Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 22.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Alenadrow]  
Автор naiv (тя)
Публикувано18.03.17 14:00



Е не де - това го споменах:

върху опаковката му или в друга информация, свързана с него, не са посочени специфични терапевтични показания


Така ли, споменал си го! А телевизия пътьом гледаш ли, поне веднъж да си попадал на реклама на хомеопатичен продукт, че не са малко:



А иначе идеята е не две молекули, а нито една молекула, т.е. водичка.

Пак да питам - защо са в закона за лекарствата - защото са "безвредни" според официалната фармакология, защото няма нищо в тях, или защото "лекуват" според хомеопията, като колкото повече няма нищо в тях, това ги прави толкова силни, че може и да разболеят!



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Герисъм]  
Автор naiv (тя)
Публикувано18.03.17 14:03



"Другият известен учЕн, който се прехласва по способността на водата да помни, е Масару Емото."

Този май е доста известен сред хомеопатите, защото моята приятелка ми говори за някакъв японец, който ВЗЕЛ, факт, Нобелова награда за паметта на водата. После май се оказа, че ЩЯЛ да вземе. Но паметта на водата изобщо не е под съмнение и е научно доказана, и който не го знае е невежествен.:)



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано18.03.17 14:23



Хайде стига вече с тази памет на водата.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.03.17 14:36



Ами ето

малко повече за Масару Емото, и интересно поднесена информация за свойствата на водата и снежинките :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!

Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Герисъм]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.03.17 14:43



Впрочем, "Златната клонка" на Джеймс Фрейзър я има в читанката, и там доста обстойно е разгледан въпросът за хомеопатичната ("имитационна") магия :) Изглежда хомеопатията е основана на магия...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Герисъм]  
Автор naiv (тя)
Публикувано18.03.17 14:54



Това е доста хубава книга - аз вече се убедих, че колкото по-отдавна е писано нещо, толкова повече мисъл има в него. В случая и доста информация... Не я знаех.

Сега пак ще отидем някъде, но гледам, че и прегръщането на дървета е доста старичко, а сега май става модно.:)



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.03.17 15:03



Нищо ново под слънцето, както се казва :) Изглежда сме осъдени да повтаряме едни и същи практики, но във все по-усложняващ се контекст...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано18.03.17 20:37



По надолу си признах, че съм заблуден. Мислех си, че хомеопатия значи съвсем друго - просто разлика в мярката - дали да е агресивна или подсказваща хмичната интервенция.

Съжалявам - определено тая работа с паметта на водата и две-една-нула мулекули е измама според мен. Бил съм късметлия да не ми се налага да се лутам за лекарства и бях останал с впечатлението, че на разумната минимална доза и викат "хомеопатия" - идея си нямах, че продават нищо.

Подкрепям те - няма оправдание за тая простотия никакво. Памет може да се продава, и се продава добре - лумпените и викат "патриотизъм", но вода да се продава на болни хора е ужасяваща гнусотия.

И си права, че като е вписано в закона, такива като мен остават с впечатление, че всико се контролира, колкото и това да е условно в нашата държава.

Съжалавям.





Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.03.17 22:04



МИ да продължа тогава Има австралийски инженер който може да сваля по един атомен слой от метална сфера с размерите на ябълка, Водата след просмукването и в дъното под Антарктида, се движи в земните недра, посока север с скорост няколко километра за хиляда години, до голяма степен звуковите вълни от реч в стая създават уплътнения в боята с която тези стени са обработени така че може теоретично поне и след столетия да се снеме фонограма т.е. може би можем да чуем гласовете на строителите на Хеопсовата пирамида. Установено е че Китовата акула се заравя в тинята и прекарва в анабиоза дори до 20 години...
Ето в такъв смисъл казвам че темата е неподходяща а не че искам да забраня на който и да говори. Форума не е мой Дир.бг не е мой . Само да иска нека забрани темата за Нефелко това няма да промени реалноста с Темелко01.
Сърдете се цупете се тук не е състезанието "Минута е много" на Петър Вучков, а форум с по земни цели.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано19.03.17 08:20



Ами предложи някаква интересна тема, подобна на изброените от теб. Кой те спира? Ще бъде интересно на мнозина, предполагам. Но просто ей-така да мърмориш назидателно не ти прилича точно на теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.