Когато се коментира присъда, нормално е да се посочат обстоятелствата установени ПО ДЕЛОТО, а не по страниците на жълтите вестници.
Явно е, че такива като теб, четат много вестници, твърде малко са запознати с обективните обстоятелства, а което е по-лошото - явно не полагат НИКАКВИ услилия да се запознаят с тези обстоятелства, преди да коментират.
Ако си беше направил труда, покрай жълатта преса, да прочетеш също и самата присъда на ВАпС (Военно-апелативен съд), щеше да знаеш, че след ВСИЧКИ назначени експертизи, съдът в крайна сметка прие, като безспорно установено по делото, че смъртта на Чорта е настъпила, не в следствие на нанесени му удари, , а цитирам присъдата:
"...вследствие на поставянето му положение легнал на земята по очи против волята му с поставени белезници на гърба и притискането му към земята. Това обстоятелство е съчетано и с неговите физиологични особености и здравословни проблеми, които са улеснили настъпването на смъртта..."
По делото е установено, че Чората действително е БИЛ удрян (което все пак е нормално при положение че е оказал съпротива при полицейски арест), но не тези удари са били причина за смъртта му, а положението в което е бил сложен, съчетано с уврежданията на сърдечно-респираторната му система, в следсвие дългогодишна злоупотреба с кокаин.
Всичко това уважаеми форумни разбирачи, означава че българският Военно-апелативен съд, осъди петима български полицаи на по 18 и 16 г. затвор, не за друго, а за затова, че са те са поставили задържаното от тях лице, по очи на земята против неговата воля (а къде ли пък се е чуло и видяло задържане "по желание" ??), притиснали са го и са му сложили белезници. Това са действията, заради които са осъдени общо на над 80г. затвор.
Възниква въпросът, в бъдеще полицията ще се моли ли на задържаните да легнат и сами да си сложат белезниците или ще си води екип хипнотизатори, че да ловят лошите "безконтактно".
На всичкото отгоре, съдът ПРИ така установената от него обстановка, осъжда полицаите ЗА УМИШЛЕНО убийство. Единият от осъдените, дори не е бил на мястото, а се е намирал в служебна кола и с нищо не е допринсъл за смъртта на пострадалия, но видно от решението на съда, явно и той е част от коварния план, Чората да бъде умишлено убит, като бъде поставен да стои на земята по очи, докато разкапаната му от наркотици аорта се пръсне.
Ясно ми е, че има много хора които злорадстват на такава присъда , но за всеки, който поне малко разбира от право, рабира че този процес е пълен фарс от началото до края.
Първо, след като прокуратурата на два пъти приключва разследването с мнение за ЛИПСА НА ИЗВЪРШЕНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, правен абсурд е СЪДЪТ да решава правния спор предварително, извън усатновените от НПК способи, като връща делото на прокуратурата, със задължителни указания, представете си, буквално за изготвяне на обвинение по спуснати от съда указания.
Да не говорим, що за научен и практически абсурд е, да се дава подобно съдебно-медицинско заключение, отосно тотално опорочени обекти на съдебно медицинската експетиза, каквито са - вече "разфасованото" сърце и основни кръвоносни съдове на пострадалия и вече сецирания му мозък, за който се носи слух, че до реаутопсията е съхраняван в насипно състояние в стомашната област на трупа.Редактирано от Fire_wind на 06.08.09 21:59.
|