Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 11.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: rien ne va plus]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.01.19 18:35



Щом "не ми е ясно" - имам право да питам!
Не си овластен, да забраняваш хората да знаят!
Или правиш тълъвизия и от форума?


Информацията в Уикипедия е подвеждаща и неясна!
Като сте разбирачи, напишете я на български, да не пиша аз. Не че няма да изтриете де.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.01.19 19:05



Ами питай. Някой пречи ли ти?

Досега ти беше този, който проглуши ушите на всички с твоите детандери.
Намери онази книга, прочети и се образовай щом те интересува.
Колко пъти да дъвчем едно и също.

Ти си толкова объркан от твоите мании за преследване и конспирации, че дори не си даваш май сметка, че аз не притежавам уикипедия, нито имам някаква власт да трия там.

А ако имах власт тук, щях да ти дам една дъъълга почивка. Но нямам.
Затова ти продължаваш да дращиш.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: rien ne va plus]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.01.19 19:18



Ти нямаш право да клеймиш технически постижения, като "невъзможни", както правиш и в тази тема!
Така подвеждаш евентуални читатели на форума!

Именно с такива твърдения ти криеш и подвеждаш, какво е детандер!

Аз пък препоръчвам книгата на Митев и Русев, за по-изчерпателно познаване на детандерите!
И естествено - брошурите на Уейнрайт!



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.01.19 20:07



Препоръчвай. Не ти преча.

Само че в книгата, за която споменаваш не фигурира думата детандер изобщо!
Защо ли?

А това, което е невъзможно, няма как да го нарека по друг начин.

Редактирано от rien ne va plus на 14.01.19 20:07.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.01.19 20:36



"Харчиш 10 джаула - дава ти 50 джаула. "

И какво от това? Не си досмятал задачата до края. А като я досмяташ, ще ти лъсне задника гол. Ето така:

Айде да смятаме. Навън температура 0 градуса Целзии, вътре - 20 градуса Целзии. Ако тръгнеш да правиш на тази база топлинна машина, тя ще е с КПД = 20/293 * 100% = 6.8% (и това е ограничение от горе, не можеш да го надхвърлиш при тези условия). Но поради ограниченият обем въздух такава топлинна машина бързо ще почне да се охлажа и КПД бързо пада към нулата. За това да считаме, че вътре имаме много въздух, така че вкараната топлина не променя съществено температурните параметри на схемата.

Сега вкарваш чрез термопомпа 50 джаула, като си изразходвал по условие 10. Предположихме че температурата вътре не се е покачила много (щото ако тръгне силно да се покачва, ще трябва да се потрудиш много повече от тези 10 джаула (при нарастване на температурната разлика, срещу която работи термопомпата, ефективността и пада). Та, вкарали сме вътре 50 джаула. Сега да ги завъртим на топлинната машина - те ще имат възвръщаемост 6.8%, т.е. 3.4 джаула (в еквивалент на полезна работа).

Какво се получава? Вложил си 10, получаваш 3.4. Мизерия

Топлиш се като разходваш енергия с някакво нещастно КПД само 34%. Схвана ли колко ти е гол задника сега, а?

И забележи, ефективността на термопомпата колкото и да е висока, този краен КПД винаги е под 100%. Това е защото Господ винаги спазва договорката си с гориварите, та на свободните енергетици винаги да им е гадно

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Редактирано от Герисъм на 14.01.19 20:39.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: rien ne va plus]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.01.19 20:54



И в брошурите няма! Въобще, в различните страни и названията са коренно различни и размити по разни патенти.
В България също взе да се запуска думичката "детандер". Но и заместител няма. Пускат всевъзможни мъгли, например "GEET". Да не споменаваме пък "двигател на вода"!

При Митев, Русев, Уейнрайт и мн.др. имаш Q1/Q2 < T1/T2. Имаш допълнителна утилизация на топлина в мех.енергия чрез преобразуването й в енталпия, т.е. детандер!!!



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.01.19 21:07



50те джаула ги мини на Архимедов топлинен двигател!

Ама ти що не гепи двигател с 2% ефективност, да покажеш, колко по-малко от 10 ще дойде петдесетакът!





Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.01.19 21:24



"50те джаула ги мини на Архимедов топлинен двигател! "

Ако щеш в кофи ги носи, в случая 6.8% е максималната ефективност, с която могат да бъдат сдъвкани.

Набий си го в главата, това е физика.


"Ама ти що не гепи двигател с 2% ефективност, да покажеш, колко по-малко от 10 ще дойде петдесетакът! "

Какъвто и двигател да вземеш за примера, окончателният КПД < 1. Закон!
Ако вземеш с по-голяма температурна разика (по-голяма ефективност), тогава COP ще ти падне, и за да вкараш 50 джаула няма да са достатъчни 10 входни, а повече. Просто е: вдигаш температурната разлика, демек ефективността на топлинната машина, термопомпата работи срещу по-висока температурна разлика, демек с по-малък СОР, и пак те прецакват с КПД

Винаги и задължително. Нали ти казвам, Господ е сключил сделка с гориварите за да им е гадно на свободните енергетици

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.01.19 00:46



Налягането в мехура, Героне, следва точно топлинната енергия на газа. С колкото нарасне - с толкова ще намалее.
Изплаването ще даде приблизително същата енергия, отдадена за потапянето на свиваемия, топлоизолиран мехур. Стига процесите да стават с нормална за вискозитета бързина. А "Карно" може да предсказва много ниско кпд.
Движенията в морските вълни са като от потопени мехури и също усилват макрокинематика от топлина! Рибите направо ще ги умориш с плавателните им мехури. Ще трябва печки да станат според "Карното" ти.




Нещо избяга от разлагането на водата? Ето, формулата ти казва, че ще имаш отпадна топлина, а на практика - нямаш. Пак - над Карно!




Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано15.01.19 10:09



"Налягането в мехура, Героне, следва точно топлинната енергия на газа. С колкото нарасне - с толкова ще намалее.
Изплаването ще даде приблизително същата енергия, отдадена за потапянето на свиваемия, топлоизолиран мехур. "

Това няма никакво значение, освен че ще даде допълнителни загуби над ограниченията които ти сметнах




"А "Карно" може да предсказва много ниско кпд. "

Може, естествено. Но това е максималното теоретически достижимо (не практически, там е по-зле) в конкретната ситуация. Жалко за ситуацията, разбира се, но нищо не може да се помогне.


"Нещо избяга от разлагането на водата? Ето, формулата ти казва, че ще имаш отпадна топлина, а на практика - нямаш. "

Коя формула, какви пет лева? Разлагането на водата не е на принципа на топлинните машини. Ама пий си редовно хапчетата де.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.