Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 22.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.03.17 12:46



Ами тема за въздействието на предметите и обстановката.
Някой ходил ли е в Ермитажа и влизал ли е в залата където се помещават трона и ботушите на Петър Първи. Някой поглеждал ли е през прозорците към ледените води на Нева? Някой би ли се досетил какво е чувството което те обзема? Как усещането за невъобразимата му власт те обхваща и за части от секундата се превръщаш в самодържеца, в самият цар и светът е в краката ти.
Някой виждал ли е например в музей, древен нож и пронизвало ли го е в даден момент чувството как този нож отнема животи и смазва съдби. Ето тема която мисля че е значима.
Темата за ролята на въображението при откривателството и нуждата от широк мироглед за точни и справедливи заключения.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: stillpigi-166243]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано19.03.17 12:52



Това са приказки за клуб Споделено или от възрастовите 40-50 или 50-60.
Ти самият се репчеше тук как трябва да се говори за физика, сега за ермитажа тръгнал да ми обяснява. Е аз мога да разкажа за лувъра, и много други неща, но не му е тук мястото.
На моменти те съжалявам, на моменти ме дразниш с това как нагло се отмяташ от обещанията си и лъжеш.
Хайде по-кротко го давай, и по-малко спам генерирай.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Alenadrow]  
Автор naiv (тя)
Публикувано19.03.17 13:01



Видях, че си заблуден, то си беше ясно това, ама трябваше Гери да ти го каже. Така че съм малко обидена, че не обърна внимание какво ти говоря и даже звучеше назидателно. Ти как мислиш разбрах за мулекулите - и аз като тебе първо си мислех, че е нещо като чайчета, но като ми кажат нещо, проверявам. В случая първо всъщност им видях текстовете, по които се обучават, и стана ясно, че не е много разумна тая работа.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано19.03.17 13:55



Добре де, виновен съм, въобще пък през акъла не ми е минавало точно теб да обиждам или назидавам - нямам никакъв спомен да сме имали кавито и да било спречквания или търкания когато и да било. Просто явно така си пиша понякога, без да искам и без да се усетя, а сигурно и ти си афектирана по някаква причина от тази тема.

Права си, че не обърнах достатъчно внимание - можеше да се разтърся вместо да чакам на готово от теб или Гери, обаче ето - писах на изуст и излезе глупост моето, но накрая нали се изясни. От тук нататък не знам какво повече да кажа за мое оправдание.





Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Alenadrow]  
Автор naiv (тя)
Публикувано19.03.17 13:58



Е, нема нужда от повече приказки.:) Странното е, че изглеждам "афектирана", а си мисля, че съм много обективна и спокойна. (Това, защото и други ме питат защо съм афектирана по тая тема.:)

Редактирано от naiv на 19.03.17 13:59.



Тема Re: Ето без спам:нови [re: F14Tomcat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.03.17 23:10




И е свързано с вода т.е. все пак е по някакъв начин по темата на Наив и с реалната физика.Даже съвсем по физика си е!



Тема Re: Ето без спам:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано19.03.17 23:37



Добре де, но защо го даваш тоя линк и какво искаш да кажеш с него?
Така без никакъв коментар ми изглежда самоцелно и безсмислено.
Ако имаш въпрос, формулирай го. Ако имаш теза напиши я. Поне с 2-3 изречения напиши за какво става въпрос, за да разберем, че разбираш написаното, а не си го дал тук ей така.

А това, че става въпрос за вода, не виждам много връзката с тъй наречената памет на водата.

Редактирано от F14Tomcat на 19.03.17 23:38.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Герисъм]  
Автор fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано20.03.17 15:39



Босът към бармана :
- Тази вечер ще приготвяш специален коктейл!
- Да, шефе.
- 50 грама водка ги смесваш с 150 литра вода...
- ??? От психиатрията ли ще идват ?
- Не, за коледното парти на хомеопатите.



Тема Re: интересни времена?нови [re: NVJ]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано20.03.17 22:40



5 кубита са малко и решението на IBM не е скалиращо - засега не могат да направят повече кубити.
На D-Wave процесорът не демонстрира квантово предимство спрямо класически процесор. Могат и десет нови такива с милион кубита да изкарат, но ще продължават да дишат праха на класическите. Поредна измамна канадска фирма, завличаща инвеститори, която никога няма да демонстрира обещания продукт.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано21.03.17 07:26



Хубав линк!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.