги разочаровала.

Кесаревото - кесарю! Много вярна и точна библейска мъдрост.
Крайно време е. И вървя по този път.

А дали ще ме наричате елф, трол, смърф... или каквито там още приказни герои има (uncool - мрежата е трАл, а не трол. Ерудираност, та дрънка) ми е все тази. Не ме обижда. Бъдете сигурни, че ако ме обидите, аз мога да ви обидя още по-гадно. И вие си го знаете...

Туй то!

Редактирано от eлия на 22.10.05 13:51.



Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано22.10.05 16:34



мдам, спомням си те отдавна...
С един подпис от песен на Sanctuary, което не можеш да срещнеш често и в хетероклуб
Тука дискусията изби в стила на припева й :))))
Past tense to future tense let history unfold...

Хайде тогаз и аз да се похваля - тук от май 2001

Under the knife - sharp and shiny key
Repair, redeem, resurrection

Редактирано от WebMister на 22.10.05 16:37.



Тема Re: uncoolнови [re: eлия]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано22.10.05 22:57



По това време и с Никам влезнахме в... доста сериозен конфликт... Причината беше друга. Причината беше, че "педал" и "аз се праскам в гъза" бяха приемани за нормален изказ тук. Имаше изказвания от сорта на "Аз не съм гей, а педераст" и разни от сорта. ..

Хахахаха, да,
спомням си го този комедиен момент. Никъм и марио баха първи дружки и екзалтирано тръбяха че се гордеят да са "швестерки" и "педераси". Дори искаха да прекръстат клуба /или ди си направят нов/ на "педераст" в който да не се допускат никакви бисексуални, жени и всякакви други "ненормални" индивиди /ха сега да си припомним кой се е борил за дискриминация, а никъме /.

Държа обаче да подчертая, че далеч не всички одобрявахме тази глупост и доста хора виждахме много добре разликата между поведенческа и сексуална терминология. В същност освен споменатите никъм и марио не се сещам за друг да се е гордял че е "педерас", някой да ме поправи ако греша.

Смешни спомени,
мерси че ми ги припомни. Някакси по-лесно се възприема сегашната ситуация човек като си припомни че Никъм си е един съвсем обикновен педерас

/моля това да не се приема като обида и трие от модераторите след като той самия се възприема като такъв/



Тема Re: uncoolнови [re: WebMister]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано22.10.05 23:01



О да, Сенкчъри, жестока банда!
А новия Невърмор колко е велик, думи нямам просто - абсолютно албум на 2005 за мен!



Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано23.10.05 01:23



`... този мъж да е гей... за да може правилно да усеща атмосферата в Клуба... но и да е свестен човек.`. \по повод мод)

Защо не коментира тази логика? Защо не коментира логиката в мисленето на Боян? Защо не коментира факта, че обективното `се завръща` докато намери своето приложение? Защо не коментира събитията....? И сам (без Самска логика) отговарям.
Да пропуснеш е удобно, повече от изгодно.
(Не знам каква ти е сексуалната ориентация...., но човешката ти е ....)

Смееш се и се присмиваш на гей, че желае да се именува `педераст`(ами ако е бъзик...).
Ще се именува както му изнася. Това му е `резонно` желание. Би следвало да го подминеш..., нали? Защо не прие, че е част от неговото израстване!!! А какво има - присмех, `дружки`, `комедиен момент`. Даааа, гея има `екзалтираност` и тези които го занаят... са се съгласили, че е неизбежно. И на гейовете, това не би направило изумително... впечатление. В `контекста` на гейска среда, пречупването в призмата, щеше да дава други реакции и поведение..., а....? Разликата в `поведенческото и сексулната терминология` щеше да се възприема в друга светлина... И за гея е човешко да приема обективното без да го показва... Дали четеш книги за гейството...?
`Дискриминация` в логиката на Никам. (евентуално бъзици). ААА.., отхлърляне на различните от Гей.
Какво по естествено за гея (а и за всеки ясно ориентиран), да се дистанцира, а не дискриминира. Дистанцирането не е ли от неясните (за себе си) индивиди? Дали не е намеквал, че между ясни и чисти гейове, неориентираните със своята вътрешна мъгла и проблемност не са подходящи.... тук!!! Може точно това де е усетил и разкрил. И не от липсата на човешко реагира, а може да се дистанцира от проблемите които те носят ... а това си е проблем. На тъмно, тук, клапите се отварят, изчиства се акнето, развихря се егото, защото друго по-полезно за себе си няма къде да се направи. Ееее, това налага дистанция и не е `дискриминация`. Има един принцип - `нека първо да се разделим, пък после да се обединим`. Да се съвместяват ориентиран с неориентиран - винаги ще дава проблеми. А гей и би-, заедно, напомня за логиката за жабите и гьола.

Някакси по-лесно се възприема сегашната ситуация човек като си припомни че Никъм си е един съвсем обикновен педерас
това не е дискриминация, а дистанциране от педераст (гей). Кой го прави? Сам да се ориентира и тогава да си признае, поне на себе си.

Всички не одобрявали. Еми естествено. Тук са писали и `други`, не гей... Защо не допускаш, че и гея в смесена среда ще замълчи? Негов събрат е на пънгара, той иска да остане тук, няма къде да ходи. Ще замълчи с надежда за по-добри времена. Една жертва по пътя напред е обективно положение.

И `смешните спомени` оставят печат в съзнанието. Бягай напред, че един ден може да те застигне `смешното` и от огледало да те погледне.





Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано23.10.05 03:11



Ееее, ти направо цяла дисертация разви .

Виж, за мен "педераст" е поведенчески термин. Тоест един гей може да бъде педераст, но може и да не бъде. Същото важи и за би и хетеросексуалните - и те може да се проявят като педерасти в дадени ситуации.

Или за прегледност да го кажем така, когато обсъждаме моята сексуалност аз съм гей, а когато се държа като гадина, тогава може да ме наречеш педераст и за мен това просто ще бъде синоним на "мухльо". Сега, ако на теб и никъм ви харесва хората постоянно да ви наричат "мухльо", ваш проблем, но мен определно не ме кефи.

А относно Никъм и какво искал да каже вече го е казвал милион пъти - хич не е скромен и стеснителен както знаеш, и аз съм го разбрал прекрасно. Ти как го интерпретираш вече си е твой проблем който мен не ме касае. Не смятам да навлизам в разни дедуктивни спорове от сорта "ами ако той се е шегувал, тогава какво..." Една шега е ташак еднократно, когато продължи повече от 2 години си става голо еб... така де, разбираш ме.

Инак признавам, много е лесно ей-така да прегледаш историята на един форум за няколко минути през призмата на моментната си екзалтация и да осъдиш хората, няма що.

И да, Боян беше много стабилен пич. Помисли си защо го няма вече във форума ако искаш...



Тема Re: uncoolнови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано23.10.05 04:27



`Много съжалявам, че защитих Мирето...`
Нали няма да забравяш историята на прекаленият светец...? Опарвал съм се щом я забравя... И пак под този знаменател е `Лансирах Сам,...` Скоро пак това го направи, нали...?

`..."педал" и "аз се праскам в гъза" бяха приемани за нормален изказ тук.`
В смесена среда е нормално гея да се прави на по-... нормален. А на `различните`- какво им пука, праскат си по един мигач и... се възползват. Но къде остава топката...

`ББургас... го взе лично, и правилно, и се озъби....Но помня, че ББургас подаде оставка за да не е модератор и да изобличава нещо там Сам. Отново грешка - защитих Сам.`
Застанала си зад би-то. Вярно си е грешка. Трябвало е да си зад гея, дори Сам да е прав.... Че ние сме на една хоризонтала... и компромиса е = на коректност.

`Само дето Сам се взе насериозно,...`
Ами подкрепила го е жена, независимо, че е лезбиен.
Разсъждавах някъде, че гейовете в АиА имат проблеми с различните и, че от това се пораждат конфликти. Трябва размисъл по това.

И `не се разграничи от педофилията... ` (Сам).
Явно си очаквала правилна позиция....? Че то... всеки заема позицията която му е удобна. Това е станало, но твоите очаквания са били напразни...

`..мандатност.`.. Има и предимства има и недостатъци.`
Нали не се съмняваш още...? Още Боян говори за това. Първата му реакция, на тема избор, е `срокове за модераторите`. `..., а аргументища излезнаха.` - което се видя и се разбра. И `заинтересованите`, и разумните осъзнаха, че мандата не пречи на никой, т.е., е в полза и на двете страни. Спестява теми за свяляне и доказване.
Мисля, че си искала да кажеш, ` Е имало` съмнения, с днешна дата.
Колко интелигентност в Боян, като е реагирал първо със....`срокове...`.

`Вечната Амбър... Този, който използва пагона според някои за да си намира гаджета... според други, за да има какво да осребрява пред Павлин. Та да е фактор някакъв в това общество, свързано пак с намирането на гаджета.` Е това са тъжни неща. Като се изпуснеш, наблюдателните хващат. На чистия гей тия `другите` са прозрачни.

Поста го приемам за ключов. Долавям дух на изповед.
Колко много желая да съм прав....
Позволих си допълнения и мнения. Знам, че ще ме разбереш правилно...





Тема Re: uncoolнови [re: Garion]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано23.10.05 04:47



Когато всеки си говори, стават монолози....
Диалога е друга рабо`та, май за по-....

Колкото повече разбирам някой, той толкова повече не ме разбира....
(е казал някой...)




Тема Re: За Елия !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано23.10.05 06:47



Чел си Толкин и това те прави ерудиран?
Аферим бе, джанъм!
Изгуби ми времето.


по същество забележки нямаш, така ли? прелестно.
на тролирането ще ти отговоря на лична.
мцу!



Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано23.10.05 07:33



Човече, легни се наспи



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.10.05 11:53



За протокола: Заявявам ЖЕЛАНИЕ И ВЪЗМОЖНОСТ да продължа да модерирам.

Предизборните ми речи ги написаха "критиците" ми: фобиите, маниите и обсесиите им, техните откровени и завоалирани лъжи и изкривявания са ми достатъчно добра реклама - защото нищо истинско не чух "против" мен.



Тема Напомнямнови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.10.05 12:36



Напомням, че предложенията/номинациите за модератор трябва да бъдат дадени в ТАЗИ тема, пак в ТАЗИ тема трябва номинираните да приемат или да си направят самоотвод, пак в ТАЗИ тема трябва да направите и предложенията си за брой мандати (пише го в началото на темата, пише го и в правилата, които наскоро гласувахме).

Дотук номинирани са (по реда на номиниране) Sam, Guardian_Hearts, BBourgas, uncool, jaetee. Категорична позиция дотук са заявили само Sam и jaetee.

По отношение на мандатността има две предложения:
- възможност два поредни мандата;
- възможност за неограничен брой мандати.

Ако случайно съм изпуснал нещо сред чата в именно ТАЗИ тема - ще внеса корекции веднага.



Тема Re: За Елия !нови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 12:43



Забележки имам. И време за губене имам. Но ще го изгубя в по-полезни неща.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 12:43



Браво Сам!
Така те искам!



Тема Правило единственонови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.10.05 13:21



Хахаха - много типично изказване!

Като се абстрахираме от нещата, които не са истина или са само преиначени или измислени ("Не помня какви ги върших тогава..." - казва елия, да й имам услужливо избирателната памет )
какво остава? Я да видим:


Одолам се появи в Ева и Ева... Там се справих. но той дойде тук и се наложи и аз да дойда тук. - елия се появява на бял кон и спасява и ЕиЕ и АиА. Ура за победителя! И тоя дух още...

После предложих да имате модератори. - елия предлага и Свършена работа !

После лансира Sam, бди над него... и пак "Свършена работа".

После се скарва с BBourgas... и пак "свършена работа" - BBourgas вече не е модератор...

От уважение към jaytee мълчи цяла година! "О, Богове!" - колко ли й е струвало да се лиши от ежедневната доза мнения на час? А ако не беше мълчала?

После (сега) пак дойде време да се изпълнят вещанията на нашия славен ГУРУ !

Абе, защо си играем на правила, модериране и разни такива глезотии? Така и така - все става както каже нашия славен ГУРУ?!! Я направо, без да си играем на демо-Грация да слушкаме и да изпълняваме съветите на вожда и учителя, който ни е нужен като въздуха и водата на всяко живо същество ! К`ви сме ние, че да мислим самостоятелно?!!

Въвеждаме правило единствено: "Елия е права, на който не му харесва да се изнася!" и всички въпроси са решени.



Тема Re: uncoolнови [re: Kurvoazie]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 13:21



Не знам.... много Донкихотовски ми се струват тези усилия... които влагаме тук. Защо, се питам...



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано23.10.05 13:55



Ама ти наистина си доста... чудя се каква по-нежна дума за безочлив да напиша, но поради беден речников запас ще си напиша безочлив. Когато те питах за някои разминавания и в твоите думи и в думите на Киро и твоите нито веднъж не получих отговор.
Макар и да имам право да гласувам в това кллубче сериозно ще си помисля дали да гласувам, защото после ще вземеш да ме обвиниш бог знае в какво.
Да погледнем малко хронология - в началото (по нечии думи) са били Елия и Никам.
След това се получава крупата КЕН.
После идва групата АКНЕ.
В интерес на истината напоследък нещата бяха КЕНАР, но не очаквам някой да го признае, защото това определено означава промяна и то не в добра, според модераторските мнения насока.

Успех на изборите Сам. Пожелавам ти да те преизбират десет пъти и да модерираш сто години ако желаеш, докато дисковете на сървърите на клубчето задерат и се скапят тотално.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: AЛБATPOC]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.10.05 14:05



Моите думи са 100% верни. По ясно от това не мога да го кажа. Просто цитат от разговор, при това цитиран с разрешението на другия разговарящ. Друг отговор нямам. Но това съм го писал и друг път. Къде, как и какво да напиша, че да го прочетеш?

Желанието ти да се лепнеш за групичка е разбираемо. Твоя си работа .



Тема Re: Правило единственонови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 15:11



Губиш нерви Сам. Не бива.
Все още си с пагон и имаш шансове да си останеш с пагон.
Така че, не губи нерви и го давай по-леко...
Иска ми се да не бъдеш модератор, а не да стигнеш до умопомрачение, заради това.



Тема Re: Напомнямнови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.10.05 15:20



приемам



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: AЛБATPOC]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 15:20



Споко... той ще е единствен кандидат и ще спечели със 100% от гласовете, като единствен кандидат. Сам е живял по Татово време и знае как стават тези неща.

Що се отнася до групичките, тук, в този клуб АЗ съм тази, която е сипела най-големи, солени и крайни обиди към Никам. Разбира се това не пречи да ни считат в една група, просто защото тук в този клуб хората биват обособявани само по един признак:
Против модератора Сам - и всички останали!

Тези, които са против модератора Сам, са тъпи, вулгарни, мошеници, алчни, интриганти, комплексари без личен живот, наивници, подлъгани, манипулирани... каквито се сетиш... полу-хора!
И е нормално... Сам и Приньо отдавна смятат клубчето за част от тяхната интернет територия.
Препикали са го.... гарантирам ти - клекнали!



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.10.05 15:21



естествено, че не чу...


всичко беше набързо изтрито



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.10.05 15:24



Тези, които са против модератора Сам, са тъпи, вулгарни, мошеници, алчни, интриганти, комплексари без личен живот, наивници, подлъгани, манипулирани... каквито се сетиш... полу-хора!


Лошият имидж ми отива



Тема Re: Правило единственонови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.10.05 15:28



Боже Боже!!!

После се скарва с BBourgas... и пак "свършена работа" - BBourgas вече не е модератор...

Аз напуснах заради теб, а не заради елия. Отношенията ни м/у мен и нея са си наши работи!



Тема Re: За Sam!нови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.10.05 15:39



всичко което е на аванта е добре дошло!



Тема Re: Напомнямнови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 15:41



Ти не си ли с бан?
Как така си с бан пък приемаш?
Това ще наруши хармонията в клуба и плановете на Сам, да бъде единствен кандидат.
Оттегляй веднага кандидатурата си. Както и в гласуването за мандатност, така и в тези избори против теб ще гласуват всички хора, а за теб само тролове. Поради една или друга причина - ти ще изгубиш. Доброто винаги печели - нали така.

Остави човека на мира. От тази кандидатура му зависят толкова много неща, че ще е нехуманно да не спечели. Не се кандидатирай. Не го унищожавай така. Бъди снизходителен към едно човешко същество и не му отнемай смисъла на съществуването. Представи си какво ще стане, ако и uncool приеме! Бива ли да сте толкова перверзни, та да му отнемате най-свидното!

Трол такъв!

____________________________

Сами си рисувате вежди или си вадите очи - според решенията ви. От това, какви вождове си избирате, зависи и как ще ви оценяват хората. Изберете си открит човек, който да може да застава с името и лицето си зад постъпките си, решенията си и мненията си. Изберете си гей, който да бъде лицето на вашия клуб. Защото от вождовете ви, съдят за вас. От неговото достойнство, честност, откритост, учтивост, интелигентност - ще ви преценяват и вас.
И не забравяйте, че всяко племе си заслужава вожда. Затова избирайте внимателно. За да не се срамите после, когато хората решат, че гей - това е Той.
Иначе ще се окаже вярна една моя оценка за този клуб. В която казах, че в страната на гейовете - бисексуалния е Цар!
Women rules?



Тема Re: Правило единственонови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано23.10.05 16:48



Щоу? Преоценила си "историческия" си постинг? Като гледам, дори и BBourgas не е на твоето мнение за мега-ролята ти в клубния живот. Яко те е затресла грандоманията.



Тема Re: Правило единственонови [re: Sam]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 18:32



Пак си изпускаш нервите, само като ми видиш ника. Като бик на червено си...
Чети бре, Сам!
...помня, че ББургас подаде оставка за да не е модератор и да изобличава нещо там Сам
Никъде не съм казвала, че имам роля в оставката на ББургас. Той това ти обяснява, че си се пообъркал още в предишния си постинг, където казваш:
После се скарва с BBourgas... и пак "свършена работа" - BBourgas вече не е модератор...
Така че теб поправя, да не ръсиш пак простотии, а не изразява несъгласие с мен.

Гледай да спечелиш модераторски мандат, че иначе ще ми липсваш.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: eлия]  
Автор desired (послушко)
Публикувано23.10.05 18:55



...са тъпи, вулгарни, мошеници, алчни, интриганти, комплексари без личен живот, наивници, подлъгани, манипулирани...


Обиден съм!!! Няма да влизам в клуба 2 часа :)

Съблечи моя страх и за грях дай ми таен знак...


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: desired]  
Автор eлия ()
Публикувано23.10.05 21:26



И ти ли си против модератора Сам?
Не те е срам!!!
Марш от тук, че не мога да те гледам! И не два... двайсет часа да не се връщаш!
Безобразник!



Тема Re: Напомнямнови [re: eлия]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано23.10.05 22:40



Този си постинг можеше да го пуснеш като лична бележка до курвоазие. Изпрати ли му вече оферта 50 + 1?

Аз ако бях модератор след този постинг директно щях да те банна за системни и безсмислени високопарни опити за машинации и манипулации в този клуб. То бива бива човек да си прави шоуто и кефа, ама вие се оливате непрестанно!



Тема Re: Напомнямнови [re: Garion]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано23.10.05 22:54



Мда, и на мен патетиката нещо ми идва в повече...

--



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано24.10.05 02:55



`Желанието ти да се лепнеш за групичка е разбираемо. Твоя си работа`

Би-сексуален, към хетеро-сексуален....
(Сам към Албатрос)

Това не е дискриминация, а детерминация.



Тема Re: Напомнямнови [re: Garion]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано24.10.05 07:25



Този си постинг можеше да го пуснеш като лична бележка до курвоазие. Изпрати ли му вече оферта 50 + 1?

можеше, но къде ще е зрелището и драмата? аз няколко пъти отговарям на заяжданията на Елия на лична бележка, хич не и идва ищаха да спори там. има положителен резултат обаче, поне една престрелка е изнесена от клуба.

Аз ако бях модератор след този постинг директно щях да те банна за системни и безсмислени високопарни опити за машинации и манипулации в този клуб. То бива бива човек да си прави шоуто и кефа, ама вие се оливате непрестанно!

ми и аз мисля, че модератор трябва да посвие сърмите на Елия, ма на - Сам няма да го направи заради "предизборната ситуация", Мартир гледа да не се намесва активно (само заключи две теми в които се искаше банване на Никам и една, в която се искаше такова за Елия, без отношение по исканията)

преди отстраняване за известно време обаче, мисля Елия трябва да се предупреди - "казвам веднъж, показвам втори път- третия път наказвам" - ако искаш от казармената командирска подготовка (за да не давам примери с дресировка на животни). подмолни банове изневиделица (които не се и спазват - случая с ББургас) работа не вършат.

та, Сам няма да се изкаже тия седмици. Мартир?



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано24.10.05 07:58



За протокола: Заявявам ЖЕЛАНИЕ И ВЪЗМОЖНОСТ да продължа да модерирам. Предизборните ми речи ги написаха "критиците" ми: фобиите, маниите и обсесиите им, техните откровени и завоалирани лъжи и изкривявания са ми достатъчно добра реклама - защото нищо истинско не чух "против" мен.

персонално погледнато, не съм съгласен с обвиненията на цитираните "критици" - имам най-добри личностни впечатления от теб.

"професионално" обаче, имам въпрос към теб като към кандидат: какво би направил като модератор, ако бъдеш избран?

от моята куличка погледнато виждам проблеми, които имаме да оправяме:

а) смяташ ли, че преизбирането ти ще реши конфликта на А.К.Н.Е. с теб? и ако не, какво ще правим? мисля има хора тук, които биха гласували за "кой-да-е-само-да-е-друг", за да се кротне агитката и селото да бъде мирно.

б) на мен все ми е тая, стига да се ограничи тролирането в клуба (предимно от Е. и Н., понякога и от други, вкл. и аз). не виждам да се прави нищо по въпроса. смяташ ли да направиш нещо по въпроса, и ако да, какво те възпира две години досега?



Тема Re: Напомнямнови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано24.10.05 08:01



приемам

я душа, фърли едни предизборни обещания - какво ще направиш като модератор и как ще подобриш житието-битието ни (светло бъдеще, туй-онуй)?

виж постинга ми до Сам за пример мен къде ме стяга чепика.



Тема Re: Напомнямнови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано24.10.05 08:28



в ТАЗИ тема трябва да направите и предложенията си за брой мандати (пише го в началото на темата, пише го и в правилата, които наскоро гласувахме).

гласуването за брой на мандати може да доведе до потенциално забозяване и смятам, че не трябва да се гласува сега.

пример: да речем Сам бъде преизбран за модератор и в същото време се гласува ограничение от 1 или 2 мандата - тутакси ще възникнат спорове, че Сам няма право да бъде пак модератор, понеже ще бъде 3та година. т.е. ще сме гласували всуе и пак ще се рие, и пак ще се искат избори... пишман

аз съм за запазване на статуквото, без ограничение в брой мандати - ако някой е добър, хората ще си го преизбират. ако пък е зъл - и посред мандат ще му изгласуват недоверие.



Тема Re: Напомнямнови [re: uncool]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано24.10.05 08:33



Мноо сложно батка. Нищо тук няма да се промени докато някой не реши кардинално проблема с АКНЕ. Това е положението - наричайте го дискриминация или квото и да е, но така си мисля аз.

Отдавна вече е време да се действа директно. Банваш веднъж като предупреждение, човека естествено идва с прокси - банваш 2-ри път. Ако дойде пак казваш на Киро и той им трие акаунта! После нито могат да гласуват, нито нищо, и или ще им мине мерака, или пък на Киро ще му писне и клубът ще стане административно модериран - кое да дойде първо, все е добре!

Ский ква спретната предизборна платформа сътворих набърже. Кой иска да я поеме? ;)



Тема Re: За Елия !нови [re: eлия]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано24.10.05 08:49



Забележки имам. И време за губене имам. Но ще го изгубя в по-полезни неща.

да вървиш можеш ли?



Тема Re: Напомнямнови [re: uncool]  
Автор eлия ()
Публикувано24.10.05 11:01



Дори и напълно вярен Постинга беше зловреден и го махнах, за да не се обучават всички как да заобикалят забраните. Пледирам от 2 седмици пред Киро(A) да филтрира всички анонимни проксита. После ще измисля още нещо. И моята оставка ли искаш елия?

Редактирано от martyr на 24.10.05 11:18.



Тема Re: Напомнямнови [re: Garion]  
Автор eлия ()
Публикувано24.10.05 11:10



Да бе... само че няма да бъде административно модериран, а ще остане без модератор. Първо, защото на никой не му се занимава с административни модерации, второ.. защото става дума именно за този клуб.

Дискриминация може да наложи този, който има силата да я осъществи. В тези клубове това е невъзможно. Изтрит акаунт се регистрира отново за минутка. Дира няма полза да трие акаунти. Те цяла Швеция отрязаха от достъп заради Доктора, и пак не го спряха, ти за постващи от България говориш...
Като баннете мрежите на два три големи интернет клуба, така ще зарадвате администрацията, че хич няма да им е до причини и следствия...

Та кой ще я поеме тази предизборна платформа?



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: uncool]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано24.10.05 11:23



Отговор на поста от 24.10.05 07:58.

Та вместо Сам ще ти кажа - `Ако ме изберат, продължавам. Останалото не ме интересува. Ако ме интересуваше, нямаше да се предлагам.`

И АКНЕ, и всички виждат - Сам не се приема заради дългия му стаж и заради комплекс от причини натрупани във времето.
И АКНЕ, и всички знаят - ако се преизбере Сам, броженията няма да спрат.
Сам е дразнител но не е проблема, според мен.

`Имало хора`..., кажи направо - `Kurvoazie на бележки изказа логиката `"кой-да-е-само-да-е-друг"`. Тази логика е следната -

Трябва ново лице за модератор. Нова кръв. Нови маниери и ново поведение. Дъх на престаряло се носи, броня и преграда за всичко и за всеки. БАН не плаши, а отблъсква до по-удобен момент. Усеща се сито, под което старото ще клеяса до гангрена. Отлепването с НОВ модератор е удобен момент, удобно начало. Новото ще освежи, ще облекчи, ще мотивира всеки да се отпусне. Иначе, грамофона ще си прескача, докато се смени плочата.
Нета е отворена система, и резачка на ненужното ще се появи рано или късно. Радикалното* ще си вземе своята дан.
*Радикал (от лат. radix `корен`във фр. radicalis `коренен`) Привърженик на основни, радикални, мерки в обществото и науката.
Радикализъм - Отстояване или прилагане на радикални, основни, мерки с цел промяна.

Т.е., трябва промяна. Утопиите ща сложат никове в архива.



Тема Re: Напомнямнови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано24.10.05 11:35



То монолозите в унес и утопични прения се събират в акне.

Кога лекар ще изясни функцията на акнето за организма?
Като се пукне какво изтича и защо?
Не буквално, а `причинно-следствените` връзки.



Тема Хем сърби - хем боли...нови [re: Garion]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.10.05 12:35



Казвал съм неведнъж какво мисля за всякакви форми на цензура... Почне ли се - клубът ще заприлича на ЛГБТ или на някой от умрелите клубчета в които една тема си стои по половин година и я има, я няма 1 посещение за периода...

Свободното изразяване на мнение е това, което държи хората тук - за какво ти е форум, ако не можеш да кажеш какво мислиш? Верно не мога да разбера какви са тия мераци за банване, забрани, рестрикции и прочее тъпотии - ако нещо не ти харесва - не чети и не отговаряй, ама ти не - хем сърби - хем боли...

Има теми, в които аз например никога не влизам и не пиша по тях - скучни и безинтересни са ми. Ти какво правиш обаче в точката на конфликта ? Чети си там другото, дето те интересува и остави хората да си се разберат помежду си?

Или както биха казали австралийците "Пич, какъв ти е проблемът?". Моят е с опити да се налага цензура и се сещам за подходяща реплика от една книжка "Туй аз няма да го търпя и толкоз!" :§



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.10.05 16:22



Сам... след тая цигания, която направихте с темата, която беше пусната от Киро просто няма какво да говориш за почтеност, защото тебе те нямаше, но Мартир беше на линия да отбива атаките и да "прочисти" темата. Не можах да запазя всички мнения по темата преди прочистването, но повечето запазих. Вярвам, че и ти ги имаш а ако не сте запазили копие и държиш ще ги постна отново тук така, както съм ги направил на док файл. Не че ги нямам и във вариант РНР като сейв ама това второто го направих за спорта.
Като си толкова почтен защо те няма винаги, когато има остри, неудобни и основателни въпроси?
И като спазваш правилата защо толкова се дърпаше да направиш единствената истинска проверка дали ти си наистина избранника на тези момчета, които пишат тук?
И други въпроси бих могъл да ти задам Сам, но нямам желание някак. Просто вече ми е безразлично какви ще ги надрънкаш, защото аз лично съм разочарован от поведението ти в последно време.
Сори. Мнението си е мое и никой не е длъжен да го споделя, но в момента не се сещам за нищо, което би могло да промени мнението ми за модератора Сам.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Kurvoazie]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.10.05 16:25



Не се занимавай. След като и такъв единак като мен вече го изкараха групар значи или света отива по дяволите, или аз съм се побъркал, или този, който ме изкарва групар е окьоравял.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: eлия]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано24.10.05 16:42



Това, че смятат, че са го препикали е явно, но в крайна сметка нещата са тръгнали в посока, в която след известно време просто няма да могат да се държат така и би било добре да се променят сами за да не ги промени времето.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор Guardian_Hearts (кайсиево сладко)
Публикувано24.10.05 20:32



Заявявам недвусмислено, че приемам номинацията ми за модератор.

И, за да спестя на uncool потретване на въпросите му, нека кажа няколко думи.

Имам си достатъчно проблеми, за да си измислям такива тук в клуба. Това, че на някой някой друг му е "проблем" мен не ме интересува, нито ме засяга по някакъв начин. Всеки има свободата да си въобразява каквото си поиска.

Според uncool(и не само според него) някои от посетителите на клуба са "проблем. Ха! Да ви имам проблемите.

Личното ми мнение (което разбира се може да е напълно грешно, но какво от това, все пак си е мое) е, че повечето хора очакват да чуят отговор, когато зададат въпрос. А тук рядко запитаният отговаря сам, ако въобще отговори. В този ред на мисли, ако задам въпрос към uncool ще очаквам отговор от самия него, а не от някой друг, който видиш ли е преценил, че трябва да се "намеси". Естествено всеки има свободата и правото да коментира каквото му душа иска. Когато задам един въпрос на uncool, но ми отговарят други двама юзъри, аз ще отговоря на тези двама юзъри, които най-вероятно ще държат да ми отговорят... А да не забравяме, че междувременно и други ще се "намес(т)ят". Та се получава дълга и широка. В крайна сметка аз се изнервям от това, че не съм получил отговор от този на когото съм го задал(съвсем нормална реакция) и му го задавам втори път. И трети път. И четвърти път. Става ли ясно какво се опитвам да кажа?

Цялото това беше пример. Отговарям на въпрос, зададен към мен, веднъж. Ако в отговора към мен има нещо, на което да отговоря/което да допълня или нещо друго - правя го. Ако ли не - смятам, че всичко което съм имал да кажа е казано в горния ми постинг достатъчно ясно. А това, че на някой това не му е "задоволително"... Ми то няма угодия на всеки и всички, нали знаете?

Колкото до "тролирането. Айде моля ви се! На това може чисто и просто да му кажем спам или чат под формата на постинги. А този проблем си е формулиран в правило 5. Гореспоменатите И мненията към тях са забранение и ще бъдат изтривани. Не помня точно кой, някъде в цялата лавина от постинги, се изказа против буквалното възприемане на правилата. Ми ако не ги възприемаме буквално, как да ги възприемаме? По тази логика какво ми пречи да не възприемам буквално и другите правила? Истината е, че никога, ама никога не съм видял нещо да бъде изтрито или заключено на (упоменато) основание правило 5. Тогава какъв му е смисълът въобще? Е да, нещата в крайна сметка опират до личната преценка на модератора. Но ми е интересно на база какво се е преценило, че правило 5 не може да бъде вкарано в употреба. Използвано ли е, че да се знае каква ще е реакцията? Какво пречи при начален стадий на обширен офф-топик чат, да се направи забележка, че има правило 5 и то ще бъде използвано. При третото повтаряне, примерно, следва направо да се прилага. Но направо чувам кънтящи гласове, изтъкващи "авторитетно", че видиш ли, "това много усложнява нещата". Айде бе, да не е копане с мотика на село, а?

Изписах много, но вмъкнах и мнението си за нещата като цяло. Ако ще си говорим за предизборни слове, ето и моите, формулирани съвсем кратко. Ако бъда избран:
- ще отговарям на всеки въпрос, зададен към мен; (това го правя винаги)
- ще пробвам да приложа правило 5 поне веднъж;
- ако трия/заключвам нещо ще се обосновавам защо го правя;
- с изключение на случаите, в които се налага да се изкажа като модератор, ще се изказвам от позицията си на юзър, по същия начин, по който и сега;

Сигурно съм забравил нещо, но в крайна сметка не целя да градя предизборни платформи и чудесии. Няма да се избира президент на страната я! На клуба не трябва да се гледа чак толкова сериозно, но не бива да се гледа на него и като на нещо маловажно. Важна е златната среда. То винаги е така. Предполагам е ясно, че винаги ще има недоволни. Важното е те да са по-малко от доволните. Както и да се прави всичко възможно за намаляване на недоволството им.

И като за финал. Моля ви, мислете преди да гласувате за модератор(и не само). Не гласувайте за някой, просто защото не искате друг да стане модератор. Това е обидно. Аз поне не желая за мен да гласуват хора, които го правят "по принуда". Ако не смятате, че ви устройвам за модератор, че няма да се справя, че не съм подходящ и така нататък - не гласувайте за мен. Би било тъпо. А и едва ли това ще реши евентуалните проблеми.

Надявам се, че не съм изписал прекалено много. Ами това е. Ако имате въпроси, то ще си ги зададете и без да ви подканям.



Тема Пак напомнямнови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано24.10.05 21:10



Напомням, че предложенията/номинациите за модератор трябва да бъдат дадени в ТАЗИ тема, пак в ТАЗИ тема трябва номинираните да приемат или да си направят самоотвод, пак в ТАЗИ тема трябва да направите и предложенията си за брой мандати (пише го в началото на темата, пише го и в правилата, които наскоро гласувахме).

Дотук номинирани са (по реда на номиниране) Sam, Guardian_Hearts, BBourgas, uncool, jaetee. Категорична позиция дотук са заявили всички без uncool.

По отношение на мандатността има две предложения:
- възможност два поредни мандата;
- възможност за неограничен брой мандати.

Ако случайно съм изпуснал нещо сред чата в именно ТАЗИ тема - ще внеса корекции веднага.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: eлия]  
Автор desired (послушко)
Публикувано24.10.05 21:22



Готово! Изтърпях си наказанието... Сега какво следва?

Съблечи моя страх и за грях дай ми таен знак...


Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Kurvoazie]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано24.10.05 21:28



Та вместо Сам ще ти кажа....

Я, кой взел да отговаря вместо мен? Пълен цирк ! Когато напишеш един постинг, който да е съвсем ясен/разбираем/недвусмислен, тогава си позволявай подобни екстри (поне ще е ясно, дали което си казал нещо около моята позиция или е точно обратното). Че си витиеват и дългопостингестест е очевидно. Но все още не съм ти извадил пълномощно да мислиш или да се изказваш от мое име.

А с тая логика как се оправяш дори със събирането и изваждането... Това е въпроса?!



Тема Re: Хем сърби - хем боли...нови [re: mizrahi]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано24.10.05 22:01



Да бе така е, знам - просто бях афектиран когато го написах. Няма нужда да ми го напомняш всеки път защото и това е един вид цензура, о цензофобни друже .

В този ред на мисли, игнорирането също е селективно-избирателна цензура, която си е ефективна колкото насилствено-директната, ако не и повече. Просто изглеждаме "по-културни" ако джапаме в лайната вирнали нос, вместо да търсим как да ги изгребем. Пък и никой не може да ни обвини дректно че сме цензуристи /ебаси думата/. Въпрос на личен избор.

Между другото, интересно ми е, ако се качиш в автобуса с малко дете /брат, племенник, не е важно/ и вътре се окаже някой пияница който крещи и пее нецензурни песни ще реагираш ли, или просто ще го игнорираш и ще си говорите с детето за пчелички на фона на неговата песен?

"Ти какво правиш обаче в точката на конфликта ? Чети си там другото, дето те интересува и остави хората ..." - споко, разбрах намека, изнасям се, няма проблем.
Айде, лек ден.

Редактирано от Garion на 24.10.05 22:09.



Тема Re: Хем сърби - хем боли...нови [re: Garion]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.10.05 22:11



Знаеш ли, бих искал да ти кажа, че ако някой пияница фиркан до козирката крещи и псува в автобуса ще го хвана и ще го изхвърля. За съжаление, ако трябва да съм честен, предполагам че ще постъпя като повечето българи - ще си блея през прозореца и ще чакам да се махне :(

Дето се вика - 500 години робство могат да ебат мамата на всеки...



Тема Re: Хем сърби - хем боли...нови [re: mizrahi]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано24.10.05 22:17



И аз се замислих и ако това се случи най-вероятно ще слезна на следващата спирка.
За щастие не съм се качвал на БГ градски транспорт от 6 години, дано не ми се наложи и за в бъдеще



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: uncool]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано24.10.05 22:38



Въпросите са честни. Отговорите обаче няма начин да са тотално конкретни, предполагам сам го знаеш. Сещам се за книжката "Карлсон, който живее на покрива". Там Карлсон обяснява на Дребосъчето, че има въпроси, на които не може да се отговори с "ДА" или "НЕ" и дава конкретен пример: "Ако те попитам: "Ти спря ли най-накрая да пиянстваш? Отговори с "ДА" или НЕ" "...

Ако отговориш с "ДА" - това означава, че досега си пиянствал (нищо, че Дребосъчето е на 10 години и дори и 50 грама бира не е пило) и най накрая си спрял. Ако отговориш с "НЕ" - това означава, че продължаваш да пиянстваш...

а) Ще ги реши, по един или друг начин. Ако не бъда избран, е възможно (но не задължително) въпросите да бъдат решени по техния начин. Ако бъда избран, е възможно проблемите да бъдат решени или с взаимно съгласие или по друг, не толкова приемлив за тях начин.

б) спамерство/тролиране/чат надминаващ границите приличие/писане от баннати никове - няма да има такива неща. Досега ме е спирал факта, че това бяха изолирани и частни случаи. Това, което се случва напоследък обаче е извънмерно. Самоограничавал съм "правата" като модератор, когато гореописаните случаи са касаели лично мен.



Тема Re: Хем сърби - хем боли...нови [re: Garion]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано24.10.05 22:56



Ами то стана съвсем оффтопик, да трият модераторите, ако искат...

Аз не живея в България, но ми случва вечер късно да пътувам с автобус, пълен с пияни момчета, които пеят пиянски песни на висок глас. Мен не ме дразни. Чувствам се като наблюдател. Сега, ако има дете с мен, тогава е друг въпрос, но пак не бих ги нападнал, защото не мисля, че нападението е добър пример за детето. Но като слезем бих му обяснил нещо. А най-добре човек първо да има кола и след това дете.

--



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: desired]  
Автор Gary (човек)
Публикувано24.10.05 23:19



Следва награда от Елия за прилежно изтърпяно наказание . Чакаш нейната дума .



Тема Re: Хем сърби - хем боли...нови [re: J.T.]  
Автор Garion (Rivan King)
Публикувано25.10.05 11:59



Ехм, мисълта ми беше за неизбежен сблъсък със нечовешка простотия която просто няма как да избегнеш и да игнорираш, конкретната ситуация е без значение. Всеки човек би се усмихнал на весели младежи които се прибират от купон, но далеч не всеки би отреагирал така ако се намери смазан в трамвая до изкукал гназно-мазен агресивен клошар който вони на леш и крещи нечленоразделно.
дано никой не е закусвал докато ме е чел, Гномьо?



Тема Re: Пак напомнямнови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано25.10.05 20:00



ок, ще се включа и аз

пп. благодарности на Сам за подсещането, че крайният срок бе 8 вечерта *българско време*!

Редактирано от uncool на 25.10.05 21:58.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано25.10.05 20:25



Темата от тема за номинации се превръща в тема за коментари.



Тема Re: Тема за номинации за втори модераторнови [re: Sam]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано25.10.05 21:30



Превърна се в опит за парламентарен контрол ама премиер министъра отговори, че имал спешно заседание и затова не могъл да отговмори на въпросите.

Малко неща на този свят са така непростими, както ненужната и безпричинна лъжа.


Тема Re: Напомнямнови [re: uncool]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано25.10.05 22:56



...подмолни банове изневиделица...

dam,

наистина e много интересно какво се случи с моя бан. Първо се оказа че причината е :



после обаче клуба беше спамнат, а банът беше сменен на :



После обаче се оказа, че съм баннат поради това че съм използвал името на Сам в някое от мненията си. КЪДЕ?

В крайна сметка-зле скалъпен опит да бъда премахнат oт тук, защото съм крайно неприятен някому

Редактирано от BBourgas на 25.10.05 23:00.



Тема Re: Напомнямнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано25.10.05 23:02



какво означава зловреден?!



Тема Re: Напомнямнови [re: eлия]  
Автор eлия ()
Публикувано26.10.05 01:03



Че за какво ми е твоята оставка? Досега не си направил нито една простотия... А и това не беше обучителен постинг, защото не даваше обяснения.... от рода на "Това е адреса, от който да си издърпате необходимата ви...." или "Отворете ХХХ прозорец и вътре напишете цифрите...", а подсказка за тези, които станат модератори занапред.
Дотук се държиш адекватно... Впрочем и Сам се държи адекватно... но си носи много тежък товар.

Киро... е стар клубар. Не го закачай. Просто не ползвайте банове току така...



Тема Re: Напомнямнови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано26.10.05 01:08



Опитвам се да го възпра да повтаря и потретя грешката с теб. И с фриволното ползване на бан-а.
Така или иначе е добре бана да съществува. Принципно. В Евата дори имам няколко успехи в употребата на бана като спирачка.



Тема Re: Напомнямнови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано26.10.05 01:32



Не бе! Нека - по имена, по айпита и проксита, по взаимна преценка и шесто чувство, da банват НА ВОЛЯ! После да не стане така, като се опитат да напишат нещо да има:
Проблем:
Временно ви е забранено да...



Тема да бе данови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано26.10.05 01:36



Пледирам от 2 седмици пред Киро(A) да филтрира всички анонимни проксита.

да бе да, и той веднага ще каже: - ама разбира се! и хоп речено-сторено

а един мърмот да завиваше шоколад в станиол наоколо?

После ще измисля още нещо.

Ъ-ъ-ъ да не би да идва ред на диъл ъп доставчиците с динамични айпита? Е тогава ста'а мазано.

Но все пак... успех!

Редактирано от BBourgas на 26.10.05 01:39.



Тема Re: Напомнямнови [re: eлия]  
Автор Kurvoazie (оставащ)
Публикувано26.10.05 04:35



Eлия,
не се заигравяй с ББургас, защото по логиката - `след една грешка винаги идва втора`, той пак ще пострада.
Бана като крайна... мярка - дааа. Но преди това трябва да има друго... като предупреждения и...., и...... Гардиън ..., хубаво каза какво още може .

При рязко на `спирачката`, знаеш какво може да се случи.. (а, при лед...?). Резките неща в шофирането показват, че шофьора е лош и опасен за себе си и за околните на пътя, нали... (изключвам `рязко на спирачката`, когато шофьора няма вина).
Може и да не съм прав.... Мнение.




Тема Re: Напомнямнови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано26.10.05 07:40



да ти се чудя на търпението, да копираш и архивираш какво било излязло на екрана! бррррр.

както и да е, много странна се получи историята с твоето изключване.
- първо, че никой не го обяви официално (докато не се размириса историята);
- второ, че не се прилага последователно - ако имаш бан, би трябвало да се трият мненията от ббургас;
- трето, ако се оставят мненията, трябва да се отмени и бана, иначе е подигравка с "наказанието"
- четвърто, толерирането на това никакво положение е в духа на "абе равни сме, ама има и по-равни тука"

терк... добре поне, че на теб не личи да ти пука :)



Тема Re: да бе данови [re: BBourgas]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано26.10.05 08:03



Ъ-ъ-ъ да не би да идва ред на диъл ъп доставчиците с динамични айпита? Е тогава ста'а мазано.
Но все пак... успех!


според мен си правиш мечешка услуга, така както се държиш, приличаш на палячо... момент, на Жокера от "Батман" (дано не се мислиш за Батман, Спайдъмен, Супермен или друг някакъв спасител на човешкия род). очакваш ли да те приемаме насериозно?



а за диалъпите аз не бих се безпокоил - първо, че там си плащаш на минута и второ, писаното от теб винаги може да бъде изтрито, ако някой е последователен. както и да е, 'наказанието' ти би трябвало да е изтекло досега.



Тема Re: да бе данови [re: uncool]  
Автор Bourgolius (дзверо)
Публикувано26.10.05 14:02



колко ли поразии може да направи някой за 60 мин?

Правя си мечешка услуга ли ? Защо?



Тема Re: Напомнямнови [re: uncool]  
Автор Bourgolius (дзверо)
Публикувано26.10.05 14:09



Изобщо и въоще, а сега очаквам спекулации с откраднатия ми от САМ ник...
но отново-все ми е тая

Редактирано от Bourgolius на 26.10.05 14:10.



Тема Re: Напомнямнови [re: Bourgolius]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.10.05 14:27



Кви са тия жени дето те целуват, бе

Cockring (

) е мноооого яка дискотека в Амстердам. Това лято имах удоволствието да присъствам на Horsemen Live Party-то (!), което се прави всяка втора неделя на месеца в следобедните часове. Това са общо взето три часа оргия като от порно филм - все едно че си във филма. Около 100 мъже на три етажа - много по-интерсно от сауна и тъмни стаички, защото тук всичко се прави от всички пред очите на всички. Ако искаш само ходиш и гледаш, ако искаш - участваш. Една гигантска оргия общо взето.
Във вечерните часове кръчмата си е дискотека с танцуващи яки младежи...

(Знам, че не е по темата, обаче ми писна да чета интриги и изборни ***)



Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано26.10.05 15:34



Това трябва да го направите и в София. Лайв гей хорсдик мега порн ивент в подкрепа на гей движението.

--



Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано26.10.05 16:36



Излагаш се с тия извинения - само задръстеняците пишат по темите
Колкото по-офтопик, толкова по-пич


But to me it seems quite clear
That it's all just a little bit of history repeating...


Тема Re: Напомнямнови [re: WebMister]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.10.05 16:48



не разбрах



Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор WebMister (event handler)
Публикувано26.10.05 16:55



Исках да кажа че офтопиците са по-скоро правило отколкото изключение напоследък...

But to me it seems quite clear
That it's all just a little bit of history repeating...


Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 00:29



ОК, позна, завиждам ти. Надявам се, че на това парти не си пил чай, а си се изчукал с максимален брой конски курове.

--



Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор BBourgas_temporary (дзверо)
Публикувано27.10.05 01:28



ууу сакън някоя жена да не ме целуне

ами обичат ме лес момичетата...






П.с.: Ще им дърпам п*шките задето са пропуснали да ме заведат там!!!
Но пък от друга страна и в кокринг беше много весело-навсякъде мъжаги облечени в кожа. там също имаше лайв секс партита с камшици и други темп подобни атрибути. засъжаление там е забранено да се снима



Тема Re: Напомнямнови [re: J.T.]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.10.05 16:55





Иронията настрана, темата е наистина интересна. Може би си струва да се обсъди по-нашироко в отделна нишка - за гей сексуалността.

Както и друг цитат от посочения от теб материал :
В процессе осуществления проекта по изучению гомосексуальности было проведено психологическое обследование 630 молодых мужчин с гомосексуальной направленностью влечения, которые сравнивались с контрольной группой, состоящей из 540 гетеросексуальных мужчин (средний возраст в обеих группах - 23, 3 года). У гомосексуалов выявилось значительное снижение самооценки.

Редактирано от prinyo на 27.10.05 16:59.



Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 05:46



Cockring е мноооого яка дискотека в Амстердам.

кУрекция - доколкото виждам (и чета) е секс-клуб, да не се бърка с дискотека...

пп. нямам проблем с това къде си ходил :)



Тема Re: Напомнямнови [re: Bourgolius]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано28.10.05 08:00



Изобщо и въоще, а сега очаквам спекулации с откраднатия ми от САМ ник...

ндаааа.... и ква стана тя, куме?
стана тя, "хитрата сврака - с двата крака!"

изглежда понеже са ти банвали усерите, си изтривал името ББургас и си го прикачал към друг усер - и така докато някое добро същество (nick_thief) те е умерило посредата и е регистрирало ББургас на свое име. което формално си е съвсем ОК: в момента в който изтриеш име, ти формално си се отказал от него и кучета го яли...

намирам това за забавно и донякъде справедливо заради тарикатлъка, с който разиграваш модераторите тук




Тема Re: Напомнямнови [re: uncool]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.10.05 12:38



Дискотека си е. Само в неделя следобяд става секс клуб.
То зависи и какво разбираш под дискотека, де.
Кокринг е като Вавилон от "онзи сериал". Това за мен си е дискотека (с пришита тъмна стаичка).



Тема Re: Напомнямнови [re: prinyo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано30.10.05 22:43



Кокринг е като Вавилон от "онзи сериал". Това за мен си е дискотека (с пришита тъмна стаичка).

де и в Сан Франциско да имаше такива "дискотеки" като в Амстердам и "Питсбърг"! не знам да има...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.