Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 12.11.25 
Клубове/ Хоби, Развлечения / Туризъм Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: Семково - вр.Черна поляна [re: Pyмeн Гpънчapoв]
Автор Джeнraлa (планинар)
Публикувано19.03.09 20:27  



Благодаря много за изчерпателната информация за обекта "Карааланица", със сигурност другата зима това ще влиза в плановете ми, когато пак мисля да прекарам една седмица там. Сещам се за разклона за въпросния обект. В началото на седмицата от престоя ми там направих 2 разходки за навлизане във форма, че от 2 месеца не бях ходил до баирите. Едната разходка беше до седловината Горни Куки, а другата - беше по нов маршрут за мен - по реката Динков Дол до една голяма поляна, където има 2 изоставени постройки, а занапред към х.Македония беше опасно да се продължи, че е много лавиноопасен района.

А относно твоя въпрос - аз правих похода на 15 март, времето тогава беше слънчево, със слаб вятър, но студено - някъде около -5, -8 градуса. А снегът бе стабилен и стегнат. Само на отделни места, където се образуват натрупване от сняг от вятъра има пресен и пръхкав сняг, например по полегатия северен склон на Реджепица. И затова този връх не изкачих направо по склона от Канарата, а по ръба, като хванах него от стесненето било при Вапа. Едно заобикаляне се получи, за да е напълно безопасно. За всеки случай. Никъде не видях за паднала лавина или снежна дъска. Единствената паднала лавина, която видях през целия маршрут е по южния склон на Реджепица към Реджепишките езера. Големи снежни козирки има по ръба на Реджепица към Реджепишките езера, по Зъбците, по северния склон на Канарата.
А докато бях на Семково, сняг валя във вторник,на 10 март - 25см, и в събота - 14 март - 10см. И в двата дена снеговалежът бе придружен с много силен вятър.
При водохващането над х.Семково в края на гората по пътя за Горни Куки измерих снежната покривка там - 180см.

Поздрави!





Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Семково - вр.Черна поляна Джeнraлa   17.03.09 21:13
. * Re: Семково - вр.Черна поляна niki_leo   17.03.09 22:20
. * Re: Семково - вр.Черна поляна Гopckи   18.03.09 02:26
. * Re: Семково - вр.Черна поляна ve_san   18.03.09 13:44
. * Re: Семково - вр.Черна поляна Pyмeн Гpънчapoв   19.03.09 13:01
. * Re: Семково - вр.Черна поляна Джeнraлa   19.03.09 20:27
. * Re: Семково - вр.Черна поляна Джeнraлa   19.03.09 20:29
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.