Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 24.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Токнови [re: нaив]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.01.12 16:00



И ти ли стана като Зейфод като комунист на разпит, с чегел трябва да ви вадя думите от устата. Не можете ли ми кажете! Теб питах защо смяташ, че тока не тече по жицата, сега да добавя и как следва от нещо свързано с вектора на Пойнтинг?



Тема Re: Токнови [re: harish_chandra]  
Автор нaив (тя)
Публикувано30.01.12 16:09



"Не можете ли ми кажете! Теб питах защо смяташ, че тока не тече по жицата, сега да добавя и как следва от нещо свързано с вектора на Пойнтинг?"

Разбира се, че не мога да ти кажа. Пак те насочвам към линка от една стара дискусия. Пак я четох, 7 страници, и пак нищо не разбрах. Както и когато съм пускала темата. Може ти повече да разбереш.

Пак в старата тема има линкове, от които съм прочела, че така се движел токът. Аз самата не смятам нищо, само привеждам нечии изказвания, изглеждат убедителни.

Тоя немор с електроните-носители на тока, които обаче се движат като охлюви, не го разбирам. Хайде ти ми кажи - как и откъде се движи токът, дори да е вътре в жицата!?



Тема Re: Токнови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано30.01.12 16:27



Тока Е движението на електроните (по-точно носителите на заряд).



Тема Re: Токнови [re: нaив]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.01.12 16:54



И на мен не ми е ясно но не се изказвам така категорично като теб. Но и да си го прочела някъде можеш да го посочиш, но се съмнявам. Дори и да има токове извън жицата, очевидно е че в жицата има, за това нямирам за много странно твоето твърдение, че не тече в чицата.



Тема Re: Токнови [re: harish_chandra]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано30.01.12 17:06



Ето го:


Измененията в ЕМП се пренасят посредством заряди.
Тяхното движение - на зарядите, наричаме електрически ток.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Токнови [re: harish_chandra]  
Автор нaив (тя)
Публикувано30.01.12 17:10



Но и да си го прочела някъде, можеш да го посочиш, но се съмнявам.

Специално за теб:





И специално за Зейфод, който често вади тази аналогия:

One source of wrong or misleading ideas is the use of inappropriate analogies. Various attempts to
make analogies between circuits and water flowing in pipes come to mind. You should be able to
see from the account in this article that using water as an analogy for charge does not make much
sense. Stories about water and little gremlins carrying buckets of stuff called energy are all best
forgotten.




Тема Re: Токнови [re: нaив]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.01.12 17:17



Видях, че си дала линкове, но посочи къде там пише, че по жицата не тече ток. Според теб, няма да мога да ги изчета за месеци, така че дай конкретно иначе е все едно да кажеш ето

го има.

п.с. Първия линк има заглавие "В проста верига, къде тече енергията?". Нали говорим за ток!

п.п.с Уф, и втория е такъв.

Редактирано от harish_chandra на 30.01.12 17:21.



Тема Re: Токнови [re: нaив]  
Автор wolfensteins ()
Публикувано30.01.12 17:20



Вече съжалявам че повдигнах темата ,явно колкото повече искаш да разбереш нещо ,толкова повече разбираш че нищо не знаеш за него


Значи да приемем тока като една невидима нематериална сила създадена от бавното движение на електроните в метала ,насочена в противоположна посока.



Тема Re: Токнови [re: wolfensteins]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано30.01.12 17:23



Не, бе човек, нали ти казаха по-горе, причините са чисто исторически и май само инжинерите изпозват такава терминология.



Тема Re: Токнови [re: harish_chandra]  
Автор нaив (тя)
Публикувано30.01.12 17:30



Първия линк има заглавие "В проста верига, къде тече енергията?". Нали говорим за ток!

За мен ток е това, което някак протича по някакви кабели, когато натисна например копчето за лампата, и след миг тя светва.

Очевидно това не е свързано с движението на някакви веществени нещица от рода на електрони. Предполагам, че обаче нещо се премества, сигурно енергия. Затова за мен е все тая "къде тече енергията" и "къде тече токът". Щото от друга страна нали токът пали лампите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.