Не бих твърдял , че виня малцинствата за проблемите на държавата. По-скоро бих обвинил тези, които експлоатират чувствата на тези малцинства, които спекулират с техните права, за да си прокарват лични и чуждоземни интереси, често в противоречие с националните.
Същите тези престъпници имат изгода народа да няма образование, да няма стабилни доходи, да няма амбиции, да няма и алтернатива, а просто да живее колкото да си плаща сметките и да отива да гласува за едни и същи - без значение кои. А и да не гласува - още по-добре - от това не губят тия същите. Защото могат да си напазаруват гласове.
От друга страна - необразованите и неграмотните често се оказва, че ние им плащаме сметките, издръжките, дори жилищата, докато едновременно с това страдаме от престъпни посегателства /това последното не се отнася за турците/ от тяхна страна.
И това за мен е държавна политика, съзнателно насочена към поддържане на неграмотност, бедност и потъпкване на правата на хората, които РАБОТЯТ и ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ в тази държава.
И това е политика реално обслужваща небългарски интереси.
Колкото до раждаемостта - според мен българите като етнос се замислят повече доколко са в състояние да издържат децата си, докато другите етноси в различна степен действат по-импулсивно, водени от традициите, или от мотиви финансови, незнание, безотговорност понякога.
Толкова по въпроса за малцинствата и държавната политика.
Не съм твърдял, че неграмотността е свързана с преименуванията на местности. Споменах я във връзка с това, че изчезва българското - като език, като култура и история. А като противодействие, макар и скромно, за тези неща, наличието и налагането на български географски наименования ми се струва полезно.
Е , изчезването на българското може и да е закономерно. Може би това сме си заслужили като народ. През вековете и хилядолетията какви ли не цивилизации са се затрили и народи също... Случва се...
Коркото до реалностите от Борис до днес... Не съм сигурен , че са твърде различни при един по-панорамен поглед върху историческите събития през вековете.
|