|
Тема |
Re: Миджур [re: Гълъбицa] |
|
Автор | St. (Нерегистриран) | |
Публикувано | 07.08.08 16:24 |
|
|
Зависи от къде и как искате да се качите. Едната хижа е над село Горни Лом (бившата застава; за съжаление култовият хижар Николай вече не е там). Оттам пътеката минава през т.нар. Козя гърбина. Видно от името е стръмно, но пък е по-кратко (около 4 часа в едната посока).
Другият вариант е през село Чупрене и хижа Горски рай. Мястото наистина е чудесно (изключая строящата се наблизо и то точно на границата на резерват Чупрене ловна хижа на собствениците на Приста Ойл ). Хижарите са прекрасни хора от Видин (Митко и Краси). "Разходката" с джип (УАЗ-ка) е необходима, който иска да избегне трамбоването около 20 километра по черен път от селото до хижата. Излизането на билото от хижата е по маркирана пътека през чудесна гора. Оттам се ходи по границата до вр. Миджур. Общо се стига за около 5-6 часа.
Всъщност може да се излезе от едното място и да се слезе през другото - май така е най-хитро, още не съм го правил по тоя начин, ще взема да опитам
|
| |
|
|
|