Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 22.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: интересни времена?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.03.17 19:13



CCD са последователни устройства в голямата си част всъщност то и името им подсказва това.
Работата по изображения е много математика.
Но нека взема прост пример 12 броя CCD камери, 12 компютъра, всеки с вход памет, софтуер и видеокарта и изход разбира се - 12 монитора подредени в видеостена видеокамерите следят едно изображение предават го на 12-те компютъра те го обработват с софтуер и макроси и го предават на 12-те монитора на видеостената те пък с френелка го превръщат в висящо в въздуха изображение на резултатите от обработката Ако имаме още още един или два такива ами ако са с по 500 видеота компютърни конфигурации и съответна видеостена прочее и прочее давате ли си сметка каква скорост ще има подобна машина въпреки че ще извършва и последователни операции...
Защо невъзможно е да се построи такова нещо ли или няма реални задачи за изпълнение с него ли?
Не съм убеден че има вече, но не съм убеден и че няма . А трансфера на данни от луната за колко секунди и минути и часове става и за какъв. нищожена брой секунди ще стане ако се внедри подобна алхимия....Спомнете си миражите в пустинята понякога са на огромни разстояния от зрителя палмите им. Казвам алхимия базирана на невероятното за вас наречено от мен Темелко01 устройство?
Ами от Марс? Вероятно ще има и проблеми но вероятно тези проблеми ще бъдат разрешени.Може да е невъзможен пълен паралел но колкото и да е скромен то той ще има значение и ще е оправдан финансово.
Приказвам си сам, не ми обръщайте внимание... тактика, стратегия, строева подготовка, газ, чорапи, наметало, тренирам, какво да правя, то и такива хора трябват! Ей уморихте ме ей, лапета с лапета такива сте.
Наив, стегни ги ма, те съвсем са се отпуснали.



Тема Re: интересни времена?нови [re: naiv]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано03.04.17 18:23



за енергията , на мен ми е по-интересно батериите. Енергия има навсякъде, безплатна. пренасянето и съхранението е проблема. Ако имаш ПетаВатчас батерия, пращаш я на слънцето, да се зареди, и обратно :)

Имах надежди с тия ядрени изомери, ама нещо не се чува за батерии с тях. има ли разработки в тая насока, или първо ще трябва да минем през бомбите ? :)

Редактирано от Milenn на 03.04.17 18:28.



Тема Re: интересни времена?нови [re: Milenn]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано03.04.17 20:33



Без бомбите вероятно няма да се мине...

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: интересни времена?нови [re: Герисъм]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано03.04.17 20:38



или лазери с възбудени ядра?



Тема Re: интересни времена?нови [re: Milenn]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано03.04.17 20:53



Това като че ли иска повече усилия и инвестиции.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: интересни времена?нови [re: naiv]  
Автор zimbra ()
Публикувано01.05.17 11:34



Здрасти naiv, прегледах темата и да те "успокоя" поне за някои от нещата. Права си, че не е редно хората да бъдат заблуждавани, но няма как да се получи плацебо ефект без "заблуда". Идеята е следната, а който я е разработил е направо гений (преувеличено, но в един аспект не мога да не уважа подобна комбинативност):
- Прегледът има заемките на психотерапевтичен сеанс. При тези сеанси се "освобождава" проблемът виж примерно тук:


- Следва даването на субстанция, в която пациентът трябва да повярва. Логично тази субстанция трябва все пак да съдържа нещо. Субстанцията е разработена на принципа на природната медицина - където макото не вреди, а многото може да е вредно/токсично (примерно жълт кантарион, потърси и виж).
Хвърли едно око тук:

и тук:


Доста от болестите могат да се лекуват по "естествен" път, а за повишаване способностите на имунната система има значение и психичната нагласа. Накратко - самият факт, че пациентът знае, че се лекува, че преминава през процес на някакво лечение, въздейства на позитивната нагласа, от там и на общото състояние на организма. Опростено - дава му се да пие нещо, в което е убеден, че ще му помогне и чрез това вътрешно убеждение се възстановява в голям брой от случаите. Говорим за болести, чиито шанс да бъдат елиминирани от имунната система е голям.

Паметта на водата, камъните, егрегорите са на принципа на шаманството. Все пак трябва да се вмени, че има нещо повече от "нищо". Иначе принципът на психосоматиката няма да заработи. Експериментирала съм със "слънчева вода" - много ефективна самозаблуда е :) работи безотказно за позитивна психическа нагласа (а такава нагласа прави хората по-спокойни и успешни).

От една страна това е добре. Колкото по-малко твърда химия, толкова по-добре. Организмът е здрава система и наистина сама може да се справи с ред проблеми стига да е в подходящо ментално (и разбира се като цяло здраво физическо) състояние.

От друга е зле защото маниаците на тема хомеопатия не търсят навременна помощ при проблеми, с които психосоматичния процес не може да се справи. Да не говорим за чистата шарлатания обещаваща лекуването на тежки болести.

Обаче виж това:

Не ми се търси сега, но ако искаш или ти поровиш в специализираните издания ще се учудиш колко е дълбока връзката между рака и психческите нагласи на индивида. Например при жените в "подчинена" позиция много по-често се появява рак на гърдата.

За това, колкото и да е "странно" терапии като хомеопатичната ще помогнат на единици пациенти, но ще им помогнат дори в борбата с такива тежки заболявания (добре де, отсечена ръка няма да поникне, въпреки, че знае ли се - в еволюцията имам такива примери за генетични мутации. Нищо чудно ако прекалено дълго време си повтаряме, че можем да се отървем от стар крайник за сметка на нов, да си генерираме пръсти и стъпала )

Мое мнение (предвид добрия психологически ефект) е да оставим на мира хората да се лекуват и по този начин. В края на краищата:
1. Не е вреден
2. Дава резултати
3. Няма значение, че е базиран на "неистина", когато тя се превърне в ползотворна "истина".

Кимам с глава и се правя на удивена, когато възторжено ме убеждават в хомеопатията. Пробвала съм да им обясня, как всъщност им върши работа - ядосват се, защото усещат, че ще разваля "магията". Пробвала съм и да съм в тон и да обяснявам още по-разпалено с псевдонаучни квантови доводи как водата, камъните, егрегорите могат да помогнат (нищо чудно наистина да има нещо квантово в цялата работа - виж "квантовата жаба") - в тези случаи са във възторг и веднага виждам как общата ни позитивност се повишава - което е по-добрият избор.



Тема Re: интересни времена?нови [re: naiv]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано16.05.17 23:12



Преди 10 минути свърши една, едно филмче по ТВ + посветено на хакерите и на антихакерските мерки. Съвсем разбираемо за широка публика, която се интересува разбира се бяха коментирани няколко аспектаа аз видян това което се отнасяше до простите числа и тяхното значение за криптирането, слабостите на пръстовите отпечатъци и ирисовата диагностика, откриването на възможноста т. нар. мускулна памет да заеме мястото им в бъдещето, случаят с иранският завод за обогатяване на уран и поразяването на изолираната му компютърна мрежа по метода Стъкснет т.е с случайно събитие като поставяне на флашка в един от компютрите и най важното накрая Квантовите компютри - Да! Съществуват някой си Ерик еди кой си ползва 4 кюбита и може да разбие с лекота прости числа (Има и такива които биха могли да бъдт описани на 1500 страници). Срещу определена сума, с неговата квантова машина вече се защитават големи банки, електроцентрали и други.Квантовият компютър на този Ерик работи при температура близка до абсолютната нула т.е. по ниска и от температурата в космоса.
Не можах да гледам цялото филмче. Определено обаче съм удовлетворен от това което видях .
П.С . Мускулна памет е например умението да караш колело т.е нещо което си научил в детството владееш го но не можеш да го разкажеш или да изсвириш музикален етюд на китара прави се винаги по уникален начин.
Искрено вярвам авторите да не са излъгали или размили истината, но като четох и по горе там постовете явно квантови компютри вече има.

Редактирано от stillpigi-166243 на 16.05.17 23:27.



Тема Re: интересни времена?нови [re: zimbra]  
Автор naiv (тя)
Публикувано18.05.17 18:03



Честно казано, доста си сладкодумна. Не че ме "успокои", но е доста убедително написаното и някак успокоително. От финала личи, че си доста артистична личност - аз трябва доста да се изпотя, за да вляза в описваните роли, а би било добър опит, може да науча нещо за преживяването на тия хора.

От друга страна, това значи да се шири шарлатанията, което никак не е добре. Трудно е да се спре и противодейства и педантичният подход не е най-добрият, но аз поне не знам по-добър. Затова се хвърлям да отричам и обяснявам, най-често напразно.:(



Тема Re: интересни времена?нови [re: naiv]  
Автор zimbra ()
Публикувано18.05.17 19:12



Присъствала съм как химик, доцент им обяснява, че това просто няма как да стане, но реакциите са били винаги в полза на запазване на убедеността.

Дълбоко подозирам, че роля играе и съзнателна/несъзнателна неприязън към химичния състав на лекарствата. Хората биха предпочели нещо природно пред хапчето. И това, че те много добре знаят, че в разтвора почти "няма" химия ги привлича неустоимо.

Това е доста логично - кой не би предпочел да се лекува с чай от лайка вместо с инжекции...





Тема Re: интересни времена?нови [re: naiv]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.05.17 22:51



Наив, сега ще ти се скарам!
Не беше ли темата и за квантовите компютри или всъщност е по политика за водене на дискусия?
Водата дали има памет или няма памет, приоритет ли е? Аз имам памет и съм 80% вода, гола вода може да съм но съм вода. Жените са по мазнички, следователно те са и повече вода...
Работата дебела - пак опря до това кой е по по най. Аз не съм най по най и какво от това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.