Оооо, програми - много. И нито една програма не е без грешки. ;о) Вервайте ми!
"Целиш да "защитиш" данните на потребителя" - не, няма да махам кавичките. Защото не ми показа никакъв начин, по който защитаваш файловете на потребителя. Нещо такова като архиви, антивирусни, защитни стени, и други боклуци... И не ми се ежи по въпроса за скриптовете ми за архивиране. Напълно автоматични са, мога да ги управлявам през Интернет, нямат интерфейс, и потребителя дори не разбира кога работят. Усрания зад клавиатурата му дреме на оная работа дали му архивирам данните, и по колко пъти на ден. Той просто иска, когато кликне в пощата си на прикачения файл с голи снимки на Памела Андерсън, и му изчезне счетоводната база данни - аз да мога да му я върна в работещ вид, и то с възможно най-малко загуби в документите. Ок, толкова по въпроса. Напъни се сега, и измисли някакъв по-смислен отговор.
И какво чак толкова има в Documents and Settings??? Аз гледах в моя. Единственото интересно нещо, което намерих там е - Bookmarks на Opera-та. Наистина, бях забравил да add-на таз папка в скрипта. Сега и тя ми се архивира през свободното процесорно време. ... Други интересни неща в нея намирам по Temp и Temporary Internet Files. Особено пък Temp-а. ;о) Там файловете по правило би трябвало да бъдат изтривани от програмите, които са ги създали още при затварянето им. И какво!?!? Искаш списък на неграмотно написани програми ли!?!? Ми, виж си в компютъра, ще събереш много имена.
"Твърдиш, че системата така ще работи по-дълго!?!?"
Още в предишния си постинг питах в прав текст - колко по-различно ще е фрагментирането на системния дял в твоя вариант с разделянето, и в моя със стандартна инсталация + Diskeeper? Пак напомням - работните файлове, и по-точно цялата My Documents я пренасям на втория дисков дял.
Това, което си описал - прави едно единствено нещо!!! Прави системата по-трудна за възстановяване в аварийни ситуации.
Щирлиц
|