Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 24.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.01.19 13:37



Нищо не си сметнал! Архимедовият топлинен двигател има 66,7% кпд и не зависи от температури, а от топлините. Даже високата температурна разлика ще компрометира топлоизолацията.


Ама то и Архимедовият топлинен двигател не е на принципа на топлинната ИГ машина!
Даваш ли си сметка, че незагряването със светлина дава възможност термопомпа да повиши цялостната повърхностна температура и да имаме макро светлинен хладилник(като квантовия). Или ефективните енергоизточници да носят точно обратното на глобалното затопляне - глобално застудяване.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано15.01.19 20:04



Имаш допълнителна утилизация на топлина в мех.енергия чрез преобразуването й в енталпия, т.е. детандер!!!

КУКУ!



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано15.01.19 20:18



"Нищо не си сметнал! Архимедовият топлинен двигател има 66,7% кпд и не зависи от температури, а от топлините. Даже високата температурна разлика ще компрометира топлоизолацията. "

Разбирам, че нямаш какво да отговориш, ама чак пък толкова много...



Как го сметна тези 66%? Щото нищо по-смислено не ти хрумна? Не се излагай и с това.

Горната граница на КПД на топлинна машина зависи само от температурите - теорема на Карно. Колкото и да се пънеш с количества топлина, не можеш да надхвърлиш теоретичният лимит. Набий си го във всичките дупки с които възприемаш.


"Ама то и Архимедовият топлинен двигател не е на принципа на топлинната ИГ машина! "

Топлинна та дрънка. Всичко друго е подробности, които само намаляват възможния КПД

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.01.19 05:55



Имаш два балона с горещ въздух, по един тон и двата.
Единия обаче топлоизолира по-малко количество въздух, а другият - повече.
За да се вдигнат на еднакво "mgh" трябва да изтласкат еднаква маса въздух, с ЕДНАКВО КОЛИЧЕСТВО ТОПЛИНА. Но единият ще трябва да разчита на по-голяма температура, което не го прави по-ефективен.



...

Нищо не казваш за "рефлективната"(да я кажем) енергетика! Само че вместо да рефлектира във видимия спектър, тя рефлектира в незабележими такива.
Та ядрената зима съвсем не е единствената заплаха за изкуствено застудяване и климатични аномалии. Има по-коварна такава. И тя се развива все повече с блокчейна.

/Образователна система, потулваща детандери, партеногенеза, АНДРОГЕНЕЗА(бозайници) и др, сипейки натрапчиво флуд си е бетер тълъвизиите! Тълъвизиите поне нямат тази инерция - за няколко часа правят джумбуша./



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.01.19 09:15



"Имаш два балона с горещ въздух, по един тон и двата.
Единия обаче топлоизолира по-малко количество въздух, а другият - повече.
За да се вдигнат на еднакво "mgh" трябва да изтласкат еднаква маса въздух, с ЕДНАКВО КОЛИЧЕСТВО ТОПЛИНА. Но единият ще трябва да разчита на по-голяма температура, което не го прави по-ефективен. "

Пак пълни глупости. Подемната сила зависи от обема, който е функция на температура и налягане, не на количество топлина. И както сам казваш, гола вода е цялата конструкция



Още не си успял да осмислиш сметките които ти направих. Опитай, и давай със сметки, те ще ти покажат колко си зле.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.01.19 10:16



Имаш три еднакви кубчета с по един атом, с еднаква енергия. Две са на едно място, а третото кубче е само.
Нека на самото кубче дадем 1/2 повече енергия - то ще може да обитава със същото налягане 3/2 обем.
На двете кубчета даваме по 1/4 енергия и техният обем става 5/2.
И на двете места сме изместили 1/2 обем, с равни порции топлина, но при самичкия атом температурата е по-голяма, тъй като му се полага повече енергия - 3/2. Другите имат по 5/4 енергия.





Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.01.19 13:41



"Имаш три еднакви кубчета с по един атом, с еднаква енергия. Две са на едно място, а третото кубче е само.
Нека на самото кубче дадем 1/2 повече енергия - то ще може да обитава със същото налягане 3/2 обем.
На двете кубчета даваме по 1/4 енергия и техният обем става 5/2. "

какви са тези глупости? какъв обем, какви пет лева? Ясно, това ли са съображенията, по които смяташ измислените си числа?




"И на двете места сме изместили 1/2 обем, с равни порции топлина, но при самичкия атом температурата е по-голяма, тъй като му се полага повече енергия - 3/2. Другите имат по 5/4 енергия. "

Самичък атом температура няма. Сещаш ли се защо? Прочети си дефиницията за температура. Това че един атом има повече енергия съвсем не значи че и температурата е по-висока. Едно топче замръзнал водород и да го ускориш почти до скоростта на светлината, демек на всеки от атомите му да придадеш огромна енергия, пак ще си е топче замръзнал водород, при същата температура на замръзване.

Ти си позор за свободните енергетици бе!

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.01.19 13:51



Умножи по 10 броя на атомите - все тая.





Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.01.19 14:14



Изобщо не е все тая. Приказки за обеми и количества топлина в случая са безсмислени. Просто няма връзка между тях. Освен ако не сведеш всичко до термодинамиката на идеален газ

, там всичко е поставено на солидна и проверена основа, но тя отдавна е резнала всякакви главички на свободните енергетици :)

Кацна ли ми на термодинамиката сега? Хак да ти е.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.01.19 14:48



Това си е точно термодинамика!
Имаш физичен модел! Това че не ти изнася...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.