|
Тема |
Re: Tунел под Шипка [re: милaниcт] |
|
Автор | Пeжo 2O6 (Нерегистриран) | |
Публикувано | 05.02.08 05:40 |
|
|
Още добри новини по темата от Дарик:
Старозагорският губернатор твърдо “за” тунел под Шипка
Надежда Митева
Областният управител Мария Нейкова защити идеята за изграждане на тунел под Шипка пред експерти от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, съобщават от пресцентъра на Областната управа. Г-жа Нейкова е мотивирала своето становище с усложненото, а понякога невъзможно, преминаване на прохода Шипка през по-голямата част от годината.
Областният управител лобира за тунел под Шипка още в началото на своя първи мандат през 2001 година, когато се извършваше предпроектно проучване от чуждестранни специалисти. Анализите показаха финансова нерентабилност на проекта и Японската банка за международно развитие оттегли предложението си за финансиране на строителството.
Днешната среща в Строителното министерство е продължила повече от три часа .На нея са присъствали и заместник-министрите Искра Михайлова, Милена Паунова и Калин Рогачев. Г-жа Нейкова е поставила въпроса за финализиране изграждането на пътен възел Стара Загора – Запад при пресичането на автомагистрала Тракия с пътя за село Калояновец, както и за изграждането на допълнителна връзка на магистралата с пътя за Раднево.
31 януари 2008 16:45
Източник: dariknews.bg
P.S. Надявам се новините от последните дни да разбудят дискусия сред казанлъчани, и най-вече в Казанлъшката управа. Напълно възможно е Габрово и СТ Загора да теглят проекта към реализиране, докато Казанлък само седи и събира подкупи без да върши нещо конкретно.
|
| |
|
|
|