Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 11.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.01.19 19:58



Q'/Q"<T1/T2 го зацепи, нали?



Ами не е редно да си изтупвате ръцете с Карно! Значението е огромно и подсказващо много!




Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.01.19 20:01



"Ами не е редно да си изтупвате ръцете с Карно! "

Никой не си изтупва каквото и да било. Просто ти навирам в очите какви са доказаните факти. Ма ти и това не виждаш. Мнооого зле...

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.01.19 21:03



Бодряшки тон държиш, но гемийките ти потънаха.




И Биполярния не мой те спаси!



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.01.19 21:33



Абе ти си пий редовно лекарствата за да схванеш какво ти набивам в последните 30-тина постинга, за друго не се грижи



Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.01.19 05:00



Та то ти се скри в последните 30ина постинга - пусна, да те спасяват, да разводняват!

Това за теб беше приготвено:






Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано19.01.19 08:55



Ха ха, плиткоумнико, ти не схващаш че атомът докато подскача в кутията е самичък, ти като ходиш на кино докато идеш до киното си самичък а не с предводител, след като идеш на кино вече в салона не си сам. А за дефинирането на средна кинетична енергия на атома, няма да ти казвам как се дефинира, щот ме мързи, та дефинирай си я сам.



Сяя, кво ша бистрим.

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано19.01.19 09:02



Температурата (абсолютната температура) се определя от най-вероятната кинетична енергия на всяка частица от газа. Най-вероятна не означава средна, нито средна квадратична. От там и скоростта на частиците по която се определя температурата не е средната им скорост. Най-вероятна означава, че има частици с най-различни скорости, като болшинството са групирани близо до една величина, най-вероятната (ЦЪК). След като всяка частица има скорост различна от скоростите на останалите частици, то няма начин нейната скорост да е пропрционална на температурата която е обща за целия газ (да не говорим, че тук трябва да участва квадратен корен от температурата - демек поредното заблуждение).
Виж си глупостите, какъв е тоя неспокопсан термин " най-вероятната кинетична енергия на всяка частица от газа ", ха ха, тъпако измисляш си несъществуващи термини само за да заблуждаваш хората с цел да излезнеш прав. Останалите бози които си написал са за боклукчийската кофа. Издишаш още в началото

и линка който си дал няма никакво отношение по въпроса. Тръшкай се Айнщанистки боклук хо хо хо хо хо хо хо хо хо хо

Сяя, кво ша бистрим.

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.01.19 09:51



"какъв е тоя неспокопсан термин " най-вероятната кинетична енергия на всяка частица от газа ", ха ха"

Ти май не прочете линка за Максуеловото разпределение, от където идват основните понятия за температура в термодинамиката? Явно положението ти е неспасяемо



Лекувай си нервите и си вземай лекарства, че тая ти болест е много коварна

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.01.19 09:54



Ти май елементарни обяснения не схващаш, а? Дълго време те нямаше и всичко беше спокойно, да не са те пуснали в отпуска от психиатрията? Личи си веднага.


"А за дефинирането на средна кинетична енергия на атома, няма да ти казвам как се дефинира, щот ме мързи"

Щото си нямаш и идея

И щото нямаа такова понятие изобщо, защото в него няма смисъл

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.01.19 09:55



Както виждаш, прав съм, губи ти се смисъла на дискусията до тука.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.