|
Първо ще кажа, че това че сме фенове на ВНП не ни пречи да имаме обективно мнение за него. :)
За другото мога да направя едно копипейст на отговора на Брет. И аз съм на мнение , че не ги заслужаваше всичките. Или ги заслужаваше, но не да ги раздадат на третата част като реванширане за това, че другите части не взеха някакви по-важни награди. Вече го казах, че това си беше чисто изминаване на ръцете от страна на Академията.
За адаптирания сценарии съм на същото мнение като Брет. Личи си кой не чете книгите, по които се адаптират филмите. Задругата беше най-точно отговаряща на книгата. Но защо да дават наградата на нея при положение, че след нея тепърва ще има 2 части??
За визуалните ефекти също смятам, че Двете кули беше по-добра от Задругата.
Аз ако трябва да избирам м/у трите части за най-добър филм може би бих се колебала м/у Завръщането и Двете кули, но това, че дадоха на последната част оскара го одобрих. Защото колкото и да ме убеждават, че са три различни части, аз продължавам да го възприем като цял филм. И за да се даде наградата за най-добър филм трябваше да се изгледа последната му част.А колкото до конкуренцитя мисля, че филмите, които бяха номинирани с ВНП бяха също на много добро ниво.
Режисура - ако този Оскар го бяха дали на някой друг, а не на П. Джаксън никога повече нямаше да гледам Оскарите. Този човек си го заслужи и въпреки "личното творчество", както каза Брет филма, който сътвори е невероятен.
За музика - на Хаурд Шор му свалям шапка. Без неговата музика филма нямаше да бъде това, което е. Понякога само неговата музика беше достатъчна, за да харесам някой момент. А за песен - ами тя песента е много хубава, ама на Оскарите не звучеше много добре. Може и на мен да ми се е сторило, ама си мисля, че и тя си заслужи Оскара.
И въпреки, че смятам, че си заслужава Оскарите няма да се отърва от чувството, че някои от Оскарите бяха подарени само заради идеята, че няма повече части.
Много ми е интересно дали ще доживеем ХП да вземе Оскар

I'm your dream....sad but true
|