|
|
| Тема |
Re: бихте ли ми помогнали за избор на палатка [re: malecka] |
|
| Автор |
Cвилka (непознат
) |
|
| Публикувано | 09.02.09 22:51 |
|
|
|
Принципно Vango не е измислена марка, а и е специализирана, иминно в продукти за къмпинг и малко над него . С този модел не съм запознат и не мога да дам оценка, но бих обърнал внимание на някои неща. Този палат е нещо удобно, но трябва да имате в предвид размерите му (голяма височина), както и теглото. Също не съм сигурен, че ще има достатъчен простор в спалното помещение за толкова хора.
Преди години в магазините съм виждал резервни рейки, но стъклопластови (фибристъкло). Резервни алуминиеви - принципно се продават, например VauDe, но не съм виждал в България. Може да се направят, като се изпозлват тръбни профили от Практикер, но не виждам смисъл. Този продукт е ориентиран за позлване на къмпинг. Не може да очаквате да се държи добре при вятър примерно 60 км/ч. дори и с алуминиеви рейки. В случая, както беше отбелязано, стъклопластовите ще се държат по-добре, защото са по-еластични (за разлика от алуминиевите сплави, които са по-здрави, но по-пластични ако се премине границата), а на тази голяма площ на стената се очаква да има доста голяма сила на деформация при въздействие (вятър, минаваща крава невидяла въженцето и др.).
Ако сте сигурна, че това е "вашата" палатка, не мислете за смяна на рейки. Ако обаче смятате да я позлвате на открит плаж примерно или на поляна с голямо течение, бих посъветвал да се лишите от комфорта да готвите прави в палатката, за сметка на издръжливостта на вятър. В такъв случай ще трябва др. модел. Колкото е по-ниска, толкова по-малко натиск ще упражнява вятъра в общия случай, (без да влизам в подробности).
| |
| |
|
|
|