Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 23.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано15.03.17 18:19



Аз имах една позната, занимаваше се с хомеопатия. Бъркаше разни разтвори, после "активираше" молекулите им вътре - по определена схема тръскаше шишенцата, за да се ускорят молекулите и да придобият повече енергия... И разбира се, всичко си знаеше и никакви обяснения не приемаше :)

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: Герисъм]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.03.17 18:36



Ееее, че ти не си ли чувал за "живата вода" и "мъртвата вода", както и за "магнитната вода" и какви ли не още "лековити" води?
В разни вестници от гилдията на "трета възраст" "лечител" и други подобни бяха много популярни, особено през 90-те, когато масово навлизаха всякакви шарлатани в България. Включително и "изцелители с молитва", които вдигаха хора от инвалидна количка да ходят, разни полтъргайст кикита микита и какво ли не още щуротии.


Дори сериозни учени се подхлъзваха в тази посока. Имах един преподавател, който изцяло беше захванал този бизнес, всички жени от техническия ходеха при него да им гледа с радиестезичното махало. На мен той с това махало ми постави диагноза, която ако беше вярна, досега щях да съм изгнил в гробищата. Във всеки случай ме стресна тогава. Та ходих на истински доктор, който ме увери, че нищо ми няма.

П.С. И аз съм слушал от разни хомеопати как лекарствата им са си чиста вода, от лековитото вещество оставали едва ли и няколко молекули, но водата носела "вибрацията" на веществото и по този начин лекувала.
Освен това има различни школи - едните атакуват болестта, а другите лекуват целия организъм индивидуално, след специално хомеопатично интервю.

Редактирано от F14Tomcat на 15.03.17 18:43.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: F14Tomcat]  
Автор naiv (тя)
Публикувано15.03.17 19:43



Има и тук обучение, поне това на моята приятелка беше доста години и струваше много пари. Тя просто има медицинско образование, иначе вярва в чакри, светци, бог, памет на водата и подобни, и е естествено да се насочи към хомеопатия. Но не работи като общопрактикуващ лекар и да не знаеш с какво те лекува, така че е на риск на пациента, поне се е заявила определено. Вярвам и че помага в много случаи, защото е отговорен, свестен и топъл човек, има знанията на класическата медицина, плюс нещо психотерапия и плацебо.

Хомеопатичното интервю е много смешно - нещо между чалга-психология и свободни съчинения от миналия век.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.03.17 19:56



Хомеопатичното интервю е много смешно - нещо между чалга-психология и свободни съчинения от миналия век.

Каква е тая чалга-психология? Не мога да схвана идеята.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: F14Tomcat]  
Автор naiv (тя)
Публикувано15.03.17 21:10



Разните книжки как да станем лидери, да успеем в живота, да си излекуваме депресията и подобни. Нещо свястно там е около 1%, другото е ужасно примитивно и, сети се - популярно, продава се и т.н. Оттам и чалга.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.03.17 21:38



Да, наистина, повечето такива са шит.



Тема Re: Не става ... извличанетонови [re: naiv]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано16.03.17 09:35




Като никой нищо не казва за тия "кристали" които имат някакви структури във времето.


Тук има още информация:



Физици: Времевите кристали съществуват и можем да ги създаваме

СТРАННО И НАИСТИНА РЕАЛНО

Потвърдено е. Времевите кристали съществуват. Два екипа изследователи от университетите Харвард и Мериленд публикуваха съвместно изследване върху времевите кристали в журнала Nature. Харвардският екип е създал в експериментални условия изкуствена решетка на синтетичен диамант. Екипът от Мериленд пък е продължил предишната си работа, използвайки верига от заредени частици, наречени „итербиум“ йони
...


... и т. н.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано16.03.17 11:13



...Има и тук обучение, поне това на моята приятелка беше доста години и струваше много пари.... Това беше отговор до мене а не до Томкет!!!

Моят отговор на такова твърдение е "Когато в Нейчър пишат за постиженията на българската школа по Хомеопатичен лечителен процес тогава ще ти повярвам."
И всички тук знаят че такова нещо в Нейчър следващите 200 години няма да бъде публикувано. Това са рекламни списания една страница в подобно списание било Нейчър, било Ню сайънтист било Нешънъл Джоографик, било Агрикълчъръл рисърч и кое да е от този тип, струва наистина много пари 1984 имаше обяви с 6000 долара заплащане за публикуване на корицата.Сега как е не знам. Но пак ще е с пари.С толкова пари един човек би могъл да си плати и ще си плати далеч по належащи нужди. Българин говоря.
Що се отнася до:
...
Разните книжки как да станем лидери, да успеем в живота, да си излекуваме депресията и подобни. Нещо свястно там е около 1%,...
Ама как си го представят бедните читатели, че ще да открият важен отговор в вестник от 60 стотинки??? То ако си абониран в продължение на години може и да се случи но може да се случи не че ще се случи. а днес списанията са непостоянни. Помня имаше някога един вестник "Континент" Там четох изумителни неща които днес още важат и за които никой друг вестник не беше и не би писал.
За съжаление вестникът излезе в няколко поредни броя и се срина може би 60 или 100 тиража. Той залагаше на публика каквато в България нямаше. или поне беше недостатъчна за да го поддържа с закупуването му.
Подобни списания днес са Инженеринг Те са крехки и излизат с дотации Богата информация не лоша цена но няма пазар то трябват дорасли хора .
Много от нещата които публикува Гери в неговата библиотека са с точно такъв профил. И на Гери му е много трудно но го прави.
Къде е сега списанието Млад Конструктор къде е Космос, а къде списанието Наука и техника за младежта Къде е БТА Паралели Къде е БТА Литература изкуство и Култура. Това са вече безполезни списания според тези които ги спряха и комунистически също А бе какъв комунизъм в едно уравнение от втора степен, какви 5 лева, какъв старшина, каква гара!
Сега нямат с какво да покрият и заместват с преводи и забележи= машинни преводи. Към исконни ценности се отнасят така като че ли този който чете ще учи молитви. Сякаш с методите на джихад се ограмотяваме.
Не може няма никакъв шанс да иде човек който никога не е попълвал тото и да спечели 5 милиона.По същия начин болен от тежка болест да си купи случайно вестник от 1 лев и да намери в него статия която да го научи да се излекува.
та това е по въпроса повдигнат от изречението:...книжки как да станем лидери, да успеем в живота, да си излекуваме ...
боя се че си оптимистка и една милионна от процента няма истина там четивото се подчинява само на едно да бъде котируемо да бъде пласирано. Не казвам че в екипа редакционния няма добри и умни хора но ако са са угрижени за едничкият насъщен какъв избор имат? Никакъв!
Трябва политика, политика на държавата в позитивен план, а не само да следят дали списанието си плаща данъците и ДДСто. За сега политика няма има само Бруте Форсе ей ти бе ,бачкаш я не се услушвай давай си лептата тука!!!



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: stillpigi-166243]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано16.03.17 11:22



Не може няма никакъв шанс да иде човек който никога не е попълвал тото и да спечели 5 милиона.
Прав си, само че шансовете са еднакви с тези, които цял живот попълват и пускат фишове.



Тема Re: Извличане на енергия от кристалитенови [re: naiv]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.03.17 10:25



Нещо очевидно има някакво объркване. Ако говорим за хомеопатични лекарства, то процедурата за тяхната регистрация не се различава по нищо от тази за всички други лекарства. Т.е. провеждат се клинични изпитания и т.н. В Европа е напълно невъзможно да се регистрира и разреши за употреба лекарство, което не покрило всички необходими изисквания, в това число и всички необходими клинични изпитания. Вече ако говорим за самия процес на създаване на лекарството, то там не знам - сигурно могат да си го пробват и на здрави доброволци, въобще не ми е ясен процеса, но в крайна сметка всяко лекарство трябва да докаже, че повлиява определени заболявания или симптоми в статистически значим процент от хората.

Сега виждам, че ти употребяваш съчетанието "хомеопатичните продукти". Ако говорим за някакви субстанции, които не са регистрирани като лекарствени средства, то мисля, че за тях е забранено да се лекрамират или представят като подходящи за лечение. Там май нещата се описват по-мъгляво, например "може да помогне при смущение на ...". Тъй като и една разходка на чист въздух "може да помогне", то там няма какво да се направи, освен потребителят да осъзнае, че може да помогне, а може и да не помогне. Единственото друго, което може да се направи е, да се задължат да пишат с големи букви "това не е лекарство", но не мисля, че въпросът за поведението на необразоваия потребител може да се реши лесно с надписи така или иначе.

В която и категория да попада продукта, то той може и трябва да бъде забранен за производство, разпространение и продажба, ако е опасен за здравето. Според мен няма как да се продава нещо, което е вредно, но и няма как да се забрани продажбата на нещо, което е безвредно. Т.е. според мен в огромното си мнозинство продуктите, които не помагат, просто не вредят, иначе все ще се намери някой да ги спре и забрани - не сме чак пък толкоз зле, каквото и да си мислим.

Така формално е уреден въпроса. Вече неформално някакви кукумили ако се събират да се разболяват с вода и от това си правят изводи за целебната сила на това или онова - това са вече някакви откачалки, каквито си имаме в България не малко. Такива самозвани "хомеопати" не се различават по нищо от екстрасенсите, маговете и ходжите. Винаги ще има хора, на които като им хареса някоя дума започват да си я експлоатират по свое усмотрение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.